Справа № 354/135/25
Провадження № 1-кп/354/96/25
25 лютого 2025 року м. Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченої ОСОБА_4
потерпілого ОСОБА_5
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Яремче матеріали кримінального провадження за № 12025096110000008 від 17.01.2025 про обвинувачення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Микуличин, Яремчанської міськради Івано-Франківської області, громадянки України, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , із базовою середньою освітою, працюючої по тимчасових заробітках, розлученої, на утриманні троє неповнолітніх дітей, депутатом не обиралася, раніше не судимої, -
у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.125 КК України,
Згідно з обвинувальним актом 16.01.2025 близько 12:00 год. на прибудинковій земельній ділянці, що знаходиться в АДРЕСА_1 , між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 виник словесний конфлікт.
В ході конфлікту, ОСОБА_4 усвідомлюючи суспільну небезпеку своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, умисно нанесла один удар долонею правої руки в обличчя ОСОБА_5 , внаслідок чого заподіяла тілесне ушкодження у вигляді синця обличчя, яке відноситься до легких тілесних ушкоджень.
Під час підготовчого судового засідання потерпілий ОСОБА_5 подав до суду письмове клопотання від 25.02.2025 про відмову від обвинувачення ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, на підставі п.7 ч.1 ст.284 КПК України, посилаючись на те, що він примирився з останньою, будь-яких претензій матеріального та/або морального характеру у нього до обвинуваченої немає, наслідки відмови від обвинувачення йому відомі та зрозумілі, про що підтвердив у судовому засіданні.
Прокурор в підготовчому судовому засіданні не заперечив проти закриття кримінального провадження щодо ОСОБА_4 за ч.1 ст.125 КК України, у зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення, яке здійснюється у формі приватного обвинувачення. Долучив документи, що характеризують її особу.
Обвинувачена ОСОБА_4 також заявила суду письмове клопотання від 25.02.2025, в якому не заперечує проти закриття даного кримінального провадження відносно неї,наслідки закриттякримінального провадження їй роз'яснені та зрозумілі, про що підтвердила у підготовчому судовому засіданні.
Суд, вислухавши учасників судового провадження, дослідивши клопотання потерпілого та обвинуваченої, та вивчивши матеріали кримінального провадження, дійшов наступного висновку.
Частиною четвертою статті 26 КПК України передбачено, що відмова потерпілого від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Пунктом 2 ч. 3 ст. 314 КПК України передбачено, що у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8 частини першої або частиною другою ст. 284 КПК України.
У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення, крім кримінального провадження щодо кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством.
За ст. 477 КПК України кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, дізнавачем, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених у тому числі і ч. 1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження).
За таких обставин суд вважає, що оскільки ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, яке є кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення, що не є кримінальним правопорушенням, пов'язаним з домашнім насильством, та враховуючи той факт, що потерпілий ОСОБА_5 відмовився від обвинувачення, тому є всі підстави для закриття кримінального провадження згідно з п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України.
На підставі викладеного та керуючись ч. 4 ст. 26, п. 7 ч. 1 ст. 284, ст. ст. 314, 372, 395, 477 КПК України, суд,-
Клопотання потерпілого ОСОБА_5 задовольнити.
Кримінальне провадження №12025096110000008від 17.01.2025про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України закрити у зв'язку з відмовою потерпілого від обвинувачення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом семи днів з дня її оголошення до Івано-Франківського апеляційного суду.
Головуюча суддя: ОСОБА_1