Справа № 755/36/25
Провадження №: 3/755/106/25
"17" лютого 2025 р. місто Київ
Суддя Дніпровського районного суду міста Києва Вовк О.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Дніпровського УП ГУНП у місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, освіта середня спеціальна, особа з інвалідністю ІІІ групи, вдівця, маючого на утриманні малолітню дитину 2017 року народження з інвалідністю І групи, підгрупи А, непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною першою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), -
25 грудня 2024 року близько о 10-00 годині, за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 ухилявся від виконання своїх батьківських обов'язків, а саме: не надав належних умов для проживання своєму малолітньому сину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною першою статті 184 КУпАП.
В судовому засідання ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 184 КУпАП визнав у повному обсязі та пояснив суду, що він після смерті своєї дружини самостійно утримує малолітнього сина з інвалідністю. Він намагається про нього піклуватися, але йому дуже важко з сином справлятися, оскільки останній через хворобу (аутист) не розуміє своїх дій, поводить себе неадекватно. 25 грудня 2024 року його син втік, а коли до нього додому прийшли працівники поліції то побачили в квартирі речі, які розкидав його син. В той день сина у нього вилучили, але на даний час йому повернули сина та він забезпечує йому належні умови.
21 січня 2025 року Дніпровським районним судом міста Києва були направлені запити до сектору Ювенальної провенції Дніпровського району та Служби у справах дітей Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, на які надійшли відповіді, що стосовно малолітнього ОСОБА_2 запитів та листів щодо домашнього насильства не надходило.
Згідно висновку органу опіки та піклування Дніпровської районної в мсті Києві державної адміністрації щодо повернення дітей у біологічну родину (протокол засідання Комісії від 08 січня 2025 року) малолітнього сина ОСОБА_2 було повернуто батьку ОСОБА_1 , який піклується про сина і позитивно характеризується.
Суд дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень статті 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин в їх сукупності, керуючись законом, дійшов висновку.
Згідно зі статтею 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною першою статті 184 КУпАП передбачена відповідальність, зокрема, за ухилення батьків від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що винність особи, повністю підтверджується, наданими суду матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом серії ВАД № 622467 від 25 грудня 2024 року; копією пояснень особи, яка притягується до адміністративної відповідальності; фотознімками місця вчинення адміністративного правопорушення; копією свідоцтва про народження ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 від 28 вересня 2017 року; рапортами, складеними уповноваженою особою; листом Служби у справах дітей та сімї від 13 лютого 2025 року; копією повідомлення КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня №1» про дитину від 27 грудня 2024 року; копією акту органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров'я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку від 25 грудня 2025 року; копією свідоцтва про смерть ОСОБА_3 ; копією пояснень ОСОБА_1 від 30 грудня 2024 року; копією заяви ОСОБА_1 від 02 січня 2025 року; копіями листів Служби у справах дітей та сімї від 02 січня 2025 року; копією запиту про дитину; копією характеристики; копією акту обстеження умов проживання дитини від 03 січня 2025 року; копією повідомлення про засідання комісії від 02 січня 2025 року та 09 січня 2025 року; копією подання Служби у справах дітей та сімї від 07 січня 2025 року; копією висновку органу опіки та піклування Дніпровської районної в мсті Києві державної адміністрації щодо повернення дітей у біологічну родину (протокол засідання Комісії від 08 січня 2025 року); копією акту про передачу дитини від 09 січня 2025 року; листом Дніпровського УП ГУНП у місті Києві від 03 лютого 2025 року; копією посвідчення серії НОМЕР_2 про державну соціальну допомогу на дитину.
При цьому, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах адміністративної справи, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено та ОСОБА_1 не надано.
За таких обставин, враховуючи вище викладене, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого частиною першою статті 184 КУпАП.
Згідно положень статті 23 КУпАП адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини у вчинені адміністративного правопорушення, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 184 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно до пункту 9 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються особи з інвалідністю І та ІІ груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.
Оскільки, згідно посвідчення серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 є законним представником малолітнього сина ОСОБА_2 , котрий є дитиною з інвалідністю, тому останній підлягає звільненню від сплати судового збору.
Керуючись статтями 23, 33, 184, 251, 252, 283-285 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 184 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді попередження.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд міста Києва, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Дніпровського районного суду
міста Києва О.І. Вовк