19.02.2025 Справа №607/2375/25 Провадження №3/607/1436/2025
місто Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Якімець Тарас Ігорович розглянув матеріали, які надійшли від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, паспорт серія НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 , адреса місця реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , військовослужбовця в/ч НОМЕР_3 ,
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною другою статті 172-17, частиною третьою статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення
На розгляд Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 підполковника ОСОБА_2 надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-17 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі за текстом - КУпАП) (справа № 607/2375/25; провадження № 3/607/1436/2025).
Також, на розгляд Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 підполковника ОСОБА_2 надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП (справа №607/2379/25; провадження №3/607/1438/2025).
Суд вважає, що спільний розгляд таких справ є доцільним та не суперечить вимогам закону, забезпечить реалізацію положень статті 36 КУпАП, що також сприятиме забезпеченню прав ОСОБА_1 , який притягається до адміністративної відповідальності.
За таких підстав суд доходить висновку, що справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною другою статті 172-17, частиною третьою статті 172-20 КУпАП, слід об'єднати в одне провадження, присвоївши об'єднаній справі єдиний номер справи 607/2375/25 (провадження № 3/607/1436/2025).
У протоколі ЛВТ № 11 про військове адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-17 КУпАП від 03 лютого 2025 року зазначено, що 03 лютого 2025 року під час проведення перевірки посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 стану дотримання вимог законів України військовослужбовцями військової частини НОМЕР_3 в діях окремих військовослужбовців вказаної військової частини встановлені ознаки військового адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-17 КУпАП. Так, 03 лютого 2025 року був виявлений капітан ОСОБА_1 , в діях якого встановлені ознаки військового адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-17 КУпАП. Як було встановлено, у військовій частині НОМЕР_3 проходить військову службу капітан ОСОБА_1 . Будучи військовослужбовцем Збройних Сил України, відповідно до вимог статей 9, 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (надалі - Статут) та статей 1-4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України (далі - Дисциплінарний статут), капітан ОСОБА_1 був зобов'язаний свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, вивчати військову справу, зразково виконувати свої службові обов'язки, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців. Проте, всупереч наведеним вимогам Статуту та Дисциплінарного статуту, діючи умисно, всупереч інтересам служби, капітан ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння на пункті управління 2 ЗКР, чим порушив правила несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України в умовах особливого періоду. Відповідно до наказу командира військової частини НОМЕР_3 від 22 січня 2025 року № 23 капітана ОСОБА_1 з 22 січня 2025 року був озброєний штатною зброєю та боєприпасами, заступив на бойове чергування з метою виконання бойового розпорядження щодо своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну. 02 лютого 2025 року близько 17:30 год. заступником командира військової частини НОМЕР_3 майором ОСОБА_3 та заступником командира військової частини НОМЕР_3 майором ОСОБА_4 було проведено раптову перевірку місця несення бойового чергування пункту управління 2 ЗКР для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну в АДРЕСА_2 , в ході якої було виявлено капітана ОСОБА_1 , який перебував на місці несення служби в стані алкогольного сп'яніння. 02 лютого 2025 року о 17 год. 50 хв. капітан ОСОБА_1 був доставлений вищевказаними офіцерами на медичний огляд до КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради за адресою: м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14, де результати проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння в капітана ОСОБА_1 було встановлено алкогольне сп'яніння 1,51 проміле, що підтверджується випискою № 4 від 02 лютого 2025 року виданою КНП «ТОМЦСНЗ» ТОР. У зв'язку з чим, капітана ОСОБА_1 було відсторонено від виконання службових обов'язків (несення бойового чергування). Таким чином, капітан ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем військової частини НОМЕР_3 , займаючи посаду командира 2 зенітної кулеметної роти, діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов'язків, в умовах особливого періоду, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-17 КУпАП.
