Рішення від 20.02.2025 по справі 160/32482/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2025 рокуСправа №160/32482/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Неклеса О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Представник ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях, в якій просить:

визнати протиправними дії Регіонального Сервісного Центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях в особі (ФІЛІЯ ГСЦ МВС) Територіального Сервісного Центру МВС № 1249 щодо відмови ОСОБА_1 у реєстрації транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 та відмови ОСОБА_1 , у реєстрації транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 ;

зобов'язати Регіональний Сервісний Центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях на підставі рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року здійснити перереєстрацію транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 , транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 із зазначенням в реєстраційних документах, що власником 1/16 частини автомобілів є ОСОБА_1 .

Позовна заява обґрунтована тим, що відповідачем безпідставно відмовлено у реєстрації права власності на 1/16 частини на автомобіль, за позивачем, не врахувавши те, що рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року за позивачем визнано право власності на обов'язкову частку спадкового майна на 1/16 частини автомобіля ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 та реєстрації 1/16 частки транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 .

09 грудня 2024 року справу №160/32482/24 розподілено судді Олійнику В.М., що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.12.2024 року.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10.12.2024 року заяву судді Олійника Віктора Миколайовича про самовідвід в адміністративній справі №160/32482/24 за позовом ОСОБА_1 до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії було задоволено.

Передано матеріали адміністративної справи №160/32482/24 для здійснення розподілу між суддями в порядку, встановленому ч. 1 ст. 31 КАС України.

Розпорядженням в.о. керівника апарату суду від 10.12.2024 року №723д призначено повторний автоматизований розподіл справи №160/32482/24 у зв'язку із постановленням ухвали суду від 10.12.2024 року, якою заяву про самовідвід судді Олійника В. М. в адміністративній справі №160/32482/24 задоволено.

Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 10.12.2024 справу №160/32482/24 передано для розгляду судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Неклесі О.М.

Ухвалою суду від 16.12.2024 року прийнято до провадження справу №160/32482/24 та відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

До суду через систему «Електронний суд» від представника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити в задоволенні адміністративного позову та пояснює, що на звернення позивача Листом № 31/29/1249/25/П?3144?2984?2024 від 18.10.2024 відповідач надав вмотивовану відмову у здійсненні державної реєстрації транспортних засобів, посилаючись на те, що відповідно до пункту 6 Порядку державної реєстрації, перереєстрації й обліку транспортних засобів і видачі реєстраційних документів і номерних знаків установлений Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопеді, затвердженого Постановою КМУ від 07.09.1998 року, № 1388 (Порядок № 1388), можлива лише за умови одночасного звернення співвласників до будь-якого сервісного центру МВС, або за умова подання засвідченої нотаріальної письмової згоди співвласників на перереєстрацію транспортних засобів, з свідоцтвами про реєстрацію та документу, що посвідчують особу. Наголошує, що підставами для скасування державної реєстрації та поновлення реєстрації є рішення компетентних органів. При виконанні рішень про визнання правочинів недійсними, поновлення реєстрації спірних транспортних засобів проводиться у порядку отримання послуги надання адміністративної процедури із реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, за процедурою, передбаченою Порядком № 1388.

Вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 15 жовтня 2024р. позивач ОСОБА_1 звернувся територіального сервісного центру №1249 РСЦ ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) з заявою, в якій просив надати інформацію стосовного того, чи можливо зареєструвати т.з. TOYOTA LAND CRUISER 2008 року випуску, держаний номер НОМЕР_4 та ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, держаний номер НОМЕР_2 на підставі рішення суду.

Листом № 31/29/1249/25/П-3144-2984-2024 від 18.10.2024 відповідач надав відмову у здійсненні державної реєстрації транспортних засобів, посилаючись на те, що згідно з пунктом 6 Порядку №1388 державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально. У графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних засобів щодо іншого співвласника робиться запис: співвласником (прізвище, власне ім'я, по батькові). Для вирішення питання перереєстрації 1/16 частки транспортних засобів: TOYOTA COROLLA, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 та TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 за гр. ОСОБА_2 , згідно Рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року, позивачу необхідно звернуться до будь-якого ТСЦ МВС України з власниками інших частин, зазначених у рішенні суду, транспортних засобів або засвідчену нотаріальну письмову згоду співвласників на перереєстрацію транспортних засобів, з свідоцтвами про реєстрацію та документу, що посвідчують особу.

