Ухвала від 15.01.2025 по справі 757/1224/25-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/1224/25-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

підозрюваної ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №62024050010000109 про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -

ВСТАНОВИВ:

На розгляд слідчому судді надійшло вказане клопотання.

Обґрунтовуючи клопотання, слідчий зазначив, що Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62024050010000109 від 11.01.2024 за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч.ч. 2, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України та за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

Процесуальне керівництво у даному провадженні доручено групі прокурорів відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора.

Досудовим розслідуванням встановлено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено розслідувані кримінальну правопорушення, за таких обставин.

Відповідно до наказу Голови Державної екологічної інспекції України № 116-тр/р від 02.09.2021 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , призначено на посаду начальника Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Донецької області, з 03.09.2021 в порядку переведення з Державної екологічної інспекції у Харківській області зі збереженням 6 (шостого) рангу державного службовця.

В подальшому, наказом Т.в.о. голови Державної екологічної інспекції України № 12-тр/р від 15.02.2022 ОСОБА_7 начальнику Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головному державному інспектору з охорони навколишнього природного середовища Донецької області, з 18.02.2022 року присвоєно 5 (п'ятий) ранг державного службовця в межах посад державної служби категорії «Б».

Згідно пункту 1 частини 3 Посадової інструкції начальник Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Донецької області очолює інспекцію, здійснює керівництво її діяльністю, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності, особисто відповідає за розроблення і реалізацію у межах своєї компетенції державної політики із здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів на території Донецької області.

Окрім цього, згідно пункту 2 частини 3 Посадової інструкції начальник Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Донецької області організовує та забезпечує виконання Інспекцією Конституції та законів України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, доручень Прем'єр міністра України, наказів міністерства, доручень міністра, його першого заступника та заступників, наказів Державної екологічної інспекції України, доручень Голови Держекоінспекції, розпоряджень Голови Донецької обласної держадміністрації.

Також, Згідно пункту 4 частини 3 Посадової інструкції начальник Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Донецької області призначає на посади та звільняє з посад керівників структурних підрозділів, інших державних службовців та працівників Інспекції, присвоює їм ранги державних службовців, приймає рішення щодо їх заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності (крім своїх заступників); організовує роботу з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників; порушує перед Головою Держекоінспекції питання про присвоєння рангів державних службовців своїм заступника, а також щодо заохочення та притягнення їх до відповідальності.

Згідно пункту 5 частини 3 Посадової інструкції начальник Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Донецької області підписує накази та листи; розподіляє обов'язки між своїми заступниками; затверджує положення про структурні підрозділи Інспекції і посадові інструкції працівників; подає Голові Держекоінспекції на затвердження структуру, штатний розпис і кошторис; здійснює контроль за використанням фінансових та матеріальних ресурсів.

Відповідно до пункту 9 частини 3 Посадової інструкції начальник Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Донецької області звертається до суду із позовом щодо обмеження чи зупинення діяльності підприємств і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин. Вживає в установленому порядку заходів досудового врегулювання спорів, виступає позивачем та відповідачем у судах.

Крім того встановлено, що Наказами Державної екологічної інспекції № 48 від 02.02.2021 та № 20 від 20.02.2023 затверджено Положення про Державну екологічну інспекцію у Донецькій області (ЄДРПОУ 380344476) (далі - Інспекція).

Так, відповідно до частини 6 положенням про Інспекцію, встановлено, що Начальник Інспекції:

1) очолює Інспекцію, здійснює керівництво її діяльністю, несе персональну відповідальність за організацію та результати її діяльності, представляє інтереси Інспекції у відносинах з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, а також у суді;

2) організовує та забезпечує виконання Інспекцією Конституції та законів України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, доручень Прем'єр-міністра України, наказів міністерства, доручень Міністра захисту довкілля та природних ресурсів, його першого заступника та заступників, наказів Держекоінспекції, доручень Голови Держекоінспекції, розпоряджень голови Донецької обласної держадміністрації;

3) вносить Голові Держекоінспекції пропозиції щодо визначення пріоритетів роботи Інспекції і шляхів виконання покладених на неї завдань, подає на затвердження плани роботи Інспекції;

4) звітує перед Головою Держекоінспекції про виконання покладених на Інспекцію завдань, пріоритетів та планів роботи;

5) забезпечує в установленому порядку дієву взаємодію з Донецькою обласною держадміністрацією та обласною радою;

6) забезпечує надання Донецькій обласній держадміністрації інформації, необхідної для здійснення нею державного контролю;

7) розподіляє обов'язки між своїми заступниками;

8) подає Голові Держекоінспекції на затвердження структуру, штатний розпис і кошторис;

9) затверджує положення про структурні підрозділи Інспекції і посадові інструкції працівників;

10) призначає на посаду та звільняє з посади у порядку, передбаченому законодавством про державну службу, державних службовців Інспекції (крім своїх заступників);

11) приймає на роботу та звільняє з роботи у порядку, передбаченому законодавством про працю, працівників Інспекції;

12) вирішує в установленому порядку питання щодо заохочення та притягнення до дисциплінарної відповідальності державних службовців та працівників Інспекції, присвоює їм ранги державних службовців (крім своїх заступників);

13) вносить в установленому порядку подання Голові Держекоінспекції щодо представлення державних службовців та працівників Інспекції до відзначення відомчими відзнаками та державними нагородами;

14) порушує перед Головою Держекоінспекції питання про присвоєння рангів державних службовців своїм заступникам, а також щодо заохочення;

15) призначає громадських інспекторів з охорони довкілля Донецької області 1 видає їм посвідчення, організовує їх роботу, надає їм методичну та практичну допомогу;

16) скликає та проводить наради з питань, що належать до його компетенції;

17) підписує накази;

18) дає у межах повноважень, передбачених законом, обов'язкові для виконання державними службовцями і працівниками Інспекції, доручення;

19) організовує роботу з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників Інспекції;

20) проводить особистий прийом громадян;

21) здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.

Згідно з ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

З огляду на викладене ОСОБА_7 , обіймаючи посаду начальника Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Донецької області, був наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, відповідно, постійно здійснював функції представників влади, тобто відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України та примітки до ст. 364 КК України був службовою особою.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» начальник Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Донецької області є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

У зв'язку із зазначеним на нього, за ст. ст. 22, 41 та 42 цього Закону, поширюються такі вимоги та обмеження:

- забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах;

- діяти неупереджено, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні, або інші особисті погляди чи переконання;

- сумлінно, компетентно, вчасно, результативно і відповідально виконувати службові повноваження та професійні обов'язки, не допускати зловживань та неефективного використання державної і комунальної власності.

Відповідно до статті 62 Закону України «Про державну службу» встановлено, що:

1. Державний службовець зобов'язаний виконувати обов'язки, визначені статтею 8 цього Закону, а також:

1) не допускати вчинків, несумісних із статусом державного службовця;

2) виявляти високий рівень культури, професіоналізм, витримку і тактовність, повагу до громадян, керівництва та інших державних службовців;

3) дбайливо ставитися до державного майна та інших публічних ресурсів.

