Справа № 214/39/25
3/214/384/25
Іменем України
07 лютого 2025 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Малаховська І.Б., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої у ПП «Сармат», яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Встановив:
19.12.2024 року о 12 год. 50 хв. в м. Кривий Ріг, Саксаганський район, вул. Спасівська навпроти буд. 5 гр. ОСОБА_1 будучи виконавцем робіт на будівельному майданчику, будучи особою відповідальною за проведення будівлі та будівельних робіт, не вжила заходів по запобіганню виносу бруду з будівельного майданчика на проїзну частину АДРЕСА_2 , чим спричинила її забрудненню.
Чим порушила вимоги п. 1,5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 139 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 до зали судового засідання не з'явилася, надала заяву про розгляд справи без її участі.
Дослідивши матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд доходить до наступного висновку.
Зі змісту протоколу серії БР №075971 від 19.12.2024 року вбачається, що 19.12.2024 року о 12 год. 50 хв. в м. Кривий Ріг, Саксаганський район, вул. Спасівська навпроти буд. 5 гр. ОСОБА_1 будучи виконавцем робіт на будівельному майданчику, будучи особою відповідальною за проведення будівлі та будівельних робіт, не вжила заходів по запобіганню виносу бруду з будівельного майданчика на проїзну частину АДРЕСА_2 , чим спричинила її забрудненню.
На підтвердження обставин, зазначених в протоколі інспектором до матеріалів справи долучено:
- акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 19.12.2024 року;
- схему до акта обстеження ділянки вулично-шляхової мережі по вул. Спасівська в Саксаганському районі в м. Кривому Розі;
- рапорт інспектора;
- фото таблиця до протоколу серії БР №075971 від 19.12.2024 року.
Відповідно до п. 1.5 Правил дорожнього руху України, дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити уповноважений підрозділ Національної поліції, власника дороги або уповноважений ним орган.
Згідно до ч. 1 ст. 139 КУпАП, пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, і накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадян - суб'єктів господарської діяльності - у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.
Практика Європейського суду з прав людини показує, що суд при оцінці доказів повинен керуватися критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Таке доведення може випливати із сукупності ознак чи неспростовних презумцій, достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою.
Згідно ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Матеріали справи не містять достатніх доказів того, що ОСОБА_1 порушила вимоги Правил дорожнього руху України, а також доказів того, що вона є суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП.
Враховуючи вищезазначене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутні об'єктивні ознаки за наявності яких діяння вважається адміністративним правопорушенням, передбаченим ч. 1 ст. 139 КУпАП.
Відповідно до п. 1) ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема, у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що обставини, які викладені в протоколі не містять всіх істотних ознак складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення необхідно закрити відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 33, ч. 1 ст. 139, ст. ст. 283, 284, 294, 303 КУпАП, суд, -
Постановив:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 139 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, на підставі п. 1ч.1 ст. 247 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності.
Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду.
Суддя І.Б. Малаховська