Справа № 758/2008/25
3/758/1841/25
Категорія 289
Київ
20 лютого 2025 року cуддя Подільського районного суду м.Києва Денисов О. О. , розглянувши справи про адміністративне правопорушення передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1
До Подільського районного суду м. Києва надійшли справи про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 №758/2008/25 (провадження 3/758/1841/25) та №758/2009/25 (провадження 3/758/1842/25) про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 05.02.2025 № 194, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду завідувача господарством 3 відділу Експлуатаційної служби Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України, відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 01.04.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 08.08.2024 о 21:12 несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Крім цього, у відповідності до протоколу про адміністративне правопорушення від 05.02.2025 № 193, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду завідувача господарством 3 відділу Експлуатаційної служби Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України, відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 08.08.2024 о 20:50 несвоєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік, шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованих правопорушеннях визнав у повному обсязі та зазначив, що несвоєчасно подав декларацію, оскільки, він не мав відповідних навиків щодо роботи в Реєстрі. Попередні рази йому допомагали із заповненням декларацій, а тому самостійно здійснити вхід до Реєстру, заповнити і подати вказану декларацію йому не вдалося. Провину визнав у повному обсязі.
Прокурор у судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень та притягнути його до відповідальності.
Дослідивши всі обставини справи у їх сукупності, суддя дійшов висновку про таке.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вказане правопорушення полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації.
Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.
Відповідно до абзацу 9 підпункту 1 пункту 2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
Згідно підпункту «е» п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, дипломатичної служби, державної лісової охорони, державної охорони природно-заповідного фонду, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, і центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
Відповідно до ч. ч. 1, 7, 8 ст. 19 Закону України «Про Службу безпеки України» кадри Служби безпеки України складають: співробітники-військовослужбовці, працівники, які уклали трудовий договір із Службою безпеки України, а також військовослужбовці строкової служби. Порядок обліку кадрів Служби безпеки України затверджується Головою Служби безпеки України. Співробітники Служби безпеки України зобов'язані подавати щороку до 1 квітня декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції", а також дотримуватися інших вимог фінансового контролю, передбачених зазначеним Законом. На співробітників Служби безпеки України поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції".
Так, відповідно до витягу з наказу Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України від 30.09.2022 № 74-ос/ДСК ОСОБА_1 прийнято на роботу на умовах строкового трудового договору, на посаду завідувача господарства 3 відділу Експлуатаційної служби, з 04.10.2022 до 03.10.2023 включно.
Отже, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою Служби безпеки України, є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом декларування та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Наказом Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України від 22.03.2024 № 28-ос/ДСК ОСОБА_1 , завідувача господарством 3 відділу Експлуатаційної служби, звільнено з роботи (у зв'язку із скороченням чисельності або штату працівників) з 01.04.2024.
Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) від 23.07.2021 № 448/21 «Про затвердження Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.
Відповідно до розділу II вказаного порядку суб'єкти декларування подають до Реєстру зазначені в пункті 1 цього розділу документи шляхом заповнення електронних форм відповідних документів. Суб'єкти декларування подають зазначені документи через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб'єкт декларування підписує документ шляхом накладання на нього особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа).
Пунктом 2 частини 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 №252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - протягом 30 днів з дня припинення діяльності.
Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду.
Відповідно до Роз'яснення Національного агентства щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону. Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.
Отже, ОСОБА_1 , 01.04.2024 припинивши діяльність пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті після реєстрації в Реєстрі, не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності.
Тобто упродовж періоду часу з 00:00 годин 02.04.2024 по 23:59 годин 01.05.2024 ОСОБА_1 був зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) (ідентифікатор документа - 322dd7ce-7a63-4a39-9926-7647a952ff3d), лише 08.08.2024 о 21:12, а отже не своєчасно.
Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчиняв ОСОБА_1 за період з 11.10.2023 по 09.08.2024, останній у період часу з 00:00 годин 02.04.2024 по 23:59 годин 01.05.2024 жодних дій у Реєстрі не вчиняв. Роботу по заповненню/перегляді розділів документа ідентифікатор - 322dd7ce-7a63-4a39-9926-7647a952ff3d розпочав вчиняти 08.08.2024. Дата реєстрації у Реєстрі 24.02.2017.
Пунктом 1 частини 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства від 08.11.2023 № 252/23 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.11.2023 за № 1965/41021, суб'єкти декларування подають декларації з додержанням таких вимог: щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Абзацом 4 частини 27 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» установлено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).
Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону). Строк подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік становить до 1 квітня 2024 року.
Отже, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті до 1 квітня 2024 року.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (ідентифікатор документа - 1f8c3db4-8000e-4ela-ae4c-ca50b08bbb6e), лише 08.08.2024 о 20:50, а отже не своєчасно.
Відповідно до послідовності дій користувача Реєстру, які вчиняв ОСОБА_1 за період з 11.10.2023 по 09.08.2024, останній розпочав вчиняти дії направленні на заповнення/перегляд розділів документа ідентифікатор - 1f8c3db4-8000e-4ela-ae4c-ca50b08bbb6e лише 08.08.2024. Дата реєстрації у Реєстрі 24.02.2017.
У своїх поясненнях ОСОБА_1 повідомив, що йому відомо, що на нього як посадову особу Служби безпеки України, поширювалася дія Закону України «Про запобігання корупції», та відповідно, що він був суб'єктом декларування. У зв'язку з введенням на території України дії воєнного стану та звільнення суб'єктів декларування від обов'язку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру до закінчення дії воєнного стану або відновлення такого обов'язку у встановленому законом порядку ним не було подано до Реєстру у 2023 році щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік.