2. Державний службовець особисто виконує покладені на нього посадові обов'язки.

Статтею 63 Закону України «Про державну службу» визначені обов'язки керівника державної служби щодо забезпечення службової дисципліни:

1. Керівник державної служби несе відповідальність за неналежний рівень службової дисципліни і здійснює повноваження щодо притягнення державних службовців до дисциплінарної відповідальності.

2. З метою забезпечення належного рівня службової дисципліни керівник державної служби зобов'язаний:

1) створювати умови для виконання державними службовцями своїх посадових обов'язків і підвищення ними професійної компетентності та вимагати належного виконання посадових обов'язків;

2) здійснювати контроль за виконанням державними службовцями посадових обов'язків;

3) під час виконання посадових обов'язків керуватися публічними інтересами, суворо дотримуватися і забезпечувати дотримання Конституції, законів України та інших нормативно-правових актів, чітко формулювати накази (розпорядження) та доручення, перевіряти точність і своєчасність їх виконання;

4) забезпечувати виконання державними службовцями своїх посадових обов'язків, у тому числі шляхом застосування дисциплінарних стягнень;

5) належним чином організовувати роботу державних службовців, забезпечувати ефективне виконання завдань, що поставлені перед державним органом;

6) виховувати у державних службовців сумлінне ставлення до служби, бережливе ставлення до державного майна, підтримувати їхню ініціативу, а також вживати заходів для додержання ними правил етичної поведінки;

7) забезпечувати прозорість та об'єктивність під час оцінювання результатів службової діяльності державних службовців;

8) організовувати проведення з державними службовцями профілактичних заходів щодо запобігання вчиненню ними дисциплінарних проступків, виявляти та своєчасно припиняти їх вчинення.

3. Безпосередній керівник державного службовця має право вносити клопотання керівнику державної служби про притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності за вчинення дисциплінарного проступку.

4. Керівник державної служби, який в установленому цим Законом порядку не вжив заходів для притягнення підпорядкованого йому державного службовця до дисциплінарної відповідальності за вчинений дисциплінарний проступок, а також не подав матеріали про вчинення державним службовцем адміністративного проступку, корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, кримінального правопорушення до органу, уповноваженого розглядати справи про такі правопорушення, несе відповідальність згідно із законом.

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2022 року №440 «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану» (далі - Постанова №440) відповідно до статті 60-2 Кодексу законів про працю України, статті 12-1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та статті 17 Закону України «Про державну службу» Кабінетом Міністрів України установлено, що у період воєнного стану для державних службовців та працівників державного органу, які перебувають на території України, за рішенням керівника державної служби в державному органі може запроваджуватися дистанційна робота у разі наявності організаційних і технічних можливостей для виконання їх посадових обов'язків.

Пунктом 2 Постанови №440 визначено, що робота державних службовців та працівників державного органу за межами України допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 3 цієї Постанови у разі перебування державного службовця або працівника державного органу в робочий час в Україні поза межами робочого місця без рішення керівника державної служби, зазначеного в пункті 1 цієї постанови, або за кордоном, крім перебування у службовому відрядженні, оформленому в установленому порядку, до них може бути застосоване дисциплінарне стягнення відповідно до закону.

Скасовано наказ Національного агентства України з питань державної служби від 17 березня 2022 р. № 20-22 «Про внесення змін до Типових правил внутрішнього трудового розпорядку» (пункту4 Постанови №440).

Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 3, який набирає чинності з 25 квітня 2022 року (пункту5 Постанови №440).

Згідно із статтею 66 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ (із змінами) до державних службовців може бути застосовано один із таких видів дисциплінарного стягнення: зауваження; догана; попередження про неповну службову відповідність; звільнення з посади державної служби.

Пунктом 4 ст.63 Закону України «Про державну службу» керівник державної служби, який в установленому цим Законом порядку не вжив заходів для притягнення підпорядкованого йому державного службовця до дисциплінарної відповідальності за вчинений дисциплінарний проступок, а також не подав матеріали про вчинення державним службовцем адміністративного проступку, корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, кримінального правопорушення до органу, уповноваженого розглядати справи про такі правопорушення, несе відповідальність згідно із законом.

Досудовим розслідуванням з'ясовано, що наприкінці лютого 2022 року (точний час органом досудового розслідування не встановлено) у начальника Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Донецької області ОСОБА_7 , який є службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, маючи владні повноваження, винник злочинний умисел, спрямований на розтрату чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем у особливо великих розмірах, вчиненій організованою групою в умовах воєнного стану, а також внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчинене організованою групою.

З метою втілення свого злочинного умислу ОСОБА_7 , використовуючи своє службове становище, приблизно в кінці лютого 2022 року створив і очолив організовану групу, до складу якої залучив таких осіб:

- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебуває на посаді завідувача сектору бухгалтерського обліку та фінансів - головного бухгалтера Державної екологічної інспекції у Донецькій області на підставі Наказу Державної екологічної інспекції у Донецькій області № 25-0 від 07.02.2020;

- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який перебуває на посаді начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Донецькій області на підставі Наказу № 342-о від 24.12.2020.

При цьому встановлено, що відповідно до пункту 7 статті 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» головний бухгалтер або особа, яка забезпечує ведення бухгалтерського обліку підприємства:

- забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності;

- організує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій;

- бере участь в оформленні матеріалів, пов'язаних з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства;

- забезпечує перевірку стану бухгалтерського обліку у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах підприємства;

- подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Крім того, відповідно до Колективного договору на 2017-2021 рік схваленого на конференції державних службовців Державної екологічної інспекції у Донецькій області 22 травня 2017 року протокол №2, встановлено, що згідно:

- пункту 1.4.1 Колективний договір набирає чинності з дня його підписання представниками сторін і діє до 31.12.2021 року;

- пункту 1.4.2 Колективний договір схвалено на загальних зборах (конференції) державних службовців Держекоінспекції у Донецькій області;

- пункту 1.4.3 Сторони розпочинають переговори з укладання нового договору за один місяць до закінчення строку, на який він був укладений;

- пункту 1.4.4 у разі реорганізації установи договір продовжує діяти протягом строку, на який його було укладено, або може бути переглянутий за згодою сторін;

- пункту 1.4.5 У разі зміни власника установи договір продовжує діяти протягом строку, на який було укладено, але не більше одного року. В цей період сторони повинні розпочати колективні переговори про укладання нового чи внесення змін до чинного колективного договору;

- пункту 1.4.6 У разі ліквідації установи договір продовжує діяти протягом строку проведення ліквідації;

- пункту 1.4.7 Колективний договір зберігає силу у разі зміни складу, структури і найменування установи.

