Рішення від 25.02.2025 по справі 460/311/25

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2025 року м. Рівне №460/311/25

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доІНФОРМАЦІЯ_1

про визнання протиправними та скасування наказу, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковника ОСОБА_2 від 14.12.2024 №28 «Про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації» в частині призову та направлення для проходження військової служби під час мобілізації, в особливий період ОСОБА_1 .

Ухвалою від 10.01.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі; розгляд справи вирішено провести за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Згідно з позовною заявою, вимоги ОСОБА_1 ґрунтуються на тому, що він 14.12.2024 прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ) з метою поновлення документів для відстрочки, оскільки він здійснює нагляд за сестрою дружини ОСОБА_3 , яка є особою з інвалідністю 1 групи. Вказує, що ніхто в родині крім нього, не має фізичного здоров'я та реальної можливості здійснювати постійний догляд за сестрою дружини. З покликанням на пункт 9 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» вважає, що не підлягає призову на військову службу. За наведеного, просить позов задовольнити повністю.

Згідно з відзивом на позовну заяву, відповідач вважає позов безпідставним та таким, що не підлягає задоволенню. Зазначає, що позивач 13.12.2024 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_2 за консультацією щодо отримання відстрочки від мобілізації за пунктом 14 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із необхідністю постійного догляду за сестрою дружини. Військовозобов'язаному під час відвідування ІНФОРМАЦІЯ_2 було надано консультацію щодо кола претендентів на право на отримання відстрочки відповідно до вказаної норми та роз'яснено, які необхідні документи подаються в комісію та порядок їх розгляду. Позивачу була вручена повістка для прибуття у перший відділ з метою проходження ним ВЛК та звірки військово-облікових даних. Позивач прибув у визначену дату, пройшов ВЛК, був визнаний «Придатним до проходження військової служби» під час мобілізації. З доданих у позові документів, вбачається, що позивач претендував на отримання відстрочки по догляду за сестрою дружини. Однак, відповідач наголошує, що нормами статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не передбачена така ступінь родинних зв'язків (сестра дружини), яка входить до кола осіб, за якими здійснюється догляд, передбачений пунктом 14. Враховуючи, що на день проходження ВЛК, військовозобов'язаний не мав права на відстрочку, за станом здоров'я придатний до військової служби, відповідно був призваний на військову службу під час мобілізації згідно з нормами чинного законодавства. Отже, наказ в частині призову та направлення позивача для проходження військової служби під час мобілізації не підлягає скасуванню. В той же час, після реалізації спірного наказу виникли вже нові правовідносини з приводу проходження військової служби. За наведеного, у задоволенні позову просить відмовити повністю.

Дослідженими у справі доказами судом встановлено таке.

18.07.2014 ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) та ОСОБА_4 уклали шлюб, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 від 18.07.2014, виданим Виконавчим комітетом Прислуцької сільської ради Березнівського району Рівненської області.

Відповідно до заключення ЛКК №272 від 06.12.2024, що видане КНП «Березнівський ЦПМД», ОСОБА_5 знаходиться на диспансерному обліку з приводу: «артеріальна гіпертензія ІІ, ст. 2, ризик 3. Кризовий перебіг. Бронхіальна астма інфекційно-алергічного генезу середньої степені важкості, гормонозалежна форма» і за станом здоров'я «не може надавати соціальні послуги по догляду за важкохворими». Строк дії довідки з 06.12.2024 по 06.12.2025.

Згідно з свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 від 14.08.1981, матір'ю ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) є ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ; пенсіонер). Батько - ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_6 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_3 від 29.12.2003.

Відповідно до заключення ЛКК (без номеру та дати) КНП «Березнівський ЦПМД», ОСОБА_6 знаходиться на диспансерному обліку з приводу: «наслідки перенесення інфаркту головного мозку (2022) в вигляді дизартрії, правобічного гемібалізму, цефалгічного синдрому. Двобічний дефгонартроз. ІХС. АСКС. Гіпертогічна хвороба ІІІ ст., СН2А» і за станом здоров'я «не може надавати соціальні послуги по догляду за важкохворими». Строк дії довідки з 16.12.2024 по 16.12.2025. Водночас, відсутня печатка установи.