Йому було відомо, що у зв'язку із прийняттям Верховною Радою України відповідного Закону, який набрав чинності 12.10.2023, із вказаної дати відновлено кампанію електронного декларування, в умовах воєнного стану. 18.01.2024, у встановлений Законом строк, ним було подано до Реєстру щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2022 рік. Під час проходження служби у Службі безпеки України із заповненням та поданням декларацій до Реєстру йому допомагали відповідні працівники Служби безпеки України.
31.03.2024 він виготовив електронний цифровий підпис за допомого АЦСК ПриватБанк, та намагався самостійно здійснити вхід до Реєстру з метою заповнення та подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2023 рік. Проте, оскільки він не мав відповідних навиків щодо роботи у Реєстрі, оскільки попередні рази йому допомагали із заповненням декларацій, успішно здійснити вхід до Реєстру та заповнити і подати вказану декларацію йому не вдалося. Після звільнення із Служби безпеки України, він також намагався здійснити вхід до Реєстру з метою заповнення та подання щорічної декларації за 2023 рік та декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) (період з 01.01.2024 до 01.04.2024) у строк тридцяти днів із дня звільнення, але йому знову не вдалося це зробити.
У подальшому, після закінчення тридцяти денного строку із дня звільнення, він почав отримувати інформування із Служби безпеки України щодо необхідності заповнення та подання відповідних декларацій до Реєстру. У серпні місяці 2024 року йому вдалося знайти знайомого, який допоміг йому у роботі з Реєстром та з допомогою якого він 08.08.2024 успішно подав до Реєстру щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий 2023 рік та декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) (період з 01.01.2024 по 01.04.2024).
Вказані декларації ним подано за місцем свого проживання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 . Йому відомо, що відповідальність щодо своєчасного та правильного заповнення та подання декларації покладена на суб'єкта декларування, у зв'язку із чим свою провину у порушенні терміну подання даних декларацій визнав у повному обсязі. Причин, які можна було б віднести до поважних на несвоєчасне подання вказаних декларацій у нього не було.
Отже, поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті, не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, 01.04.2024 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 08.08.2024 о 21:12 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) та 08.08.2024 о 20:50 несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування за минулий 2023 рік шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Реєстру у власному персональному електронному кабінеті.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні вищезазначених адміністративних правопорушеннях, встановлено дослідженими доказами в справі, зокрема:
- протоколами про вчинення адміністративних правопорушень серії ЕПР1 №200750 від 20 грудня 2024 року, в якому зафіксовані обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 05 лютого 2025 року;
- інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
- деклараціями особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування від 08.08.2024 року;
- повідомленням ГУВБ СБУ про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 11.07.2024 року;
- повідомленнями НАЗК ОСОБА_1 про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 18.07.2024 року;
- запитами до Служби безпеки України від 22.10.2024 року;
- матеріалами відповіді Служби безпеки України на запит від 01.11.2024 року;
- запитами до Національного агентства з питань запобігання корупції 20.01.2025 року;
- відповідями Національного агентства з питань запобігання корупції на запит від 23.01.2025 року.
З огляду на наведені обставини, ОСОБА_1 згідно з протоколами про вчинення адміністративних правопорушень №193 та №194 від 05 лютого 2025 року підлягає адміністративній відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дослідивши матеріали справ про адміністративні правопорушення, суд вважає за необхідне об'єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 , які перебувають у провадженні судді Денисова О.О., виходячи з таких підстав.
Відповідно до частини 2 статті 36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення фактично не передбачає процесуальних норм, які регламентують порядок розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення і не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об'єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року і Протоколи 1,2,4,7,11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов'язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно практики Європейського Суду з прав людини деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст.6 Конвенції прозахист прав людини і основоположних свобод (п. п. 21-22 рішення у справі «Надточій проти України», п. 33 рішення у справі «Гурепка проти України»).
Враховуючи наявність прогалин в праві стосовно процесуального врегулювання розгляду суддею справ про адміністративні правопорушення, зокрема, врегулювання порядку об'єднання справ в одне провадження, суд доходить висновку, що в даному випадку правомірним і доцільним буде застосування аналогії процесуального закону - за правилами, закріпленими в КПК України.
Відповідно до частини 1 статті 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу.
Згідно частини 1 статті 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об'єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
З огляду на те, що ОСОБА_1 , притягується до відповідальності за вчинення двох правопорушень, які розглядаються одним і тим же органом (судом), та їх розгляд призначений на 20.02.2025 року, суд дійшов висновку про необхідність об'єднання справ №758/2008/25 (провадження 3/758/1841/25) та №758/2009/25 (провадження 3/758/1842/25) про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження для спільного розгляду.
При призначенні стягнення, суд, відповідно до ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність правопорушника за вчинене адміністративне правопорушення є щире каяття.
На підставі вищевказаного, з урахуванням особи та майнового стану правопорушника, ступеню його вини, обставини, що пом'якшує відповідальність, зокрема, щире каяття, суд вважає, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, які повинні бути стягнуті з ОСОБА_1 .
Ураховуючи викладене, керуючись ст. 23, 33, ч.2 ст.36, ч. 1 ст. 172-6, 283, 284, 287, 294, 303, 307, 308 КУпАП,
Справу №758/2008/25 (провадження 3/758/1841/25) та №758/2009/25 (провадження 3/758/1842/25) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП об'єднати в одне провадження та об'єднаній справі присвоїти єдиний номер №758/2008/25 (провадження 3/758/1841/25).
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) грн 60 (шістдесят) коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.
Суддя О. О. Денисов