Ухвала від 24.02.2025 по справі 924/172/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84

УХВАЛА

"24" лютого 2025 р.Справа № 924/172/25

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Димбовського., розглянув в порядку наказного провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ''Прикарпатенерготрейд'', м. Івано-Франківськ про видачу судового наказу про стягнення з Комунального підприємства ''Понінка-тепломережі Понінківської селищної ради'', Хмельницька область, селище Понінка 166 073,06 грн. заборгованості за спожиту електричну енергію за договором про постачання електричної енергії споживачу від № 2023/904 від 29.11.2023р., 5000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу, 302,80 грн. судового збору

ВСТАНОВИВ:

17.02.2025 через систему ''Електронний суд'' надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю ''Прикарпатенерготрейд'', м. Івано-Франківськ про видачу судового наказу про стягнення з Комунального підприємства ''Понінка-тепломережі Понінківської селищної ради'', Хмельницька область, селище Понінка 166 073,06 грн. заборгованості за спожиту електричну енергію за договором про постачання електричної енергії споживачу від № 2023/904 від 29.11.2023р., 5000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу, 302,80 грн. судового збору.

24.02.2024 судом видано судовий наказ про стягнення з Комунального підприємства ''Понінка-тепломережі Понінківської селищної ради'', Хмельницька область, селище Понінка 166 073,06 грн. заборгованості за спожиту електричну енергію за договором про постачання електричної енергії споживачу від № 2023/904 від 29.11.2023р., 302,80 грн. витрат по оплаті судового збору.

Щодо вимог про стягнення витрат на професійну правничу допомогу, суд зазначає наступне.

Судом враховується, що підстави та порядок видачі судового наказу врегульовано положеннями розділу ІІ Господарського процесуального кодексу України.

Так, частиною першою статті 147 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 148 Господарського процесуального кодексу України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій цієї статті, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.

У п. 3 ч.1 ст.152 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, зокрема, заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам ст.148 цього Кодексу. Частиною другою цієї ж статті встановлено, що у разі, якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог.

У заяві про видачу судового наказу заявник просить суд стягнути з боржника 5000, 00 грн. на професійну правничу допомогу. В обгрунтування даної вимоги посилається на норми статті 123 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.3 ст. 123 ГПК України витрати на професійну правничу допомогу пов'язані із витратами на розгляд справи

Оскільки питання щодо стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію вирішується в наказному провадженні у стягненні 5000,00 грн. витрат на професійну правничу допомогу слід відмовити.

Таким чином, судом встановлено, що у заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, які за своєю правовою природою не є вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, а відтак, не підлягають розгляду в порядку наказного провадження.

При цьому, суд звертає увагу заявника, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3 - 6 частини першої статті 152 Господарського процесуального кодексу України, зокрема, невідповідність вимогам статті 148 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Керуючись ст.147, 148, 150, 152-154, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю ''Прикарпатенерготрейд'', м. Івано-Франківськ у видачі судового наказу в частині вимог про стягнення з Комунального підприємства ''Понінка-тепломережі Понінківської селищної ради'', Хмельницька область, Шепетівський район, селище Понінка 5000, 00 грн. витрат на професійну правничу допомогу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 24.02.2025 та може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строку, визначені ст.ст. 254-259 ГПК України

Суддя В.В. Димбовський

Попередній документ
125391645
Наступний документ
125391647
Інформація про рішення:
№ рішення: 125391646
№ справи: 924/172/25
Дата рішення: 24.02.2025
Дата публікації: 26.02.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Хмельницької області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (13.03.2025)
Дата надходження: 11.03.2025
Предмет позову: про скасування судового наказу