21 лютого 2025 рокуСправа № 160/5594/25
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Жовтоводсько-Пятихатського відділу державної виконавчої служби у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) про визнання протиправними та скасування постанов, -
19.02.2025р. засобами електронного зв'язку ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Жовтоводсько-Пятихатського відділу державної виконавчої служби у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) та просить:
- визнати протиправною та скасувати постанову Головного державного виконавця Жовтоводсько-П'ятихатського відділу державної виконавчої служби у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Устимчук Олесею Сергіївною від 17.09.2024 ВП №76033578 про відкриття виконавчого провадження;
- визнати протиправною та скасувати постанову Головного державного виконавця Жовтоводсько-П'ятихатського відділу державної виконавчої служби у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Устимчук Олесею Сергіївною від 17.09.2024 ВП №76033578 про стягнення виконавчого збору;
- визнати протиправною та скасувати постанову Головного державного виконавця Жовтоводсько-П'ятихатського відділу державної виконавчої служби у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Устимчук Олесею Сергіївною від 17.09.2024 ВП №76033578 про арешт коштів боржника.
Вивчивши зміст позовної заяви та додані до нього документи, суд приходить до висновку про те, що даний позов підлягає поверненню позивачеві на підставі п.3 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Так, відповідно до ч.1 ст.287 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що Учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. У позовній заяві зазначається ідентифікатор для повного доступу до інформації про виконавче провадження (за наявності).
Водночас, у частині, що не врегульована ст.287 вказаного Кодексу, вимоги щодо заяви визначаються загальними нормами, зокрема ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно із положеннями п.3 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
При цьому, за приписами ч.10 ст.44 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, на такі документи накладається кваліфікований електронний підпис учасника справи (його представника) відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
Як вбачається зі змісту поданого засобами електронного зв'язку в електронній формі адміністративного позову, на нього не накладено кваліфікований електронний підпис позивача - Рогового С.В., що підтверджується відповідним штемпелем суду.
Окрім того, наведений позов не містить також і відсканової сторінки із власноручним підписом позивача.
Таким чином, суд приходить до висновку, що даний адміністративний позов не підписано кваліфікованим електронним підписом позивача - Рогового С.В. в порушення вимог ч.10 ст.44, п.3 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України.
За викладених обставин, даний адміністративний позов підлягає поверненню позивачеві на підставі п.3 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, суд звертає увагу позивача на те, що за приписами ч.8 ст.44 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Тобто, Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено подання, зокрема, адміністративного позову шляхом його направлення засобами електронного зв'язку (електронною поштою).
Керуючись п.3 ч.4 ст.169, ст.ст. 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Жовтоводсько-Пятихатського відділу державної виконавчої служби у Кам'янському районі Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління юстиції (м. Одеса) про визнання протиправними та скасування постанов - повернути позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
У відповідності до ч.8 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів складання ухвали у відповідності до вимог ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Конєва