Як вказано у протоколі ЛВТ № 12 про військове адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 172-20 КУпАП від 03 лютого 2025 року, всупереч вимогам Статуту та Дисциплінарного статуту, діючи умисно, всупереч інтересам служби, капітан ОСОБА_1 перебував (виконував службові обов'язки) у стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду. 02 лютого 2025 року близько 17:30 год. заступником командира військової частини НОМЕР_3 майором ОСОБА_3 та заступником командира військової частини НОМЕР_3 майором ОСОБА_4 було проведено раптову перевірку місця несення бойового чергування пункту управління 2 ЗКР для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну в АДРЕСА_2 , в ході якої було виявлено капітана ОСОБА_1 , який перебував на місці несення служби в стані алкогольного сп'яніння. 02 лютого 2025 року о 17 год. 50 хв. капітан ОСОБА_1 був доставлений вищевказаними офіцерами на медичний огляд до КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради за адресою: м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14, де результати проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння в капітана ОСОБА_1 було встановлено алкогольне сп'яніння 1,51 проміле, що підтверджується випискою № 4 від 02 лютого 2025 року виданою КНП «ТОМЦСНЗ» ТОР. У зв'язку з чим, капітана ОСОБА_1 було відсторонено від виконання службових обов'язків (несення бойового чергування). Таким чином, капітан ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем військової частини НОМЕР_3 , займаючи посаду командира 2 зенітної кулеметної роти, діючи умисно, протиправно, всупереч інтересам служби, на порушення своїх статутних обов'язків, в умовах особливого періоду, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 172-20 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що повністю розуміє зміст роз'яснених йому прав, передбачених статтею 63 Конституції України та статті 268 КУпАП, винуватим себе у вчинених адміністративних правопорушеннях визнав повністю та щиро розкаявся. Просив накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Заслухавши пояснення особи, яку притягують до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (частина перша); адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності (частина друга).
Згідно з вимогами частини четвертої статті 15 КУпАП за вчинення військових адміністративних правопорушень військовослужбовці, а також військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів несуть відповідальність, передбачену главою 13-Б цього Кодексу, за умови, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
За розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння передбачена адміністративна відповідальність за частиною першою статті 172-20 КУпАП.
Якщо такі дії вчинено в умовах особливого періоду відповідальність настає за частиною третьою статті 172-20 КУпАП.
При цьому процедура огляду на стан сп'яніння військовослужбовців Збройних Сил України регламентована положеннями статті 266-1 КУпАП та Порядком направлення військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №32 від 12 січня 2024 року (далі за текстом - Порядок).
Відповідно до частин першої та другої статті 266-1 КУпАП та пункту 3 Порядку військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також військовослужбовці Збройних Сил України, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, щодо яких є підстави вважати, що вони у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, виконують обов'язки військової служби або перебувають на території військових частин, проводиться посадовою особою, уповноваженою на те начальником органу управління Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або командиром (начальником) військової частини (установи, організації, підприємства, закладу, підрозділу), іншого утвореного відповідно до законів України військового формування, а також правоохоронного органу спеціального призначення, з використанням спеціальних технічних засобів та тестів.
Пункти 6, 7 Порядку та частина шоста статті 266-1 КУпАП визначають, що уповноважена посадова особа, яка проводить огляд, застосовує спеціальні технічні засоби відеозапису. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі неможливості застосування спеціальних технічних засобів відеозапису такий огляд проводиться у присутності двох свідків.
Результати огляду, проведеного уповноваженою посадовою особою, зазначаються в акті огляду на стан сп'яніння.
У разі встановлення факту перебування у стані сп'яніння результати огляду, проведеного уповноваженою посадовою особою, зазначаються у протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду на стан сп'яніння.
У разі незгоди військовозобов'язаного та резервіста під час проходження зборів, а також військовослужбовця Збройних Сил України на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, уповноваженими особами з використанням спеціальних технічних засобів та тестів або у разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я (частина четверта статті 266-1 КУпАП).
Вказані приписи статті 266-1 КУпАП відтворені у пункті 8 Порядку, який визначає, що військовослужбовець/військовозобов'язаний, який відмовився від проведення огляду уповноваженою посадовою особою з використанням спеціального технічного засобу і тесту або не висловив згоду з його результатами, направляється відповідним командиром (начальником) для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Лікар, що проводив у закладі охорони здоров'я огляд військовослужбовця/ військовозобов'язаного, складає за його результатами акт медичного огляду та висновок (пункт 14 Порядку).
