Провадження № 3/933/11/25
Справа № 933/944/24
Іменем України
25 лютого 2025 року селище Олександрівка
Суддя Олександрівського районного суду Донецької області Попович І.А., за власної ініціативи розглянувши питання про виправлення описки в постанові Олександрівського районного суду від 21 січня 2025 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 5 ст. 126КУпАП, -
21.01.2025 року розглянута справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 5 ст. 126КУпАП.
24.02.2025 року до суду надійшов лист від заступника командира БПП в м. Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області ДПП, в якому зазначено, про неможливість виконання постанови, оскільки даною постановою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП і призначено стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становитьгрошову суму 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 (десять) років, без оплатного вилучення транспортного засобу, в той час, як ч. 5 ст. 126 КУпАП, передбачає покарання у виді позбавлення права керування транспортним засобом на строк від п'яти до семи років.
Оскільки положення КУпАП не регулюють порядок виправлення описки в постанові суду, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії права найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права, а саме ст. 379 КПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 379 КПК України, суд за власною ініціативою або за заявою сторін провадження чи іншої заінтересованої особи має право виправити допущені в судовому рішенні описки чи очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Це помилки зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.
Виправлення описки не може погіршувати становище особи.
Суддя також вважає опискою накладення стягнення з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП.
Враховуючи те, що описки є технічними, допущені помилково, їх наявність унеможливлює виконання постанови, виправлення описок не погіршить становище ОСОБА_1 , суддя вважає за необхідне виправити зазначені описки, допущені у постанові від 21.01.2025 року у справі № 933/944/24.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, ст. 379 КПК України, суддя, -
Виправити описки допущені у постанові Олександрівського районного суду Донецької області від 21.01.2025 року у справі № 933/944/24.
Викласти третій та четвертий абзац резолютивної частини постанови Олександрівського районного суду Донецької області від 21.01.2025 року у справі № 933/944/24, у наступній редакції:
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становитьгрошову суму 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок за наступними реквізитами: Отримувач - Донецьке ГУК/Дон.обл./21081300, код (ЄДРПОУ) - 37967785, банк отримувача (ГУДКСУ) - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, номер рахунку - UA198999980313090149000005001, код класифікації доходів бюджету 21081300, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 7 (сім) років, без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 30 КУпАП, остаточно позбавити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , права керування транспортними засобами на строк 16 (шістнадцять) років 2 (два) місяці і 15 (п'ятнадцять) днів.
Копію цієї постанови, разом з постановою судді від 21.01.2025 року, направити до БПП в м. Краматорськ та Слов'янськ УПП в Донецькій області ДПП, для виконання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Попович І.А.