Постанова від 17.01.2025 по справі 369/20940/24

Справа № 369/20940/24

Провадження № 3/369/1724/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

17.01.2025 року м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Перекупка Ганна Анатоліївна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Київського обласного управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1

за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

встановив:

В судовому засіданні встановлено, що колишній начальник управляння захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управляння Держпродспоживслужби Київська область будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Датою вчинення адміністративного правопорушення є дата фактичного подання електронної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 07.02.2024 року.

Датою виявлення правопорушення є дата з'ясування всіх необхідних даних, що збігається із датою складання протоколу, а саме 04.12.2024 року.

Місцем вчинення правопорушення є АДРЕСА_3 , тобто адреса місцезнаходження місця роботи.

Крім того в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 будучи особою, на яку поширюється вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

Датою вчинення адміністративного правопорушення є дата фактичного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто 17.04.2024.

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, а саме 04.12.2024, тобто момент з'ясування всіх необхідних даних, для встановлення ознаки складу правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення є АДРЕСА_3 , тобто адреса місцезнаходження місця роботи.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому йому адміністративному правопорушенні визнав, зазначив, що забув це зробити.

Прокурор Борсук О. В. просила визнати ОСОБА_1 винним та притягнути його до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення учасників провадження, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступне.

Відповідно до наказу ГУ Держпродспоживслужби в Київській області №181-К від 01.06.2021 року ОСОБА_1 призначено від 02 червня 2021 року на посаду начальника відділу контролю у сфері робіт і послуг управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.

ОСОБА_1 02.06.2021 року склав Присягу державного службовця.

Будучи особою, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), несвоєчасно без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), декларацію особи яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період раніше не поданими деклараціями (декларація при звільненні).

Відповідно до наказу Головного управління Держпрожспоживслужби в Київській області від 01.06.2021 № 181-К ОСОБА_1 призначено з 02.06.2021 на посаду начальника відділу контролю у сфері робіт і послуг управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області. Наказом від 09.01.2023 № 72-К ОСОБА_1 переведено на посаду начальника управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області з 09.01.2023, зі збереженням 6 рангу державного службовця. Відповідно до наказу Головного управління Держпрожспоживслужби в Київській області від 29.11.2023 № 580-К ОСОБА_1 звільнено з посади начальника управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області 30.11.2023.

Таким чином, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини першої статті 3 Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону. Тому, згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1, ч. 2 статті 45 Закону, приміткою до ст. 1726 КУпАП ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та суб'єктом адміністративного правопорушення. Згідно з приміткою до статті 56 Закону державні службовці, які займають посади категорії «Б» відноситься до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Абзацом другим частини другої статті 45 Закону визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Частиною першою статті 45 Закону встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства від 10 червня 2016 року № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2019 року № 1300/34271 (далі - Порядок), декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи звільненим з державної служби з 30.11.2023 року, був зобов'язаний у наступному році, після припинення діяльності, подати декларацію після звільнення особи, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто подати декларацію за 2023 рік у 2024 році (до 01.04.2024 року) та декларацію після звільнення до 31.12.2023 року.

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК(https://portal.nazk.gov.ua), декларацію після звільнення ОСОБА_1 подав лише 07.02.2024 року та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік - 17.04.2024, тобто несвоєчасно без поважних причин.

Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати вищевказані декларації не встановлено. Відповідних доказів матеріали справи не містять.

Оцінивши в сукупності докази, які наявні в матеріалах справи, а саме: протоколи про адміністративне правопорушення № 47-01/61/24 від 04.10.2024 року та №47-01/62/24 від 04.12.2024, роздруківку з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з загальними відомостями та інформацією щодо подання декларації, послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 , вимога Національногоагенства ввід 13.05.2024 №47-01/33310-24, лист з Головного управління Держпродспоживслужби в Київській об додатками, копія службової записки керівника Департаменту інформаційних і аналітичної роботи та захисту інформації Національного агентства від 17.04.2024 №70-05/3448-24, копії листів Національного агентства від 07.11.2024 № 47-01/84024-24, 21.1 № 47-01/88319-24, пояснення ОСОБА_1 від 04.12.2024 року та інші суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП.

Призначаючи ОСОБА_1 вид та міру адміністративного стягнення, судом враховується відсутність обставин, які обтяжують чи пом'якшують відповідальність, особу порушника, його майновий стан, відношення ОСОБА_1 до скоєного, зокрема щире каяття.

Наведені в матеріалах справи обставини свідчать про достатність підстав вважати, що застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу, передбаченому санкцією даної статті, з урахуванням особи правопорушника, буде домірним скоєному, а тому суд дійшов висновку про необхідність застосування адміністративного стягнення у виді штрафу у межах санкції, передбаченої частиною першої статті 172-6 КУпАП, а саме у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень. Крім того, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605,60 грн.

Відповідно до статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень, адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Зважаючи на той факт, що в провадженні судді знаходяться два протоколи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 вважаю, що розгляд справи в одному провадженні буде доцільним, тому необхідно об'єднати справи про вчинення адміністративних правопорушень відносно ОСОБА_1 в одне провадження.

На підставі викладеного, керуючись статтями 33, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» суд,

постановив:

Об'єднати справи про вчинення адміністративного правопорушення відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - № 369/20940/24 за частиною першою статті 172-6 КУпАП та № 369/20941/24 за частиною другою статті 172-6 КУпАП у одне провадження та присвоїти єдиний номер № 369/20940/24.

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 (сто) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (тисячу сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Г. А. Перекупка