Відповідно до пункту 11 Порядку у разі відмови військовослужбовця/ військовозобов'язаного від проведення огляду в закладі охорони здоров'я уповноважена посадова особа із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів - у присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначає ознаки сп'яніння і дії військовослужбовця/військовозобов'язаного щодо ухилення від огляду.
Згідно з частиною дев'ятою статті 266-1 КУпАП огляд військовозобов'язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил України на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Відповідно до статті 16 Статуту військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обов'язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов'язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.
Згідно з вимогами статті 11 Статуту військовослужбовці, зокрема, зобов'язані свято та непорушно додержуватися Конституції України та законів України, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок.
За статтею 127 Статуту солдат у мирний і воєнний час відповідає за точне та вчасне виконання покладених на нього обов'язків і поставлених йому завдань, особисту бойову готовність, утримання своєї зброї та дорученої техніки у справному стані, збереження виданого йому майна.
Положеннями статті 128 Статуту, з-поміж іншого, визначено, що солдат зобов'язаний: підтримувати на високому рівні особисту бойову готовність, досконало володіти закріпленою за ним зброєю і технікою, тримати їх завжди справними, чистими, готовими до бою; сумлінно вивчати військову справу, зразково виконувати свої службові обов'язки, засвоювати все, чого навчають командири (начальники), бути готовим до виконання завдань за призначенням; додержуватися військової дисципліни, мати охайний зовнішній вигляд, додержуватися правил особистої та колективної гігієни; бути хоробрим та ініціативним, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців тощо.
Військова дисципліна зобов'язує кожного військовослужбовця: додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України, накази командирів; бути пильним, зберігати державну таємницю; додержуватися визначених статутами Збройних Сил України правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове товариство; виявляти повагу до командирів і один до одного, бути ввічливими і додержуватися військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків; не вживати під час проходження військової служби (крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов'язків військової служби (стаття 4 Дисциплінарного статуту).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII особливий період - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року був затверджений Указ Президента України №303 «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року, який набрав чинності 18 березня 2014 року.
Також, відповідно до Указу Президента України №69/2022 «Про загальну мобілізацію» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України, було оголошено проведення в Україні загальної мобілізації на всій території держави.
З цього часу указами Президента України воєнний стан в Україні перманентно продовжувався. Указом Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 28 жовтня 2024 року №740/2024 строк дії воєнного стану в Україні продовжено з 10 листопада 2024 року строком на 90 діб. Отже, в Україні станом на цей час діє особливий період. Особливий період закінчується з прийняттям Президентом України відповідного рішення про переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу. Рішень про демобілізацію усіх призваних військовослужбовців та переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу Президент України не приймав.
Особливий період закінчується з прийняттям Президентом України відповідного рішення про переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу. Рішень про демобілізацію усіх призваних військовослужбовців та переведення усіх інституцій України на функціонування в умовах мирного часу Президент України не приймав.
Так, суд встановив, що капітан ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, перебуваючи на посаді командира 2 зенітної кулеметної роти військової частини НОМЕР_3 , 02 лютого 2025 року близько 17:30 год. під час раптової перевірки місця несення бойового чергування пункту управління 2 ЗКР для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну в АДРЕСА_2 , був виявлений заступником командира військової частини НОМЕР_3 майором ОСОБА_3 та заступником командира військової частини НОМЕР_3 майором ОСОБА_4 на місці несення служби в стані алкогольного сп'яніння. 02 лютого 2025 року о 17 год. 50 хв. капітан ОСОБА_1 був доставлений на медичний огляд до КНП «Тернопільський обласний медичний центр соціально-небезпечних захворювань» Тернопільської обласної ради за адресою: м. Тернопіль, вул. Тролейбусна, 14, де за результатами проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння в капітана ОСОБА_1 було встановлено алкогольне сп'яніння 1,51 проміле, що підтверджується випискою № 4 від 02 лютого 2025 року виданою КНП «ТОМЦСНЗ» ТОР.
