Постанова від 20.02.2025 по справі 153/260/25

ПОСТАНОВА

Іменем України

"20" лютого 2025 р. Справа153/260/25

Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В. за участю секретаря судового засідання Гуцол Т.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , прокурора Вінницької спеціалізованої прокуратури Конончука В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Хмельницький Хмельницької області, жителя АДРЕСА_1 , лікаря-невропатолога КНП «Ямпільська територіальна лікарня», члена позаштатної постійної діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи членом складу позаштатної постійної діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , являючись згідно п. п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин лише 26.04.2024 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав. Вказав, що допустив дане правопорушення не навмисно, оскільки не мав змоги вчасно подати декларацію у зв'яжу із завантаженістю на роботі. З протоколом згоден.

Прокурор Конончук В.В. в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки наявні підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, обставини, які викладені у протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 визнав. Просив накласти на ОСОБА_1 штраф в мінімальному розмірі.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, врахувавши думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов такого висновку.

Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно наказу директора КНП «Ямпільська територіальна лікарня» №70 від 07.12.2023 затверджено склад постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 на 2024 рік, в тому числі ОСОБА_2 включено в основний склад такої комісії як лікаря -неврапатолога.

Окрім цього наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 №901 від 19.12.2023 ОСОБА_2 включено членом складу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відповідно до пп. «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій віднесено до суб'єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.

За ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання, функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання-декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та доповнено, перелік суб'єктів декларування, визначених п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» пп. «ґ», тобто голови та члени лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 цієї статті.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має права приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції №4-від 13.11.2023 року «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» визначено, що суб'єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» є особовий склад штатних військово-лікарських комісій (ВЛК, пп. «ґ» п. 1 ч. 1 ст. 3 такого Закону); голови та члени лікарсько- консультативних (ЛЛК) і медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських (ВЛК), і лікарсько-льотних комісій (ЛЛК), які при цьому не є особами, зазначеними у п. 1 ч. 1 ст. 3 такого Закону. Декларантами є всі особи, які входять (призначені / відряджені) до складу відповідних комісій згідно з організаційно-розпорядчими документами, незалежно від фактичного виконання функцій голови / члена / секретаря комісії, а також від строку перебування в складі відповідної комісії.

Також за Роз'ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції №4 від 13.11.2023 року вказано, що особам, які до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання, функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», вже перебували і продовжують перебувати у складі відповідних комісій (пп. «г» п. 1, пп. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 такого Закону), слід подати лише щорічну декларацію з позначкою «я продовжую виконувати функції держави або місцевого самоврядування» за 2023 рік до 31.03.2024 включно.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:public.nazk.gov.ua), було встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за типом «щорічна» за 2023 рік лише 26.04.2024 року о 16 год. 16 хв., поважних причин несвоєчасного подання ним декларації, судом не встановлено.

Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі по адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, тощо.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 139 від 05.02.2025; копією декларації за 2023 рік, копією повідомлення директора КНП «Ямпільська територіальна лікарня» Ямпільської міської ради вих..№01-4-704 від 20.11.2024; копією наказу №70 від 07.12.2023 «Про залучення медичного персоналу до складу мультидисциплінарної команди лікарів-спеціалістів військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_4 на 2024 рік»; копією повідомлення директора КНП «Ямпільська територіальна лікарня» Ямпільської міської ради вих..№01-4-719 від 25.11.2024; копією наказу №35 від 25.10.2024 «Про ознайомлення працівників з вимогами антикорупційного законодавства та відповідальністю, яка лежить на фахівцях ВЛК»; копією витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 №901 від 19.12.2023 «Про персональний склад позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 на 2024 рік»; копією повідомлення департаменту проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя вих..№47-10/57396-24 від 06.08.2024; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 05.02.2025.

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки він, будучи членом складу позаштатної постійної діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідно до пп. «ґ» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» був суб'єктом декларування, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконавця функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік за типом «щорічна», а саме 26.04.2024 року, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації.

При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 , враховую характер скоєного правопорушення та особу винного, який визнав свою винуватість.

Обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до ст.ст.34, 35 КУпАП, не встановлено.

З врахуванням обставин справи та особи порушника, який визнав свою вину, вперше притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 захід адміністративного стягнення, який передбачений санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП, у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.

Відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто - 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок. Тому є всі підстави для стягнення з ОСОБА_1 судового збору в дохід держави.

Керуючись ст.ст.172-6, 221, 245, 283, 284 ч.1 п.1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до вимог ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Ямпільський районний суд Вінницької області.

Повний текст постанови складено 20.02.2025 року.

Суддя Р.В. Швець