17 лютого 2025 рокуСправа №160/32724/24
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Царікової О.В.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в місті Дніпрі адміністративну справу № 160/32724/24 за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; ЄДРПОУ 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094 м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26; ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
11.12.2024 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому позивач просить:
-визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 № 045750029987 від 11.11.2024;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 згідно трудової книжки НОМЕР_2 періоди роботи з 17.07.1987 по 24.09.1987, з 06.08.1990 по 23.08.1990, з 11.09.1997 по 16.11.1999 роки;
-зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Львівській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення йому пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 05.11.2024 року та прийняти обґрунтоване рішення по суті заяви відповідно вимог пенсійного законодавства України, повноважень органів Пенсійного фонду України та з урахуванням висновків суду за результатом розгляду даної справи та призначити ОСОБА_1 дострокову пенсію за віком, як учаснику бойових дій, у зв'язку із досягнення ним 55-річного віку, з 05.11.2024 року.
В обґрунтування позовної заяви позивач зазначив, що 05.11.2024 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах як учасник бойових дій, відповідно до ст. 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області № 045750029987 від 11.11.2024, позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком у зв'язку з відсутністю документів, які підтверджують участь в бойових діях, а саме зазначається наступне: «за доданими документами до страхового стажу згідно трудової книжки НОМЕР_2 від 17.07.1987 не зараховано: період з 17.07.1987 по 24.09.1987, оскільки дата наказу про звільнення 18.02.1988 календарно не відповідає даті звільнення; період з 06.08.1990 по 23.08.1990, оскільки наказ на прийняття містить виправлення не завірене в установленому порядку; період роботи з 11.09.1997 по 16.11.1999, оскільки відсутні дані про реорганізацію фірми "Прайд-юка" в ТОВ "Прайд-юка". Пунктом 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для при значення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне. страхування», затвердженого Постановою правління ПФУ 25.11.2005 № 22-1 передбачено, що у разі призначення пенсії учасникам бойових дій згідно з пунктом 4 частини 1 статті 115 Закону № 1058 до заяви про призначення пенсії за віком додаються документ про проходження військової служби, посвідчення учасника бойових дій, а також довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу або документи про безпосередню участь в бойових діях, передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій або документи військових частин (органів, підрозділів), підприємств, установ та організацій про безпосередньо участь в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації. Для призначення пенсії надана довідка про безпосередню участь у бойових діях, що не відповідає зразку довідки згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу або документи про безпосередню участь в бойових діях. Згідно поданих документів-право на дострокову пенсію за віком п.4 4.1 ст.115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відсутнє». Непогоджуючись з даним рішенням позивач звернувся до суду з даним позовом.
16.12.2024 ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі та призначено розгляд останньої за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
31.12.2024 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду через систему «Електронний суд» від відповідача-1 надійшов відзив на позовну заяву.
В обґрунтування відзиву відповідачем-1 зазначено, що, розглянувши надані позивачем документи, відповідачем-1 встановлено, що загальний страховий стаж ОСОБА_1 (на дату звернення) складає 23 роки 01 місяць 07 днів, якого недостатньо для призначення дострокової пенсії при досягненні ним повних 55 років. Також відповідачем-2 зазначено, що за доданими документами до страхового стажу згідно трудової книжки НОМЕР_2 від 17.07.1987 не зараховано: період з 17.07.1987 по 24.09.1987, оскільки дата наказу про звільнення 18.02.1988 календарно не відповідає даті звільнення; період з 06.08.1990 по 23.08.1990, оскільки наказ на прийняття містить виправлення не завірене в установленому порядку; період роботи з 11.09.1997 по 16.11.1999, оскільки відсутні дані про реорганізацію фірми "Прайд-юка" в ТОВ "Прайд-юка". Пунктом 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для при значення (перерахунку) пенсій відповідно до, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне. страхування», затвердженого Постановою правління ПФУ 25.11.2005 № 22-1 передбачено, що у разі призначення пенсії учасникам бойових дій згідно з пунктом 4 частини 1 статті 115 Закону № 1058 до заяви про призначення пенсії за віком додаються документ про проходження військової служби, посвідчення учасника бойових дій, а також довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу або документи про безпосередню участь в бойових діях, передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій або документи військових частин (органів, підрозділів), підприємств, установ та організацій про безпосередньо участь в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації. Для призначення пенсії надана довідка про безпосередню участь у бойових діях, що не відповідає зразку довідки згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу або документи про безпосередню участь в бойових діях. Згідно поданих документів-право на дострокову пенсію за віком п.4 4.1 ст.115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відсутнє
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позовна заява та відзив на позовну заяву, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 05.11.2024 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону №1058-IV.