Згідно з Додатком 1 до Колективного договору: Положення про оплату праці, погоджено представником трудового колективу ОСОБА_9 23 травня 2017 року та затверджено начальником Державної екологічної інспекції у Донецькій області ОСОБА_10 , та відповідно до:

- пункту 1 Метою цього Положення є забезпечення мотивації персоналу на ефективну працю, спрямовану на задоволення потреб працівників Держекоінспекції у Донецькій області і досягнення цілей в умовах існуючої економічної ситуації в Україні;

- пункту 2 Основними законодавчими документами формування положення є: Закон України «Про державну службу», Кодекс законів про працю України, Закон України «Про оплату праці», Закон України «Про охорону праці», Податковий Кодекс України;

- пункту 3 Оплата праці здійснюється у вигляді нарахування й виплати працівникам заробітної плати та інших додаткових виплат, передбачених чинним законодавством України, Колективним договором і цим Положенням;

- пункту 4 Розмір заробітної плати працівника Держекоінспекції у Донецькій області залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та результатів діяльності Держекоінспекції у Донецькій області;

- пункту 5 Заробітна плата не може бути нижче за встановлений державою мінімальний розмір (ст. 95 КЗпП України);

- пункту 6 Заробітна плата державного службовця складається з:

- посадового окладу;

- надбавки за вислугу років;

- надбавки за ранг державного службовця;

- виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього державного службовця у розмірі 50% посадового окладу тимчасово відсутнього державного службовця;

- виплати за додаткове навантаження у зв'язку з виконанням обов'язків за вакантною посадою державної служби за рахунок економії фонду посадового окладу за відповідною посадою;

- премії (у разі встановлення);

- пункту 6.1 Посадовий оклад встановлюється працівникам Держекоінспекції у Донецькій області відповідно до затвердженого штатного розпису;

- пункту 6.2 Надбавка за вислугу років на державній службі встановлюється на рівні 3 відсотків посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 50 відсотків посадового окладу;

- пункту 6.3 Розмір надбавок до посадових окладів за ранги державних службовців визначається Кабінетом Міністрів України під час затвердження схеми посадових окладів на посадах державної служби;

- пункту 7 Заробітна плата виплачується працівникам Держекоінспекції у Донецькій області регулярно в робочі дні у строки, встановлені Колективним договором, не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів (ст.115 КЗпП України). У разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим, не робочим днем, то заробітна плата виплачується напередодні (ст. 115 КЗпП України);

- пункту 8 Заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки виплачується не пізніше ніж три дні до початку відпустки (ст.115 КЗпП України);

- пункту 9 Підставою для нарахування сектором бухгалтерського обліку а фінансів заробітної плати працівникам за підсумками за місяць є:

- штатний розпис Держекоінспекції у Донецькій області;

- табель обліку робочого часу;

- наказ про нарахування інших виплат (надбавка, премія, матеріальна допомога);

- пункту 10 Начальник Держекоінспекції несе відповідальність за забезпечення нарахування та виплати заробітної плати відповідно до чинного законодавства України, Колективного договору та цього Положення;

- пункту 11 Головний бухгалтер Держекоінспекції у Донецькій області несе відповідальність за забезпечення своєчасного та правильного нарахування і виплати заробітної плати та забезпечення своєчасного надання працівнику інформації щодо його заробітної плати.

З огляду на викладене ОСОБА_5 , обіймаючи посаду завідувача сектору бухгалтерського обліку та фінансів - головного бухгалтера Державної екологічної інспекції у Донецькій області, була наділена організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, відповідно, постійно здійснювала функції представників влади, тобто згідно до ч. 3 ст. 18 КК України та примітки до ст. 364 КК України була службовою особою.

Також встановлено, що 10.03.2021 було затверджено Посадову інструкції начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Донецькій області в якій зазначено що:

Відповідно до частини 3 пункту 1 - здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням територіальними органами центральних органів виконавчої влади, місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування в частині здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними особами - нерезидентами вимог законодавства:

- про охорону земель, надр, зокрема щодо: консервації деградованих і малопродуктивних земель; збереження водно-болотних угідь; виконання екологічних вимог під час надання у власність і користування, зокрема в оренду, земельних ділянок; здійснення заходів із запобігання забрудненню земель хімічними і радіоактивними речовинами, відходами, стічними водами; додержання режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, а також територій, що підлягають особливій охороні; додержання екологічних нормативів з питань використання та охорони земель; ведення будівельних, днопоглиблювальних робіт, видобування піску і гравію, прокладення кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду; установлення та використання водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також додержання режиму використання їх територій; використання та охорони надр;

- з питань поводження з відходами, зокрема щодо: дотримання вимог документів дозвільного характеру на здійснення операцій у сфері поводження з відходами; складення і ведення реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів, реєстру місць видалення відходів; перевезення небезпечних відходів територією України та транскордонних перевезень відходів; збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення, захоронення відходів (у тому числі недопущення змішування та захоронення відходів, які можуть бути утилізовані); ведення первинного обліку кількості, типу і складу відходів, що утворюються, збираються, перевозяться, зберігаються, обробляються, утилізуються, знешкоджуються та видаляються, подання відповідної статистичної звітності в установленому порядку та паспортизації таких відходів; дотримання вимог нормативно-технічної та технологічної документації, погодженої в установленому порядку, під час виробництва продукції (крім дослідних зразків) з відходів чи з їх використанням; дотримання правил і режиму експлуатації установок, виробництв з оброблення та утилізації відходів; дотримання вимог екологічної безпеки під час транспортування, зберігання, використання, знешкодження та захоронення хімічних засобів захисту рослин, мінеральних добрив, токсичних речовин і відходів; своєчасного та повного здійснення заходів із захисту земель від засмічення та забруднення відходами; погодження схем санітарного очищення населених пунктів;

Звертається до суду із позовом щодо: обмеження чи зупинення діяльності суб'єктів господарювання і об'єктів незалежно від їх підпорядкування та форми власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, впливу фізичних та біологічних факторів, лімітів скидів забруднюючих речовин.

Розраховує розмір шкоди, збитків і втрат, заподіяних внаслідок порушення законодавства з питань, що належать до її компетенції.

Складає протоколи про адміністративні правопорушення та розглядає справи про адміністративні правопорушення, накладає адміністративні стягнення у випадках, передбачених законом.

Відповідно до частини 3 пункту 10 - Неухильно дотримується вимог чинного законодавства з питань державної служб та боротьби з корупцією. При виявленні фактів порушень законодавства з питань державної служб та боротьби з корупцією терміново повідомляє безпосереднього керівника. Дотримується правил внутрішнього службового розпорядку Державної екологічної інспекції у Донецькій області.

Відповідно до частини 6 - дотримується режиму роботи встановленого відповідно до Правил внутрішнього службового та трудового розпорядку Державної екологічної інспекції у Донецькій області.

З огляду на викладене ОСОБА_8 , обіймаючи посаду начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Донецькій області, був наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, відповідно, постійно здійснював функції представників влади, тобто згідно до ч. 3 ст. 18 КК України та примітки до ст. 364 КК України був службовою особою.

