Постанова від 25.02.2025 по справі 573/246/25

Справа 573/246/25

Номер провадження 3/573/146/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2025 року Білопільський районний суд Сумської області у складі:

головуючої судді Терещенко О.І.,

з участю секретаря судового засідання Кислої Ю.М.,

прокурора Зикунова В.В.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Білопіллі матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м. Білопілля Сумської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , депутата Білопільської міської ради Сумського району Сумської області, РНОКПП НОМЕР_1

- за ч. 1 ст. 1726 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

10 лютого 2025 року до Білопільського районного суду з Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції надійшло дві справи про адміністративне правопорушення з протоколами, складеними відносно ОСОБА_1 , а саме: №039/2025, 040/2025 від 05 лютого 2025 року за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП.

Постановою Білопільського районного суду від 11 лютого 2025 року вказані матеріали об'єднані в одне провадження.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Білопільської міської ради Сумського району Сумської області, згідно з пунктом 1, підпунктами «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) та суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч вимогам ч. 1 ст. 45 зазначеного Закону без поважних причин до 31 січня 2024 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 роки. Також без поважних причин до 31 березня 2024 року не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2023 рік. Обидні декларації були подані 18 листопада 2024 року.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнав, зазначив, що з поважних причин не подав декаларації, бо проживав у місцевості, яка регулярно обстрілювалася росією. Також не згоден з датою виявлення правопорушень, а саме 05 лютого 2024 року. Просив справу закрити, оголосивши йому усне зауваження.

Заслухавши ОСОБА_1 ,прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

Відповідальність за ч. 1 ст. 1726 КУпАП настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Статтею 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що посадові особи місцевого самоврядування зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування в порядку, встановленому Законом.

Згідно з положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану» особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 Закону і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є депутатом Білопільської міської ради Сумського району Сумської областіта повинен подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Отже, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік подав 18 листопада 2024 року з граничним терміном подачі до 31 січня 2024 року, за 2023 рік з граничним терміном подання до 31 березня 2024 року подав 18 листопада 2024 року.

Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень підтверджується такими доказами:

- листом Білопільської міськради від 02 грудня 2024 року та додатками до нього (а. с. 11-12, 44-45);

- рішенням першої сесії VIII скликання Білопільської міської ради Сумського району Сумської області від 09 грудня 2020 року №1 «Про початок повноважень депутатів Білопільської міської ради» (а. с. 15-16, 49-50).;

- протоколом сорок четвертої сесії VIII скликання Білопільської міської ради Сумського району Сумської області від 06 листопада 2023 року, в якому зазначено, що міський голова повідомив депутатів про необхідність та терміни подання декларацій за 2021 та 2022 роки (а. с. 17-18, 51);

- послідовністю дій користувача «Єдиний Державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 , відповідно до яких декларації за 2022 та 2023 роки подані 18 листопада 2024 року (а. с. 23-26, 56-59);

- результатом пошуку в Єдиному Державному реєстрі декларацій (а. с. 27, 28, 60, 61).

За даними НАЗК послідовність дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01 січня 2022 року по 18 листопада 2024 року встановлено, що останній вперше протягом зазначеного періоду здійснив вхід до вказаного реєстру лише 18 листопада 2024 року та подав декларації за 2022 та 2023 роки. В цей час реєстр був технічно справний та у нього була можливість подати декларацію за 2022 та 2023 роки (а. с. 29, 62).

Отже, аналізуючи вказані обставини, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 не був позбавлений можливості заповнити та подати декларації за 2022 рік у будь-який з місяців, що передували лютому 2024 року, та за 2023 рік - у будь-який з місяців, що передували квітню 2024 року.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, яке є корупційним і не вважається малозначним, особу ОСОБА_1 , ступінь його провини та приходить до висновку, що на нього слід накласти стягнення у виді штрафу.

Крім того, на підставі ст. 401 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави 605 грн 60 коп. судового збору.

Керуючись ст. 36, ст. 401 , ч. 1 ст. 1726, ст. 283, ст. 294 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 1726 КУпАП, і піддати штрафу на користь держави в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн 60 коп судового збору.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу і вноситься в установу банку України.

У разі несплати штрафу в установлений строк постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцезнаходженням майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови стягується:

- подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові;

- витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова суду в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Білопільський районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її проголошення.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці з наступного дня після набрання рішенням законної сили, а в разі, якщо судове рішення підлягає негайному виконанню - з наступного дня після його постановлення.

Суддя