про зупинення провадження у справі
24 лютого 2025 року м. Житомир справа № 240/4215/25
категорія 106020000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Приходько О.Г., розглядаючи у письмовому провадженні питання про зупинення провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Черняхівського районного суду Житомирської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області про визнання протиправним та скасування наказу в частині, зобов'язання вчинити дії
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Черняхівського районного суду Житомирської області, Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області, в якій позивачка просить суд:
- визнати протиправним і скасувати наказ Черняхівського районного суду Житомирської області від 14 січня 2025 року № 03-ОС/к у частині встановленого розміру надбавки за вислугу років державної служби секретарю суду на 2025 рік, а саме у період з 01 січня 2025 року на рівні 30 % місячного посадового окладу;
- зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації в Житомирській області здійснити перерахунок та виплачувати секретарю суду Черняхівського районного суду Житомирської області, надбавки за вислугу років державної служби з 01 січня 2025 року відповідно до частини першої статті 52 Закону України "Про державну службу", а саме на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, тобто 50 відсотків посадового окладу.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду 24 лютого 2025 року відкрито провадження у справі та постановлено розгляд справи провадити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Суд встановив, що ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 18 листопада 2024 року відкрито провадження у зразковій адміністративній справі № 240/7215/24.
У цій ухвалі Верховний Суд визначив такі ознаки типової справи:
1) позивач - державний службовець місцевого загального суду;
2) відповідачі - місцевий загальний суд та територіальне управління ДСА, відповідальне за забезпечення фінансування та функціонування місцевих загальних судів, де працюють позивачі;
3) спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними і тими самими нормами права, а саме: у зв'язку з встановленням позивачам з 01 січня 2024 року надбавки за вислугу років, обчисленої з урахуванням вимог пункту 12 розділу "Прикінцеві положення" Закону України від 09 листопада 2023 року № 3460-IX "Про Державний бюджет України на 2024 рік" (на рівні 2 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 відсотків посадового окладу), положення якого, на думку позивачів, суперечать спеціальному Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу", відповідно до якого вказана надбавка має обчислюватися на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків;
4) позивачами заявлені аналогічні за суттю вимоги:
- визнати протиправним і скасувати наказ в частині встановлення з 01 січня 2024 року надбавки за вислугу років на державній службі на рівні 2 % посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік служби, але не більше 30 % посадового окладу;
- зобов'язати Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області провести нарахування та виплату надбавки за вислугу років з 01 січня 2024 року відповідно до статті 52 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII "Про державну службу" на рівні 3 % посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 % посадового окладу.
Відповідно до частин першої, другої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі. Провадження у типовій справі підлягає відновленню з дня набрання законної сили рішенням Верховного Суду у відповідній зразковій справі.
Аналогічні норми закріплено у пункті 9 частини другої статті 236 КАС України.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку, що адміністративна справа № 240/4215/25 є типовою щодо справи № 240/7215/24. Тому, для правильного вирішення цього спору і постановлення законного і обґрунтованого рішення провадження у цій справі слід зупинити до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/7215/24.
Керуючись статтями 236, 243, 248, 256, 291 КАС України, суд
ухвалив:
Зупинити провадження в адміністративній справі № 240/4215/25 до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/7215/24.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подання апеляційної скарги до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.Г. Приходько