Надалі ОСОБА_5 та ОСОБА_8 перебуваючи у підпорядкуванні ОСОБА_7 та повністю йому довіряючи, бажаючи здійснити розтрату чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, підтримали злочинний план ОСОБА_7 , спрямований на розтрату чужого майна, та добровільно погодились виконувати його вказівки, як організатора організованої групи.

Відповідно до розподілу ролей між членами організованої групи ОСОБА_7 відвів собі роль керівника (організатора) та виконавця організованої групи та здійснював:

- загальне керівництво, координацію та управління організованою групою, планування і контроль її протиправної діяльності;

- організацію розтрати коштів державного бюджету;

- надавав вказівки учасникам організованої групи щодо нарахування щомісячної заробітної плати, отримання її та розпорядження нею;

- здійснювали розподілення отриманих від злочинної діяльності прибутків між членами організованої групи;

- передавав учасникам організованої групи вказівки щодо маскування вчинення кримінального провадження;

- затверджував Подання на встановлення премії та надбавки працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області, зокрема ОСОБА_8 ;

- погоджував первинні бухгалтерські документи щодо нарахування та виплати щомісячної заробітної плати ОСОБА_8

ОСОБА_5 , яка є безпосереднім підлеглим ОСОБА_7 - завідувачем сектору бухгалтерського обліку та фінансів - головним бухгалтером Державної екологічної інспекції у Донецькій області, керівник організованої групи була відведена роль виконавця, а саме співробітника, до обов'язків якого входило ведення бухгалтерського обліку, управління наявними банківськими рахунками, складання та підписання первинних бухгалтерських документів щодо нарахування та виплати щомісячної заробітної плати ОСОБА_8 , складання та подання звітності до контролюючих органів із внесенням недостовірних відомостей, надання порад та консультацій у бухгалтерській сфері з метою приховування злочинної діяльності.

ОСОБА_8 , який працює на посаді начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Донецькій області, організатором відведено роль пособника, а саме особи, яка повинна була щомісячно отримувати заробітну плату та частину грошових коштів перераховував ОСОБА_5 та її родичам, імітувати виконання своїх службових обов'язків на території України.

Стійкість організованої групи ОСОБА_7 забезпечував за рахунок її стабільного складу, централізованого підпорядкування учасників її керівнику, неухильного дотримання єдиних для всіх правил поведінки, планування злочинної діяльності та чіткого розподілу ролей.

Крім того, стійкість організованої ОСОБА_7 групи знаходила своє вираження у згуртованості та стабільності. Так, між учасниками організованої групи були постійні внутрішні зв'язки. Характерним було обговорення спільних проблем у реалізації відомого усім плану, визначення способів конспірації та прикриття злочинної діяльності від викриття правоохоронними та контролюючими органами.

Таким чином, ОСОБА_7 , будучи службовою особою - начальником Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Донецької області, будучи наділений адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими функціями, зловживаючи службовим становищем, діючи організованою групою за заздалегідь розробленим планом з завідувачем сектору бухгалтерського обліку та фінансів - головним бухгалтером Державної екологічної інспекції у Донецькій області ОСОБА_5 , а також за пособництва начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції ОСОБА_8 , вчинили розтрату коштів, призначених для виплати заробітної плати працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області, у особливо великих розмірах, а також в умовах воєнного стану, шляхом внесення недостовірних даних до первинних документів, на підставі яких здійснювались нарахування та виплата заробітної плати працівників за період часу з квітня 2022 рік по червень 2024 року за наступних обставин.

Встановлено, що Наказом Державної екологічної інспекції у Донецькій області № 342-0 від 24.12.2020 ОСОБА_8 призначено на посаду начальника відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр - старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Донецькій області, відповідно до якого, він з 24.12.2020 приступив до виконання своїх посадових обов'язків на вищевказаній посаді.

Встановлено, що наприкінці лютого 2022 року, більш точної дати у ході досудового розслідування не встановлено, після повномасштабного вторгнення рф на територію України, ОСОБА_8 разом зі своєю родиною вирішив покинути територію України, про що повідомив ОСОБА_7 .

У зв'язку з цим в кінці лютого 2022 року, більш точної дати у ході досудового розслідування не встановлено, у ОСОБА_7 виник злочинний умисел, спрямований на розтрату коштів, призначених для виплати заробітної плати працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області, а саме незаконної виплати заробітної плати ОСОБА_8 з яким він тривалий час був знайомий та працював.

При цьому ОСОБА_8 лише номінально мав числитись на роботі в Державній екологічній інспекції у Донецькій області та отримувати щомісячно заробітну плату з бюджету цієї організації, фактично не виконуючи свої службові обов'язки, а в подальшому частину грошових коштів мав перераховувати ОСОБА_5 та її родичам, для подальшого розподілу між учасниками організованої групи.

ОСОБА_7 як організатором злочину ОСОБА_5 була відведена роль виконавця, а ОСОБА_8 - пособника у розтраті коштів державного бюджету, які мали отримуватись як заробітна плата для останнього.

Реалізовуючи свій злочинний намір, у березні-квітні 2022 року, більш точної дати та місця у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, керуючись метою протиправного збагачення, використовуючи авторитет та впливовість посади начальника Державної екологічної інспекції у Донецькій області - Головного державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Донецької області, знаючи, що згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, відповідальність за несвоєчасне складення первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи, тобто бухгалтер та керівник, і що без ОСОБА_5 він не доведе свій злочинний умисел до кінця, довів до відома завідувачу сектору бухгалтерського обліку та фінансів - головного бухгалтера Державної екологічної інспекції у Донецькій області ОСОБА_5 свій злочинний план і вказав на необхідність виплати щомісячної заробітну плату ОСОБА_8 , за умови, що останній перебуватиме за межами території України та не виконуватиме своїх службових обов'язків.

Діючи умисно, з мотивів сприяння ОСОБА_7 в отриманні матеріальної вигоди за рахунок коштів державного бюджету, з метою кар'єризму, на вказану вимогу ОСОБА_7 , ОСОБА_5 погодилась.

ОСОБА_5 як бухгалтеру було достовірно відомо, що відповідно до Закону України «Про оплату праці» роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконаної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці.

Отримавши згоду ОСОБА_5 на вчинення злочину, ОСОБА_7 довів свій злочинний умисел до відома ОСОБА_8 , отримавши від нього згоду на співучасть у сприянні вчиненню злочину, приховуванню кримінального правопорушення і, таким чином, стати пособником в розтраті ОСОБА_7 та ОСОБА_5 коштів Державної екологічної інспекції у Донецькій області шляхом зловживання ними своїм службовим становищем.

У подальшому ОСОБА_7 , будучи достовірно обізнаним, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує свої службові обов'язки, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, 13.06.2022 виніс Наказ № 76-о «Про виведення з простою та запровадження дистанційної роботи» з 08.06.2022 визначено припинити режим тимчасового призупинення роботи (простою) та надано дозвіл на запровадження дистанційної роботи собі та 9 працівникам, у тому числі ОСОБА_8 .

