Ухвала від 24.02.2025 по справі 380/3331/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24 лютого 2025 рокусправа № 380/3331/25

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Морська Галина Михайлівна розглянувши у м. Львові матеріали позову Виконавчого комітет Львівської міської ради до Державної аудиторської служби України про скасування наказу,-

ВСТАНОВИЛА:

Виконавчий комітет Львівської міської ради (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Державної аудиторської служби України (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправним та скасувати наказ Державної аудиторської служби України від 30.10.2024 №296 «Про внесення змін до Плану проведення заходів державного фінансового контролю Державної аудиторської служби України на IV квартал 2024 року» в частині пункту 2, яким розділ «Департамент контролю за місцевими бюджетами» доповнено пунктом 9.14 та додатком 21, якими передбачено проведення ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Виконавчого комітету Львівської міської ради за період з 01.01.2021 по 30.06.2024;

- визнати протиправними дії Державної аудиторської служби України щодо проведення ревізії та складання Акта ревізії від 20.12.2024 №00200-24/47, як такі, що стали підставою для складання Вимоги про усунення порушень №002000-14/648-2025 від 17.01.2025;

- визнати протиправною та скасувати вимогу Державної аудиторської служби України від 17.01.2025 №002000-14/648-2025 «Вимога щодо усунення виявлених порушень».

Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Позовна заява не відповідає вимогам КАС України, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України “Про судовий збір».

Згідно ст.1 Закону України “Про судовий збір» судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Статтею 4 Закону України “Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Цією ж нормою встановлено, що за подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем позову немайнового характеру судовий збір складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України “Про державний бюджет України на 2025 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу з 1 січня 2025 року у розмірі 3028,00 грн.

З матеріалів справи слідує, що позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру - судовий збір становить 9084,60 грн. (3028,00 грн. х 3).

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем до позову долучено платіжну інструкцію від 12.02.2025 №58 на суму 9084,00 грн.

Дослідивши зміст вказаного платіжного документу, суддею встановлено, що сплачений судовий збір на рахунок отримувача UA718999980313151206084010001, одержувач ГУК у Київ обл/м.Київ/22030101 не відповідає платіжним реквізитам для сплати судового збору до Львівського окружного адміністративного суду, які розміщені на офіційному сайті суду https://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/gromadyanam/tax/, а саме рахунок отримувача: UA128999980313101206084013951.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір", судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

З огляду на зазначене, платіжна інструкція від 12.02.2025 №58 не є належним підтвердженням сплати позивачем судового збору за місцем розгляду справи та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За таких обставин, позовна заява відповідно до ч. 2 ст. 169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків - десять днів з дня отримання даної ухвали.

Враховуючи викладені обставини, вбачаються підстави для залишення позову без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, а саме:

- надання документу про сплату позивачем судового збору в сумі 9084,00 грн.

Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 380/3331/25 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.

Ухвала окремо не оскаржується

СуддяМорська Галина Михайлівна