Згідно з свідоцтвом про народження серії НОМЕР_4 від 10.06.1978, матір'ю ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) є ОСОБА_6 . Тобто, ОСОБА_8 є рідною сестрою дружини позивача - ОСОБА_5 .

ОСОБА_8 , відповідно до довідки МСЕ №133592 (серії 2-18 АВ), є інвалідом дитинства першої групи з 31.05.1994, безстроково. Потребує постійного нагляду і догляду. Підстава: Акт №297 огляду у МСЕК від 12.05.1994.

Відповідно до довідки №3564 від 03.12.2024, виданої відділом надання соціальних послуг м.Березне Управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації про те, що позивач дійсно перебуває на обліку в управлінні та отримує допомогу на догляд за особою з інвалідністю І групи, внаслідок психічного розладу - ОСОБА_8 , з 01.09.2024 по 28.02.2025.

Згідно з довідкою №3678 від 13.12.2024, виданої відділом надання соціальних послуг м.Березне Управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації про те, що позивач дійсно перебуває на обліку в управлінні та отримує допомогу на догляд за особою з інвалідністю І групи, внаслідок психічного розладу - ОСОБА_8 , з 01.03.2015. Після поновлення документів, допомога призначена з 01.09.2024 по 28.02.2025.

Відповідно до витягу з реєстру територіальної громади №2024/010310522 від 28.08.2024, адреса місця проживання позивача: АДРЕСА_2 .

Згідно з Довідкою №640 від 11.12.2024 про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, виданої старостою старостинського округу №4 Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_7 , адреса АДРЕСА_3 про те, що за зазначеною адресою зареєстровані: ОСОБА_5 дружина, ОСОБА_9 дочка, ОСОБА_9 син, ОСОБА_6 «мама», ОСОБА_8 (сестра дружини).

ОСОБА_10 - дочка ОСОБА_6 , рідна сестра ОСОБА_4 та ОСОБА_8 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_5 від 27.10.1979, відповідно до якого матір'ю ОСОБА_11 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 ) є ОСОБА_6 .

Свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_6 від 02.08.2004 підтверджується, що ОСОБА_11 уклала шлюб з ОСОБА_12 ; прізвище дружини після одруження - ОСОБА_13 .

Відповідно до корінця медичного висновку №67 від 09.06.2011, ОСОБА_14 ІНФОРМАЦІЯ_9 (дочка ОСОБА_10 ) є дитиною-інвалідом віком до 18 років.

Відповідно до витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковника ОСОБА_2 від 14.12.2024 №28 «Про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації», ОСОБА_1 14.12.2024 призвано на військову службу під час мобілізації до військової частини НОМЕР_7 .

16.12.2024 позивач звернувся до територіального органу відповідача з заявою про оформлення відстрочки у формі та порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 №560, на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У додатках вказано: свідоцтво про народження НОМЕР_2 , свідоцтво про шлюб НОМЕР_1 , заключення ЛКК №272 від 06.12.2024, свідоцтво про народження НОМЕР_5 (сестри ОСОБА_15 ), свідоцтво про одруження НОМЕР_6 , корінець медичного висновку №67 від 09.06.2011, (далі на звороті) свідоцтво про смерть НОМЕР_3 , пенсійне посвідчення серії НОМЕР_8 , свідоцтво про народження НОМЕР_4 , довідка НОМЕР_9 , паспорт НОМЕР_10 , довідка від 03.12.2024 №3564, військовий квиток НОМЕР_11 , копія довідки №3678 від 13.12.2024, копія паспорта ОСОБА_6 , заключення ЛКК ОСОБА_6 , копія паспорта ОСОБА_16 НОМЕР_12 , копія паспорта ОСОБА_15 , копія свідоцтва про народження серія НОМЕР_13 . Зазначене відповідачем не заперечується.

Позивач, вважаючи протиправним наказ про призов на військову службу, звернувся з цим позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

За змістом статті 17 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України. Держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Відповідно до статті 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби здійснює та визначає Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» №2232-XII від 25.03.1992 (далі - Закон №2232-XII в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно з частинами першою, другою, третьою статті 1 Закону №2232-XII захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає, зокрема: прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби.