У свою чергу ОСОБА_8 , діючи як пособник ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , достовірно знаючи, що він не виконує свої посадові обов'язки та не дотримується штатного розпису Державної екологічної інспекції у Донецькій області отримував щомісячну заробітну плату на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», та частину грошових коштів перераховував ОСОБА_5 та її родичам.

Таким чином, у період часу з квітня 2022 по червень 2024 на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_5 , діючи всупереч Закону України «Про оплату праці», за пособництва ОСОБА_8 , з метою розтрати коштів Державної екологічної інспекції у Донецькій області, здійснюючи облік виконаної працівником указаної організації роботи, щомісяця вносили недостовірні відомості до табелів обліку використання робочого часу щодо виконаної ОСОБА_8 роботи відповідно до встановлених норм і, вносили останнього до подання на встановлення премії та надбавки, як наслідок, здійснювали недостовірний бухгалтерський облік витрат на оплату його праці, що відображали у щомісячних відомостях на виплату грошей Державної екологічної інспекції у Донецькій області, з державного бюджету.

Установлено, що на підставі зазначених відомостей на виплату грошей та подання на встановлення премії та надбавки, що містили недостовірні відомості щодо обліку виконаної ОСОБА_8 роботи, у вказаний період часу ОСОБА_5 безпідставно нараховано та виплачено заробітну плату та інші платежі шляхом перерахування грошових коштів із розрахункового рахунку Державної екологічної інспекції у Донецькій області на картковий рахунок ОСОБА_8 НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», які в подальшому ним були отримані та використані на власний розсуд.

При цьому, ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи з ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , усвідомлював, що останній перебуває за межами території України та фактично не може виконувати покладені на нього посадові обов'язки, з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2022 № 440 щодо необхідності перебування працівника на території України.

Отже, внаслідок безпідставного (з порушенням чинного законодавства) нарахування та виплати заробітної плати ОСОБА_8 шляхом внесення, на виконання злочинного плану, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 недостовірних даних до первинних документів (на підставі яких здійснювалось нарахування заробітної плати, надбавки та премії) та, відповідно, регістрів бухгалтерського обліку щодо фактичного виконання роботи начальником відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр - старшим державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції у Донецькій області ОСОБА_8 , у період з квітня 2022 року по червень 2024 року, останньому зайво нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 1372003,06 гривень, а також як наслідок зайво нараховано та сплачено єдиного соціального внеску на загальну суму 301840,67 гривень, чим завдано матеріальної шкоди (збитків) державі у розмірі 1673843,73 гривень, що відповідно до п. 4 примітки до ст. 185 КК України є особливо великим розміром.

При цьому, 24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні введено воєнний стан із 05 год 30 хв 24.02.2022, який неодноразово продовжувався відповідно до Указів Президента України та згідно Указу Президента України № 4024-IX від 29.10.2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжений на 90 діб.

У подальшому, 07.03.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство» від 03.03.2022 № 2117-ІХ, згідно з яким ч. 4 ст. 191 КК України доповнено словами, якщо вони вчинені «чи в умовах воєнного або надзвичайного стану».

Тобто в період з квітня 2022 року по червень 2024 року ОСОБА_5 діючи у складі організованої групи з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , здійснили розтрату бюджетних коштів шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем у особливо великих розмірах в умовах воєнного стану.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем у особливо великих розмірах, вчиненій організованою групою в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Крім того, на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_5 , діючи у складі організованої групи, за пособництва ОСОБА_8 , з метою розтрати коштів державного бюджету, здійснюючи облік виконаної працівниками Державної екологічної інспекції у Донецькій області, щомісяця вносили недостовірні відомості до табелів обліку використання робочого часу щодо виконаної ОСОБА_8 роботи відповідно до встановлених норм, до наказів «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи», наказів «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області» та до розрахунково-платіжних відомостей і, як наслідок, здійснювали недостовірний бухгалтерський облік витрат на оплату його праці, що відображали в щомісячних відомостях на виплату грошей Державною екологічною інспекцією у Донецькій області. А саме:

1. У квітні 2022 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за квітень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця, а ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за квітень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за квітень 2022 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 27 942, 59 грн.

2. У травні 2022 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за травень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця, а ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за травень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за травень 2022 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 5 345, 46 грн.

3. У червні 2022 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за червень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 28.06.2022 року №84-о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у червні 2022 року» у розмірі 30%» та наказу від 28.06.2022 року №83-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у червні 2022 року» у розмірі 290%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за червень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за червень 2022 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 33 250, 29 грн.

4. У липні 2022 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за липень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 28.07.2022 року №96-о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у липні 2022 року» у розмірі 30%» та наказу від 28.07.2022 року №95-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у липні 2022 року» у розмірі 150%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за липень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за липень 2022 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 23 547, 00 грн.

5. У серпні 2022 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за серпень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 25.08.2022 року №105-о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у серпні 2022 року» у розмірі 30%» та наказу від 25.08.2022 року №106-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у серпні 2022 року» у розмірі 800%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за серпень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за серпень 2022 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 72 466, 00 грн.

6. У вересні 2022 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за вересень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 27.09.2022 року №117-о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у вересні 2022 року» у розмірі 30%» та наказу від 27.09.2022 року №118-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у вересні 2022 року» у розмірі 1000%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за вересень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за вересень 2022 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 135 472, 51 грн.

7. У жовтні 2022 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за жовтень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 25.10.2022 року №131-о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у жовтні 2022 року» у розмірі 30%» та наказу від 25.10.2022 року №130-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у вересні 2022 року» у розмірі 1000%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за жовтень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за жовтень 2022 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 87 466, 00 грн.

8.У листопаді 2022 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за листопад 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 26.11.2022 року №142 -о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у листопаді 2022 року» у розмірі 30% та наказу від 26.11.2022 року №141-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у листопаді 2022 року» у розмірі 1000%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за листопад 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за листопад 2022 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 87 820, 66 грн.

9.У грудні 2022 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за грудень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця, а ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за грудень 2022 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за грудень 2022 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 86 192, 17 грн.

10. У січні 2023 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за січень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 27.01.2023 року №4 -о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у січні 2023 року» у розмірі 20% та наказу від 27.01.2023 року №3-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у січні 2023 року» у розмірі 50%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за січень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за січень 2023 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 15 221, 59 грн.

11. У лютому 2023 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за лютий 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 27.02.2023 року №1 -о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у лютому 2023 року» де вказано, що ОСОБА_8 виплатити премію у розмірі 20%» та наказу від 27.02.2023 року №10-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у лютому 2023 року» ОСОБА_8 виплатити надбавку за інтенсивність праці у розмірі 50%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за лютий 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

12. У березні 2023 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за березень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 28.03.2023 року №18-о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у березні 2023 року» у розмірі 20% та наказу від 28.03.2023 року №19-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у березні 2023 року» у розмірі 350%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за березень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за березень 2023 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 37 875, 00 грн.

