19 лютого 2025 року м. Київ справа №320/800/24
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Жукової Є.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління ДПС у м. Києві
про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
ОСОБА_1 звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві, в якому просить суд:
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60219240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60215240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60178240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60180240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60175240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60177240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60214240207;
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у м. Києві № 60182240207 про застосування штрафних санкції за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску від 27.09.2023;
визнати протиправним та скасувати вимогу Головного управління ДПС у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 27.09.2023 №8-60210.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що за результатами документальної позапланової невиїзної перевірки платника податків ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплата податків і зборів, виконання вимог валютного та іншого законодавства за періоди з 27.06.2019 по 09.02.2021 та дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за періоди з 27.06.2019 по 09.02.2021 складено акт. За наслідками проведеної перевірки відповідачем винесено податкові повідомлення рішення: від 27.09.2023 № 60219240207; від 27.09.2023 №60215240207; від 27.09.2023 № 60178240207; від 27.09.2023 № 60180240207; від 27.09.2023 №60175240207; від 27.09.2023 № 60177240207; від 27.09.2023 № 60214240207; рішення № 60182240207 про застосування штрафних санкції за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного. Вважає вказані податкові повідомлення-рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню. Просить суд задовольнити позов.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19 лютого 2024 року відкрито провадження у справі №320/800/24, суд ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позов та витребуваних документів.
Відповідно до довідок про доставку електронного листа, документ в електронному вигляді «Ухвала про відкриття спрощеного провадження без проведення судового засідання» від 19.02.2024 у справі №320/800/24 доставлено до електронного кабінету, представника позивача - Смолинця Я.І., ГУ ДПС у м. Києві 20.02.2024.
05 березня 2024 року до відділу документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярію) Київського окружного адміністративного суду від представника позивача Смолинця Я.І. надійшло клопотання про долучення доказів.
03 травня 2024 року до відділу документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярію) Київського окружного адміністративного суду від представника позивача Смолинця Я.І. надійшла заява про уточнення вимог, в якій просить суд:
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60219240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60215240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60178240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60180240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60175240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60177240207;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60214240207;
визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у м. Києві від 27.09.2023 № 60182240207 про застосування штрафних санкції за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску;
взнати протиправним та скасувати вимогу Головного управління ДПС у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 27.09.2023 №8-60210.
Відповідач правом на подачу відзиву на позовну заяву не скористався, хоча про відкриття провадження у справі був повідомлений у відповідності до положень КАС України. У зв'язку із зазначеним, суд, керуючись положеннями частини шостої статті 162 КАС України, вирішує справу за наявними матеріалами.
З метою додержання розумного строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд визнав за можливе розгляд справи здійснювати за наявними матеріалами.
Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
На підставі підпункту 75.1.2 пункту 75.1 статті 75, підпункту 78.1.7 пункту 78.1, статті 78, статті 79, пункту 82.2 статті 82 Податкового кодексу України, пункту 2 статті 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», наказу від 28.06.2023 №3249-п, виданого Головним управлінням ДПС у м. Києві, головним державним інспектором відділу перевірок самозайнятих осіб по припиненню підприємницької діяльності управління податкового аудиту фізичних осіб Дзядок Галиною Володимирівною, проведена документальна позапланова невиїзна перевірка фінансово-господарської діяльності платника податків ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , з питань дотримання платником податків вимог податкового та валютного законодавства за періоди з 27.06.2019 по 09.02.2021 правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі- єдиного внеску) за періоди з 27.06.2019 по 09.02.2021 відповідно до затвердженого плану перевірки, наведеного у додатку до акта.
За результатами документальної позапланової невиїзної перевірки платника податків ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплата податків і зборів, виконання вимог валютного та іншого законодавства за періоди з 27.06.2019 по 09.02.2021 та дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за періоди з 27.06.2019 по 09.02.2021 складено акт №53412/Ж5/26-15-24-02-07/3636604703 від 11.08.2023.
Вказаним актом становлено порушення платником податків ОСОБА_1 :
підпункту 49.18.5 пункту 49.18 статті 49, підпункту 177.5.2 пункту 177.5 статті 177 та пункту 177.11 статті 177 ПК України неподання податкової декларації про майновий стан і доходи за II квартал 2019 року та за 2021 рік (ліквідаційна);
пункту 177.1, пункту 177.2 статті 177 ПК України - занижено податок на доходи фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності на суму 214 928,47 грн за 2020 рік;
пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX ПК України - не нараховано та не сплачено військового збору у розмірі 17 910,71 грн за 2020 рік;
підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 202.1 статті 202, пункту 203.1 статті 203 ПК України - неподання податкових декларацій з податку на додану вартість за грудень 2020 року, за січень 2021 року та за лютий 2021 року;
абзацу 3, пункту 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме не нараховано та не сплачено суму єдиного внеску, нарахованого з чистого оподатковуваного доходу за 2020 рік у сумі 130 677,80 грн;
пункту 181.1 статті 181, пункту 183.2 пункту 183.4 статті 183, статті 187 ПК України - не визначено суму ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 245 448 грн, а саме по періодах: травень 2020 року - 5 532 грн; червень 2020 року - 19 230 грн; липень 2020 року - 30 531 грн; серпень 2020 року - 37 385 грн; вересень 2020 року - 40 168 грн; жовтень 2020 року 54 664 грн; листопад 2020 року - 57 938 грн;
підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 та пункту 223.1 статті 223 ПК України - подання декларації акцизного податку за грудень 2020 року, за січень 2021 року та лютий 2021 року;
пункту 44.1, пункту 44.3 статті 44, пункту 85.2 статті 85 ПК України - ненадання посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всіх документів, що належать або пов'язані з предметом перевірки.
З урахуванням висновків акта перевірки, ГУ ДПС у м. Києві прийнято наступні рішення:
податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 27.09.2023 №60219240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020 грн за порушення вимог пункту 44.1, пункту 44.3 статті 44, пункту 85.2 статті 85 ПК України;
податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 27.09.2023 №60215240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020 грн за порушення вимог пункту підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 та пункту 223.1 статті 223 ПК України;
податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 27.09.2023 №60178240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового забезпечення з податку на додану вартість у розмірі 306 810 грн, з яких 245 448 грн сума основного грошового зобов'язання, 61 362грн сума штрафних (фінансових) санкцій;
податкове повідомлення-рішення форми «ПС» від 27.09.2023 №60180240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020 грн за порушення вимог підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 202.1 статті 202 пункту 203.1 статті 203 ПК України;
податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 27.09.2023 №60175240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 268 066,59грн, з яких 214 928,47грн сума грошового зобов'язання за основним платежем, 53 732,12 сума штрафних (фінансових) санкцій;
податкове повідомлення-рішення від 27.09.2023 №60177240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 680 грн за порушення вимог підпункту 49.18.5 пункту 49.18 статті 49, підпунктом 177.5.2 пункту 177.5 статті 177 та пункту 177.11 статті 177 ПК України;
податкове повідомлення-рішення від 27.09.2023 №60214240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 22 388,39 грн, з яких 17910,71 грн сума грошового зобов'язання за основним платежем, 4 477,68 грн сума штрафних (фінансових) санкцій;
рішення від 27.09.2023 № 60182240207 про застосування штрафних санкції за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким ОСОБА_1 донараховано 130 677,80 грн єдиного внеску та визначено грошове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 39 203,34грн;
взнати протиправними та скасувати вимогу Головного управління ДПС у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 27.09.2023 №8-60210 зі сплати єдиного внеску у розмірі 130 677,80грн.
