про відмову у зупиненні провадженням
21 лютого 2025 року м. Житомир справа № 240/3030/25
категорія 106020000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Окис Т.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області, Богунського районного суду міста Житомира про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії,
установив:
ОСОБА_1 звернулася до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправним і скасування наказу голови суду Богунського районного суду міста Житомира від 09 січня 2025 року № 6-АК щодо встановленого розміру надбавки за вислугу років державної служби на 2025 рік, а саме з 01 січня 2025 року на рівні 30 % місячного посадового окладу та зобов'язання Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплачувати надбавку за вислугу років з 01 січня 2025 року відповідно до частини 1 статті 52 Закону України «Про державну службу», а саме на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу.
Ухвалою суду від 06 лютого 2025 року відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (в письмовому провадженні).
До суду надійшло клопотання відповідача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/7215/24 на підставі пункту 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, зауважує на таке.
Пунктом 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Частиною 4 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Суд звертає увагу, що зупинення провадження у справі на підставі пункту 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України є правом, а не обов'язком суду.
Окрім того, факт перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду за своєю юридичною природою є факультативною підставою для зупинення провадження у справі, а наявність вказаних обставин не породжує у суду імперативного обов'язку для зупинення провадження у справі.
При цьому, суд наголошує, що відповідач просить зупинити провадження у справі з підстав пункту 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України до розгляду Верховним Судом зразкової справи №240/7215/24, що суперечить вище наведеній правовій нормі.
Дослідивши матеріали справи та доводи клопотання, суд дійшов висновку про відсутність обставин, що унеможливлюють об'єктивний розгляд даної справи до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду у зразковій справі №240/7215/24, а тому у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись статтями 236, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
У задоволенні клопотання Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України в Житомирській області про зупинення провадження у справі відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Окис