13. У червні 2023 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за червень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 27.06.2023 року №41 -о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у червні 2023 року» у розмірі 30% та наказу від 27.06.2023 року №40-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у червні 2023 року» у розмірі 550%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за червень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за червень 2023 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 53 625, 00 грн.

14. У липні 2023 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за липень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 25.07.2023 року №51 -о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у липні 2023 року» де вказано, що ОСОБА_8 виплатити премію у розмірі 30 % та наказ від 25.07.2023 року №50-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у липні 2023 року» ОСОБА_8 виплатити надбавку за інтенсивність праці у розмірі 670%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за липень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

15. У серпні 2023 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за серпень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця, а ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за серпень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за серпень 2023 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 34 875, 00 грн.

16. У вересні 2023 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за вересень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 27.09.2023 року №73 -о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у вересні 2023 року» у розмірі 20% та наказу від 27.09.2023 року №72-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у вересні 2023 року» у розмірі 310%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за вересень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за вересень 2023 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 34 875, 00 грн.

17. У жовтні 2023 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за жовтень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 30.10.2023 року №90 -о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у жовтні 2023 року» у розмірі 30% та наказу від 30.10.2023 року №89-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у жовтні 2023 року» у розмірі 480%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за жовтень 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за жовтень 2023 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 48 375, 00 грн.

18. У листопаді 2023 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за листопад 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 28.11.2023 року №101 -о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у жовтні 2023 року» де вказано, що ОСОБА_8 виплатити премію у розмірі 30 та наказу від 28.11.2023 року №100-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у листопаді 2023 року» ОСОБА_8 виплатити надбавку за інтенсивність праці у розмірі 700%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за листопад 2023 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

19.У січні 2024 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за січень 2024 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 31.01.2024 року №8 -о «Про преміювання працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у січні 2024 року» у розмірі 30% та наказу від 31.01.2024 року №12-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у січні 2024 року» у розмірі 50%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за січень 2024 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за січень 2024 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 10 193, 48 грн.

20. У лютому 2024 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за лютий 2024 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця.

Крім того, ОСОБА_7 достовірно знаючи, що ОСОБА_8 перебуває за межами території України та не виконує своїх посадових обов'язків, діючи умисно, за попередньо розробленим планом вніс завідомо недостовірні (неправдиві) дані відносно останнього до наказу від 26.02.2024 року №17-о «Про встановлення надбавки за інтенсивність працівникам Державної екологічної інспекції у Донецькій області за результатами роботи у лютому 2024 року» у розмірі 50%.

В подальшому, ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за лютий 2024 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за лютий 2024 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 28 329, 35 грн.

21. У травні 2024 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за травень 2024 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця, а ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за травень 2024 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за травень 2024 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 13 196, 34 грн.

22. У червні 2024 року, діючи на виконання розробленого ОСОБА_7 злочинного плану ОСОБА_8 , перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, діючи за попередньою змовою з ним та ОСОБА_5 , здійснюючи облік виконаної роботи працівниками відділу державного екологічного нагляду (контролю) поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, земельних ресурсів та надр Державної екологічної інспекції у Донецькій області, достовірно знаючи, що він, перебуває за межами території України та не виконував роботу відповідно до встановлених норм, вніс до табеля обліку використання робочого часу за червень 2024 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо виконаної роботи ним протягом указаного місяця, а ОСОБА_5 та ОСОБА_7 діючи всупереч Законам України «Про оплату праці», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та п. 2.14 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, внесли до розрахунково-платіжної відомості за червень 2024 року завідомо недостовірні (неправдиві) дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 .

На підставі розрахунково-платіжної відомості за червень 2024 року, яка містила недостовірні дані щодо нарахування заробітної плати ОСОБА_8 , на картковий рахунок НОМЕР_1 відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», зараховано 10 177, 20 грн.

Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у внесені службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей вчиненого організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

Підозра ОСОБА_5 у цьому кримінальному провадженні обґрунтовується доказами, зібраними під час здійснення досудового розслідування.

ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину.

Фактичні обставини інкримінованих ОСОБА_5 кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, свідчать про її підвищену суспільну небезпеку.

Під час досудового розслідування стороною обвинувачення встановлені ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які дають підстави вважати, що ОСОБА_5 може:

1. Переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду.

Так, ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачається покарання у вигляді позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, а отже усвідомлює наслідки у разі визнання її винною у вчиненні цього злочину, що вже само по собі може бути підставою та мотивом переховуватися від органу досудового розслідування і суду.

2. Знищити, сховати або спотворити будь-які документи, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.

На цей час досудове розслідування кримінального провадження триває, проводяться та заплановане проведення низки слідчих (розшукових) та процесуальних дій з метою отримання доказів у кримінальному провадженні, зокрема вилучення документів, що перебувають у володінні Державної екологічної інспекції у Донецькій області, до яких підозрювана, як співробітник, може знищити, сховати або спотворити, таким чином намагаючись уникнути кримінальної відповідальності.

3. Незаконно впливати на свідків, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні.

У кримінальному провадженні планується допит як свідків ряду осіб з числа працівників Державної екологічної інспекції у Донецькій області, які являються колегами ОСОБА_5 , а тому остання може використати свій статус для впливу на цих свідків або особисто незаконно впливати (шляхом пропозиції грошової винагороди, погрозами тощо) на цих осіб з метою схилити їх у будь-який спосіб до ненадання ними будь-яких показань, що негативним чином може вплинути на всебічне, повне і неупереджене дослідження всіх обставин даного кримінального провадження. Досудове розслідування кримінального провадження триває, у тому числі планується проведення слідчих (розшукових) та процесуальних дій з метою встановлення інших осіб, що можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, а тому наявний ризик незаконного впливу ОСОБА_5 на свідків у кримінальному провадженні.

Таким чином, суспільний інтерес у справі, який полягає у досягненні цілей, визначених ст. 177 КПК України, перевищує можливі позитивні характеристики підозрюваного.

Вік та стан підозрюваної ОСОБА_5 дозволять їй після внесення застави у подальшому працювати та отримувати дохід, необхідний для утримання його та членів його сім'ї.

Крім того, неможливість обрання відносно ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання пов'язане з тим, що остання підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину та може переховуватися від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності, перешкодити встановленню істини по справі, повному та всебічному розслідуванню шляхом знищення та спотворення ним речей, інших доказів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а також незаконно впливати на свідків. Неможливість застосування особистої поруки пов'язане з відсутністю звернень осіб як на адресу органу досудового розслідування так і суду, які виявили бажання поручитися за ОСОБА_5 .

Слідчий вважав необхідним розмір застави для підозрюваної ОСОБА_5 визначити виходячи із суми завданих ним збитків, а саме у розмірі 1 673 843,73 грн, що складає 552 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, та забезпечить виконання підозрюваною покладених на неї обов'язків.

Посилаючись на викладене, слідчий просить застосувати до ОСОБА_5 заставу у розмірі 552 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 671 456 грн із покладенням на підозрювану обов'язків, визначених ч. 5 ст. 194 КПК України: прибувати за кожною вимогою до суду, слідчого, прокурора; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання до Центрального міжрегіонального управління державної міграційної служби у м. Києві та Київській області свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому дані та обставини, просив задовольнити.