Не погодившись із податковими повідомленнями-рішеннями ГУ ДПС у м. Києві від 27.09.2023, рішенням про застосування штрафних санкції за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску та вимогою про сплату боргу (недоїмки), позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі - ПК України, в редакції, чинній на момент проведення перевірки).
Щодо прийняття податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 27.09.2023 №60175240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 268 066,59 грн, з яких 214 928,47 грн сума грошового зобов'язання за основним платежем, 53 732,12 грн сума штрафних (фінансових) санкцій суд зазначає наступне.
Так, за результатами перевірки відповідачем встановлено порушення пункту 177.1, пункту 177.2. статті 177 ПК України, а саме платником податків ОСОБА_1 занижено податкові зобов'язання за 2020 рік з податку на доходи фізичних осіб у сумі 214 928,47 грн.
Зазначені висновки прийняті за наслідками перевірки правильності визначення загального оподатковуваного доходу, отриманого від провадження діяльності, відображеного в податкових деклараціях за період, шо перевіряється, встановлено: платником податків ОСОБА_2 податкова декларація про майновий стан і доходи за 2020 рік до ДТП у Голосіївському районі Головного управління ДПС у м. Києві подано. На листи Головного управління ДПС у м. Києві платником податків ОСОБА_1 , не надані пояснення та документальні підтвердження показників господарської діяльності.
Перевіркою правильності визначення вартості документально підтверджених витрат, пов'язаних із здійсненням діяльності, відображених у податкових деклараціях, встановлено: що до складу витрат зараховані витрати на оплату праці фізичних найманих працівників за 2020 рік у сумі 33 198,83грн (згідно даних ІКС «Податковий блок» та податкової декларації про майновий стан і доходи).
Перевіркою правильності визначення суми чистого оподатковуваного доходу, відображеного в податкових деклараціях, встановлено: платником податків ОСОБА_1 податкова декларація про майновий стан і доходи за 2020 рік до ДПІ у Голосіївському районі Головного управління ДПС у м. Києві подано. На листи Головного управління ДПС у м. Києві платником податків ОСОБА_1 не надані пояснення та документальні підтвердження показників господарської діяльності.
На листи Головного управління ДПС у м. Києві № 25337/1/26-15-24-02-07-08 від 29.06.2023 та №51631/6/26-15-24-02-07-08 від 05.09.2022 платником податків ОСОБА_1 не надані пояснення та документальні підтвердження показників господарської діяльності.
У зв'язку з не наданням до перевірки документів (книги обліку доходів, банківських виписок та інших документів) повноту декларування доходів в повному обсязі дослідити не є можливим.
Перевіркою правильності визначення вартості документально підтверджених витрат, пов'язаних із здійсненням діяльності, відображених у податкових деклараціях, встановлено: що до складу витрат зараховані витрати на оплату праці фізичних найманих працівників за 2020 рік у сумі 33 198,83 грн (згідно даних ІКС «Податковий блок» та податкової декларації про майновий стан і доходи).
Згідно даних ІКС «Податковий блок» перевіркою встановлено використання платником податків ОСОБА_1 у діяльності найманих осіб (інших фізичних осіб, шо беруть участь у провадженні діяльності), витрати на оплату праці яких включені до складу витрат.
В порушення пункту 177.4 статті 177 ПК України платником податків ОСОБА_1 до складу базових витрат за перевіряємий період включено документально не підтверджені витрати на загальну суму 1 194 047,07 грн за 2020 рік.
У зв'язку з не наданням до перевірки документів (книги обліку доходів, банківських виписок та інших документів) повноту декларування витрат в повному обсязі дослідити не є можливим.
За наслідками перевірки встановлено заниження чистого оподатковуваного доходу платника податків ОСОБА_3 за 2020 рік у розмірі 1 194 047,07 грн, що є порушенням пункту 177.1, пункту 177.2. статті 177 ПК України.
За наслідками перевірки податковим органом встановлено, що чистий оподатковуваний дохід у 202 році становить 1 194 047.07 грн. Ставка податку становить 18% згідно статті 167.1. ПК України. Податок складає: 1 194 047,07х18% = 214 928,47 грн.
За висновками акта перевірки, сума податку, що підлягає сплаті до бюджету за 2020 року складає 214 928,47 грн.
Отримання податкової інформації та направлення запитів контролюючими органами регламентовано статтею 73 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин) та Порядком періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1245 (у редакції, чинній на дату виникнення спірних правовідносин), якими визначено перелік підстав для направлення суб'єкту господарювання запиту про подання інформації, а також вимоги до його оформлення.
Як зазначив відповідач, на податкову адресу платника податків ОСОБА_1 направлено лист з повідомленням про вручення:
від 05.09.2022 за № 51631-6/26-15-24-02-07-08 про надання документів, у зв'язку з припиненням підприємницької діяльності платника податків;
від 29.06.2023 за № 25337/126-15-24-02-07-08 про падання документів для проведення документальної позапланової невиїзної перевірки.
Згідно з абзацами 1, 2, пунктом 1 абзацу 3, абзацами 4, 5 пункту 73.3 статті 73 ПК України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. Такий запит підписується керівником (заступником керівника) контролюючого органу і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту. Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав, зокрема: за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин або його посадовій особі. Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.
Проте доказів, про направлення вказаних запитів у встановленому порядку відповідачем надано не було.
Так, в постанові Верховного Суду від 07.12.2022 у справі № 200/6156/20-а (№ в ЄДРСР 107759767) суд зазначив, що: «Частинами першою та другою статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За приписами пункту 44.6 статті 44 ПК України у разі, якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
При цьому суд не може обмежити право платника довести у судовому процесі обставини, на яких ґрунтуються його вимоги, поданням виключно тих доказів, що надавались ним під час проведення податкової перевірки.
Право надавати заперечення щодо висновків органу державної фіскальної служби та долучати до матеріалів справи докази на підтвердження таких заперечень надається платнику як на усіх стадіях податкового контролю, так і на стадіях судового процесу, на яких допускається подання учасником процесу нових доказів».
Аналогічні висновки містяться у постанова Верховного Суду від 25.10.2022 у справі № 806/759/17 (№ в ЄДРСР 106988595).
Відповідачем в ході проведеної перевірки зазначено, що: «Відповідно до пункту 1 наказу Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013р. №481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» (далі - Порядок №481) фізичні особи-підприємці, зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.
Дані Книги використовуються фізичною особою-підприємцем для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний податковий період (рік) (пукт 9 Порядок №481).