За принципом екстериторіальності заяву позивача про призначення пенсії розглянуто Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області.
Рішенням від 11.11.2024 №045750029987 відповідач-1 відмовив позивачу у призначенні пенсії за віком. У рішенні вказано, що вік заявника 54 роки 11 місяців 23 дні. Страховий стаж заявника становить 23 роки 01 місяць 23 днів. Відповідно до 115 Закону №1058-IV право на призначення дострокової пенсії за віком мають, зокрема, військовослужбовці, які брали участь у бойових діях після досягнення чоловіками 55 років за наявності страхового стажу не менше 25 років. За доданими документами до страхового стажу не зараховано період з 17.07.1987 по 24.09.1987, оскільки дата наказу про звільнення 18.02.1988 календарно не відповідає даті звільнення; період з 06.08.1990 по 23.08.1990, оскільки наказ на прийняття містить виправлення не завірене в установленому порядку; період роботи з 11.09.1997 по 16.11.1999, оскільки відсутні дані про реорганізацію фірми "Прайд-юка" в ТОВ "Прайд-юка". Пунктом 2.1 розділу ІІ Порядку подання та оформлення документів для при значення (перерахунку) пенсій відповідно до, Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне. страхування» затвердженого Постановою правління ПФУ 25.11.2005 № 22-1 передбачено, що у разі призначення пенсії учасникам бойових дій згідно з пунктом 4 частини 1 статті 115 Закону № 1058 до заяви про призначення пенсії за віком додаються документ про проходження військової служби, посвідчення учасника бойових дій, а також довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу або документи про безпосередню участь в бойових діях, передбачені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій або документи військових частин (органів, підрозділів), підприємств, установ та організацій про безпосередньо участь в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації. Для призначення пенсії надана довідка про безпосередню участь у бойових діях, що не відповідає зразку довідки згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу або документи про безпосередню участь в бойових діях. Згідно поданих документів-право на дострокову пенсію за віком п.4 4.1 ст.115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відсутнє.
Позивач, не погодившись з відмовою відповідача-1 у призначення йому пенсії за віком, звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно статті 46 Конституції України закріплено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон №1058-IV
Відповідно до частини статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
На підставі частини 2 статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Частиною 4 статті 24 Закону №1058-IV визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 56 Закону №1788-XII до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.
Згідно з частинами 1, 2 статті 65 Закону №1788-XII до стажу роботи зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв. При обчисленні стажу роботи в колгоспі за період після 1965 року, якщо член колгоспу не виконував без поважних причин встановленого мінімуму трудової участі в громадському господарстві, враховується час роботи за фактичною тривалістю.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 115 Закону №1058-IV право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів, військовозобов'язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус сім'ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України відповідно до абзаців четвертого і п'ятого частини першої статті 10-1 зазначеного Закону, а також абзацу шостого частини першої статті 10-1 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Аналіз положення пункту 4 частини 1 статті 115 Закону №1058-IV зумовлює висновок, що чоловік набуває право на дострокове призначення пенсії за віком при дотриманні сукупності таких вимог:
- досягнення 55 років;
- наявність страхового стажу не менше 25 років;
- належність до однієї з категорій осіб, що перелічені у пункті 4 частини 1 статті 115 Закону №1058-IV .
Пунктом 2.1 Порядку №22-1 визначено перелік документів, що подають разом із заявою про призначення пенсії.
Так, відповідно до підпункту 5 пункту 2.1 Порядку №22-1 до заяви про призначення пенсії додаються документи, що посвідчують спеціальний статус особи, зокрема, посвідчення учасника бойових дій, довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України або довідка про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, або довідка згідно з додатком 2 до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, а для осіб з числа резервістів і військовозобов'язаних, яким встановлено статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», або яким встановлено статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20, 21 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», також документи, на підставі яких встановлено статус учасника бойових дій, визначені Порядком надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413 (у разі призначення пенсії учасникам бойових дій згідно з пунктом 4 частини першої статті 115 Закону).
Аналіз наведених норм права свідчить про те, що документом, що посвідчують спеціальний статус особи для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку як учаснику бойових дій є:
1) посвідчення учасника бойових дій;
2) довідка про період (періоди) участі у бойових діях або в антитерористичній операції в районах її проведення.
Позивач є учасником бойових дій, що підтверджується копією посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_3 , виданого 13.01.1997.