Захисник ОСОБА_4 заперечував проти задоволення клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді застави, посилаючись на необґрунтованість підозри та недоведеність існування передбачених ст. 177 КПК України ризиків. Зазначив, що ОСОБА_11 вчасно з?являлася на кожен виклик слідства, отримувала без жодних заперечень всі документи від слідчого, прокурора. Підозрювана офіційно працевлаштована, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, орендує квартиру в м. Києві вже тривалий термін. ОСОБА_11 жодним чином не має на меті переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, постійно знаходиться в межах м. Києва, її соціальний статус не дозволяє їй переховуватися, оскільки вона зареєстрована в АДРЕСА_1 як внутрішньо переміщена особа з початку 2023 року. Також з нею зареєстровані її неповнолітні діти - донька ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та син ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 . Діти навчаються у 4 та 7 класах школи I-III ступенів №213 Деснянського району м. Києва, поряд з місцем проживання. Відповідно до акту ЖЕД-303 від 08.01.2025 чоловік ОСОБА_14 та батько дітей - ОСОБА_15 разом зі своїми дітьми та дружиною не проживає та спільного господарства не веде, а проживає у м. Івано-Франківськ, що не дає можливості ОСОБА_5 переховуватись від слідства чи суду, нехтуючи інтересами своїх дітей. Разом з тим, з 06.10.2024 ОСОБА_5 взяла на утримання безпритульну тварину - собаку породи такса, яку потрібно двічі на день виводити на вигул. Згідно договору про передачу тварини на утримання ОСОБА_11 зобов?язується здійснювати догляд та виховання безпритульної тварини. Твердження щодо того, що ОСОБА_5 може знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, жодним чином не підтверджено та не доведено стороною обвинувачення. В клопотанні конкретно не зазначено які саме докази чи документи може знищити або спотворити ОСОБА_16 . Разом з тим, ухвалою Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 09.05.2024 надано дозвіл на проведення обшуку квартири ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 . Згідно протоколу обшуку від 22.05.2024 у квартирі ОСОБА_5 проведено обшук та вилучено документи (листи, табелі робочого часу, звіти, штатні розписи, виписки по рахунках, банківські відомості, накази, довідки, папки з іншими документами та грошові кошти), мобільний телефон, банківські картки, ноутбук, жорсткий диск, флеш-накопичувачі, блокнот, чорнові записи, печатку, особові справи, колективні договори, довідки, розрахунки, відомості, ордери та ін. Також, ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 13.12.2024 надано дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 в АДРЕСА_1 . Згідно протоколу обшуку від 18.12.2024 у квартирі ОСОБА_14 проведено обшук та вилучено мобільний телефон, флеш-носії інформації, документи щодо нарахування заробітної плати, звіти, розрахунково-платіжні відомості, реєстри нарахування ЄСВ, подання, штатні розписи, нарахування, табелі робочого часу, довідки про доходи та інші документи. Ухвалою слідчого судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 20.06.02024 надано тимчасовий доступ слідчим третього слідчого відділу ТУ ДБР до оригіналів документів, які перебувають у володінні службових осіб Державної екологічної інспекції у Донецькій області, в результаті чого працівниками слідчого відділу ДБР було вилучено вказані в ухвалі документи. Тобто фактично всі необхідні документи та докази було вилучено в ході проведення обшуків, а стороною обвинувачення не зазначено, які саме конкретні докази може знищити чи сховати ОСОБА_5 , що виключає даний ризик в цілому. Щодо впливу ОСОБА_14 на свідків, підозрюваних, обвинувачених, спеціалістів чи експертів, то стороною обвинувачення не доведено достатніх доказів того, що остання має вплив на вказаних осіб, а також не зазначено конкретно таких осіб. Свідки були допитані в межах кримінального провадження та надали свої пояснення, копії яких долучені до матеріалів клопотання. Будь-яких відомостей щодо вчинення ОСОБА_5 тиску на них чи надання неправдивих відомостей свідки не вказують. Разом з тим, ОСОБА_11 дає свою згоду на те, що зобов?язується не спілкуватися із вказаними особами, у неї немає на меті бачитися чи спілкуватися з ними. Крім того стороною обвинувачення не зазначено та не конкретизовано, яким саме чином ОСОБА_11 може незаконно вплинути на даних осіб. Як видно із наказу про виведення з простою та запровадження дистанційної роботи Державної екологічної інспекції у Донецькій області №75-0 від 09.06.2022 завідувачу сектору бухгалтерського обліку та фінансів - головному бухгалтеру ОСОБА_17 надано дозвіл на запровадження дистанційної роботи з правом самостійного вибору місця роботи, про яке повідомляється безпосередньо керівник. З червня 2022 року ОСОБА_11 офіційно працює дистанційно. Заробітна плата ОСОБА_14 за 2024 рік становить 485 898,41 грн без вирахування податків, та 398 436,71 грн на руки, що в середньому становить близько 33 000,00 грн на місяць. З місячної заробітної плати ОСОБА_5 сплачує оренду квартири більше 10 000,00 грн, утримує дітей, оплачує їх заняття, одягає, годує та ін. ОСОБА_5 позитивно характеризується за місцем роботи та місцем проживання. Сторона обвинувачення стверджує, що ОСОБА_5 у змові з керівництвом незаконно виплачували завищений розмір заробітної плати та отримували кошти від співробітників, але це не відповідає дійсності. З початку повномасштабного вторгнення всі працівники служби домовилися допомагати ЗСУ частиною коштів із заробітної плати, як це робить більшість українців. Від співробітників служби надходили кошти на карту ОСОБА_14 , які вона знімала та всі разом передавали для збору на автомобіль для НОМЕР_2 бригади ТРО. Протягом певного періоду за спільно зібрані кошти було закуплено декілька автомобілів та передано ЗСУ. Зокрема, командир НОМЕР_2 бригади ТРО - полковник ОСОБА_18 офіційно оголосив подяку колективу державної екологічної інспекції у Донецькій області за підтримку та активну громадську позицію. Сторона захисту ОСОБА_5 вважає, що запобіжний захід, у вигляді застави в розмірі 1 671 456,00 грн являється нереальним для виконання ОСОБА_5 з середньомісячним доходом в 33 000,00 грн. та утриманням двох неповнолітніх дітей і орендою квартири. Такий розмір застави суперечить реальним можливостям підозрюваної, враховуючи й те, що в даному кримінальному провадженні повідомлено про підозру ще двох осіб. З огляду на викладене просить у задоволенні клопотання слідчого відмовити та обрати підозрюваній більш м?який запобіжний захід у вигляді особистого зобов?язання або домашнього арешту в певний час доби.

Підозрювана ОСОБА_5 вважала клопотання необґрунтованим. Зазначила, що не має таких грошових коштів, щоб внести заставу, про яку просить сторона обвинувачення, наразі отримує лише зарплату, нарахування виплат було припинено у вересні. Вказала, що має необхідність у тому, щоб відвозити на тренування і забирати звідти своїх дітей, вигулювати собаку.