У зв'язку із неподанням на перевірку Книги обліку доходів і витрат, неможливо встановити додержання платником податків ОСОБА_1 порядку ведення книги обліку доходів і витрат».
Позивач було надано суду книгу КОРО на РРО № 3000776068Р про здійснення підприємницької діяльності за адресою: м. Київ, проспект Оболонський, 1-Б (літера А).
Так, на підтвердження витрат, позивачем було надано суду наступні документи:
договір поставки, укладений між позивачем та ТОВ «Ресторація «На Ринку» № 20-03/РНР/2020 від 20.03.2020 (далі - Договір № 20-03/РНР/2020).
Відповідно до пунктів 1.1., 2.1., 2.6. Договору № 20-03/РНР/2020 протягом строку дії даного Договору Постачальник зобов'язується постачати Покупцю Товар в асортименті, кількості і за ціною, що вказані в Додатку № 1 (Специфікація) до Договору, яка є невід'ємною частиною Договору, а Покупець зобов'язується приймати і оплачувати такий Товар в порядку та на умовах, передбачених Договором. Покупець, відповідно до своїх потреб, протягом строку дії цього договору подає Постачальникові письмові замовлення на узгоджену між сторонами пошту постачальника та/або у системі обліку погодженій Сторонами, щопонеділка до 11 год і необхідний йому Товар, у разі недотримання умов подання замовлення, Постачальник в праві не приймати та відвантажу на замовлений товар. Доставка товару здійснюється перевізником погодженим Сторонами за рахунок Покупця.
Так, на підставі видаткової накладної № КУТНС00001 від 20.03.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня №2 - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,2л) на загальну суму - 111 654,76 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00007 від 25.06.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л) на загальну суму - 12 623,04 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00015 від 15.07.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л) на загальну суму - 27 318,12 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00018 від 20.07.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0.5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л) на загальну суму - 34 346,88 грн.
Згідно видаткової накладної № № КУТНС00020 від 27.07.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л., напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л) на загальну суму -18 225,36 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00027 від 03.08.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,2л) на загальну суму - 16 714,68 грн.
Згідно видаткової накладної № № КУТНС00035 від 10.08.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня №2 - 10л) на загальну суму 15 303,06 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00036 від 18.08.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,2л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л) на загальну суму 31 525,80 грн.
Згідно видаткової накладної КУТНС00039 від 25.08.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,1л) на загальну суму 22 550,16 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00040 від 31.08.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня №2 - 10л) на загальну суму 22 480,44 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00043 від 07.09.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,2л) на загальну суму - 26 440,44 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00051 від 14.09.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л) на загальну суму 25 498,80 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00052 від 21.09.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня №2 - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,2л) на загальну суму 29 036,22 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00056 від 28.09.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л) на загальну суму 24 621,12 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00058 від 05.10.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л.) на загальну суму 28 432,08 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00061 від 12.10.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня №2 - 10л) на загальну суму 55 997,46 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00076 від 26.10.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,2л) на загальну суму 60 049,14 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00095 від 05.11.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л) на загальну суму 19 054,80 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00084 від 10.11.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0.5л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня N22 - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,2л) на загальну суму 56 227,20 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00097 від 25.11.2020 позивач оплатив товар (напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0,2л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 0.5л, Напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 10л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня - 1л, напій алкогольний десертний П'яна Вишня №2 - 10л) на загальну суму 49 798,56 грн.
Загальна сума сплачених грошових коштів на користь ТОВ «Ресторація «На Ринку» за поставлений товар становить 634 081,78 грн.
Відповідно до п. 2.6. Договору № 20-03/РНР/2020 позивач компенсував ТОВ «Ресторація «На Ринку» витрати на доставку Товару на загальну суму 23 467,25 грн.
Згідно акта надання послуг № РНР0008162 від 31 серпня 2023 року на суму 4 462,80 грн.
Згідно акта надання послуг № РНР0009574 від 30 вересня 2020 року на суму 6 320,58 грн.
Згідно акта надання послуг № РНР0010939 від 31 жовтня 2020 року на суму 3 792.34 грн.
Згідно акта послуг № РНР0012011 від 30 листопада 2020 року на суму 2 469,33 грн.
Крім того, між позивачем та ТОВ «Мінпрод ГаличинА» укладено Договір поставки № 20-03/МГИ/2020 від 20.03.2020 (надалі за текстом - Договір поставки № 20-03/МГИ/2020 від 20.03.2020).
Відповідно до пунктів 1.1, 2.1 Договору поставки № 20-03/МГИ/2020 від 20.03.2020 протягом строку дії даного Договору Постачальник зобов'язується постачати Покупцю Товар, в кількості, асортименті за ціною, що вказані в Специфікаціях до цього Договору, яка є невід'ємною частиною Договору, а Покупець зобов'язується приймає оплачувати такий Товар в порядку та на умовах, передбачених Договором. Покупець, відповідно до своїх потреб, протягом строку дії цього договору подає Постачальникові замовлення необхідний йому Товар що понеділка до 12 год. в узгоджений Сторонами спосіб, у разі недотримання умов подання замовлені Постачальник в праві не приймати та відвантажувати замовлений товар Покупцем
Згідно видаткової накладної № КУТНС00016 від 15.07.2020 позивач оплатив товар (бокал П'яна Вишня - 170мл(Т)) на загальну суму1 296,00 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00017 від 15.07.2020 позивач оплатив товар (пакет паперовий П'яна вишня (12' 9*23) ручка БІЛА ) на загальну суму 1 695,00 грн.
Згідно видаткової накладної КУТНС00021 від 28.07.2020 позивач оплатив товар (коробка П'яна вишня 225*77' 300) на загальну суму 622,38 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00022 від 28.07.2020 позивач оплатив товар (пакет паперовий П'яна вишня ручка ЧЕРВОНА) на загальну суму 1 476,00 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00037 від 12.08.2020 позивач оплатив товар (бокал П'яна Вишня - 170мл(Т)) на загальну суму 1 296,00 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00050 від 10.09.2020 позивач оплатив товар (пакет паперовий П'яна вишня (12*9*36) ручка ЧЕРВОНА, тубус П'яна Вишня ) на пляшку 1л (білий+чорний)) на загальну суму 4 089,10 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00053 від 22.09.2020 позивач оплатив товар (бокал П'яна Вишня - 170мл(Т)) на загальну суму 1 296,00 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00062 від 12.10.2020 позивач оплатив товар (коробка П'яна вишня 225*77' 300) на загальну суму 848,70 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00071 від 14.10.2020 позивач оплатив товар (Коробка П'яна вишн" 225*77' 300) на загальну суму 848,70 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00077 від 28.10.2020 позивач оплатив товар (бокал П'яна Вишня - 170мл(Т)) на загальну суму 1 296,00 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00092 від 11.11.2020 позивач оплатив товар (Пакет паперовий П'яна вишня ручка ЧЕРВОНА) на загальну суму 1 476,00 грн.
Загальна сума сплачених грошових коштів на користь ТОВ «Мінпрод ГаличинА» за поставлений товар становить 16 239,88 грн.