Згідно довідки №9150 від22.10.2024 ОСОБА_1 проходив військову службу в Збройних Силах України з 16.05.1988 по 11.05.1990. Протягом військової служби в складі в/ч НОМЕР_4 приймав участь у бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан з 29.10.1988 по 06.02.1989.
На підставі частини 2 статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Статтею 62 Закону №1788-XII та пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №637 від 12.08.1993 (далі Порядок №637) передбачено, що трудова книжка є основним документом, який підтверджує стаж роботи.
З оскарженого рішення випливає, що до страхового стажу ОСОБА_1 не зараховано період роботи у зв'язку з внесенням до трудової книжки записів з порушенням Інструкції № 58 від 29.07.1993 «Про порядок ведення трудових книжок працівників».
Як встановлено судом в трудовій книжці позивача містяться наступні записи (далі мовою оригіналу):
- 17.07.1987 - принят в механический цех кузнецом на молотах и прессах 3 разряда;
- 24.091987 - уволен по уходу на учебу;
- 06.08.1990 - принят на работу водителем 3 класса на разные марки автомобилей;
- 23.08.1990 - уволен по собственному желанию;
- 11.09.1997 - принят водителем 2 класса;
- 16.11.1999 - уволен по собственному желанию.
Таким чином судом з трудової книжки позивача НОМЕР_5 підтверджено наступні періоди роботи позивача: з 17.07.1987 по 24.09.1987, з 06.08.1990 по 23.08.1990, з 11.09.1997 по 16.11.1999.
При цьому, суд вказує, що підставою для призначення пенсії є відповідний стаж роботи, а не дотримання усіх формальних вимог при заповненні документів, що підтверджують такий стаж роботи.
Суд зауважує, що на особу не може перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у його трудовій книжці. Посилання на неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини адміністрації підприємства не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсії за віком.
Доказів визнання недостовірними записів у трудовій книжці щодо спірного періоду роботи позивача відповідачем суду не надано, а тому його безпідставно не взято до уваги відповідачами при обрахуванні стажу роботи, необхідного для призначення пенсії.
Таким чином відповідачі протиправно не врахували означений період до страхового стажу позивача.
Суд звертає увагу, що згідно з пунктом 4.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (частина 3 статті 44 Закону №1058).
З аналізу викладених норм слід дійти висновку, що у разі сумніву органу, що призначає пенсію, у належності та обґрунтованості поданих заявником документів, в нього є право перевірити надані заявником документи шляхом звернення до установ, підприємств, організацій, де працював заявник, із відповідними запитами.
За наведених обставин, суд зазначає, що відповідач-1 не був позбавлений права перевірити інформацію, яка зазначена у трудовій книжці та інших документах позивача, як того вимагає частина 3 статті 44 Закону №1058-IV.
Як встановлено судом з оскарженого рішення від 11.11.2024 №045750029987, вік заявника 54 роки 11 місяців 23 дні. Страховий стаж заявника становить 23 роки 01 місяць 23 днів.
З урахуванням встановлених судом та підтверджених матеріалами справи періодів роботи позивача, страховий стаж позивача становить 25 років 6 місяців 22 дні, що є достатнім для призначення пенсії позивачу на підставі статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ст. 45 Закону №1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, зокрема пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
Відтак, досягнення позивачем пенсійного віку, встановленого ст. 115 Закону №1058-IV відбулося 28.11.2024, тому позивачу пенсіє повинна бути призначена саме з 29.11.2024.
Щодо позовних вимог щодо зобов'язання відповідача-1 повторно розгляну заяву позивача про призначення пенсії, суд зазначає, що у зв'язку з тим, що судом підтверджено право позивача на пенсію, суд, з метою ефективного відновлення порушеного права вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області призначити пенсію ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладених в постановах Верховного Суду.
Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 ст. 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовної заяви в повному обсязі.
Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10; ЄДРПОУ 13814885), Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094 м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26; ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду у Львівській області про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 № 045750029987 від 11.11.2024.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 згідно трудової книжки НОМЕР_2 періоди роботи з 17.07.1987 по 24.09.1987, з 06.08.1990 по 23.08.1990, з 11.09.1997 по 16.11.1999 роки.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Львівській області призначити ОСОБА_1 дострокову пенсію за віком, як учаснику бойових дій, у зв'язку із досягнення ним 55-річного віку, з 29.11.2024, відповідно до положень статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Розподіл судових витрат не здійснюється.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст рішення складений 17.02.2025.
Суддя О.В. Царікова