Відповідно до частин першої-третьої статті 2 Закону №2232-XII, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Проходження військової служби здійснюється: громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом) за направленням або за призовом. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями.

Частиною шостою статті 2 Закону №2232-XII визначені види військової служби: базова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, та закладів вищої освіти, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти), а також закладів фахової передвищої військової освіти; військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону №2232-XII правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, цей Закон, Закон України «Про оборону України», «Про Збройні Сили України», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», інші закони України, а також прийняті відповідно до них укази Президента України та інші нормативно-правові акти щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов'язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно з абзацом першим частини першої статті 39 Закону №2232-XII призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» №3543-XII від 21 жовтня 1993 року (далі - Закон №3543-XII у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлює, зокрема правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи.

Підстави для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації визначені статтею 23 Закону №3543-XII.

Так, відповідно до частини 1 статті 23 Закону №3543-XII не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, зокрема:

зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю (батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я потребують постійного догляду (пункт 9);

члени сім'ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім'ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім'ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я). У разі відсутності членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім'ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи (пункт 14).

Як зазначає позивач у позовній заяві, він прийшов до ІНФОРМАЦІЯ_2 ( АДРЕСА_1 ) «з метою поновлення документів для відстрочки», оскільки він здійснює нагляд за сестрою дружини ОСОБА_3 , яка є особою з інвалідністю 1 групи.

Відповідач вказує, що військовозобов'язаний не мав права на відстрочку, тому відповідно до витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 від 14.12.2024 №28, ОСОБА_1 14.12.2024 правомірно призвано на військову службу під час мобілізації до військової частини НОМЕР_7 .

Відповідно до абзацу першого чаcтини п'ятої статті 22 Закону №3543-XII, Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України. Цей порядок визначає, зокрема порядок надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення, процедури оформлення призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі - Порядок №560 у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пунктів 56-58 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії.

За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №930 від 16.08.2024, Порядок №560 доповнено пунктом 58-1 наступного змісту.

Військовозобов'язані, зайняті постійним доглядом за хворим батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), у випадках, передбачених пунктом 9 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зазначають у заяві, зазначеній у пункті 58 цього Порядку (додаток 4), про відсутність інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати постійний догляд за хворим батьком чи матір'ю дружини (чоловіка). Військовозобов'язані, зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю, не зазначають у заяві, зазначеній у пункті 58 цього Порядку (додаток 4), інформацію про інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати постійний догляд.

Військовозобов'язані, зайняті постійним доглядом за членами сім'ї другого ступеня споріднення, які є особами з інвалідністю I або II групи, зазначеними у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність членів сім'ї першого ступеня споріднення особи, за якою вони здійснюють догляд. Військовозобов'язані, зайняті постійним доглядом за членами сім'ї третього ступеня споріднення, які є особами з інвалідністю I або II групи, зазначеними у пункті 14 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність членів сім'ї першого і другого ступеня споріднення особи, за якою вони здійснюють догляд.

Районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ за місцем перебування на військовому обліку військовозобов'язаного, який відповідно до закону зобов'язаний утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», або здійснює постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», під час прийняття рішення про надання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації перевіряє перебування такого військовозобов'язаного на військовому обліку, родинні зв'язки військовозобов'язаного та особи, яку відповідно до законодавства зобов'язаний утримувати військовозобов'язаний або за якою здійснює постійний догляд, наявність інших осіб, місце проживання яких задекларовано/зареєстровано за адресою задекларованого/ зареєстрованого місця проживання військовозобов'язаного або особи, яка перебуває на утриманні або потребує постійного догляду, з використанням відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, інших інформаційних систем, реєстрів та баз даних, у тому числі шляхом інформаційного обміну.

Згідно з пунктом 61 Порядку №560 військовозобов'язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та не отримують компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за ними, для розгляду питання надання їм відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації звертаються за встановленням факту здійснення постійного догляду із заявою у довільній формі на ім'я керівника виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, районної у м. Києві військової адміністрації за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання особи, зазначеної у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за якою здійснюється догляд. У заяві повинні бути зазначені такі відомості про військовозобов'язаного, який здійснює постійний догляд: прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання, контактні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті); відомості про особу, за якою здійснюється постійний догляд (прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), адреса зареєстрованого/задекларованого місця проживання, контактні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).

