Справа №760/5258/24 3-в/760/54/25
19 лютого 2025 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Сергієнко Г.Л., розглянувши питання роз'яснення щодо вилучених речових доказів у справі 760/5258/24 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.160 КУпАП, -
15 травня 2024 року Солом'янським районним судом міста Києва була винесена постанова, на підставі якої ОСОБА_1 було визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Звільнено ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Разом з тим, Відділом поліції на станціях залізничного транспорту ГУ НП в м. Києві подано до суду лист про роз'яснення щодо вилучених речових доказів у справі 760/5258/24, що знаходяться на зберіганні у відділі поліції на станціях залізничного транспорту ГУ НП в м. Києві.
Санкція ч.2 ст. 160 КУпАП передбачає накладення штрафу від шести до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі.
Відповідно до ч.1 ст.265 КУпАП речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
Крім того, згідно з п. 11 Порядку зберігання вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення речей і документів, затвердженого Постановою КМУ від 16.01.2012 року №17, за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення речі і документи в установленому порядку конфіскуються, повертаються володільцеві або знищуються, а у разі вилучення речей за плату - реалізуються.
Разом з тим, відповідно до ч.1 ст.29 КУпАП конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, полягає в примусовій безоплатній передачі цього предмета у власність держави за рішенням суду. Конфісковано може бути лише предмет, який є у приватній власності порушника, якщо інше не передбачено законами України.
З матеріалів справи вбачається, що згідно з протоколом огляду та вилучення від 28.02.2024 року, у ОСОБА_1 були вилучені сім карти «Vodafone» у кількості 17 шт.
Проте, відомостей, що вказані вилучені предмети є у приватній власності порушника ОСОБА_1 матеріали справи не містять.
Тому, оскільки відомостей, що вилучені сім карти «Vodafone» у кількості 17 шт. є у приватній власності ОСОБА_1 , у суду не має, конфіскація предметів торгівлі у даному випадку не застосовується.
Відомостей про право власності інших осіб на предмет адміністративного правопорушення суду також не надано.
Керуючись положеннями стст. 301, 304 КУпАП, суд, -
Роз'яснити Відділу поліції на станціях залізничного транспорту ГУ НП в м. Києві, що конфіскація предметів торгівлі застосовується лише до предметів, які є у приватній власності порушника.
У зв'язку з тим, що Відділом поліції на станціях залізничного транспорту ГУ НП в м. Києві не було встановлено власника предмета адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.160 КУпАП, у суду відсутні підстави приймати рішення щодо речових доказів у даній адміністративній справі.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Сергієнко Г.Л.