Також, між позивачем та ФОП ОСОБА_4 укладено договір суборенди нежитлових приміщень № 24-05-2020СО від 24.05.2020 (надалі за текстом Договір № 24-05-2020СО).
Відповідно до пунктів 1.1., 1.2. Договору № 24-05-2020СО, Суборендодавець передає, а Суборендар приймає в оперативну оренду Площу для розміщення торгового місця Суборендаря, детальніше описану в пункті 1.2 цього Договору («Плота»), розташована в будівлі за адресою: м. Київ, проспект Оболонський, 1-Б (літера А) (надалі «Будівля») відома як Торговельно-розважальний Центр «ОгеялТошп» (надалі ТРЦ), на умовах і в порядку, передбачених даним Договором.
Опис предмета оренди. Нежила площа 40,2 квадратних метрів, (секція В 1) («Площа»), що знаходиться на першому поверсі, як визначено в Поверховому Плані, доданому до цього Договору у вигляді Додатку А, який є невід'ємною частиною Договору. Будівля належить Орендодавцю на праві власності на підставі Свідоцтва про право власності від 17 грудня 2012 року, бланк серія САЕ номер 777442, виданий Головним управлінням комунальної власності міста Києва виконавчим органом Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на підставі наказу від 17 грудня 2012 року № 1225-В, що підтверджено витягом з реєстру прав власності на нерухоме майно в Комунальному підприємстві «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна» номер запису: 9685-П в книзі: 196п-150 від 23 грудня 2012 року, та передається в оренду Суборендодавцю на підставі договору оренди № 01-03-Е-17-2020 від 20 лютого 2020 року Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності індексний № витягу 31543, що виданий державним реєстратором прав на нерухоме майно приватним нотаріусом Коноваловою Е.А. 14.01.2013.
Згідно з пунктом 6 договору № 24-05-2020СО положення пунктів 6.1.-6.7 розділу VI цього Договору встановлюють сукупність наступних платежів Суборендаря: щомісячні, що сплачуються авансовим платежем: Орендна плата (ОП); Експлуатаційні платежі (ЕП); Маркетинговий платіж (МП); Комунальні платежі (КП); Гарантійний платіж (ГП).
Згідно з актом № 1 від 31 липня 2020 року суборенда приміщення за адресою: м. Київ проспект Оборонський буд 1Б (літера А), блок А третій поверх секція Е17 за період з 27 травня по 31 липня 2020 р становить 56 900,00 грн.
Згідно з актом надання послуг №2 від 30 серпня 2020 року суборенда приміщення за адресою: м. Київ проспект Оболонський буд 1Б (літера А), блок А третій поверх секція Е17 за серпень 2020 року становить 29 500,00 грн.
Згідно з актом надання послуг №3 від 30 вересня 2020 року суборенда приміщення за адресою: м. Київ проспект Оборонський буд 1Б (літера А) блок А третій поверх секція Е17 за вересень 2020 р становить 40 000,00 грн.
Згідно з актом надання послуг №4 від 30 жовтня 2020 року суборенда приміщення за адресою: м. Київ проспект Оборонський буд 1Б (літера А) блок А третій поверх секція Е17 за вересень 2020 року становить 34 100,00 грн.
Згідно з актом надання послуг №5 від 30 жовтня 2020 року суборенда приміщення за адресою: м. Київ проспект Оборонський буд 1Б (літера А) блок А третій поверх секція Е17 за вересень 2020 року становить 29 550,00 грн.
Згідно з актом надання послуг №6 від 30 грудня 2020 року суборенда приміщення за адресою: м. Київ проспект Оборонський буд 1Б (літера А) блок А третій поверх секція Е17 за вересень 2020 року становить 34 175,00 грн.
Загальна сума сплачених послуг із суборенди приміщення за адресою: м Київ проспект Оборонський буд 1Б (літера А) блок А третій поверх секція Е17 становить 224 225,00 грн.
Між ФОП ОСОБА_5 та позивачем укладено договір поставки № 1207/1 від 12.07.2020 року (надалі за текстом - Договір поставки № 1207/1 від 12.07.2020 року).
Відповідно до пункту 1.1 Договору поставки № 1207/1 від 12.07.2020 року за даним договором Постачальник зобов'язується постачати Покупцю протягом дії даного договору Товар, в кількості, асортименті та за ціною, що вказані у видаткових накладних, які є невід'ємною частиною даної договору, а Покупець зобов'язується приймати і оплачувати в порядку та на умовах, передбачених цим договором.
Так, на виконання вказаного договору ФОП ОСОБА_5 поставив Товар на суму 8 420,80 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00019 від 23.07.2020 позивач оплатив товар (Карамель вишня (лизак) - шт, Пастила фруктова фрустики П'яна Вишня - шт, Цукерка з сухофруктів П'яна Вишня - шт, Цукерка Мармелад вишневий, Цукерка П'яна вишня - шт) на загальну суму 4 264,00 грн.
Згідно видаткової накладної КУТНС00038 від 19.08.2020 позивач оплатив товар (Пастила фруктова фрустики П'яна Вишня - шт, Цукерка з сухофруктів П'яна Вишня - шт) на загальну суму 1 005,00 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00054 від 24.09.2020 позивач оплатив товар (Набір Цьомки чоколядові - шт, Тафля без обгортки - шт, Цукерка Мармелад вишневий, Цукерка П'яна вишня - шт) на загальну суму 2 701,80 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00055 від 24.09.2020 позивач оплатив товар (Цукерка з сухофруктів П'яна Вишня - шт) на загальну суму 450,00 грн.
Між, позивачем та ФОП ОСОБА_6 укладено Договір оренди обладнання № 1 від 27.05.2020 року ( надалі за текстом - Договір оренди обладнання № 1 від 27.05.2020 року).
Відповідно до пунктів 1.1, 1.2 Договору оренди обладнання № 1 від 27.05.2020 року, у порядку та на умовах, визначених Договором, Орендодавець зобов'язується передати Орендареві, а Орендар зобов'язується прийняти в строкове платне володіння та тимчасове користування об'єкт оренди, визначений у Договорі, та сплачувати Орендодавцеві орендну плату. Об'єктом оренди є основні засоби згідно переліку, зазначеного в акті прийому-передачі до Договору, та розмішені за адресою: м. Київ, проспект Оболонський, 1-Б Торговельно-розважальний Центр «DrеamTown»;
Відповідно до вимог п.3.1 Договору оренди обладнання № 1 від 27.05.2020 року за користування об'єктом оренди Орендар сплачує Орендодавцю оренду плату, незалежно від наслідків своєї господарської діяльності у розмірі 33 333 грн 00 коп за кожен місяць оренди. Індексація орендної тати на індекс інфляції здійснюється один разу шість місяців.
На виконання умов Договору оренди обладнання № 1 від 27.05.2020 позивач сплатив ФОП ОСОБА_6 оренду плату у розмірі 99 999,00 грн.
Відповідно до акта надання послуг №012020 від 30 червня 2020 року сплачено 33 333,00 грн.
Відповідно до акта надання послуг № 022020 від 30 липня 2020 року сплачено 33333,00 грн.
