Справа № 127/5300/25
Провадження № 1-в/127/81/25
"18" лютого 2025 р.м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі головуючого судді: ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
особи, щодо якої розглядається подання ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вінниці подання т.в.о. начальника Відділення поліції № 1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого 31.01.2020 року Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 4 ст. 296, ч.2 ст. 345, ч. 1 ст.70, ч. 5 ст. 72 КК України на 3 роки 6 місяців позбавлення волі. Звільненого 16.09.2022 року по закінченню строку покарання-
До Вінницького міського суду Вінницької області 18.02.2025 року з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 звернувся т.в.о. начальника Відділення поліції № 1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області майор поліції ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що після звільнення з місць позбавлення волі постановою Літинського районного суду Вінницької області від 16.09.2022 року відносно ОСОБА_3 було встановлено адміністративний нагляд терміном на 1 рік з рядом обмежень, дія якого закінчилась. Разом з тим, так як ОСОБА_3 належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, в зв'язку з чим, постановою Вінницького міського суду Вінницької області від 07.02.2024 року відносно ОСОБА_3 був знову встановлений адміністративний нагляд на термін шість місяців з рядом обмежень.
Всупереч цьому, ОСОБА_3 на шлях виправлення так і не став, та перебуваючи під адміністративним наглядом неодноразово порушував обмеження адміністративного нагляду встановлені судом та систематично вчиняв адміністративні правопорушення, внаслідок чого неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності незважаючи на письмові попередження про неприпустимість скоєння адміністративних, кримінальних порушень та можливість продовження або зміни обмежень адміністративного нагляду, в зв'язку з чим, постановою Вінницького міського суду Вінницької області 01.08.2024 року ОСОБА_3 було продовжено адміністративний нагляд на термін шість місяців з рядом обмежень.
В подальшому, ОСОБА_3 перебуваючи під адміністративним наглядом належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності. Вказане зумовило звернення із поданням про встановлення обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 .
В судовому засіданні ОСОБА_3 повідомив, що намагається стати на шлях виправлення.
Суд, дослідивши матеріали подання, заслухавши пояснення ОСОБА_3 дійшов наступного висновку.
Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначаються Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
З матеріалів подання слідує, що ОСОБА_3 засуджений вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 31.01.2020 року за ч. 4 ст. 296, ч.2 ст. 345,ч. 1 ст.70, ч. 5 ст. 72 КК України до покарання у виді 3 років 6 місяців позбавлення волі.
Згідно довідки про звільнення серії ВІН № 017210 від 16.09.2022 року ОСОБА_3 16.09.2022 року звільнений від відбування покарання по закінченні строку відбування покарання.
Відповідно до постанови Вінницького міського суду Вінницької області від 01.08.2024 року вбачається, що ОСОБА_3 продовжено адміністративний нагляд терміном на 6 місяців з рядом обмежень, дія якого закінчилась 01.02.2025 року.
Після закінчення вказаного строку адміністративного нагляду з поданням про продовженням адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 орган поліції до суду не звертався.
За таких підстав, на даний час підлягає оцінці підставність застосування до ОСОБА_3 нового адміністративного нагляду.
З долучених до матеріалів справи доказів судом встановлено, що 30.01.2025 року ОСОБА_3 було останній раз притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 340 грн.
Доказів того, що починаючи з 01.02.2025 року ОСОБА_3 вчиняв інші адміністративні правопорушення чи порушував громадський порядок та права інших громадян, суду не надано. Останнє попередження щодо ОСОБА_3 застосовано 30.01.2025 року. Після вказаного він жодного правопорушення не вчинив.
Відповідно до пункту “в» статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд, серед інших, встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Зазначене, а саме відсутність доказаів систематичності вчинення порушень після здійсненого попередження органів внутрішніх справ, свідчить про відсутність, визначених ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", правових підстав для встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду, що зумовлює прийняття судом рішення про відмову в задоволенні подання.
Керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
В задоволенні подання т.в.о. начальника Відділення поліції №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 - відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: