Ухвала від 28.10.2010 по справі 02-03/1589/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16тел. 235-24-26

УХВАЛА

про відмову у прийнятті позовної заяви

"28" жовтня 2010 р. № 02-03/1589/15

Суддя Рябцева О.О. розглянувши позовну заяву і додані до неї документи

за позовом заступника прокурора Києво-Святошинського району в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Київській області, м.Київ

до товариства з обмеженою відповідальністю «Укрресторансервіс», Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с.Петропавлівська Борщагівка

про зупинення діяльності ТОВ «Укрресторансервіс»

Встановив:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява заступника прокурора Києво-Святошинського району в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Київській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Укрресторансервіс»про зупинення діяльності ТОВ «Укрресторансервіс».

Прокурор в позовній заяві посилається на те, що державною екологічною інспекцією в Київській області винесено рішення №02/1 від 01.02.2010р. про тимчасову заборону (зупинення) з 03.02.2010р. діяльності ТОВ «Укрресторансервіс»до отримання дозволу та ліміту на утворення та розміщення відходів, дозволу на спеціальне водокористування, дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, проте відповідачем зазначене рішення не виконується, господарська діяльність підприємства здійснюється. Прокурор просить суд зупинити господарську діяльність ТОВ «Укрресторансервіс»до отримання дозволу на утворення та розміщення відходів, дозволу на спецводокористування, дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Відповідно до п. 3 Положення про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 548 від 19.12.2006р., основними завданнями Інспекції є здійснення державного контролю за додержанням вимог законодавства про охорону навколишнього природного середовища, раціональне використання, відтворення та охорону природних ресурсів, екологічну та в межах своєї компетенції радіаційну безпеку, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами на відповідній території.

Згідно з п. ж) ч. 1 ст.20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»до компетенції спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів і його органів на місцях належить обмеження чи зупинення (тимчасово) діяльності підприємств і об'єктів, незалежно від їх підпорядкування та форм власності, якщо їх експлуатація здійснюється з порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, вимог дозволів на використання природних ресурсів, з перевищенням нормативів гранично допустимих викидів, впливу фізичних та біологічних факторів і лімітів скидів забруднюючих речовин.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції -переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова особа чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Отже, рішення про тимчасову заборону (зупинення) діяльності ТОВ «Укрресторансервіс»№02/1 від 01.02.2010р., яке, як зазначає прокурор, не виконується відповідачем, прийняте Державною екологічною інспекцією в Київській області при здійснення нею владних управлінських функцій, а саме функції нагляду і контролю, в межах своїх повноважень, передбачених Положенням про Державну екологічну інспекцію в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 548 від 19.12.2006р. та в межах своєї компетенції, встановленої ст. 20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»щодо обмеження чи зупинення (тимчасово) діяльності підприємств.

Згідно з ч.1. ст. 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі: 1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів; 2) справи про банкрутство; 3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; 4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів; 5) справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери; 6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.

Зазначений спір не є таким, що підвідомчий господарським судам відповідно до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч. 1, п.5 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій та на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Отже, зазначений спір підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, зазначений позов не підлягає розгляду в господарських судах України.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України, а тому суд відмовляє у прийнятті позовної заяви на підставі п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України.

Враховуюче викладене та керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

Відмовити заступнику прокурора Києво-Святошинського району в прийнятті позовної заяви в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Київській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Укрресторансервіс»про зупинення діяльності ТОВ «Укрресторансервіс».

Додаток: позовна заява та додані до неї документи на 22 аркушах -в першу адресу.

Суддя Рябцева О.О.