Відповідно до акта надання послуг №032020 від 30 серпня 2020 року сплачено 33 333,00 грн.
Між Позивачем і ФОП ОСОБА_7 укладено Договір оренди обладнання № 2 від 01.09.2020 року ( надалі за текстом - Договір оренди обладнання укладено Договір оренди обладнання № 1 від 27.05.2020 року (надалі за текстом - Договір оренди обладнання № 1 від 27.05.2020 року).
На виконання умов Договору оренди обладнання № 1 від 01.09.2020 року позивач сплатив ФОП ОСОБА_7 оренду плату у розмірі 99 999,00 грн.
Відповідно до акта надання послуг №092020 від 30 вересня 2020 року сплачено 33 333,00 грн.
Відповідно до акта надання послуг № 102020 від 30 жовтня 2020 року сплачено 33 333,00 грн.
Відповідно до акта надання послуг №112020 від 30 листопада 2020 року сплачено 33 333,00 грн.
Між позивачем та ФОП ОСОБА_8 укладено договір поставки від 25.09.2020 року (надалі за текстом Договір поставки від 25.09.2020 року).
Відповідно до пункту 1.1. Договору поставки від 25.09.2020 року, за даним договором Постачальник зобов'язується постачати Покупцю протягом дії даного договору Товар, в кількості асортименті та за ціною, що вказані у видаткових накладних, які є невід'ємною частиною даного договору, а Покупець зобов'язується приймати і оплачувати в порядку та на умовах, передбачених цим договором.
Так, на виконання вказаного договору ФОП ОСОБА_8 поставила Товар на суму 7 118,50 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00057 від 30.09.2020 позивач оплатив товар Карамель вишня (лизак) - шт) на загальну суму 1 500,00 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00057 від 30.09.2020 позивач оплатив товар (Пастила фруктова фрустики П'яна Вишня - шт, Тафля без обгортки - шт, Цукерка з сухофруктів П'яна Вишня - шт, Цукерка П'яна вишня - шт) на загальну суму 2 676,00 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00085 від 09.11.2020 позивач оплатив товар (Цукерка з сухофруктів П'яна Вишня - шт, Карамель вишня(лизак) - шт) на загальну суму 1 950,00 грн.
Згідно видаткової накладної № КУТНС00093 від 11.11.2020 позивач оплатив товар (Карамель вишня(лизак) - шт, Цукерка П'яна вишня - шт) на загальну суму 992,50 грн.
Крім того, між позивачем та ФОП ОСОБА_9 укладений договір про обслуговування екземплярів РРО.
На виконання договору позивачу надано послуг на суму 3 344,00 грн згідно з актом № Д-00000392 він оплатив послуги на суму 376 грн.
Відповідно до акта № Д-00000350 від оплатив послуги на суму 376 грн.
Відповідно до акта № Д-00000277 від оплатив послуги на суму 376 грн.
Відповідно до акта № Д-00000210 від оплатив послуги на суму 712 грн.
Витрати на обслуговування позивача банківського рахунку АТ «Райффайзен Банк Аваль» становлять 19 263,69 грн.
Суд погоджується із позивачем, що відповідачем неправомірно не враховано сплаченого ПДФО, сплаченого військового збору, та єдиного внеску по працівників.
Відповідно до підпункту 177.4.2 пункту 177.4 статті 177 ПК України фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать, зокрема, витрати на оплату праці фізосіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку, які включають витрати на оплату основної і додаткової зарплати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на оплату за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами цього розділу ПКУ).
Згідно з розділом III Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається нарахований дохід повністю, без вирахування сум ПДФО та єдиного внеску, які відповідно до закону справляються за рахунок доходу найманої особи. У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку у відповідності із нарахованим доходом, а саме - без вирахування із суми нарахованого доходу сум ПДФО та єдиного внеску, які справляються за рахунок доходу найманої особи.
Таким чином, до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування включається сума витрат на оплату праці найманих працівників без вирахування ПДФО та єдиного внеску.
Відтак, сума сплаченого ПДФО - 5 975,80 грн та сума сплаченого єдиного внеску - 8 952,10 грн повинна враховуватися у до витрат позивача.
Також, відповідачем не враховано як витрати сума сплаченого єдиного внеску 9 595,30 грн, який позивач сплатив за себе.
До переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать зокрема, суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) у розмірах і порядку, встановлених Закон України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
Підпунктом 177.4.3 пункту 177.4 статті 177 ПК України визначено, що до переліку витрат, безпосередньо пов'язаних з отриманням доходів, належать зокрема суми податків, зборів, пов'язаних з проведенням господарської діяльності такої фізичної особи - підприємця (крім податку на додану вартість для фізичної особи - підприємця, зареєстрованого як платник податку на додану вартість, та акцизного податку, податку на доходи фізичних осіб з доходу від господарської діяльності, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об'єктів житлової нерухомості); суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених законом; платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою - підприємцем, роялті на користь правовласників, як винагорода за використання об'єктів авторського права і (або) суміжних прав чи як відрахування на користь правовласників на підставі договорів, укладених таким платником податку з організаціями колективного управління відповідно до Закону України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав", одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, пов'язаних з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.
Отже, ФОП на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Суд погоджується із позивачем, що сума витрат становить 1 166 014,70 грн. Відтак чистий оподатковуваний дохід у 2020 році становить 1 194 047, 07 - 1 166 014,70 = 28 032,37 грн. Ставка податку становить 18% згідно статті 167 ПК України. Податок складає 28 032,37* 18% = 5 045,83 грн.
З огляду на що податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 27.09.2023 №60175240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 268 066,59 грн, з яких 214 928,47 грн сума грошового зобов'язання за основним платежем, 53 732,12 грн сума штрафних (фінансових) санкцій, є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 27.09.2023 №60214240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 22 388,39 грн, з яких 17910,71 грн сума грошового зобов'язання за основним платежем, 4 477,68 грн сума штрафних (фінансових) санкцій суд зазначає наступне.
Відповідно до акта перевірки за результатами перевірки порядку нарахування та сплати військового збору встановлено зниження суми військового збору, то підлягає сплаті до бюджету у результаті порушень, які зазначені в п. 2.1 даного акта перевірки.
За результатами перевірки встановлено, платником податків ОСОБА_1 не нараховано та не сплачено військового збору у розмірі 17 910,71 грн за 2020 рік, чим порушено п.16 1 підр. 10 розд. XX ПК України. Військовий збір з чистого оподатковуваного доходу за 2020 рік за результатами перевірки складає: 1 194 047,07 грн *1,5%= 17 910,71 грн.
Таким чином, за 2020 рік підлягає перерахуванню податкових зобов'язань, з військового збору у розмірі 17 910,71 грн. За наслідками цього винесено податкове повідомлення-рішення від 27.09.2023 №60214240207, згідно якого позивача зобов'язано сплатити 22 388,39 коп.
Проте суд не погоджується із вказаним рішенням податкового органу.
Відповідно до пп. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розд. XX ПК України об'єктом оподаткування збором є доходи, визначені статтею 163 ПК України.