Військовозобов'язані, які здійснюють постійний догляд за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», до заяви, зазначеної в абзаці першому цього пункту, додають документи, визначені у підпунктах 9 і 14 додатка 5 (крім акта про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).

Районні, міські держадміністрації (військові адміністрації), виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад для розгляду документів щодо встановлення факту здійснення військовозобов'язаним постійного догляду за особами, зазначеними у пунктах 9 і 14 частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», утворюють постійно діючу комісію із встановлення факту здійснення особою постійного догляду.

Комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду здійснює розгляд заяви протягом десяти календарних днів з дати її подання.

До складу комісії із встановлення факту здійснення особою постійного догляду можуть входити депутати місцевої ради, представники виконавчих органів місцевого самоврядування, громадських організацій загальною чисельністю не менше ніж п'ять осіб.

Під час своєї роботи комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду:

відвідує місце проживання особи, за якою здійснюється постійний догляд, зазначене у заяві військовозобов'язаного, для встановлення факту здійснення постійного догляду;

перевіряє відомості щодо наявності/відсутності інших осіб, які здійснюють постійний догляд за особою, зазначеною в заяві, зокрема інформацію щодо наявних прийнятих структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад рішень про надання соціальних послуг з догляду за особою, за якою здійснює догляд військовозобов'язаний, за її задекларованим/зареєстрованим місцем проживання.

За результатами роботи комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду складає та надає військовозобов'язаному акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).

Пунктом 60 Порядку №560 визначено, що комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом. Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Також, відповідно до пункту 63 Порядку №560 військовозобов'язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби. У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов'язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби. Військовозобов'язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов'язані приймаються на військову службу за контрактом.

Разом з тим, як встановлено судом, позивача 14.12.2024 призвано на військову службу під час мобілізації до військової частини НОМЕР_7 , тобто після подання 16.12.2024 заяви про надання відстрочки.

Відповідач звертає увагу, що нормами статті 23 Закону №3543-XII не передбачена така ступінь родинних зв'язків з сестрою дружини, яка входить до кола осіб, за якими здійснюється догляд для цілей надання відстрочки. Відтак, позивач не мав права на отримання відстрочки від призову на військову службу.

Суд наголошує, що додатком 5 до Порядку №560 визначено вичерпний перелік документів, що подаються військовозобов'язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до підстав, зазначених у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Так, документи, що підтверджують право на відстрочку на підставі пункту 9 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII:

для особи, яка потребує постійного догляду, - довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ;

для особи, яка зайнята постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю, - документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про народження особи, яка здійснює постійний догляд);

для особи, яка зайнята постійним доглядом за батьком чи матір'ю дружини (чоловіка), - документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження дружини (чоловіка), документи, що підтверджують неможливість здійснення постійного догляду дружиною (чоловіком) або іншим працездатним членом сім'ї (висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу іншого працездатного члена сім'ї в постійному догляді або свідоцтво про смерть такого члена сім'ї, або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім або рішення суду про оголошення його померлим), документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).

Документи, що підтверджують право на відстрочку на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII:

для військовозобов'язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім'ї другого ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I чи II групи, - документи, що підтверджують родинні зв'язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки), один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік (дружина), діти, у тому числі усиновлені) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу члена сім'ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, а також документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8);

для військовозобов'язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім'ї третього ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I чи II групи, - документи, що підтверджують родинні зв'язки третього ступеня споріднення (дядьки, тітки, племінники та племінниці), один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я про потребу члена сім'ї першого або другого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, а також документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8);

для особи, за якою здійснюється догляд, - один із таких документів, що підтверджує інвалідність особи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

16.12.2024 позивач звернувся до відповідача з заявою про оформлення відстрочки на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII. При цьому, у позовній заяві позивач вказує, що не підлягає призову на військову службу на підставі пункту 9 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII.

