Справа № 699/575/15-к
Номер провадження 1-в/699/6/25
щодо припинення адміністративного нагляду
21.02.2025 м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника Відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 про припинення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , непрацюючого, маючого не зняту та не погашену судимість, звільненого 09.11.2018 з ДУ «Старобабанівська ВК у зв'язку з відбуттям покарання, призначеного вироком Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 16.11.2015 за ч. 3 ст. 185 КК України,
До Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області звернувся т.в.о. начальника Відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 з поданням про припинення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 у зв'язку із погашенням його судимості.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді ОСОБА_1 .
Представник органу поліції, начальник якого вніс подання, звернулась до суду із заявою про підтримання подання про припинення адміністративного нагляду та просила його задовольнити.
ОСОБА_4 , будучи належним чином повідомленим про розгляд справи, у судове засідання не з'явився. Відповідно до інформації ВП він перебуває на військовій службі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив таке.
Згідно зі ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд припиняється постановою судді за поданням начальника органу Національної поліції:
а) у разі погашення або зняття судимості з особи, яка перебуває під наглядом;
б) достроково, якщо піднаглядний перестав бути небезпечним для суспільства і позитивно характеризується за місцем роботи і проживання.
Піднаглядний може сам подати клопотання про зняття нагляду з підстав, зазначених у пункті «а» частини першої цієї статті.
В інших випадках адміністративний нагляд автоматично припиняється:
а) після закінчення терміну, на який його встановлено, якщо органом Національної поліції не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду;
б) у разі засудження піднаглядного до позбавлення волі і направлення його до місця відбування покарання;
в) у разі смерті піднаглядного.
Порядок розгляду в суді питання про припинення адміністративного нагляду здійснюється відповідно до вимог частини четвертої статті 5 цього Закону.
Згідно зі ч. 4 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
З матеріалів, доданих до подання, вбачається, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області, громадянин України, зареєстрований та проживаючий у АДРЕСА_1 , засуджений вироком Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 16.11.2015 за ч. 3 ст. 185 КК України за сукупністю вироків до трьох років одного місяця позбавлення волі.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 185 КК України, відповідно до приписів ст. 12 КК України, вважається тяжким злочином.
09.11.2018 ОСОБА_4 був звільнений з ДУ «Старобабанівська ВК (№ 2)» у зв'язку з відбуттям покарання.
Ухвалою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 08.04.2024 відносно ОСОБА_4 установлено адміністративний нагляд терміном 1 рік.
Водночас, згідно з п. 8 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
За змістом інформації ДІ МВС ОСОБА_4 з 09.11.2018 по 09.11.2024 до кримінальної відповідальності не притягувався, тобто його судимість погашена.
Указане відповідно до п. а ч. 1 ст. 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» є підставою для припинення за поданням начальника органу Національної поліції установленого адміністративного нагляду. З огляду на вказане, унесене подання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 5, 6, 8 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
Подання т.в.о. начальника Відділення поліції № 1 ЧРУП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 - задовільнити.
Адміністративний нагляд терміном 1 рік, установлений ухвалою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 08.04.2024 відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - припинити.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом семи днів з дня її оголошення.
СуддяОСОБА_1