Згідно з пункту 163.1 ст. 163 ПК України об'єктом оподаткування резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.
Об'єктом оподаткування нерезидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).
Ставка військового збору на момент виникнення спірних правовідносин становила 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов'язаний утримувати військовий збір із суми такого доходу за його рахунок.
Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (підпункт 168.2.1 пункту 168.2 статті 168 ПК України).
Враховуючи, що чистий оподатковуваний дохід у 2020 році становить 28 032,37 грн, то військовий збір підлягає до сплати у розмірі 420,48 грн.
З огляду на що, повідомлення-рішення від 27.09.2023 №60214240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 22 388,39 грн, з яких 17910,71 грн сума грошового зобов'язання за основним платежем, 4 477,68 грн сума штрафних (фінансових) санкцій є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо податкового повідомлення-рішення форми «Р» від 27.09.2023 №60178240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового забезпечення з податку на додану вартість у розмірі 306 810 грн, з яких 245 448 грн сума основного грошового зобов'язання, 61 362 грн сума штрафних (фінансових) санкцій суд зазначає наступне.
Так, відповідачем встановлено порушення пункту 181.1 статті 181, пункту.183.2 пункту 183.4 статті 183, статті 187 ПК України, що призвело до не визначення суми ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 245 448 грн, а саме по періодах: травень 2020 року - 5 532 грн.; червень 2020 року - 19 230 грн; липень 2020 року - 30 531 грн; серпень 2020 року - 37 385 грн; вересень 2020 року - 40 168 грн; жовтень 2020 року - 54 664 грн; листопад 2020 року - 57 938 грн
Відповідно до акта перевірки, за результатами перевірки, отриманий дохід від здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування платника податків ОСОБА_1 за період з 01.07.2019 по 30.09.2019, сукупно перевищує 1 500 000 гривень (без урахування податку на додану вартість) та у ІІІ кварталі 2019 року становить 1 546 956,06 грн.
Відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПК України, у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів, послуг, шо підтягають оподаткуванню, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищила 1 000 000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПК України.
Згідно із пунктом 183.4 статті 183 ПК України, у разі переходу осіб із спрощеної зборів, встановлених цим Кодексом, у випадках, визначених главою 1 розділу XIV ПК України за умови, шо такі особи відповідають вимогам, визначеним пунктом 181.1 статті 181 ПК України, реєстраційна заява подається не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на сплату інших податків і зборів, встановлених ПК України.
Тобто на думку відповідача, з 11.10.2019 платник податків ОСОБА_1 повинна була зареєструватися платником податку на додану вартість відповідно до пункту 183.4 статті 183 ПК України.
Платник податків ОСОБА_1 реєструвалася платником ПДВ 09.12.2020 року, № запису в реєстрі 200535952. Дата анулювання реєстрації платника ПДВ - 09.02.2021 року.
Так, Порядок реєстрації платником податку на додану вартість та терміни подання заяви щодо такої реєстрації встановлені статтею 183 ПК України.
Згідно пункту 183.2 статті 183 ПК України, у разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарною місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу.
Однак, платником податків ОСОБА_1 реєстраційну заяву платника податку на додану вартість до ДНІ у Голосіївському р-ні ГУ ДПС у м. Києві подано несвоєчасно.
Відповідно до поданих податкової декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік (09.01.2020 реєстраційний № 775398) та податкової декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік (08.02.2021 реєстраційний № 8857053), поданих платником податків ОСОБА_1 до ДПІ в Голосіївському районі Головного управління ДПС у м. Києві та згідно із відомостями підсистеми «Виторги» ІКС «Податковий блок» за період з 11.10.2019 по 09.02.2021 отримано доходу від здійснення підприємницької діяльності у загальному розмірі 1 227 246 грн, який являється базою оподаткування податком на додану вартість платника податків ОСОБА_1 , а саме по періодах: з 11 жовтня 2019 року - 0 грн.; листопад 2019 року - 0 грн.; грудень 2019 року - 0 грн; січень 2020 року - 0 грн; лютий 2020 року - 0 грн; березень 2020 року - 0 грн; квітень 2020 року - 0 грн; травень 2020 року - 27 662 грн; червень 2020 року - 96 150 грн; липень 2020 року - 152 656 грн; серпень 2020 року - 186 927 грн; вересень 2020 року - 200 840 грн; жовтень 2020 року - 273 321 грн; листопад 2020 року - 289 690 грн; грудень 2020 року - 0 грн; січень 2021 року - 0 грн; лютий 2021 року - 0 грн.
В порушення вимог пункту 181.1 статті 181, пункту 183.2. пункту 183.4 статті 183, статті 187 ПК України платником податків ОСОБА_1 не визначено суму ПДВ, шо підлягає сплаті до бюджету за період з 11.10.2019 по 09.02.2021 у розмірі 245 448 грн, а саме по періодах: з 11 жовтня 2019 року - 0 грн; листопад 2019 року -0 грн; грудень 2019 року - 0 грн; січень 2020 року 0 грн.; лютий 2020р. - 0 грн.; березень 2020р. - 0 грн.: квітень 2020р. - 0 грн; травень 2020 року 5 532 грн; червень 2020 року - 19 230 грн: липень 2020 року - 30 531 грн; серпень 2020 року - 37 385 грн; вересень 2020 року - 40 168 грн; жовтень 2020 року - 54 664 грн; листопад 2020 року - 57 938 грн; грудень 2020 року - 0 грн; січень 2020 року - 0 грн; лютий 2020 року - 0 грн.
Проте, суд із такими висновками контролюючого органу не погоджується, оскільки вони не відповідають вимогам матеріального права.
Так, хибними є висновок про необхідність реєстрації платником ПДВ з 11.10.2019.
Зокрема відповідно до правової позиції Верховного Суду викладеної у постанові від 16.09.2022 у справі №824/275/18-а (№ в ЄДРСР 106290390), «Згідно з пунктами 183.1 та 183.2 статті 183 Податкового кодексу України будь-яка особа, що підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву. У разі обов'язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 цього Кодексу.
Ураховуючи викладене, особа, яка безпосередньо здійснює операції з постачання товарів та послуг на митній території України, що підлягають оподаткуванню податком на додану вартість згідно з розділом V ПК України, загальний обсяг яких перевищує 1 млн. грн, зобов'язана згідно з вимогами ПК України подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням заяву та зареєструватись платником податку на додану вартість.
При цьому таке правило не застосовується до платників єдиного податку першої-третьої груп.
Обрахування граничного обсягу оподатковуваних операцій (1 млн. грн), з досягненням якого пов'язується обов'язок зареєструватись платником податку на додану вартість, а також обов'язок з його сплати та подання звітності, особою, яка є платником єдиного податку, здійснюється з моменту, коли у особи виник обов'язок перейти на загальну систему оподаткування, оскільки до цього зазначена особа звільнена від сплати податку на додану вартість.
