Постанова від 24.02.2025 по справі 344/21288/24

Справа № 344/21288/24

Провадження № 3/344/324/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2025 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І., за участю захисника Борсука Д.Я., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , за ст.122-4 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 вчинила залишення місця дорожньо-транспортної пригоди до якої була причетною.

Правопорушення вчинено за таких обставин.

25 листопада 2024 року о 00 год. 05 хв. в м. Івано-Франківськ, по вул. Васильянок, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки «Nissan Leaf» д.н.з. НОМЕР_2 та будучи причетною до дорожньо-транспортної пригоди, залишила її місце події, чим порушила вимоги п.п.2.10 а) ПДР України, тим самим вчинила правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася,однак належним чином повідомлялася судом про день, час та місце судового розгляду щодо неї.

Захисник Борсук Д.Я. в судовому засіданні заявив клопотання про закриття провадження в справі щодо ОСОБА_1 на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення, вказавши, що ОСОБА_1 своєї вини у вчиненому правопорушенні не визнає, є матір'ю дитини-інваліда, за кермом автомобіля марки «Nissan Leaf» д.н.з. НОМЕР_2 25.11.2024 року о 00 год. 05 хв. не перебувала, не вчиняла дорожньо-транспортної пригоди по вул. Васильянок в м. Івано-Франківськ та не залишала місця зіткнення.

Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Заслухавши доводи захисника, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що незважаючи на те, що ОСОБА_1 своєї вини у вчиненому не визнає, її вина у вчиненні вказаного правопорушення, доведена протоколом про адміністративне правопорушення від 25.11.2024 року серії ЕПР1 № 181475, схемою місця ДТП, письмовими поясненнями учасника ДТП ОСОБА_2 , який вказав, що 25.11.2024 року він стояв на світлофорі по вул. Васильянок в м. Івано-Франківськ та відчув удар з лівої сторони, автомобілем «Nissan Leaf» д.н.з. НОМЕР_3 керувала водійка, яка після удару не зупинилась та покинула місце ДТП, після чого він наздогнав її, відеозаписами з нагрудних камер працівників поліції з яких слідує, що очевидці вказують саме на водія - ОСОБА_1 та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Даючи оцінку доказам суд також виходить з того, що відповідно до п.п.2.10 а) ПДР України, у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.

Статтею 122-4 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано за ст.122-4 КУпАП, оскільки вона, керуючи транспортним засобом, залишила місце дорожньо-транспортної пригоди до якої була причетною, що повністю доведено в суді.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність судом не встановлено.

При накладенні адміністративного стягнення у відповідності до вимог ст.33 Кодексу про адміністративні правопорушення України, суд враховує характер вчиненого та його суспільну небезпеку, особу правопорушниці, ступінь його вини та ставлення до вчиненого. З огляду на наведене, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде згідно ст.23 Кодексу України про адміністративні правопорушення достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника у дусі додержання законів, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст.5 ч.1 п.9 Закону України "Про судовий збір", ОСОБА_1 підлягає звільненню від сплати судового збору у зв'язку із тим, що вона являється законним представником дитини-інваліда.

На підставі наведеного, керуючись ст.5 ч.1 п.9 Закону України "Про судовий збір", ст.ст.33-35, ст.124, ст.ст.280, 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП та накласти стягнення у виді штрафу у дохід держави в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста) гривень.

Апеляційна скарга на постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Роз'яснити, що відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

Суддя Наталія ДЕРКАЧ