Вважаючи протиправними дії Регіонального Сервісного Центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях в особі (ФІЛІЯ ГСЦ МВС) Територіального Сервісного Центру МВС № 1249 щодо відмови ОСОБА_1 у реєстрації транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 та відмови ОСОБА_1 , у реєстрації транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 , позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно із положеннями частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини четвертої, п'ятої, шостої статті 34 Закону України «Про дорожній рух», в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин, державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України. У разі звернення особи, яка внесена до Єдиного реєстру боржників, для здійснення перереєстрації, зняття з обліку транспортного засобу з метою його відчуження територіальні органи Міністерства внутрішніх справ України зобов'язані відмовити у вчиненні реєстраційної дії, про що не пізніше наступного робочого дня повідомити зазначений у Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця із зазначенням відомостей про такий транспортний засіб. Для автоматизованого обліку транспортних засобів, що використовуються на вулично-дорожній мережі загального користування і підлягають державній або відомчій реєстрації, та відомостей про їх власників та належних користувачів ведеться Єдиний державний реєстр транспортних засобів, держателем якого є Міністерство внутрішніх справ України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 1998 року №1388 затверджено Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - Порядок №1388, в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин).

Цим Порядком встановлюється єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), присвоєння буквено-цифрової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, оформлення і видачі реєстраційних документів та/або їх формування в електронній формі.

Відповідно до абз. 1,2 пункту 7 Порядку №1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев'яноста днів. Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають вимогам, установленим МВС, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Пунктом 8 Порядку №1388 передбачено, що державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто або уповноваженим представником, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують повноваження представника (для фізичних осіб - нотаріально посвідчена довіреність, для юридичних осіб - організаційно-розпорядчий документ про проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів та видана юридичною особою довіреність), а також правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України "Про дорожній рух").

Так, на виконання рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року, яким за позивачем визнано право власності на обов'язкову частку спадкового майна на 1/16 частини автомобіля ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 та реєстрації 1/16 частки транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 , він звернувся до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях з питання щодо можливості реєстрації 1/16 частин цих автомобілів. До заяви додано завірену копію рішення суду та копію паспорта.

У наданому рішенні суду зазначені фізичні особи, які визнаються власниками цих транспортних засобів, марка, модель та рік випуску транспортного засобу. Таким чином виконано вимоги щодо надання документу, який належно підтверджує правомірність придбання транспортного засобу.

У відповіді на заяву, позивача повідомлено про необхідність звернення до будь-якого ТСЦ МВС України з власниками інших частин, зазначених у рішенні суду, транспортних засобів або надати засвідчену нотаріальну письмову згоду співвласників на перереєстрацію транспортних засобів, з свідоцтвами про реєстрацію та документу, що посвідчують особу, тобто відмовлено у проведенні перереєстрації в одноособовому порядку.

Однак, необхідно наголосити, що рішенням Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року за позивачем визнано право власності на обов'язкову частку спадкового майна на 1/16 частини автомобіля ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 та реєстрації 1/16 частки транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 .

При цьому відповідно до наявної в матеріалах справи копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, власником транспортного засобу автомобіля TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 значиться лише ОСОБА_3 .

Відповідно до наявної в матеріалах справи копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу автомобіля НОМЕР_5 , 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 , власником є ОСОБА_4 , в графі особливі відмітки значиться ОСОБА_3 на пр. користув.

Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Частиною 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Згідно до ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна.

За змістом статті 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

У відповідності до ст. 321 Цивільного кодексу України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Абзацом 1 п. 33 Порядку №1388 визначено, що перереєстрація транспортних засобів проводиться в разі отримання свідоцтва про реєстрацію (зокрема за бажанням заявника в електронній формі без виготовлення його на бланку) замість утраченого або непридатного для користування, зміни їх власників, місця реєстрації або найменування власників - юридичних осіб (крім зміни найменування юридичної особи у зв'язку із зміною типу акціонерного товариства або у зв'язку з перетворенням акціонерного товариства в інше господарське товариство), місця проживання або прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, а також у разі заміни номерних знаків, отримання чи перезакріплення індивідуальних номерних знаків, зміни кольору, переобладнання транспортного засобу чи заміни кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.

Пунктом 39 Порядку передбачено, що у разі перереєстрації транспортного засобу свідоцтво про реєстрацію підлягає заміні на загальних підставах.

