про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
25 лютого 2025 р. Справа № 120/2325/25
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Заброцька Людмила Олександрівна, розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Іллінецького ліцею № 2 Іллінецької міської ради Вінницької області до Північного Офісу Держаудитслужби у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Іллінецького ліцею № 2 Іллінецької міської ради Вінницької області до Північного Офісу Держаудитслужби у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення.
Частиною першою статті 171 КАС України передбачено, що після одержання позовної заяви суддя з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так, позивачем в позовній заяві як відповідача визначено Північний офіс Держаудитслужби у Вінницькій області.
Разом з тим слід зауважити, що правильне найменування юридичної особи - Північний офіс Держаудитслужби і місцезнаходженням такої юридичної особи є м. Київ, а не зазначена позивачем адреса в м. Вінниці.
В свою чергу, Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області є структурним підрозділом Північного офісу Держаудитслужби.
При цьому, як видно з долучених до позову матеріалів, оскаржуваний висновок складений Управлінням Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області.
Відтак, позивачу слід уточнити відповідача, до якого він звертає заявлені позовні вимоги, вказавши правильне найменування: Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області або Північний офіс Держаудитслужби і, відповідно, правильну адресу.
Крім того, відповідно до ч. 6 статті 161 КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Частинами першою - третьою статті 122 КАС України визначено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 10 ст. 8 Закону України "Про публічні закупівлі" у разі незгоди замовника з інформацією, викладеною у висновку, він має право оскаржити висновок до суду протягом 10 робочих днів з дня його оприлюднення, про що зазначається в електронній системі закупівель протягом наступного робочого дня з дня оскарження висновку до суду. Замовник зазначає в електронній системі закупівель про відкриття провадження у справі протягом наступного робочого дня з дня отримання інформації про відкриття такого провадження та номер такого провадження.
Отже, для оскарження висновку про результати моніторингу процедури закупівлі законом встановлено інший строк оскарження.
Як свідчить зміст позовної заяви позивач ( замовник згідно договору про закупівлю робіт ) оскаржує висновок про результати моніторингу процедури закупівлі № UA-2024-10-23-010128-a: капітальний ремонт приміщень їдальні та харчоблоку Іллінецького ліцею №2 Іллінецької міської ради Вінницької області по вул. І. Франка 2 в м. Іллінці Вінницької області, оприлюднений 01.01.2025 Північним офісом Держаудитслужби в особі Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області у електронній системі публічних закупівель.
На сайті Рrozorro щодо процедури закупівлі UA-2024-10-23-010128-a міститься інформація про складання висновку про результати моніторингу закупівлі, який опубліковано 01 січня 2025 року і зазначено кінцевий строк оскарження - 16.01.2025 року.
В той же час, адміністративний позов сформований в системі "Електронний суд" та поданий до суду 20.02.2025 року, тобто з пропуском десятиденного строку, встановленого Законом України "Про публічні закупівлі".
Разом із тим, позивачем до позовної заяви не надано клопотання про поновлення строку звернення до суду з цим позовом з зазначенням поважності причин його пропуску.
Згідно з ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
При цьому, поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
За правилами, визначеними частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 169 КАС України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення вказаних в цій ухвалі недоліків позовної заяви шляхом:
- уточнення відповідача, до якого позивач звертає заявлені позовні вимоги, вказавши правильне найменування: Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області або Північний офіс Держаудитслужби і, відповідно, правильну адресу;
- надання заяви про поновлення строку звернення до суду з цим позовом із зазначенням підстав для поновлення строку, а також наданням відповідних доказів, які, на думку позивача, вказують на поважність причин пропуску строку звернення.
Керуючись ст.ст. 169, 248, 256 КАС України, -
1. Позовну заяву Іллінецького ліцею № 2 Іллінецької міської ради Вінницької області до Північного Офісу Держаудитслужби у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 10- денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Заброцька Людмила Олександрівна