ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"19" лютого 2025 р. справа № 300/9396/24
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Кафарського В.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківської обласної прокуратури про визнання протиправним і скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської обласної прокуратури (надалі -відповідач), в якому просить:
визнати протиправним та скасувати рішення комісії щодо обчислення періоду проходження служби (стажу роботи) для нарахування щомісячної надбавки за вислугу років Івано-Франківської обласної прокуратури, викладеного у протоколі від 14.11.2024 №7;
визнати протиправною бездіяльність Івано-Франківської обласної прокуратури щодо не зарахування у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період його безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 29.03.2022 по 16.06.2022 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби;
зобов'язати Івано-Франківську обласну прокуратуру зарахувати у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період безпосередньої участі ОСОБА_1 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 29.03.2022 по 16.06.2022 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби.
Позовні вимоги мотивовано тим, що позивач з 01.07.2005 проходив безперервну службу в органах прокуратури на посадах: помічника прокурора Косівського району, прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури Івано-Франківської області, старшого прокурора цього ж відділу, начальника відділу представництва інтересів громадян і держави в судах управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури Івано-Франківської області, заступника начальника відділу представництва інтересів громадян і держави в судах управління представництва, захисту інтересів громадян та держави в суді прокуратури Івано-Франківської області. З 11.09.2020 і по даний час проходить службу на посаді прокурора відділу представництва інтересів держави в суді Івано-Франківської обласної прокуратури. При цьому, відповідно до Указу президента України №69/2022 від 24.02.2022 ОСОБА_1 мобілізовано на військову службу до Збройних Сил України. Так, під час військової служби, а саме з 29.03.2022 по 16.06.2022 позивач брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, що, на його думку, має зараховуватись до його стажу роботи з розрахунку один місяць служби за три місяці служби.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 20.12.2024 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
03.01.2025 від Івано-Франківської обласної прокуратури надійшов відзив на позовну заяву, за змістом якого представник відповідача заперечує щодо задоволення позовних вимог. Так, зазначено, що Комісією щодо обчислення періоду проходження служби включила позивачу до стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, наступні періоди: здобуття освіти в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, тривалістю 04 роки 10 місяців; час роботи в органах прокуратури Івано-Франківської області, тривалістю 15 років 1 місяць 10 днів; час роботи в Івано-Франківській обласній прокуратурі, тривалістю 04 роки 02 місяці 04 дні. Таким чином, на думку відповідача, Комісія дійшла обґрунтованого висновку, що стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, станом на 14.11,2024 складає 24 роки 01 місяць 14 днів. Вказаний стаж обчислено ОСОБА_1 на підставі документів, перелік яких чітко визначено в п. 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1090 «Про затвердження Порядку виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури» (далі - Порядок №1090). Представник відповідача звернув увагу суду, що Порядок №1090 не передбачає зарахування стажу роботи на пільгових умовах для встановлення надбавки за вислугу років прокурорам, які не є військовослужбовцями, у тому числі, у випадку безпосереднього прийняття участі в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із військовою агресією російської федерації проти України. З огляду на викладене, відповідач вважає, що доводи ОСОБА_1 щодо необґрунтованого не зарахування до його стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги, нарахованої йому за період безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, з 29.03.2022 по 16.06.2022 з розрахунком один місяць служби за три місяці служби - не відповідають приписам законодавства (а.с. 25-30).
Суд, розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), дослідивши докази і письмові пояснення, викладених у заявах по суті справи, встановив наступне.
ОСОБА_1 з 01.09.2000 по 30.06.2005 навчався у Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого, що не заперечується відповідачем, а навпаки, підтверджено Протоколом №7 засідання комісії щодо обчислення періоду проходження служби (стажу роботи) для нарахування щомісячної надбавки за вислугу років від 14.11.2024 (а.с. ).
По закінченню навчання, починаючи з 01.07.2005 проходив безперервну службу в органах прокуратури (а.с. 15-16).
З 11.09.2020 і по даний час ОСОБА_1 проходить службу на посаді прокурора відділу представництва інтересів держави в суді Івано-Франківської обласної прокуратури (а.с. 16).
Судом з'ясовано, що ОСОБА_1 було мобілізовано на військову службу до Збройних Сил України. Так, згідно довідки командира військової частини НОМЕР_1 №118 від 27.01.2023, з 29.03.2022 по 16.06.2022 ОСОБА_1 брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України (а.с. 9).
Згідно з наказом командира військової частини (по стройовій частині) №196 від 15.07.2023, ОСОБА_1 звільнився з військової служби та його виключено із списків особового складу військової частини з 15.07.2023. При цьому, у вказаному наказі вказано, що пільгова вислуга років під час військової служби склала 5 місяців 4 дні (а.с. 12).
23.10.2024 ОСОБА_1 звернувся із заявою від 22.10.2024 до голови Комісії щодо обчислення періоду проходження служби (стажу роботи) для нарахування щомісячної надбавки за вислугу років (далі - Комісія) із заявою про включення до стажу роботи в органах прокуратури пільговий стаж військової служби тривалістю 5 місяців 4 дні (а.с. 11).
Листом від 15.11.2024 №07-657вих-24 позивачу надано відповідь на заяву, у якій відповідач повідомив, що Комісія 14.11.2024 прийняла рішення не зараховувати до стажу роботи, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років пільгову вислугу, нараховану під час проходження ОСОБА_1 військової служби у Збройних Силах України (а.с. 13). До листа долучено копію протоколу від 14.1.2024 №7 (а.с. 14-17).
Вважаючи протиправними рішення Комісії, оформлене протоколом від 14.11.2024 №7 та бездіяльність Івано-Франківської обласної прокуратури щодо не зарахування у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період його безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 29.03.2022 по 16.06.2022 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII «Про прокуратуру» (далі - Закон №1697-VII), заробітна плата прокурора складається з посадового окладу, премій та надбавок за: 1) вислугу років; 2) виконання обов'язків на адміністративній посаді та інших виплат, передбачених законодавством.
Згідно з частиною 7 статті 81 Закону №1697-VII, порядок виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам затверджується Кабінетом Міністрів України.
Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1090 затверджено Порядок виплати щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури.
Цей Порядок визначає механізм встановлення прокурорам та іншим працівникам органів прокуратури розміру щомісячної надбавки за вислугу років та обчислення періоду проходження служби (стажу роботи), що дає право на одержання такої надбавки (пункт 1 Порядку №1090).
Відповідно до пункту 2 Порядку №1090, дія цього Порядку поширюється на прокурорів та інших працівників органів прокуратури.
Надбавка за вислугу років прокурорам виплачується щомісяця залежно від періоду проходження служби в розмірах, зазначених у ч. 7 ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» (пункт 3 Порядку №1090).
Підпунктом 2 пункту 6 Порядку №1090 передбачено, що до періоду проходження служби, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років прокурорам, зараховується, зокрема, час проходження строкової військової служби та служби на посадах начальницького складу в органах внутрішніх справ, податкової міліції, кримінально-виконавчої служби та інших правоохоронних органах, на посадах в органах поліції з присвоєнням спеціальних звань поліції (не нижче спеціальних звань середнього складу), а також стаж військової служби в Збройних Силах, Службі безпеки, інших утворених відповідно до законодавства військових формуваннях.
Відповідно до пункту 9 вказаного Порядку, періоди проходження служби на посадах, якими передбачено обчислення вислуги років для виплати щомісячної надбавки на пільгових умовах, зараховуються до трудового стажу згідно з довідкою з попереднього місця служби.
Водночас, період проходження служби (стаж роботи), що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, обчислюється комісіями з установлення періоду проходження служби (стажу роботи), що утворюються в Офісі Генерального прокурора, регіональних прокуратурах, військових прокуратурах регіонів (пункт 14 Порядку №1090).
Відповідно до вимог пунктів 16 та 17 Порядку №1090, рішення комісії про обчислення періоду проходження служби (стажу роботи), який дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, оформляється протоколом. Витяги з протоколів засідання комісії друкуються у двох примірниках, які подаються до бухгалтерського та кадрового підрозділів. Спірні питання, що виникають під час обчислення періоду проходження служби (стажу роботи), який дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, розглядаються відповідними комісіями прокуратур вищого рівня, Офісу Генерального прокурора або в судовому порядку.
Також суд звертає увагу, що відносини, що виникають у зв'язку із вступом, проходженням та припиненням військової служби та правовий статус військовослужбовця врегульовано Законами України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII (далі - Закон №2232-XII), «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон №2011-XII), які застосовуються в редакціях станом на час виникнення спірних правовідносин.
Так, відповідно до приписів ч. 1, 6 ст. 2 Закону №2232-XII, військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. До видів військової служби належать, зокрема, військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб сержантського, старшинського і офіцерського складу.
Згідно з приписами статей 1, 2 Закону №2011-XII, соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом. Ніхто не вправі обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України.
Статтею 8 Закону №2011-XII визначено основні права військовослужбовців, пов'язані з проходженням служби. Зокрема, в абз. 2 п. 1 цієї статті, серед іншого, передбачено, що час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Приписами п. 3 розділу 4 IV Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого Наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 №260, передбачено, що для виплати надбавки за вислугу років зараховуються періоди, зокрема: зазначені в постанові Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб».
Відповідно до п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» установлено, що до вислуги років для визначення розміру пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зараховується на пільгових умовах, серед іншого, особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, - один місяць служби за три місяці часу проходження служби, протягом якого особа брала безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із збройною агресією російської федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів під час дії воєнного стану.
Особливість спірних правовідносин полягає в тому, що період проходження служби, що дає право позивачу на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, згідно п. 6 Порядку №1090 включає і стаж військової служби в Збройних Силах, до якого належить час проходження строкової військової служби, а також стаж військової служби в Збройних Силах, Службі безпеки, інших утворених відповідно до законодавства військових формуваннях.
Як встановлено судом, єдиною підставою для відмови обчислення спірного періоду на пільгових умовах для визначення позивачу розміру щомісячної надбавки за вислугу років (з 29.03.2022 по 16.06.2022), є те, що Порядок №1090 не передбачає зарахування стажу роботи на пільгових умовах для встановлення надбавки за вислугу років, прокурорам, які не є військовослужбовцями, у тому числі у випадку безпосередньо прийняття участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із військовою агресією російської федерації проти України.
Проте, суд зауважує, що пункт 9 Порядку №1090, який згадувалось вище, не містить вказівки на можливість зарахування вислуги років для виплати щомісячної надбавки на пільгових умовах залежно від статусу особи як прокурора або військовослужбовця, який проходить службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах.
Натомість, наявність у позивача пільгової вислуги відповідно до наказу командира військової частини (по стройовій частині) №196 від 15.07.2023, ОСОБА_1 ніким не заперечується (а.с. 12).
Таким чином, стаж військової служби позивача вже був обчислений, зокрема із зарахуванням на пільгових умовах вислуги років у спірний період.
Отже, комісією при прийнятті рішення у формі протоколу №7 від 14.11.2024 було протиправно не враховано пільгову вислугу позивачу.
З огляду на викладене, стаж військової служби позивача, зокрема і з урахуванням зарахованої на пільгових умовах вислуги років, підлягав урахуванню відповідачем при визначенні стажу роботи позивача, що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років.
Наведене відповідає практиці Верховного Суду, яка викладена в постанові від 11.08.2022 у справі №380/12042/20.