Отже, в особи, що перейшла зі спрощеної системи оподаткування на сплату інших податків і зборів, обов'язок зареєструватись платником податку на додану вартість виникає в разі якщо загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню податком на додану вартість нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 грн (без урахування податку на додану вартість). При цьому обрахунок загальної суми розпочинається з часу переходу на загальну систему оподаткування, тобто для визначення наявності обов'язку щодо реєстрації платником податку на додану вартість та подання звітності з такого податку отримані від здійснення операцій на спрощеній системі оподаткування суми не враховуються.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 26.02.2019 у справі 814/4461/13-а, від 05.09.2019 у справі №813/8772/14 та від 16.10.2019 у справі №1340/4383/18.»
Платник податків ОСОБА_1 реєструвалася платником ПДВ 09.12.2020, № запису в реєстрі 200535952. Дата анулювання реєстрації платника ПДВ 09.02.2021, відтак позивачем дотримано вимоги податкового законодавства, а податкове повідомлення-рішення «Р» від 27.09.2023 №60178240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового забезпечення з податку на додану вартість у розмірі 306 810 грн, з яких 245 448 грн сума основного грошового зобов'язання, 61 362 грн сума штрафних (фінансових) санкцій є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо рішення від 27.09.2023 № 60182240207 про застосування штрафних санкції за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким ОСОБА_1 донараховано 130 677,80 грн єдиного внеску та визначено грошове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 39 203,34грн, суд зазначає наступне.
Максимальна сума ЄСВ - це сума, яку платить застрахована особа за місяць, якщо її доход перевищує максимальну величину бази нарахування ЄСВ. Максимальна величина бази нарахування ЄСВ - це максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює 15 розмірам мінімальної зарплати, встановленої законом, на яку нараховується ЄСВ1.
Наприклад, з 1 січня 2020 року максимальна величина бази нарахування ЄСВ складала 70845 грн (15 х 4723 грн), а максимальна сума ЄСВ за ставкою 22% складала 15585,90 грн (70845 грн х 22%).
Відповідно до акту перевірки, «Єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пункті 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 цього Закону. - на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між членами сім'ї' фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
Сума чистого оподатковуваного доходу, встановленого в ході перевірки становить за 1 227 245,90 грн за 2020 рік.
Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - максимальна сума доходу застрахованої особи, що дорівнює за період з 01.10.2011р. по 31.12.2015 сімнадцяти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на місяць, за який нараховується дохід, з 0l.01.2016 по 31.12.2017. - двадцяти п'яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на місяць, за який нараховується дохід, з 01.01.2018 - п'ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати дія працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок.
Законами України від 17.03.2020 № 533-ІХ. від 13.05.2020 р. № 591-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОУЮ-19)». розділ VIII «Перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-У1 віл 08.07.2010 із змінами та доповненнями доповнено новим пунктом 9-1. яким установлено, шо тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску особи, зазначені у пунктах 4. 5 та 5 1 частини першої статті 4 цього Закону, в частині суми, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня, з 1 по 31 травня 2020 року за себе. При цьому положення абзацу другого пункту 2 частини першої статті 7 цього Закону щодо таких періодів дія таких осіб не застосовуються.
Такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня, з І но 30 квітня, з І по 31 травня 2020 року в розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі інформація про сплачені суми зазначаються у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом.
Згідно вище викладеного платником податків ОСОБА_1 сплачено та задекларовано за відповідне податкове зобов'язання за січень, лютий та червень-грудень 2020 року.
При перевірці встановлено порушення абз.3 частини восьмої статті 9 Закону України від «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI. із змінами та доповненнями, занижено єдиний соціальний внесок за 2020 рік у сумі 130 677.80 грн.
При визначені єдиного соціального внеску за 2020 рік у сумі 130 677,80 грн взято за основу сума чистого оподатковуваного доходу - 1 227 245,90 грн за 2020 рік.
Враховуючи, що чистий оподатковуваний дохід у 2020 році становить 28 032,37 грн, рішення від 27.09.2023 № 60182240207 про застосування штрафних санкції за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким ОСОБА_1 донараховано 130 677,80грн єдиного внеску та визначено грошове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 39 203,34грн ,є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
З огляду на встановлену протиправність рішення від 27.09.2023 № 60182240207 про застосування штрафних санкції за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску вимога Головного управління ДПС у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 27.09.2023 №8-60210 зі сплати єдиного внеску у розмірі 130 677,80 грн, яка похідна позовна вимога підлягає задоволенню, а оскаржувана податкова вимога підлягає визнанню протиправною та скасуванню.
Щодо податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 27.09.2023 №60219240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020 грн за порушення вимог пункту 44.1, пункту 44.3 статті 44, пункту 85.2 статті 85 ПК України, суд зазначає наступне.
Пункт 44.1 статті 44 ПК України визначає, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.
Пунктом 44.3 статті 44 ПК України передбачено, що платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 39-2цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності, та документів, пов'язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, - не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів - не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).
У разі ліквідації платника податків документи, визначені пунктом 44.1 цієї статті, за період діяльності платника податків не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 39-2цього Кодексу), що передували даті ліквідації платника податків, в установленому законодавством порядку передаються до архіву.
За правилами пункту 85.2. статті 85 ПК України, платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Згідно наказу №3249-п початок перевірки 31.07.2023.
Доказів отримання Наказу №3249-п платником податків, контролюючим органом суду не надано.
Предмет перевірки «з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, дотримання законодавства щодо укладення трудових договорів, оформлення трудових відносин з працівниками, виконання вимог іншого законодавства».
Отже, позивач, будучи не обізнаним про початок перевірки та предмет перевірки, не мав обов'язок надання контролюючому органу у повному обсязі всіх документів, що належать або пов'язані з предметом перевірки.
Крім того, відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів виконання такого обов'язку відповідно до статті 85 ПК України.
Відповідно до пункту 109.1 статті 109 ПК України, податковим правопорушенням є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених цим Кодексом) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (в тому числі осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб'єктів у випадках, прямо передбачених цим Кодексом.
Діяння вважаються вчиненими умисно, якщо існують доведені контролюючим органом обставини, які свідчать, що платник податків удавано, цілеспрямовано створив умови, які не можуть мати іншої мети, крім як невиконання або неналежне виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до пункту 121.1. статті 121 ПК України, незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 гривень.
Так, суд погоджується із позивачем, що відповідачем не доведено факту не надання до перевірки усіх документів, що належали або пов'язані з предметом перевірки, а тому застосування штрафних санкцій за податковим повідомленням-рішенням форми «ПС» від 27.09.2023 №60219240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020 грн, є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Щодо податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 27.09.2023 №60215240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020 грн за порушення вимог підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 та пункту 223.1 статті 223 ПК України, суд зазначає наступне.
Відповідно до підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
За приписами пункту 63.8 статті 63 ПК України особливості обліку платників податків за окремими податками, а також окремих категорій платників податків установлюються відповідними розділами цього Кодексу.
Згідно з пункту 64.7 статті 64 ПК України, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, визначає порядок обліку платників податків у контролюючих органах та порядок формування Реєстру великих платників податків на відповідний рік з урахуванням критеріїв, визначених цим Кодексом для великих платників податків.