Крім визнання ОСОБА_1 у судовому засіданні своєї вини, факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП, підтверджується сукупністю доказів, а саме:
- протоколом ЛВТ № 12 про військове адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 172-20 КУпАП від 03 лютого 2025 року;
- випискою із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 4 від 02 лютого 2025 року, виданої КНП «ТОМЦСНЗ» ТОР, де встановлено діагноз: «Розлад психіки і поведінки внаслідок вживання алкоголю. Гостра інтоксикація неускладнена. Легка ступінь алкогольного сп'яніння»;
- рапортом ОСОБА_5 від 03 лютого 2025 року;
- рапортом заступника командира з психологічної підтримки персоналу військової частини НОМЕР_3 майора ОСОБА_6 від 02 лютого 2025 року;
- копією наказу командира військової частини НОМЕР_3 (по стройовій частині) № 23 від 22 січня 2025 року;
- копією витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_3 (по стройовій частині) № 5 від 13 листопада 2023 року.
Обставини, встановлені у судовому засіданні, узгоджуються з даними, які містяться в протоколі ЛВТ № 12 про військове адміністративне правопорушення, передбачене частиною третьою статті 172-20 КУпАП від 03 лютого 2025 року, в якому процесуально зафіксовані конкретні обставини вчинення адміністративного правопорушення. При цьому такий протокол складений із дотриманням вимог КУпАП, містить всі необхідні реквізити, підписаний особою, яка склала протокол, та особою, яку притягують до адміністративної відповідальності.
Диспозицією частини другої статті 172-17 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України, вчинені в умовах особливого періоду.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого
частиною другою статті 172-17 КУпАП підтверджується зібраними по справі доказами, а саме:
- протоколом ЛВТ № 11 про військове адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-17 КУпАП від 03 лютого 2025 року;
- рапортом майора ОСОБА_5 від 03 лютого 2025 року;
- рапортом заступника командира з психологічної підтримки персоналу військової частини НОМЕР_3 майора ОСОБА_7 від 02 лютого 2025 року;
- копією виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого №4 від 02 лютого 2025 року, виданої КНП «ТОМЦСНЗ» ТОР, де встановлено діагноз: «Розлад психіки і поведінки внаслідок вживання алкоголю. Гостра інтоксикація неускладнена. Легка ступінь алкогольного сп'яніння»;
- копією витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_3 (по стройовій частині) № 5 від 13 листопада 2023 року;
- копією наказу командира військової частини НОМЕР_3 (по стройовій частині) № 23 від 22 січня 2025 року.
За таких обставин, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд доходить висновку про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених частиною другою статті 172-17 КУпАП, а саме: порушення правил несення бойового чергування в умовах особливого періоду, та частини третьої статті 172-20 КУпАП: перебування військовослужбовця на території військової частини в стані алкогольного сп'яніння, вчинена в умовах особливого періоду.
Відтак, ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення. Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд, відповідно до статей 33, 34, 35 КУпАП, приймає до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Так, ОСОБА_1 є військовослужбовцем.
Обставини, що пом'якшують відповідальність, відсутні.
Обставини, що обтяжують відповідальність, відсутні.
З урахуванням наведеного суд доходить висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією частини другої статті 172-17, частини третьої статті 172-20 КУпАП, оскільки це буде достатнім та необхідним для виховання правопорушника та запобігання вчиненню ним нових правопорушень. Ураховуючи вимоги статті 36 КУпАП суд призначає остаточне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також суд враховує, що відповідно до пункту 12 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків, а тому не вбачає підстав для стягнення з ОСОБА_1 судового збору за розгляд цієї справи.
Керуючись статтями 7, 9, 27, 33 - 36, 172-17, 172-20, 245, 251 - 252, 283 - 285, 287, 289, 294 КУпАП, суд
1. Об'єднати в одне провадження справу № 607/2375/25 (провадження № 3/607/1436/2025) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 172-17 КУпАП та справу №607/2379/25 (провадження №3/607/1438/2025) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 172-20 КУпАП, присвоївши об'єднаній справі єдиний номер справи № 607/2375/25 (провадження № 3/607/1436/2025).
2. ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною другою статті 172-17 та частиною третьою статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок в дохід держави.
3. Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
4. У випадку несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
5. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
6. Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, установленого частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, шляхом звернення до виконання протягом трьох місяців з дня винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги. У разі відстрочки виконання постанови відповідно до статті 301 Кодексу України про адміністративні правопорушення перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
7. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 або 32-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
8. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
9. Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
10. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Головуючий суддяТ. І. Якімець