Справа № 710/251/25
Провадження № 1-в/710/10/25
20.02.2025 м. Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
представника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП Головного управління поліції в Черкаській області ОСОБА_3 ,
особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП Головного управління поліції в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя : АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, неодруженого, раніше судимого,
17.02.2025 до суду надійшло подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП Головного управління поліції в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , мотивоване тим, що ОСОБА_4 після повернення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, характеризується негативно, зловживає алкогольними напоями, на ґрунті чого порушує громадський спокій та порядок, за рік неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за різні правопорушення, що свідчить про систематичне порушення ним громадського порядку. Неодноразово попереджався про можливість встановлення адміністративного нагляду.
Представник відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП Головного управління поліції в Черкаській області підтримав подання і просив його задовольнити.
ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення даного подання та встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
Із вироку Придніпровського районного суду м.Черкаси від 08 червня 2016 року та ухвали апеляційного суду Черкаської області від 23 січня 2017 року вбачається, що ОСОБА_4 був засуджений за ч.2 ст. 190, ч.2 ст. 121 та ч.4 ст. 187 КК України ( а.с. 3-6).
Відповідно до довідки про звільнення, виданою КВК №6, ОСОБА_4 відбув покарання в установах Державної кримінально-виконавчої служби з 08 червня 2016 року по 25 вересня 2017 року, звідки звільнений по відбуттю строку покарання (а.с. 8).
ОСОБА_4 тричі притягувався до адміністративної відповідальності, що підтверджується постановами ГАБІ № 572431 від 25.01.2025 за ст. ст. 176, 177 КУпАП, ГАБІ № 572433 від 05.02.2025 за ст.ст. 176,177 КУпАП та ГАБІ № 572432 від 09.02.2025 за ст.ст. 176, 177, ч.2 ст. 178 КУпАП.
У зв'язку із вказаними порушеннями ОСОБА_4 офіційно був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду .
Згідно з письмового пояснення ОСОБА_4 , він після повернення з місць позбавлення волі вчиняв адміністративні правопорушення, за що був попереджений про можливість застосування щодо нього адміністративного нагляду.
Відповідно до характеристики № 126 від 12.02.2025, за підписом старости Кримківського старостинського округу ОСОБА_5 , ОСОБА_4 проживає без реєстрації в АДРЕСА_1 . Має звичку зловживати спиртними напоями та веде аморальний спосіб життя. В житті села участі не приймає.
Згідно із ст. 158 КВК України, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до п. в ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення
Згідно із абз. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Згідно із ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Нормами ст. 89 КК України встановлено:
такими, що не мають судимості, визнаються: особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення;
особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за особливо тяжкий злочин, якщо вони протягом восьми років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Відповідно до положень ч.1 ст.90 КК України, строки погашення судимості обчислюються з дня відбуття основного і додаткового покарання.
Із вказаної довідки про звільнення та судових рішень вбачається, що ОСОБА_4 був засуджений за злочин, передбачений ч.2 ст. 190, ч.2 ст. 121 та ч.4 ст. 187 КК України. Ураховуючи санкції ч.2 ст. 121 та ч.4 ст. 187 КК України, вказані злочини, відповідно до положень ст. 12 КК України, є відповідно тяжким та особливо тяжким.
Оскільки ОСОБА_4 звільнений по відбуттю строку покарання 25 вересня 2017 року, восьмирічний строк погашення судимості закінчується 25 вересня 2025 року.
Таким чином, ураховуючи встановлені обставини та положення ст. 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", яка визначає, що адміністративний нагляд встановлюється терміном від одного року і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості, підстави для встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 відсутні.
Виходячи з вищевикладеного та керуючись ст.ст. 3, 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд
У задоволенні подання т.в.о. начальника відділу поліцейської діяльності №2 Звенигородського РВП Головного управління поліції в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Повний текст постанови складений 21.02.2025.
Суддя ОСОБА_1