Рішення від 24.02.2025 по справі 320/32292/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 лютого 2025 року м.Київ справа №320/32292/24

Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Шостого апеляційного адміністративного суду про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Шостого апеляційного адміністративного суду Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві та просить суд:

1. Визнати протиправними дії Шостого апеляційного адміністративного суду щодо зазначення у довідках про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 17 квітня 2024 року №02.7-36/119, від 17 квітня 2024 року №02.7-36/120, від 17 квітня 2024 року №02.7-36/121 суддівської винагороди ОСОБА_1 станом на 01 січня 2022 року, на 01 січня 2023 року та на 01 січня 2024 року відповідно, розмір якої обчислений виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, у розмірі 2102 грн. 00 коп.

2. Зобов'язати Шостий апеляційний адміністративний суд видати ОСОБА_1 довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці станом на 01 січня 2024 року, на 01 січня 2023 року та на 01 січня 2022 року, зазначивши розмір суддівської винагороди для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, розрахований виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частин третьої-четвертої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн. 00 коп., встановленого ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»; розрахований виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частин третьої-четвертої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2684 грн. 00 коп., встановленого ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік»; розрахований виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частин третьої-четвертої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2481 грн. 00 коп., встановленого ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», відповідно.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що позивач звернулась до Шостого апеляційного адміністративного суду із заявою про видачу довідки про суддівську винагороду для обчислення і перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, в якій посадовий оклад має бути розрахований із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб 3028,00 грн., відповідно до абзацу четвертого статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», 2684,00 грн. відповідно до абзацу четвертого статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік», 2481,00 грн. відповідно до абзацу четвертого статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», однак фактично отримала відмову, яку вважає протиправною, тому просить суд позов задовольнити та зобов'язати відповідача видати таку довідку.

Від відповідача надійшов відзив в якому заперечував проти задовольнення позовних вимог посилаючись на ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" яким встановлено, що для визначення базового посадового окладу судді встановлюється прожитковий мінімум в розмірі 2102 грн.

Разом з тим, у відзиві відсутні будь-які спростування аргументів позивача та заперечення щодо постанов Верховного Суду та рішення Конституційного Суду на які посилається позивач.

Дослідившиобставинисправи, судом буловстановленонаступне.

ОСОБА_1 , є суддею Шостого апеляційного адміністративного суду у відставці.

У відставку ОСОБА_1 була звільнена рішенням Вищої ради правосуддя від 04 грудня 2018 року №3713/о/15-18 з посади судді Шостого апеляційного адміністративного суду.

10 грудня 2018 року ОСОБА_1 виповнилось 65 років.

Наказом голови Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 грудня 2018 року №341-к ОСОБА_1 відрахована зі штату Шостого апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до статті 142 Закону України«Про судоустрій і статус суддів» (далі - Закон № 1402-VIII) судді, якийвийшов у відставку, післядосягненнячоловікамивіку 62 років, жінками - пенсійноговіку, встановленогостаттею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійнестрахування", виплачуєтьсяпенсія на умовах, визначених зазначеним Законом, або за його вибором щомісячне довічне грошове утримання.

Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у відставці в розмірі 50 відсотків суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки грошового утримання судді.

У разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповіднійпосаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

Оскільки базовий розмір посадового окладу судді апеляційного суду, який входить до складу суддівської винагороди судді, у 2022, 2023, 2024 роках змінився у сторону збільшення відповідно до законів про Державний бюджет України на відповідний рік, ОСОБА_1 звернулась до Шостого апеляційного адміністративного суду із заявою про видачу довідок про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці станом на 01 січня 2022 року, на 01 січня 2023 року та на 01 січня 2024 року.

17 квітня 2024 року Шостий апеляційний адміністративний суд видав ОСОБА_1 наступні довідки:

Довідка Шостого апеляційного адміністративного суду про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 17 квітня 2024 року №02.7-36/121, згідно якої посадовий оклад судді ОСОБА_1 станом на 01 січня 2024 року становив 131375 грн. 00 коп., а загальний розмір суддівської винагороди - 197062 грн. 50 коп.

Довідка Шостого апеляційного адміністративного суду про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 17 квітня 2024 року №02.7-36/120, згідно якої посадовий оклад судді ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року становив 131375 грн. 00 коп., а загальний розмір суддівської винагороди - 197062 грн. 50 коп.

Довідка Шостого апеляційного адміністративного суду про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 17 квітня 2024 року №02.7-36/119, згідно якої посадовий оклад судді ОСОБА_1 станом на 01 січня 2022 року становив 131375 грн. 00 коп., а загальний розмір суддівської винагороди - 197062 грн. 50 коп.

Таким чином посадовий оклад був розрахований Шостим апеляційним адміністративним судом як 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді - 2102 грн. 00 коп., помножений на регіональний коефіцієнт - 1,25 за здійснення правосуддя у суді, що розташований у населеному пункті з кількістю населення щонайменше один мільйон осіб згідно з ч. 4 ст. 135 Закону № 1402-VIII.

Позивач, не погодившись з діями відповідача, вважаючи, що розмір суддівської винагороди має бути розрахований відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2022 року, встановленогоабзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» у розмірі 2481 грн. 00 коп.; із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2023 року, встановленого абзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» у розмірі 2684 грн. 00 коп.; із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2024 року, встановленого абзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» у розмірі 3028 грн. 00 коп., звернулась до суду з цим позовом.

Правова позиція суду.

Частиною 2ст.19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, щопередбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 126 Конституції України незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України.

За приписами ст. 130 Конституції України держава забезпечує фінансування та належні умови для функціонування судів і діяльності суддів. У Державному бюджеті України окремо визначаються видатки на утримання судів з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя. Розмір винагороди суддів встановлюється законом про судоустрій.

У преамбулі Закону України «Про судоустрій і статус суддів» зазначено, що цей Закон визначає організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні, що функціонує на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів і забезпечує право кожного на справедливий суд.

Як встановлено уст. 4 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», судоустрій і статус суддів в Україніви значаються Конституцією України та законом.

Зміни до цього Закону можуть вноситися виключно законами про внесеннязмін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Відповідно до ч. 1 ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Частиною 2 ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що суддівська винагорода виплачується судді з дня зарахування його до штату відповідного суду, якщо інше не встановлено цим Законом.

Суддівська винагорода складається з посадового окладу та доплат за: 1) вислугуроків; 2) перебування на адміністративнійпосаді в суді; 3) наукови йступінь; 4) роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.

Пунктом 2 ч. 4 ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що базовий розмір посадового окладу судді апеляційного суду, вищого спеціалізованого суду складає 50 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Відповідно до ст. 46 Конституції України визначення прожиткового мінімуму, закладення правової основи для його встановлення, затвердження тощо наведено у Законі України від 15.07.1999 № 966-XIV «Про прожитковий мінімум»(далі - Закон № 966).

Прожитковий мінімум - вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості (ст. 1 Закону № 966).

Прожитковий мінімум визначається нормативним методом у розрахунку на місяць на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення: дітей віком до 6 років; дітей віком від 6 до 18 років; працездатнихосіб; осіб, які втратили працездатність.

У змісті наведеної норми Закону № 966 закріплено вичерпний перелік основних соціальних і демографічних груп населення відносно яких визначається прожитковий мінімум.

Приписами ст. 4 Закону № 966 передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

До базового розміру посадового окладу, визначеного частиною третьою цієї статті, додатково застосовуються такі регіональні коефіцієнти: 1,25 - якщо суддя здійснює правосуддя у суді, що розташований у населеномупункті з кількістю населення щонайменше один мільйоносіб (п. 3 ч. 4 ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).

Частинами 5 - 8 ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено умови виплати та розмір щомісячних доплат суддям, розмір яких встановлюється у процентному відношенні до посадового окладу.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", разом ізвстановленням станом на 01.01.2021 прожитковихмінімумів, у тому числі, для працездатних осіб в розмірі 2270,00 грн, введено такий новий вид прожиткового мінімуму, як "прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді", розмір якого становить 2 102,00 грн.

Такі ж норми щодо прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді (2102 грн) наявні й вЗаконах України «Про державний бюджет України на 2022 рік»та «;Про державний бюджет України на 2023 рік», «Про державний бюджет України на 2024 рік».

Аналіз наведених положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» дозволяє дійти висновку, що розмір посадового окладу судді, який є складовим елементом суддівської винагороди, напряму залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Всі інші складові суддівської винагороди розраховуються із посадового окладу судді.

Суд зазначає, що розмір посадового окладу судді, який є складовим елементом суддівської винагороди, на пряму залежить від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, фактично змінено складову для визначення базового розміру посадового окладу судді, що порушує гарантії незалежності суддів, одна з яких передбачена ч. 2 ст. 130 КонституціїУкраїниі ч. 3ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Натомість, Законом № 966 не визначено такого виду прожиткового мінімуму, як «прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді», тобто цим законом судді не віднесені до соціальної демографічної групинаселення стосовно яких прожитковий мінімум повинен встановлюватися окремо.

До 2021 року відповідачем для розрахунку базового розмірупосадового окладу судді застосовувався прожитковий мінімум для працездатних осіб, розмір якого встановлювався на 01 січня відповідного календарного року, як цепередбачено ст. 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

До 2021 року для розрахунку базового розміру посадового окладу застосовувався прожитковий мінімум для працездатних осіб, розмір якого встановлювався на 01 січня відповідного календарного року, як цепередбаченост. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Варто зазначити, що зміни доЗакону України "Про судоустрій і статус суддів" у частині, яка регламентує розмір суддівської винагороди у період, про який йдеться у позовній заяві, а також до Закону України "Про прожитковиймінімум" щодо визначення прожиткового мінімуму не вносилися, тож законних підстав для зменшення розміру прожиткового мінімуму, який встановлено для працездатних осіб на 01 січня календарного року для цілей визначення суддівської винагороди, немає.

Закон України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" фактично зміни в складову для визначення базового розміру посадового окладу судді, що порушує гарантії незалежності суддів, одна з яких передбачена ч. 2 ст. 130 КонституціїУкраїниі ч. 3ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Закон України "Про Державний бюджет України на 2021 рік"не повинен містити інакшого чи додаткового правового регулювання правовідносин, що охоплюються предметом регулювання інших законів України, особливо тієї сфери суспільних відносин, для яких діють спеціальні норми. Конституція України не надає закону про Державний бюджет України вищої юридичної сили стосовно інших законів.

Суд зазначає, щозміни доЗакону України «Про судоустрій і статус суддів»в частині, яка регламентує розмірсуддівської винагороди у період, наведений у позовній заяві, а також до Закону № 966 щодо визначення прожиткового мінімуму, не вносилися, тож відсутні законні підстави для зменшення розміру прожиткового мінімуму, який встановлено для працездатних осіб на 01 січня календарного року, з метою визначення суддівської винагороди.

На такі аспекти законодавчого регулювання звернув увагуКонституційний Суд України у Рішеннях від 09.07.2007 № 6-рп/2007 (справа про соціальні гарантії громадян) та від 22.05.2008 № 10-рп/2008 (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України).

Законом України "Про судоустрій і статус суддів" закріплено, що для визначення розміру суддівської винагороди до уваги може братися лише прожитковий мінімум для працездатних осіб, розмірякого встановлено на 1 січня календарного року.

Таким чином, оскільки вказана конституційна гарантія незалежності суддів не може порушуватися і змінюватися без внесення відповідних змін до закону про судоустрій, суддівська винагорода не може обчислюватися із застосуванням величини, відмінної відтієї, що визначена Законом України "Про судоустрій і статус суддів".

Аналогічна правова позиція щодо застосування ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік", ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" викладена в постановах Верховного Суду від 10.11.2021 у справі № 400/2031/21, від 30.11.2021 у справі № 360/503/21, від 22.06.2023 у справі № 400/4904/21, від 12.07.2023 у справі № 140/5481/22, від 24.07.2023 у справі № 280/9563/21, від 13.09.2023 у справі № 240/44080/21.

