Ухвала від 11.02.2025 по справі 930/3471/23

Справа № 930/3471/23

Провадження №2/930/74/25

УХВАЛА

11.02.2025 року м. Немирів

Немирівський районний суд Вінницької області в складі:

головуючої судді Войницької Т.Є.,

за участі секретаря судового засідання Загребельного С.В.,

представника позивача - адвоката Ускової С.Е.,

розглянувши у судовому засіданні у залі суду м.Немирів цивільну справу за позовом представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Ускової Світлани Едуардівни до Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,-

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Немирівського районного суду Вінницької області перебуває вище вказана цивільна справа.

06.02.2025 від представника позивача надійшла заява про відмову позивача ОСОБА_1 від частини позовних вимог, а саме від позовної вимоги про визнанння за ОСОБА_1 права власності в порядку спадкування за законом на 1/3 частку житлового будинку «А'загальною площею 38,5 кв.м., в тому числі житловою площею 30,8 кв.м., з відповідною частиною господарських будівель і споруд, а саме: сарай «Б», сарай «б», сарай «В», «огорожа «1-3», що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , на яку мав право ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , закриття провадження в частині у зв'язку з відмовою від позовних вимог та повернення 50% судового збору, а саме 536 грн. 80 коп.

Представник позивача у судовому засіданні заяву підтримала та просила її задовольнити.

Представник відповідача Вороновицької селищної ради в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 49 ЦПК України позивач на будь-якій стадії судового процесу вправі відмовитися від позову.

Згідно ч.1 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.

Згідно ч.3 ст. 206 ЦПК України, у разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Згідно із ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.

Суд, розглянувши заяву позивача про відмову від позову, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне прийняти відмову від позову та на підставі ст. 255 ЦПК України закрити провадження у справі, оскільки позивач, відповідно до положень ст. ст. 49, 255 ЦПК України відмовився від позову, підстави для неприйняття такої відмови суд не встановив і відмова від позову не суперечить вимогам чинного законодавства та не порушує права сторін, наслідки відмови від позову у позивачу зрозумілі.

Згідно ч. 2 ст. 255 ЦПК України, про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.

Відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Оскільки позивач відмовився від частини позовних вимог до початку розгляду справи по суті, враховуючи положення ч. 1 ст. 142 ЦПК України, суд вважає можливим повернути позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого за відповідну позовну вимогу при поданні позовної заяви, а саме 536,80 грн., що є половиною від сплаченого ним судового збору за цю вимогу.

Керуючись ст. ст. 49, 142, 206, 255 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти відмову позивача ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник, адвокат Ускова Світлана Едуардівна, від частини позовних вимог до Вороновицької селищної ради Вінницького району Вінницької області, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.

Закрити провадження в частині визнанння за ОСОБА_1 права власності в порядку спадкування за законом на 1/3 частку житлового будинку «А'загальною площею 38,5 кв.м., в тому числі житловою площею 30,8 кв.м., з відповідною частиною господарських будівель і споруд, а саме: сарай «Б», сарай «б», сарай «В», «огорожа «1-3», що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , на яку мав право ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1

Розгляд справи в решті позовних вимог продовжити.

Повернути ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , за рахунок коштів Державного бюджету України 50 відсотків судового збору, сплаченого при подані позову до суду, а саме 536 гривень 80 копійок згідно платіжної інструкції №0.0.3354913572.1 від 13.12.2023.

Повернення сплаченої суми судового збору необхідно здійснити в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.

Апеляційну скаргу на ухвалу може бути подано протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя Т.Є. Войницька

Попередній документ
125260630
Наступний документ
125260632
Інформація про рішення:
№ рішення: 125260631
№ справи: 930/3471/23
Дата рішення: 11.02.2025
Дата публікації: 20.02.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Немирівський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них; за законом.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (30.09.2025)
Дата надходження: 26.12.2023
Предмет позову: визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.
Розклад засідань:
29.01.2024 08:40 Немирівський районний суд Вінницької області
14.03.2024 09:00 Немирівський районний суд Вінницької області
09.04.2024 08:20 Немирівський районний суд Вінницької області
01.05.2024 13:00 Немирівський районний суд Вінницької області
03.06.2024 10:00 Немирівський районний суд Вінницької області
29.07.2024 11:00 Немирівський районний суд Вінницької області
17.09.2024 10:00 Немирівський районний суд Вінницької області
21.10.2024 13:00 Немирівський районний суд Вінницької області
04.12.2024 09:00 Немирівський районний суд Вінницької області
11.02.2025 11:00 Немирівський районний суд Вінницької області
14.03.2025 09:00 Немирівський районний суд Вінницької області
30.04.2025 14:00 Немирівський районний суд Вінницької області
26.06.2025 14:00 Немирівський районний суд Вінницької області
30.09.2025 10:00 Немирівський районний суд Вінницької області