Отже, відповідачем проігноровані приписи ч. 1 ст. 2 Закону №2232- XII, п. 2 ч. 1 ст. 8 Закону №2011-XII, згідно з якими час проходження військовослужбовцями військової служби зараховується до всіх видів вислуги. Аналогічно зараховується до всіх видів вислуги на пільгових умовах і час проходження військовослужбовцями військової служби в Збройних Силах, Службі безпеки, інших утворених відповідно до законодавства військових формуваннях в особливий період.
Згідно з абзацом 5 п. 6 мотивувальної частини рішення Конституційного Суду України від 11.10.2005 №8-рп/2005 (справа щодо права на пільги) правова позиція Конституційного Суду України з питань обмеження пільг, компенсацій і гарантій військовослужбовців та працівників правоохоронних органів у зазначених рішеннях Конституційного Суду України полягає в тому, що комплекс організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення соціального захисту їх та їхніх сімей, зумовлений особливістю професійних обов'язків, пов'язаних з ризиком для життя та здоров'я, жорсткими вимогами до дисципліни, професійної придатності, певним обмеженням конституційних прав і свобод. Здійснення таких заходів не залежить від розміру доходів цих осіб чи наявності фінансування з бюджету, а має безумовний характер.
Ці гарантії не можуть бути скасовані чи знижені без відповідної компенсації.
Таким чином, є протиправними рішення Комісії, оформлене протоколом від 14.11.2024 №7 та бездіяльність Івано-Франківської обласної прокуратури щодо не зарахування у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період його безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 29.03.2022 по 16.06.2022 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Тобто, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
З огляду на викладене, а також встановлені обставини справи, позовні вимоги належить задовольнити, окрім визнання протиправним і скасування рішення Комісії та визнання протиправною бездіяльності відповідача, також шляхом зобов'язання відповідача зарахувати у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період безпосередньої участі ОСОБА_1 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 29.03.2022 по 16.06.2022 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби.
Решта доводів учасників справи на спірні правовідносини не впливають та висновків суду по суті спору не змінюють.
У своїх рішеннях Європейський Суд з прав людини неодноразово зазначав, що рішення національних судів мають бути обґрунтованими, зрозумілими для учасників справ та чітко структурованими; у судових рішеннях має бути проведена правова оцінка доводів сторін, однак, це не означає, що суди мають давати оцінку кожному аргументу та детальну відповідь на нього. Тобто мотивованість рішення залежить від особливостей кожної справи, судової інстанції, яка постановляє рішення, та інших обставин, що характеризують індивідуальні особливості справи.
Разом з цим, згідно з пунктом 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України (пункт 1); обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії) (пункт 3); безсторонньо (пункт 4); добросовісно (пункт 5); з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації (пункт 7); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія) (пункт 8); своєчасно, тобто протягом розумного строку (пункт 10).
У відповідності до частин 1, 2 статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги докази, наявні в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким що підлягає до задоволення.
Розподіл судових витрат згідно із ст. 139 КАС України не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Івано-Франківської обласної прокуратури (код ЄДРПОУ 035830483, вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, 76000) про визнання протиправним і скасування рішення, визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії щодо обчислення періоду проходження служби (стажу роботи) для нарахування щомісячної надбавки за вислугу років Івано-Франківської обласної прокуратури, викладеного у протоколі від 14.11.2024 №7.
Визнати протиправною бездіяльність Івано-Франківської обласної прокуратури щодо не зарахування у стаж роботи ОСОБА_1 , що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період його безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 29.03.2022 по 16.06.2022 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби.
Зобов'язати Івано-Франківську обласну прокуратуру (код ЄДРПОУ 035830483, вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, 76000) зарахувати у стаж роботи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ), що дає право на одержання щомісячної надбавки за вислугу років, пільгової вислуги за період безпосередньої участі ОСОБА_1 у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України з 29.03.2022 по 16.06.2022 з розрахунку один місяць служби за три місяці служби.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Позивачу та відповідачу рішення надіслати через підсистему «Електронний суд».
Перебіг процесуальних строків, початок яких пов'язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету в розділ «Мої справи».
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя /підпис/ Кафарський В.В.