Порядком №560 чітко визначено перелік документів (у сукупності), які підтверджують право на відстрочку на підставі пункту 9 та пункту 14 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII.

За вищенаведених законодавчих норм слідує, що на підставі пункту 9 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані зайняті постійним доглядом за особами, які за висновком МСЕК чи ЛКК закладу охорони здоров'я потребують постійного догляду: (1) хворою дружиною (чоловіком), (2) дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю або ж (3) батьком чи матір'ю дружини/чоловіка (якщо вона/він сама потребує постійного догляду за висновком МСЕК чи ЛКК і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім'ї, які зобов'язані та можуть здійснювати за ними догляд).

Таким чином, передбачене вичерпне коло осіб, постійний догляд за якими дає право на відстрочку за цим пунктом, при цьому, за наявності конкретних документів.

Так, документи, що підтверджують право на відстрочку на підставі пункту 9 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII:

для особи, яка потребує постійного догляду, - довідка до акта огляду МСЕК за формою, затвердженою МОЗ, або висновок ЛКК закладу охорони здоров'я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ;

для особи, яка зайнята постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір'ю: (1) документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження дитини, або свідоцтво про народження особи, яка здійснює постійний догляд);

для особи, яка зайнята постійним доглядом за батьком чи матір'ю дружини (чоловіка):

(1) документи, що підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про шлюб та свідоцтво про народження дружини (чоловіка), (2) документи, що підтверджують неможливість здійснення постійного догляду дружиною (чоловіком) або іншим працездатним членом сім'ї (висновок МСЕК чи ЛКК закладу охорони здоров'я про потребу іншого працездатного члена сім'ї в постійному догляді або свідоцтво про смерть такого члена сім'ї, або витяг з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім або рішення суду про оголошення його померлим), (3) документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).

Тобто, передбачено документи у сукупності, які підтверджують: (1) родинні зв'язки, (2) неможливість здійснення постійного іншим працездатним членом сім'ї, (3) отримання компенсації на догляд (або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду).

На підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, які є членами сім'ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею. Водночас, не більше одного та за умови відсутності членів сім'ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім'ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком МСЕК чи ЛКК закладу охорони здоров'я.

При цьому, у разі відсутності членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення, норма цього пункту поширюється на членів сім'ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.

Перелік документів, що підтверджують право на відстрочку на підставі пункту 14 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII чітко визначений Порядком №560.

Для військовозобов'язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім'ї другого ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I чи II групи:

документи, що підтверджують родинні зв'язки другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки);

один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім'ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік (дружина), діти, у тому числі усиновлені) здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду МСЕК за формою, затвердженою МОЗ, або висновок ЛКК закладу охорони здоров'я про потребу члена сім'ї першого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ;

документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).

Для військовозобов'язаного, який зайнятий постійним доглядом за членом сім'ї третього ступеня споріднення, який є особою з інвалідністю I чи II групи:

документи, що підтверджують родинні зв'язки третього ступеня споріднення (дядьки, тітки, племінники та племінниці);

один із таких документів, що підтверджує неможливість членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду МСЕК за формою, затвердженою МОЗ, або висновок ЛКК закладу охорони здоров'я про потребу члена сім'ї першого або другого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ;

документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).

Тобто, у сукупності документи, які підтверджують: (1) родинні зв'язки другого або третього ступеня споріднення, (2) неможливість членів сім'ї першого/та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи, (3) отримання компенсації на догляд (або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду).

Для особи, за якою здійснюється догляд передбачено документ, що підтверджує інвалідність особи (один із таких): довідка до акта огляду МСЕК за формою, затвердженою МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Суд звертає увагу, що законодавцем чітко визначено перелік осіб, які є членами сім'ї другого та третього ступеня споріднення, а саме:

рідні брати та сестри, баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки - другого ступеня споріднення;

дядьки, тітки, племінники та племінниці - третього ступеня споріднення.

Тобто, догляд за іншою особою, яка є особою з інвалідністю I чи II групи не передбачає права на надання відстрочки.

