Ухвала від 21.02.2025 по справі 278/2494/20

справа № 278/2494/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2025 року м. Житомир

Житомирський районний суд Житомирської області у складі

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю: секретаря ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Житомирського РВ філії ДУ "Центр пробації" в Житомирській області, стосовно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. В.Мошківці Андрушівського району Житомирської області, громадянина України, із середньою спеціальною освітою, непрацюючого, неодруженого, зареєстрованого та мешканця АДРЕСА_1 , засудженого 11.03.2021 Житомирським районним судом Житомирської області за ч. 2 ст. 125 КК України до 200 годин громадських робіт,

про звільнення від відбування призначеного покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання вироку,

ВСТАНОВИВ:

Начальник Житомирського РВ філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області звернувся до суду з поданням про звільнення ОСОБА_4 від призначеного покарання у виді громадських робіт у зв'язку із закінченням строків давності виконання вироку.

Представник органу з питань пробації в судове засідання не з'явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, подання підтримує.

Вислухавши в судовому засіданні думку прокурора, який просив відмовити в задоволенні подання та дослідивши матеріали провадження, суд приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 27 квітня 2021 року вирок Житомирського районного суду Житомирської області відносно ОСОБА_4 надійшов до Житомирського РВ філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області і в цей же день був прийнятий до виконання. Цього ж дня засудженому було направлено виклик для явки до Житомирського РВ філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській на 06.05.2021 року, за яким засуджений не з'явився. Тому 17.05.2021 року, на адресу засудженого було повторно направлено виклик для явки до уповноваженого органу з питань пробації за яким він також не з'явився.

15.06.2021 ОСОБА_4 з'явився до Житомирського РВ філії ДУ «Центр пробації», де ознайомився з порядком та умовами відбування покарання у виді 200 годин громадських робіт, але до відпрацювання громадських робіт не приступив, після чого проводились першочергові заходи щодо його розшуку. За період перебування на обліку в Житомирському РВ філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області засуджений ОСОБА_4 не приступив до громадських робіт та не відпрацював жодної години громадських робіт, не з'являється за викликами, що свідчить про те, що останній свідомо ухиляється від відбування покарання.

ОСОБА_4 виїхав за межі України 31.12.2022 року, без погодження з органом пробації, порушивши тим самим ст. 37 КВК. До цього часу ОСОБА_4 в Україну не повернувся. З цього приводу орган пробації звернувся до правоохоронних органів.

Станом на 31.01.2025 з дня набрання чинності вироком Житомирського районного суду Житомирської області від 27.04.2021 року, за яким гр. ОСОБА_4 засуджений до 200 годин громадських робіт, сплинуло 3 роки 11 місяців 10 днів.

Згідно зі ст. 152 КВК однією з підстав звільнення від відбування покарання є закінчення строків давності виконання обвинувального вироку. Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 КК особа звільняється від відбування покарання, якщо з дня набрання чинності обвинувальним вироком його не було виконано протягом двох років - у разі засудження до покарання менш суворого, ніж обмеження волі.

Згідно із ч. 3 ст. 80 КК перебіг строку давності зупиняється, якщо засуджений ухиляється від відбування покарання; у цих випадках перебіг строків давності відновлюється з дня з'явлення засудженого для відбування покарання або з дня його затримання; у цьому разі строки давності, передбачені пунктами 1-3 частини першої цієї статті, подвоюються.

Відповідно до ч. 4 ст. 80 КК перебіг давності переривається, якщо до закінчення строків, зазначених у частинах першій та третій цієї статті, засуджений вчинить новий середньої тяжкості, тяжкий або особливо тяжкий злочин. Обчислення давності в цьому випадку починається з дня вчинення нового злочину.

Таким чином, статтею 80 КК передбачено три умови звільнення від відбування покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку: закінчення зазначених у ст. 80 КК строків; не ухилення засудженого від відбування покарання; не вчинення протягом встановлених ч. 1 та ч. 3 ст. 80 строків нового середньої тяжкості, тяжкого, або особливо тяжкого злочину.

Ухилення від відбування покарання - це умисне діяння засудженого, спрямоване на те, щоб уникнути приведення обвинувального вироку до виконання. Ухилення засудженого від сплати штрафу є злочином, за що передбачена кримінальна відповідальність за ч. 2 ст. 389 КК. Разом з тим, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Таким чином, факт ухилення засудженого від відбування покарання у виді штрафу має бути встановлений обвинувальним вироком суду.

Проте, у суду відсутні відомості про засудження ОСОБА_4 за ухилення від відбування покарання у виді штрафу за вищезазначеним вироком суду. Крім того, у суду відсутні відомості про притягнення ОСОБА_4 до кримінальної відповідальності за інші нові злочини в період з 27.04.2021 по 21.02.2025 (тобто протягом строку давності виконання вищезазначеного вироку суду).

Враховуючи те, що вирок стосовно ОСОБА_4 набрав законної сили 27.09.2024, факту ухилення від виконання вироку засудженим не встановлено, перебіг давності виконання вироку не зупинявся та не переривався, з дня набрання вироком законної сили минуло понад 3 роки 11 місяців 10 дні, тому в силу імперативного положення п. 1 ч. 1 ст. 80 КК засудженого ОСОБА_4 слід звільнити від відбування покарання у зв'язку із закінченням строку давності виконання вироку.

Керуючись ст. 152 КВК, ст. 80 КК, ст. ст. 372, 537, 539 Кримінального процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Житомирського РВ філії ДУ "Центр пробації" в Житомирській області - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 , засудженого 11.03.2021 Житомирським районним судом Житомирської області за ч. 2 ст. 125 КК України до 200 годин громадських робіт, від відбування призначеного покарання у зв'язку із закінченням строків давності виконання обвинувального вироку.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.

Копію ухвали не пізніше наступного дня після ухвалення направити органу з питань пробації та засудженому. Прокурор має право отримати копію ухвали у суді.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
125326783
Наступний документ
125326785
Інформація про рішення:
№ рішення: 125326784
№ справи: 278/2494/20
Дата рішення: 21.02.2025
Дата публікації: 24.02.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Житомирський районний суд Житомирської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (11.03.2021)
Дата надходження: 22.09.2020
Розклад засідань:
20.10.2020 10:00 Житомирський районний суд Житомирської області
09.11.2020 12:00 Житомирський районний суд Житомирської області
21.12.2020 10:00 Житомирський районний суд Житомирської області
01.02.2021 10:00 Житомирський районний суд Житомирської області
23.02.2021 10:00 Житомирський районний суд Житомирської області
05.03.2021 10:00 Житомирський районний суд Житомирської області
05.03.2021 14:30 Житомирський районний суд Житомирської області
10.03.2021 10:00 Житомирський районний суд Житомирської області
11.03.2021 10:00 Житомирський районний суд Житомирської області
13.03.2024 10:00 Житомирський районний суд Житомирської області
19.09.2024 09:45 Житомирський районний суд Житомирської області
21.02.2025 09:45 Житомирський районний суд Житомирської області