Суд наголошує, що норма ст. 130 Конституції України дає підстави для висновку, що для цієї групи правовідносин у сфері організації судової влади (йдеться про суддівську винагороду) закон про судоустрій є спеціальним законом, відповідно він має пріоритет над іншими нормативно-правовими актами не лише змістовний, але й певною мірою ієрархічний. Щодо останнього, то мається на увазі те, що позаяк Конституція України, відповідно до її статті 8, має найвищу юридичну силу, наявність в її тексті прямої вказівки на спосіб визначення суддівської винагороди слугує безапеляційним способом подолання будь-яких протиріч у правовому регулюванні правовідносин на кшталт тих, з яких виник цей спір, на користь спеціального закону (про судоустрій).

Крім того, норми Конституції України є нормами прямої дії, а отже, при вирішенні спору суд може застосовувати їх безпосередньо, особливо тоді, коли закон чи інший нормативно-правовий акт їм суперечить (ч. 4ст. 7 КАС України).

Таким чином, будь-які обмеження судової винагороди не можуть бути застосовані до позивача іншими нормативно-правовими актами, окрім Закону України "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим при складанні довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці відповідач мав керуватися виключно Законом України "Про судоустрій та статус суддів", при цьому застосування абзацу 5 ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік"прямо суперечить ст. 130 КонституціїУкраїни.

Отже, під час видачі довідок про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці станом на 01 січня 2022 року, на 01 січня 2023 року, на 01 січня 2024 року, суддівська винагорода має бути розрахована на підставі ч. 2ст. 130 Конституції України, ч. 3ст. 135 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та з розрахунку встановленого абзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» у розмірі 2481 грн. 00 коп.; абзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» у розмірі 2684 грн. 00 коп.; абзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» у розмірі 3028 грн. 00 коп. відповідно.

Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що дії Шостого апеляційного адміністративного суду щодо невидачі ОСОБА_1 довідки про суддівську винагороду для обчислення і перерахунку щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці станом на 01 січня 2022 року, на 01 січня 2023 року, на 01 січня 2024 року, виходячи з розрахунку встановленого абзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» у розмірі 2481 грн. 00 коп.; абзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» у розмірі 2684 грн. 00 коп.; абзацом четвертим статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» у розмірі 3028 грн. 00 коп. відповідно, є протиправними.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповіднодост. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.

Ефективний та законний спосібзахисту прав, свобод та інтересів позивача повинно бути здійснено шляхом зобов'язання Шостого апеляційного адміністративного суду видати довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці станом на 01 січня 2024 року, на 01 січня 2023 року та на 01 січня 2022 року, зазначивши розмір суддівської винагороди для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, розрахований виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частин третьої-четвертої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн. 00 коп., встановленого ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»; розрахований виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частин третьої-четвертої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2684 грн. 00 коп., встановленого ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік»; розрахований виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частин третьої-четвертої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2481 грн. 00 коп., встановленого ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», відповідно.

Частиною 1ст. 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи, що позивачем при подані даного адміністративного позову було сплачено судовий збір у розмірі 1211,20 грн, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Визнати протиправними дії Шостого апеляційного адміністративного суду (вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30, м. Київ, 01110, ЄДРПОУ 42250890) щодо зазначення у довідках про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці від 17 квітня 2024 року №02.7-36/119, від 17 квітня 2024 року №02.7-36/120, від 17 квітня 2024 року №02.7-36/121 суддівської винагороди ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) станом на 01 січня 2022 року, на 01 січня 2023 року та на 01 січня 2024 року відповідно, розмір якої обчислений виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, у розмірі 2102 грн. 00 коп.

3.Зобов'язати Шостий апеляційний адміністративний суд (вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30, м. Київ, 01110, ЄДРПОУ 42250890)видати ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) довідки про суддівську винагороду для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці станом на 01 січня 2024 року, на 01 січня 2023 року та на 01 січня 2022 року, зазначивши розмір суддівської винагороди для обчислення щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, розрахований виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частин третьої-четвертої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 3028 грн. 00 коп., встановленого ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»; розрахований виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частин третьої-четвертої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2684 грн. 00 коп., встановленого ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік»; розрахований виходячи з посадового окладу судді апеляційного суду, визначеного на підставі частини другої статті 130 Конституції України, частин третьої-четвертої статті 135 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2481 грн. 00 коп., встановленого ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», відповідно.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати у сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Шостого апеляційного адміністративного суду (вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30, м. Київ, 01110, ЄДРПОУ 42250890).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Терлецька О.О.