Відповідно до фактичних обставин справи, позивач претендував на отримання відстрочки по догляду за сестрою дружини.

Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_5 є дружиною позивача, тобто особою першого ступеня споріднення. ОСОБА_6 - матір дружини позивача та ОСОБА_8 . Тобто, ОСОБА_8 є рідною сестрою дружини позивача - ОСОБА_5 .

Довідкою №640 від 11.12.2024 підтверджується, що позивач проживає разом з вказаними особами.

Водночас, сестра дружини - ОСОБА_8 не відноситься до членів сім'ї позивача ні другого, ні третього ступеня споріднення.

Таким чином, родинні зв'язки другого або третього ступеня споріднення між позивачем та ОСОБА_8 - відсутні.

Суд звертає увагу, що документ, що підтверджує неможливість членів сім'ї першого та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд (за особою з інвалідністю I групи) - це довідка до акта огляду МСЕК за формою, затвердженою МОЗ, або висновок ЛКК закладу охорони здоров'я про потребу члена сім'ї першого або другого ступеня споріднення в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ.

Так, щодо неможливості членів сім'ї першого/та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за ОСОБА_8 , то у матеріалах справи наявне заключення ЛКК №272 від 06.12.2024 довільної форми, що видане КНП «Березнівський ЦПМД», відповідно до якого ОСОБА_5 знаходиться на диспансерному обліку з приводу: «артеріальна гіпертензія ІІ, ст. 2, ризик 3. Кризовий перебіг. Бронхіальна астма інфекційно-алергічного генезу середньої степені важкості, гормонозалежна форма» і за станом здоров'я «не може надавати соціальні послуги по догляду за важкохворими». Строк дії довідки з 06.12.2024 по 06.12.2025.

Відповідно до заключення ЛКК довільної форми (без номеру та дати) КНП «Березнівський ЦПМД», ОСОБА_6 знаходиться на диспансерному обліку з приводу: «наслідки перенесення інфаркту головного мозку (2022) в вигляді дизартрії, правобічного гемібалізму, цефалгічного синдрому. Двобічний дефгонартроз. ІХС. АСКС. Гіпертогічна хвороба ІІІ ст., СН2А» і за станом здоров'я «не може надавати соціальні послуги по догляду за важкохворими». Строк дії довідки з 16.12.2024 по 16.12.2025.

При цьому, суд наголошує, що відсутня печатка, дата та номер такого заключення ЛКК, що викликає сумнів щодо його змісту.

Інший член сім'ї першого ступеня споріднення ОСОБА_8 - ОСОБА_10 (дочка ОСОБА_6 , рідна сестра ОСОБА_4 та ОСОБА_8 ), відповідно до корінця медичного висновку №67 від 09.06.2011, має дитину з інвалідністю віком до 18 років - дочку ОСОБА_14 ІНФОРМАЦІЯ_9 .

Матеріалами справи підтверджується, що ОСОБА_8 , відповідно до довідки МСЕ №133592 (серії 2-18 АВ), є інвалідом дитинства першої групи з 31.05.1994, безстроково. Потребує постійного нагляду і догляду. Підстава: Акт №297 огляду у МСЕК від 12.05.1994.

Щодо отримання компенсації на догляд, то відповідно до довідок відділу надання соціальних послуг м.Березне Управління соціального захисту населення Рівненської райдержадміністрації №3564 від 03.12.2024 та №3678 від 13.12.2024 - позивач перебуває на обліку в управлінні та отримує допомогу на догляд за особою з інвалідністю І групи, внаслідок психічного розладу - ОСОБА_8 з 01.03.2015; після поновлення документів, допомога призначена з 01.09.2024 по 28.02.2025.

Однак, отримання позивачем допомоги на догляд за особою з інвалідністю І групи не може бути єдиною підставою для надання відстрочки.

Суд наголошує, що лише наявність у сукупності документів, які підтверджують: (1) родинні зв'язки другого або третього ступеня споріднення, (2) неможливість членів сім'ї першого/та другого ступеня споріднення здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю I чи II групи, (3) отримання компенсації на догляд (або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду) - можуть бути підставою для надання відстрочки відповідно до пункту 14 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII.

