Справа № 675/207/25
Провадження № 3/675/120/2025
20 лютого 2025 року м. Ізяслав
Суддя Ізяславського районного суду Хмельницької області Король О.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Хмельницькій області про вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , фізичної особи - підприємця, РНОКПП - НОМЕР_1 ,
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі по тексту постанови - ОСОБА_1 ) 26.01.2025 о 13 год. 41 хв. у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що в АДРЕСА_2 через реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 3000806462 згідно фіскального чеку №7926 реалізувала одну пляшку горілки «Малинівка лагідна особлива» 0,25 л по ціні 77 грн 00 коп., без відображення в розрахунковому документі коду УКТ ЗЕД підакцизних товарів та цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку, якою маркована дана пляшка, що є обов'язковими реквізитами розрахункового документа, чим порушила вимоги п. 1, п. 2, п. 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», за що ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала повністю, щиро розкаялася.
Разом з цим, дослідивши матеріали справи, прихожу до наступних висновків.
Згідно з ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Вимоги ст.ст. 252, 280 КУпАП регламентують, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Згідно з ч. 1 ст. 155-1 КУпАП адміністративним правопорушення є порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Як встановлено зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №255/10/22-01-07-05 від 06.02.2025, ФОП ОСОБА_1 26.01.2025 о 13 год. 41 хв. у магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що в АДРЕСА_2 через реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 3000806462 згідно фіскального чеку №7926 реалізувала одну пляшку горілки «Малинівка лагідна особлива» 0,25 л по ціні 77 грн 00 коп., без відображення в розрахунковому документі коду УКТ ЗЕД підакцизних товарів та цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку, якою маркована дана пляшка, що є обов'язковими реквізитами розрахункового документа.
Констатую, що ФОП ОСОБА_1 вказані обставини підтвердила і в судовому засіданні. Такі обставини підтверджуються також зазначеним вище протоколом про адміністративне правопорушення №255/10/22-01-07-05 від 06.02.2025, актом (довідкою) фактичної перевірки від 07.02.2025 № 2841/22-01-07-05/2266103567, касовим чеком №ФН 7926 від 26.01.2025.
Наведені докази жодних сумнівів щодо їх достовірності та допустимості не викликають, оскільки вони оформлені у визначеному процесуальним законом порядку. Відомостей які б підтверджували їх фальсифікацію матеріали справи не містять. Тому у суду немає підстав ставити наведені докази під сумнів.
Своїми умисними діями, які виразились в порушенні встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Вважаю, що пояснення ОСОБА_1 та досліджені докази підтверджуються обставини правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, які інкриміновані останній та викладені у протоколі про адміністративне правопорушення.
Приходжу до висновку, що обставини, які б виключали в діях ОСОБА_1 склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП відсутні.
При призначенні адміністративного стягнення у відповідності ст. 33 КУпАП враховую характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку встановлених законом.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу яка притягується до адміністративної відповідальності, вимоги ст.ст. 33, 34, 35 КУпАП, вважаю за можливе накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 155-1 КУпАП у виді штрафу.
Переконаний, що саме таке стягнення забезпечить досягнення мети вказаної у ст. 23 КУпАП.
У відповідності з вимогами п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 155-1, 221, 283-287, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 грн 60 коп.
Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Олександр Король