Відповідно до глави 4 Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них (далі - Інструкція) від 11.08.2010 №379 перереєстрація ТЗ проводиться працівниками Центру з урахуванням вимог пунктів 8, 12, 15, 33-39 Порядку ( 1388-98-п ). У разі перереєстрації ТЗ свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) підлягає заміні на загальних підставах. { Абзац перший глави 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ №809 ( z1952-12 ) від 17.09.2012 }.

Згідно з п. 3.10. глави 3 Інструкції посадовими особами Центру здійснюється також контроль за дотриманням власниками ТЗ або їх представниками визначеного Порядком ( 1388-98-п ) терміну реєстрації ТЗ. { Абзац перший пункту 3.10 глави 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ №809 ( z1952-12 ) від 17.09.2012 }.

П. 6 Порядку №1388 передбачено, що транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в сервісних центрах МВС або через центри надання адміністративних послуг. Державна реєстрація нових транспортних засобів може проводитися сервісними центрами МВС за участю суб'єктів господарювання, які стоять на обліку в Головному сервісному центрі МВС, здійснюють продаж таких транспортних засобів та уклали з Головним сервісним центром МВС відповідний договір. Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально. У графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних засобів щодо іншого співвласника робиться запис.

Як зазначалося вище абз. 1,2 п. п. 7 Порядку №1388 визначено, що власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев'яноста днів.

Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають вимогам, установленим МВС, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є оформлені в установленому порядку в т.ч. копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин (п. 8 Порядку №1388).

За таких обставин, звернення позивача, як співвласника рухомого майна для здійснення відповідачем дій по перереєстрації транспортного засобу повністю узгоджуються з наведеними вище нормативно-правовими актами.

Відповідач посилається на те, що позивачу було відмовлено в проведенні перереєстрації у зв'язку з тим, що він звернувся одноособово, без співвласників автомобіля.

Однак суд не може погодитись з такими доводами відповідача, оскільки документом, що підтверджує право власності позивача є рішення суду, що набрало законної сили. Відтак, згода інших співвласників на перереєстрацію транспортних засобів не потрібна.

За положеннями ст.55 Конституції України права та свободи людини та громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Відповідно до ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданнями адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

З урахуванням встановлених обставин, наявних у справі доказів, та з огляду на те, що станом на час розгляду справи відсутній правовий механізм, що регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що належним, допустимим та необхідним способом захисту прав позивача в даному випадку є зобов'язання відповідача на підставі рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року здійснити перереєстрацію транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 , транспортного засобу НОМЕР_6 , 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 із зазначенням в реєстраційних документах, що власником 1/16 частини автомобілів є ОСОБА_1 .

При цьому, з огляду на викладене, позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Регіональний Сервісний Центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях задоволенню не підлягають.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 21.02.2020 у справі № 826/6295/17, Третій апеляційний адміністративний суд у постанові від 06 червня 2024 року у справі № 280/9848/23.

Частиною першою статті 6 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно з частиною першою статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої статті 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Згідно з частиною другої статті 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною першою статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів позивача, суд доходить висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів та підстав, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.

Керуючись статтями 2, 9, 77, 78, 139, 159, 241-246, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_7 , АДРЕСА_1 ) до регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (код ЄДРПОУ 45291657, 49041, м. Дніпро, просп. Праці, буд. 16) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.

Зобов'язати Регіональний Сервісний Центр ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях на підставі рішення Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області по справі №175/5259/21 від 29 квітня 2024 року здійснити перереєстрацію транспортного засобу ТОYОТА СОRОLLА, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_1 держаний номер НОМЕР_2 , транспортного засобу TOYOTA LAND CRUISER 120, 2008 року випуску, номер VIN: НОМЕР_3 , держаний номер НОМЕР_4 із зазначенням в реєстраційних документах, що власником 1/16 частини автомобілів є ОСОБА_1 .

У задоволені іншої частини позовних вимог, - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (код ЄДРПОУ 45291657) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_7 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 484 (чотириста вісімдесят чотири) грн. 48 коп.

Звернути увагу учасників справи, що відповідно до частини 7 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

У зв'язку з перебуванням судді у відпустці, повний текст рішення складено та підписано 20.02.2025 року.

Суддя О.М. Неклеса