Справа № 946/10173/24 Провадження № 3/946/98/25
19 лютого 2025 року суддя Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Баннікова Н.В., ознайомившись з адміністративними матеріалами, що надійшли з ІНФОРМАЦІЯ_1 військової частини НОМЕР_1 , відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, паспорт № НОМЕР_2 , виданий 03.03.2020 року органом 5119, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , місце роботи: ІНФОРМАЦІЯ_3 , начальник відділення військового обліку та бронювання, підполковник військової служби за контрактом, -
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно наданим матеріалам 20.12.2024 року о 17 год. 00 хв. підполковник ОСОБА_1 перебував на території підрозділу ІНФОРМАЦІЯ_4 , в умовах особливого періоду під час правового режиму воєнного стану у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується актом проходження медичного огляду для встановлення факту вживання психотропних речовин та стану алкогольного сп'яніння від 20.12.2024 року. У діях підполковника ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП. Підполковник ОСОБА_1 військовослужбовець за контрактом, який перебуває на посаді начальника відділення військово обліку та бронювання ІНФОРМАЦІЯ_5 , що дислокується за адресою: АДРЕСА_1 .
Матеріали слід повернути на дооформлення, виходячи з наступного.
Так, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує зокрема - чи належить до компетенції розгляд даної справи (ст.278 КУпАП), чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Виходячи зі ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Так, протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали, суд встановив, що протокол про адміністративне правопорушення оформлений неналежним чином, оскільки в ньому невірно зазначено відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, зокрема, по-батькові.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами - є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особи в його вчиненні та інші обставини що мають значення для вирішення справи. І ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими доказами, свідченнями та документами, які також повинні бути відносними і допустимими.
Так, у протоколі ОД/IV № 704 від 21.12.2024 року про військове адміністративне правопорушення та у акті № 18 огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціального технічного засобу від 20.12.2024 року зазначені анкетні дані особи, яка притягається до адміністративної відповідальності як: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Проте, як вбачається з копії паспорту № НОМЕР_3 , виданого 03.03.2020 року органом 5119, ПІБ особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
За змістом ст.278 КУпАП, при виявленні недоліків у протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст.256 КупАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що проводить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Враховуючи вищевикладене, протокол про адміністративне правопорушення разом з доданими до нього матеріалами підлягають поверненню до ІНФОРМАЦІЯ_1 військової частини НОМЕР_1 для оформлення у відповідності до вимог КУпАП.
Керуючись ст.ст. 8, 251, 254, 256, 260, 265, 278-280, 283 КУпАП,-
Адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (паспорт № НОМЕР_2 , виданий 03.03.2020 року органом 5119, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ), за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до ІНФОРМАЦІЯ_1 військової частини НОМЕР_1 для усунення вище виявлених судом недоліків та виконання вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: /підпис/ З оригіналом згідно: Суддя: Н.В.Баннікова