Постанова від 29.01.2025 по справі 757/54921/24-п

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/54921/24-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2025 року суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Білак Х.Д., прокурора Шкурпела Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, головного спеціаліста головного управління організаційного та документального забезпечення діяльності Київської міської ради, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 , 13.11.2024 обіймаючи посаду головного консультанта сектору обробки мовної інформації пленарних засідань відділу спеціалізованих інформаційних систем запису і обробки мовної інформації управління автоматичної обробки документів Головного управління документального забезпечення Апарату Верховної Ради України, будучи службовою особою державного органу, 25.03.2024 о 16:09 несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2022 рік (після звільнення) за наступних обставин.

Відповідно до розпорядження першого заступника Керівника Апарату Верховної Ради України № 1225-к від 29.04.2016 року «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено на посаду головного консультанта сектору обробки мовної інформації пленарних засідань відділу спеціалізованих інформаційних систем запису і обробки мовної інформації управління автоматичної обробки документів Головного управління документального забезпечення Апарату Верховної Ради України з 29.04.2016.

Також відповідно до п. 15.4 Особової картки державного службовця N? 224 ОСОБА_1 ознайомлена з вимогами й обмеженнями щодо прийняття та проходження державної служби, зокрема відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Статтею першою Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що суб?єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов?язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем с суб' ектом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб?єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов?язаних з корупцією та суб?єктом декларування.

Відповідно до розпорядження Апарату Верховної Ради України N?1100-к від 11.07.2022 року «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з посади головного консультанту сектору обробки мовної інформації пленерних засідань відділу спеціалізованих інформаційних систем запису і обробки мовної інформації управління автоматизованої обробки документів Головного управління документального забезпечення Апарату Верховної Ради України з 30.07.2022 у зв?язку із зміною структури.

Абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов?язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» 24.02.2022 затверджено Указ Президента України від 24.02.2022 N? 64/2022, яким в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який діє і на даний час.

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

Абзацом 1 частини 2 Розділу ХІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Отже, ОСОБА_1 , була зобов'язана подати Декларацію шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті не пізніше 31 січня 2024 року.

Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала Декларацію (ідентифікатор документа - НОМЕР_2), лише 25.03.2024 • 16:09, а отже не своєчасно.

Вказане правопорушення вчинено 25.03.2024

Днем виявлення правопорушення є 13.11.2024.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину в інкримінованому адміністративному правопорушенні визнала, зазначивши, що дійсно подала декларацію із запізненням лише через неуважність, оскільки думала, що потрібно подати до 31.03.2024, а не до 31.01.2024, підтримала письмові пояснення від 25.10.2024, згідно яких вказала, що поважних причин на несвоєчасне подання декларації в неї не було.

Прокурор Шкурпело Р.В. підтримав зміст протоколу, просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення і застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення, яка також підтверджується фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення № 978 від 13.11.2024, усними та письмовими поясненнями ОСОБА_1 , висновком прокурора від 29.01.2025, іншими матеріалами справи в їх сукупності.

З урахуванням фактичних обставин справи суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів, а тому таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, його щире каяття, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного та керуючись, ч. 1 ст. 172-6, ст.283-287 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Штраф необхідно сплатити на наступні реквізити: UA118999980313090106000026007, Назва отримувача коштів: ГУК у м. Києві/Печерс.р-н/21081100, Код отримувача/код ЄДРПОУ/37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Призначення платежу: адміністративний штраф.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 гривень 60 копійок, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач коштів: УК у Печер.р-ні/Печерс.р-н/22030101, Код отримувача /код ЄДРПОУ/ 38004897, Рахунок отримувача: UA 228999980313181206000026007, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030101, Призначення платежу: судовий збір.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. При здійснення примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення до виконання 3 (три) місяці.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя К.Е. Константінова