Постанова від 19.02.2025 по справі 463/1451/25

Справа №463/1451/25

Провадження №3/463/457/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2025 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Жовнір Г.Б., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 06 лютого 2025 року о 15:10 у місті Львові на вулиці Дмитра Донцова, 10, керуючи транспортним засобом марки «Mitsubishi Lancer», н.з. НОМЕР_1 , порушив вимоги п. 10.2 Правил дорожнього руху, змінюючи напрямок руху, виїжджаючи із житлової зони/двору не переконався у безпечності маневру та здійснив зіткнення з транспортним засобом марки «Porsche Cayenne», н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , що спричинило пошкодження транспортних засобів, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання за викликом суду не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений, клопотання про відкладення не подав.

Відповідно до положень ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі відсутності цієї особи справу можна розглянути на підставі матеріалів, які є у справі у відсутності правопорушника.

З урахуванням обмежених строків розгляду справи, повідомлення при складенні протоколу про розгляд справи в Личаківському районному суді м. Львова, а також того, що розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення може проводитися у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про можливість розгляду такої у відсутності ОСОБА_1 на підставі наявних доказів.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №240174 від 06 лютого 2025 року, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди.

Таким чином, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є ознаки правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Враховуючи вищенаведене, наявні в суду дані про особу правопорушника, тяжкість скоєного, до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Окрім цього, відповідно до ст.40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 124, 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та обрати йому покарання у виді адміністративного штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн (вісімсот п'ятдесят гривень).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в користь держави судовий збір в розмірі 605,6 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому даної постанови, а в разі її оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова надсилається для примусового виконання, а штраф стягується у подвійному розмірі, тобто становитиме 1 700 грн (одна тисяча сімсот гривень).

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.

Суддя: Жовнір Г.Б.

Попередній документ
125270879
Наступний документ
125270881
Інформація про рішення:
№ рішення: 125270880
№ справи: 463/1451/25
Дата рішення: 19.02.2025
Дата публікації: 21.02.2025
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Личаківський районний суд м. Львова
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (19.02.2025)
Дата надходження: 13.02.2025
Розклад засідань:
19.02.2025 10:00 Личаківський районний суд м.Львова
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЖОВНІР ГРИГОРІЙ БОГДАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ЖОВНІР ГРИГОРІЙ БОГДАНОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Юркевич Геннадій Володимирович