У разі включення платника податків до Реєстру великих платників податків на нього поширюються особливості, визначені цим Кодексом для великих платників податків.
Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік за основним місцем обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр, та за неосновним місцем обліку в такому територіальному органі центрального органу виконавчої влади або його структурних підрозділах щодо наявних у межах населеного пункту за місцезнаходженням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням за переліком, визначеним центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, або через які провадиться діяльність такого великого платника податків.
Щодо великих платників податків, які самостійно не стали на облік у територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, або його структурних підрозділах, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, приймає рішення про зміну основного та неосновного місця обліку таких великих платників податків та переведення їх на облік у територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, або його структурні підрозділи.
У разі прийняття рішення про переведення великого платника податків на облік у територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган, відповідні контролюючі органи зобов'язані протягом 20 календарних днів після прийняття такого рішення здійснити взяття на облік/зняття з обліку такого платника податків.
Великий платник податків, щодо якого центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, прийнято рішення про переведення на облік у контролюючий орган, що здійснює супроводження великих платників податків, чи інший контролюючий орган, після взяття його на облік за новим місцем обліку зобов'язаний сплачувати податки за місцем попереднього обліку у контролюючих органах, а подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, передбачені цим Кодексом, за новим місцем обліку.
Підпунктом 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 ПК України передбачено, що платниками акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.
Суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється господарська діяльність (п.п. 212.3.1-1 п. 212.3 ст. 212 ПК України).
Відповідно до пункту 223.1 статті 223 ПК України базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.
Відповідно до пункту 120.1 статті 120 ПК України неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Відповідно до пункту 223.2 статті 223 ПК України платники податку, визначені пунктом 212.1 статті 212 ПК України (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5-1, 215.3.5-2, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу.
Проте в порушення вказаних вимог позивачем не подано декларації з акцизного податку за грудень 2020, січень 2021 року та лютий 2021 року.
Крім того, в позовній заяві позивач не наводить жодних аргументів на спростування встановленого порушення податкового законодавства контролюючим органом.
З огляду на що вказане податкове повідомлення-рішення є правомірним та скасуванню не підлягає.
Щодо податкового повідомлення-рішення форми «ПС» від 27.09.2023 №60180240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020 грн за порушення вимог підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49, пункту 202.1 статті 202 пункту 203.1 статті 203 ПК України, суд зазначає наступне.
Платник податків ОСОБА_1 в позовній заяві зазначає, що в період з 09.12.2020 по 09.02.2021 перебувала в статусі платника податку на додану вартість.
Відповідно до підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
За приписами пункту 63.8 статті 63 ПК України особливості обліку платників податків за окремими податками, а також окремих категорій платників податків установлюються відповідними розділами цього Кодексу.
Звітним (податковим) періодом є один календарний місяць з урахуванням таких особливостей: якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця( п.202.1 ст.202 ПК України).
Пунктом 203.1 статті 203 ПК України визначено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Проте в порушення вказаних вимог позивачем не подано декларації з податку на додану вартість за грудень 2020, січень 2021 року та лютий 2021 року.
Крім того, в позовній заяві позивач не наводить жодних аргументів на спростування встановленого порушення податкового законодавства контролюючим органом.
З огляду на що вказане податкове повідомлення-рішення є правомірним та скасуванню не підлягає.
Щодо податкового повідомлення-рішення від 27.09.2023 №60177240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 680 грн за порушення вимог підпункту 49.18.5 пункту 49.18 статті 49, підпунктом 177.5.2 пункту 177.5 статті 177 та пунктом 177.11 статті 177 ПК України, суд зазначає наступне.
Відповідно до підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
За приписами пункту 63.8 статті 63 ПК України особливості обліку платників податків за окремими податками, а також окремих категорій платників податків установлюються відповідними розділами цього Кодексу.
Фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, або переходять на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, або перейшли із спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, подають податкову декларацію за результатами звітного року, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на (перехід із) спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 цієї статті, що настануть у звітному податковому році(п.п.177.5.2 п.177.5 ст.177 ПК України).
Фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений підпунктом 49.18.4 пункту 49.18 статті 49 цього Кодексу, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, а також відомості про суми єдиного внеску, нарахованого на доходи від підприємницької діяльності в розмірах, визначених відповідно до закону.
Проте в порушення вказаних вимог позивачем не подано декларації з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування за ІІ квартал 2019 року та за 2021 рік не надано до контролюючого органу.
Крім того, в позовній заяві позивач не наводить жодних аргументів на спростування встановленого порушення податкового законодавства контролюючим органом.
З огляду на що вказане податкове повідомлення-рішення є правомірним та скасуванню не підлягає.
Статтею 72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Згідно з статтею 76 КАС України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Відповідно до статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
З урахуванням встановлених судом обставин, оцінивши докази у справі, суд дійшов висновку, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
За подання даного адміністративного позову до суду позивачем було сплачено за реквізитами Київського окружного адміністративного суду судовий збір в розмірі 9662,40 грн згідно квитанцій від 27.12.2023, згідно з інформацією, наявною в комп'ютерній програмі «Діловодство спеціалізованого суду» зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України підтверджено.
Згідно вимог частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Ураховуючи задоволення позовних вимог, на користь позивача підлягає стягненню судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень у розмірі 6 441,60грн.
Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у м. Києві форми «ПС» від 27.09.2023 №60219240207, яким до ОСОБА_1 застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1020 гривень за порушення вимог пункту 44.1, пункту 44.3 статті 44, пункту 85.2 статті 85 ПК України.
3. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми ГУ ДПС у м. Києві форми «Р» від 27.09.2023 №60178240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового забезпечення з податку на додану вартість у розмірі 306 810 гривень, з яких 245 448 гривень сума основного грошового зобов'язання, 61 362 гривень сума штрафних (фінансових) санкцій.
4. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у м. Києві форми «Р» від 27.09.2023 №60175240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 268 066,59 гривень, з яких 214 928,47 гривень сума грошового зобов'язання за основним платежем, 53 732,12 гривень сума штрафних (фінансових) санкцій.
5. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС у м. Києві від 27.09.2023 №60214240207, яким ОСОБА_1 збільшено суму грошового зобов'язання з військового збору, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 22 388,39 гривень, з яких 17910,71 гривень сума грошового зобов'язання за основним платежем, 4 477,68 гривень сума штрафних (фінансових) санкцій;
6. Визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ДПС у м. Києві від 27.09.2023 № 60182240207 про застосування штрафних санкції за донарахування відповідним податковим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким ОСОБА_1 донараховано 130 677,80 гривень єдиного внеску та визначено грошове зобов'язання за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 39 203,34 гривень.
7. Взнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДПС у м. Києві про сплату боргу (недоїмки) від 27.09.2023 №8-60210 зі сплати єдиного внеску у розмірі 130 677,80 гривень.
8. У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
9. Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві судові витрати по сплаті судового збору у сумі 6 441 (шість тисяч чотириста сорок одну) гривню 60 копійок.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Жукова Є.О.