вул. Димитрія Ростовського, 35, смт Макарів, Бучанський район, Київська область, 08001,
тел/факс (04578) 5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
"30" січня 2025 р. Справа № 370/3252/24
Провадження № 3/370/1786/24
Суддя Макарівського районного суду Київської області Сініцина О.С., розглянувши матеріали, що надійшли з Батальйону патрульної поліції в селі Чайки УПП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , ФОП « ОСОБА_1 », за статтею 185 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 31 жовтня 2024 року серія ВАБ № 659462 вбачається, що 31 жовтня 2024 року о 12 год 50 хв АД М06 Київ-Чоп 52 км ОСОБА_1 не виконував неодноразове законне розпорядження поліцейського, вийти із транспортного засобу та прослідувати до ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_2 , за статтею 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, чим вчинив правопорушення, передбачене статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та пояснив, що він знятий з військового обліку за станом здоров'я, має діагноз: біополярний афективний розлад, поточний епізод тяжкої депресії без психотичних симптомів, потребує нагляд психіатра. Працівники поліції його пояснення не брали до уваги, діяли свавільно з перевищенням своїх повноважень, а саме: силою витягли з автомобіля та надягли кайданки.
Заслухавши у судовому засіданні ОСОБА_1 , дослідивши матеріалами справи про адміністративне правопорушення, відеозапис, суд дійшов такого висновку.
За приписами частини першої статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
За статтею 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність вини у діях порушника.
Статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено, зокрема, що завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Згідно із статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частини другої статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
При цьому, оцінка доказів у відповідності до положень статті 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення здійснюється відповідним органом (посадовою особою) за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до статті 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за злісну непокору законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, а також вчинення таких же дій щодо члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв'язку з їх участю в охороні громадського порядку.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, із долучених до протоколу матеріалів та відеозапису не встановлено, що мала місце злісна непокора розпорядженню поліцейського.
За таких обставини, суд дійшов висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно з пунктом 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення закривається, у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням приписів статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі закриття провадження у справі, судовий збір не стягується.
На підставі викладеного та керуючись статтями 7, 9, 185, 245, 247, 251, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на підставі пункту 1 частини першої статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення через Макарівський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, якщо вона не була оскаржена. В інакшому разі після її перегляду апеляційним судом.
Суддя О.С. Сініцина