Слідчий суддя, заслухавши позиції сторін, вивчивши клопотання та дослідивши долучені в його обґрунтування матеріали, письмові заперечення захисника, дійшов наступного висновку.

Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань, за процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62024050010000109 від 11.01.2024 за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч.ч. 2, 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, та за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

18.12.2024 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України /т. 1 а. м. 7-40/.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Перевіряючи обґрунтованість підозри, слідчий суддя вважає, що дані, які вказують на обґрунтовану підозру та навіть в сторонньої людини не можуть викликати розумних сумнівів щодо можливого вчинення підозрюваною ОСОБА_5 інкримінованих їй кримінальних правопорушень, містяться в їх сукупності в матеріалах, здобутих в ході проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, копії яких долучені до клопотання, а саме у: довідці (висновку) від 22.10.2024 /т. 1 а. м. 52-73/, висновку експертів від 18.11.2024 /т. 1 а. м. 75-117/, протоколах огляду від 30.08.2024, 05.09.2024, 06.09.2024, 03.09.2024 /т. 1 а. м. 118-172, т. 2 а. м. 1-218/, протоколах допиту свідків ОСОБА_19 від 23.12.2024, ОСОБА_20 від 22.05.2024, ОСОБА_21 від 05.09.2024, ОСОБА_22 від 25.10.2024, ОСОБА_23 , ОСОБА_24 від 29.10.2024, ОСОБА_25 від 30.10.2024 /т. 1 а. м. 181-185, т. 2 а. м. 219-251/.

Приймаючи вказані дані з точки зору належності, допустимості, достовірності, а їх сукупність з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, вважаю їх достатніми для визначення поняття обґрунтованої підозри щодо ОСОБА_5 на даній стадії кримінального провадження.

Слідчий суддя, з урахуванням обґрунтувань слідчого, прокурора, тяжкості інкримінованих ОСОБА_5 кримінальних правопорушень та їх характеру, відомостей про особу підозрюваної, вважає наявними в провадженні ризики, визначені ч. 1 ст. 177 КПК України.

Так, слідчий суддя вважає, що існує ризик того, що підозрювана може переховуватися від органу досудового розслідування та суду з огляду на тяжкість кримінальних правопорушень, у вчиненні яких обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 , та суворість покарання, що загрожує підозрюваній у разі визнання її винуватою, зокрема у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, покарання за яке встановлене виключно у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна. Така суворість та безальтернативність покарання може спонукати особу переховуватись від органу досудового розслідування, суду з метою уникнення відповідальності, що обумовлює існування ризику, визначеного п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України. Достатні стримуючі фактори, які б свідчили про протилежне, в матеріалах провадження відсутні. При цьому наявність у ОСОБА_5 міцних соціальних зв'язків, а саме того, що вона має двох неповнолітніх дітей, постійне місце проживання та роботи, хоч і позитивно характеризує підозрювану, але не нівелює вказаного ризику в повній мірі.

Ризик, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, вбачається з того, що як вказують слідчий, прокурор, на даній стадії провадження існують підстави вважати, що слідством виявлено та зібрано не повний обсяг речей і документів, що мають значення для кримінального провадження, та про такі предмети, документи, місця їх приховання можуть знати лише особи, які безпосередньо вчиняли інкриміновані діяння. ОСОБА_5 може знати про достовірне знаходження не вилучених на даний час речей та документів, що можуть бути знаряддями вчинення злочинів, мають значення речових доказів. У зв'язку з вказаним, слідчий суддя вбачає реальні ризики того, що зазначені предмети можуть бути знищені, спотворені тощо, що оцінено в сукупності із даними про особу підозрюваної.

Ризик вчинення підозрюваною ОСОБА_5 дій, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме незаконно впливати на свідків та інших підозрюваних підтверджується тим, що остання підозрюється у вчиненні злочину шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому у складі організованої групи, та з метою уникнення кримінальної відповідальності для себе, співучасників вчинення злочину, може особисто вчинити дії чи схиляти останніх до вчинення дій, спрямованих на примушення вказаних осіб до надання неправдивих показань, здійснювати на них тиск та залякування, в тому числі підкуп, з метою зміни їх показань.

Відтак, доводи сторони захисту про відсутність існування ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя вважає необґрунтованими.

Отже, слідчий суддя дійшов висновку про доведення слідчим, прокурором наявності обґрунтованої підозри щодо ОСОБА_5 та визначених ст. 177 КПК України ризиків щодо неї.

Поряд із тим, з урахуванням вимог статей 177, 178 КПК України, даних, що характеризують особу ОСОБА_5 , слідчий суддя вважає недоведеним, що застосування більш м'якого запобіжного заходу буде недостатнім для запобігання встановленим ризикам та не зможе забезпечити належної процесуальної поведінки підозрюваної.

Зокрема, слідчий суддя враховує особу підозрюваної, яка працює, має постійне місце проживання, міцні соціальні зв'язки, має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

Крім того, слідчим суддею враховується, що про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, в рамках даного провадження ОСОБА_5 повідомлено 18.12.2024, з того часу, тобто протягом майже місяця, до підозрюваної не було застосовано жодного запобіжного заходу. Поряд із тим відсутні і відомості, що ОСОБА_5 порушувались визначені ст. 42 КПК України обов'язки підозрюваного чи вживались заходи, направлені на перешкоджання досудовому розслідуванню.

За таких обставин, навіть із врахуванням тяжкості інкримінованих кримінальних правопорушень та встановлення існування в провадженні визначених ст. 177 КПК України ризиків, слідчий суддя вважає недоведеним, що більш м'який запобіжний захід, ніж застава, а саме особисте зобов'язання, не зможе гарантувати подальшу належну процесуальну поведінку підозрюваної.

Отже, враховуючи вищевикладене, вважаю за належне застосувати до підозрюваної запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з покладенням додаткових обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України.

У відповідності до ч. 5 ст. 194 КПК України вважаю необхідним покласти на підозрювану обов'язки:

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду;

- не відлучатися з населеного пункту, в якому вона проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками у даному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до Центрального міжрегіонального управління міграційної служби у м. Києві та Київській області свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

Керуючись ст. ст. 176-178, 182, 184, 193, 194, 196, 205, 309, 532, 534 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання про застосування до ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді застави - відмовити.

Застосувати відносно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Покласти на підозрювану ОСОБА_5 обов'язки:

- прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду;

- не відлучатися з населеного пункту, в якому вона проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками у даному кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до Центрального міжрегіонального управління міграційної служби у м. Києві та Київській області свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон.

Строк дії ухвали слідчого судді та термін дії обов'язків, покладених на ОСОБА_5 визначити - до 18 лютого 2025 року.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Контроль за виконанням ухвали слідчого судді покласти на прокурора у кримінальному провадженні.

Ухвала слідчого судді в частині відмови в застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1