Справа № 317/272/25
№ 3/317/315/2025
19 лютого 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасов О.М., розглянувши матеріал, який надійшов з Відділу поліції №6 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця ЗСУ, солдата військової частини НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , інші відомості суду не відомі,
за правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №794692 від 07.01.2025 р., 07.01.2025 року о 17-00 год., ОСОБА_1 , на а/д Бориспіль-Маріуполь Т0805 513 км а/д +100 м, керуючи транспортним засобом - автомобілем Мерседес-Бенс, д.н. НОМЕР_2 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на бетонну опору, внаслідок ДТП автомобіль отримав механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п.12.1 ПДР України.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, надав клопотання про закриття провадження у справі, у зв'язку із тим, що протокол про адміністративне правопорушення відносно нього був складений неуповноваженою особою, тому просив закрити провадження у справі.
Згідно ч.2 ст.15 КпАП України, при порушенні правил дорожнього руху водіями транспортних засобів Збройних Сил України або інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту - військовослужбовцями строкової служби, а також вчиненні ними військових адміністративних правопорушень, передбачених главою 13-Б цього Кодексу, штраф як адміністративне стягнення до них не застосовується. У випадках, зазначених у цій статті, органи (посадові особи), яким надано право накладати адміністративні стягнення, передають матеріали про правопорушення відповідним органам для вирішення питання про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності.
Згідно ст.252 КпАП України, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до п.11 ч.2 ст.255 КпАП України, протоколи про правопорушення мають право складати посадові особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України (про правопорушення, вчинені військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів, - частина п'ята статті 122, стаття 122-2, частина третя статті 123, стаття 124, а також про всі порушення правил дорожнього руху, вчинені особами (крім військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів), які керують транспортними засобами Збройних Сил України та інших військових формувань);
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є військовослужбовцем Збройних Сил України, солдатом військової частини НОМЕР_1 , що підтверджується військовим квитком ОСОБА_1 , реєстраційними даними транспортного засобу Мерседес-Бенс, д.н. НОМЕР_2 , з якого вбачається, що зазначений транспортний засіб належить військовій частині НОМЕР_1 , дорожнім листом, з якого вбачається, що ОСОБА_1 під час скоєння ДТП перебував на військовій службі.
Відповідно до ст.7 КпАП України:
-Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним
правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
-Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі
суворого додержання законності.
-Застосування уповноваженими на те органами і посадовими Гербами заходів
адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
- Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні
правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і
посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до
розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання:
1)чи належить до його компетенції розгляд даної справи;
2)чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне
правопорушення;
3)чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду;
4)чи витребувано необхідні додаткові матеріали;
5)чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної
відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 247 КпАП України передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №794692 від 07.01.2025 р., складений неуповноваженою особою, усі зібрані докази є недопустимими, тому провадження по справі підлягає закриттю, за відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 7, 124, 247,254,255, 279, 280, 284 КпАП України, суддя -
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ст. 124 КпАП України, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної чинності після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з моменту її постановлення.
Суддя: О.М. Ачкасов