Справа № 623/3062/19
Провадження № 1-в/638/291/25
Іменем України
24 лютого 2025 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові подання начальника Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
У лютому 2025 року начальник Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_5 на підставі ч. 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» вніс на розгляд суду подання щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про встановлення адміністративного нагляду строком на 12 місяців із застосуванням обмежень, передбачених ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Подання мотивоване тим, що ОСОБА_4 після звільнення на шлях виправлення не став, формально підпадає під встановлення адміністративного нагляду, систематично порушує громадський порядок, за що неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності. ОСОБА_4 неодноразово попереджався про те, що відносно нього може бути встановлено адміністративний нагляд, проте належних висновків для себе не зробив і продовжив порушувати громадський порядок.
В судове засідання ОСОБА_4 , до подання долучено його заяву про розгляд справи за його відсутністю.
Дослідивши подання та долучені до нього матеріали, суд дійшов висновку про наявність підстав для встановлення адміністративного нагляду з огляду на таке.
Відповідно до ст. 1, 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них
Згідно з п. 3 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до Інформаційної довідки № 25029608226773656709 з Управління інформаційно-аналітичної підтримки ГУНП в Харківській області, встановлено, що ОСОБА_4 неодноразово був засудженим до позбавлення волі за вчинення кримінальних правопорушень, зокрема тяжких злочинів, а саме:
1) вироком Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 31.08.2005 року за ч. 1 ст. 122, ч. 1 ст. 296 КК України до 2 років позбавлення волі, звільнений від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком 1 рік;
2) вироком Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 19.10.2009 року за ч. 1 ст. 122 КК України до 2 років обмеження волі, звільнений від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком 1 рік
3) вироком Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 14.06.2012 року за ч. 3 ст. 185, ч.1 ст. 190, ст. 70, ст. 71, 72 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі;
4) вироком Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 12.12.2018 року за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ст. 70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі;
5) вироком Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 02.12.2019 року за ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 1 ст. 70, ч. 5 ст. 72 КК України до 4 років позбавлення волі;
6) вироком Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 14.04.2020 року за ч. 3 ст. 185, ч. 4 ст. 70 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі.
Відповідно до Довідки про звільнення серія ХАР № 05869 від 30 січня 2024 року, ОСОБА_4 звільнений з ДУ «Темнівська виправна колонія (№100)» 30 січня 2024року за відбуттям строку покарання, призначеного вироком Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 14.04.2020 року.
Після відбуття покарання ОСОБА_4 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Постановою серія ЕГА № 1675944 по справі про адміністративне правопорушення від 29.01.2025 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП.
29.01.2025 ОСОБА_4 був письмово попереджений ДОП СП Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян, за ним буде встановлено адміністративний нагляд відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Постановою серія ЕГА № 1676769 по справі про адміністративне правопорушення від 30.01.2025 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП.
30.01.2025 ОСОБА_4 був письмово попереджений ДОП СП Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян, за ним буде встановлено адміністративний нагляд відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Постановою серія ГВА № 129992 по справі про адміністративне правопорушення від 01.02.2025 року ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП.
01.02.2025 ОСОБА_4 був письмово попереджений ДОП СП Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області ОСОБА_6 про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян, за ним буде встановлено адміністративний нагляд відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В письмових поясненнях ОСОБА_4 зазначив, що дійсно неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку, неодноразово попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду, проте належних висновків для себе не зробив і продовжив порушувати громадський порядок.
Вказані обставини свідчать, що ОСОБА_4 , будучи неодноразово засудженим до позбавлення волі, зокрема за вчинення тяжких злочинів, після відбуття покарання, незважаючи на неодноразові попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян та вчиняє інші правопорушення, а відтак до нього підлягає застосуванню адміністративний нагляд на підставі п. «в» статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Згідно ст. 158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених в статті 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно абзацу 3 частини 1 статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Відповідно до частини 1 статті 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Таким чином, оскільки ОСОБА_4 , будучи неодноразово засудженим до позбавлення волі за вчинення тяжких злочинів, після відбуття покарання, незважаючи на неодноразові попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян та вчиняє інші правопорушення, тому суд вважає за необхідне подання задовольнити та на підставі п. «В» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком 12 місяців з покладенням на нього відповідних обов'язків.
Керуючись ст. 1, 3, 5, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд
Встановити щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд терміном 12 (дванадцять) місяців із встановленням таких обмежень:
1. Заборонити виїзд за межі м. Ізюм Харківської області без дозволу керівництва Ізюмського районного управління поліції ГУНП в Харківській області.
2. Заборонити відвідувати всі види розважальних закладів, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.
3. Зобов'язати з'являтися один раз у перший вівторок кожного місяця з 09:00 год до 11:00 год на реєстрацію до Ізюмського районного управління поліції ГУНП в Харківській області.
4. Заборонити залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з 23 год 00 хв до 05 год 00 хв.
Термін адміністративного нагляду обчислюється з моменту оголошення цієї ухвали.
Ухвала може бути оскаржена в Харківський апеляційний суд через Дзержинський районний суд м. Харкова протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1