Для надання відстрочки на підставі пункту 9 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII (як зазначено у позовній заяві) передбачено такі документи у сукупності, які підтверджують: (1) родинні зв'язки, (2) неможливість здійснення постійного іншим працездатним членом сім'ї, (3) отримання компенсації на догляд (або акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду).

Тобто, сестра дружини позивача - ОСОБА_8 є особою з інвалідністю I групи; позивач отримує допомогу на догляд за цією особою (по 28.02.2025).

Однак, сестра дружини не відноситься до членів сім'ї позивача другого або ж третього ступеня споріднення (родинні зв'язки не підтверджуються). Водночас, отримання позивачем допомоги на догляд за особою з інвалідністю І групи не може бути єдиною підставою для надання відстрочки.

Таким чином, суд дійшов висновку, що наданими документами, не підтверджується право позивача на відстрочку ні на підставі пункту 9, ні відповідно до пункту 14 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII.

Відповідно до частини 10 статті 1 Закону №2232-XII громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема:

прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів;

проходити медичний огляд згідно з рішеннями комісії з питань взяття на військовий облік, комісії з питань направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарської комісії відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров'я Служби безпеки України, а у Службі зовнішньої розвідки України, розвідувальному органі Міністерства оборони України чи розвідувальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії Служби зовнішньої розвідки України, розвідувального органу Міністерства оборони України чи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, відповідно;

виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року №402 затверджено Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України (далі - Положення №402).

Відповідно до пункту 1.2 розділу І Положення №402 Військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) з військовою службою та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

Зі змісту листа ІНФОРМАЦІЯ_2 №01-1/9260 від 20.12.2024 слідує, що позивач 13.12.2024 звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_2 за консультацією щодо отримання відстрочки від мобілізації за пунктом 14 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» у зв'язку із необхідністю постійного догляду за сестрою дружини. Військовозобов'язаному було надано консультацію щодо кола претендентів на право на отримання відстрочки відповідно до цієї норми, з рекомендацією про надання додаткових документів у найближчий день прийому 16.12.2024 (понеділок), а також вручено повістку на 14.12.2024 для уточнення військово-облікових даних. Позивач прибув у визначену дату, пройшов ВЛК.

Матеріалами справи підтверджується, що позивач був визнаний «Придатним до проходження військової служби» під час мобілізації.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Позивач просить про скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковника ОСОБА_2 від 14.12.2024 №28 «Про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації» в частині призову та направлення його для проходження військової служби під час мобілізації, в особливий період, оскільки вважає, що має право на відстрочку так як здійснює нагляд за сестрою дружини ОСОБА_3 , яка є особою з інвалідністю 1 групи.

Однак, як вже зазначалось судом, позивача 14.12.2024 призвано на військову службу під час мобілізації до військової частини НОМЕР_7 , тобто після подання 16.12.2024 заяви про надання відстрочки.

При цьому, наданими документами, не підтверджується право позивача на відстрочку ні на підставі пункту 9, ні відповідно до пункту 14 частини 1 статті 23 Закону №3543-XII.

У сукупності вищенаведеного, суд дійшов висновку, що наказ начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковника ОСОБА_2 від 14.12.2024 №28 «Про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації» в частині призову та направлення ОСОБА_1 для проходження військової служби під час мобілізації в особливий період, скасуванню не підлягає.

Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

При вирішенні даного спору, з огляду на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що порушення прав позивача, про захист яких він просив в судовому порядку, не знайшло свого підтвердження в ході судового розгляду.

В свою чергу, відповідачем як суб'єктом владних повноважень було доведено правомірність вчинених дій та надано обґрунтовані доводи щодо прийняття оскаржуваного наказу відповідно до норм чинного законодавства.

За наведеного, у задоволенні позовних вимог слід відмовити повністю.

Правові підстави для застосування статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.

Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправним та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 підполковника ОСОБА_2 від 14.12.2024 №28 «Про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації» в частині призову та направлення для проходження військової служби під час мобілізації, в особливий період ОСОБА_1 - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 25 лютого 2025 року

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_14 )

Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_10 ( АДРЕСА_5 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_15 )

Суддя Н.В. Друзенко