Ухвала від 18.02.2025 по справі 456/5847/23

Справа № 456/5847/23

Провадження № 1-в/456/43/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2025 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю представника Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , засудженого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Стрий справу за поданням начальника Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, уродженцю м. Стрий, не працюючому, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимому, судимість у відповідності до ст.ст. 89, 90 КК України не погашена,

ВСТАНОВИВ:

В поданні начальник Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 просить встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» та у зв'язку з цим застосувати відповідні обмеження. Своє подання мотивує тим, що 17.09.2015 ОСОБА_4 по відбуттю строку покарання із Миколаївської ВК №50 був звільнений та став на облік в Стрийському РУП ГУ НП у Львівській області, як особа яка формально підпадає під адміністративний нагляд. Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 на шлях виправлення не став і вчинив ряд адміністративних правопорушень, а саме: 22.07.2024 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП, 08.08.2024 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 173-2 КУпАП, 11.08.2024 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 173-2 КУпАП, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності. Так як, згідно з п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, схильний до протиправної діяльності, тому підпадає під адміністративний нагляд. У зв'язку з наведеним, клопоче суд встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 терміном на 1 рік.

Представник Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 зарекомендував себе з негативної сторони, на шлях виправлення не став, систематично вчиняє правопорушення, за що неодноразово піддавався адміністративному стягненню. Просить подання задоволити.

В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечив проти встановлення щодо нього адміністративного нагляду.

Заслухавши пояснення засудженого та представника Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 , вивчивши подання та інші матеріли справи, вважаю, що подання слід задоволити, виходячи з наступного.

Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки визначені Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Згідно зі ст. 2 вказаного Закону, адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до п. «в» ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

У відповідності з вимогами ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону, належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому, слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному ст. 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Згідно з вироком Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 13.12.2023, ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 389 КК України та призначено покарання у виді 3 /трьох/ місяців арешту /а.с.2-4/.

Згідно з вироком Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 25.04.2023, ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 125 КК України та призначено йому покарання у виді громадських робіт на строк 220 /двісті двадцять/ годин /а.с.5/.

Згідно з вироком Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 28.10.2010, ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 152, ч.2 ст. 126 КК України, на підставі ст. 70 КК України призначено йому остаточне покарання у виді 7 /семи/ років позбавлення волі /а.с.6-20/.

Постановою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 29.08.2024 ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 173-2 КУпАП та призначено стягнення у виді штрафу у розмірі 170,00 грн. /а.с.21/.

Постановою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 24.09.2024 ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 173-2 КУпАП та призначено стягнення у виді штрафу у розмірі 680,00 грн. /а.с.22/.

11.08.2024 старшим ДОП ВП Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 зроблено попередження ОСОБА_4 , у зв'язку із скоєнням ним правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КК України про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права громадян, відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» обмежень /а.с.23/;

08.08.2024 старшим ДОП ВП Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 зроблено попередження ОСОБА_4 , у зв'язку із скоєнням ним правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КК України про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права громадян, відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» обмежень /а.с.24/;

22.07.2024 старшим ДОП ВП Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 зроблено попередження ОСОБА_4 , у зв'язку із скоєнням ним правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КК України про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права громадян, відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» обмежень /а.с.25/;

Адміністративний нагляд має на меті, не тільки контроль за поведінкою, особи, яка має не погашену судимість, а й застосування заходів виховного впливу.

Зважаючи на викладене, та враховуючи те, що ОСОБА_4 неодноразово судимий, на шлях виправлення не став та продовжує систематично вчиняти правопорушення, не працевлаштований, тому суд вважає, що подання про встановлення адміністративного нагляду слід задоволити.

Керуючись п. «в» ст. 3, ст. ст. 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

УХВАЛИВ:

Подання начальника Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_7 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 задоволити.

Встановити ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 1 /один/ рік.

Застосувати до ОСОБА_4 такі обмеження:

- Заборонити вихід з помешкання за адресою: АДРЕСА_1 з 22:00 год. до 06:00 год.;

- Заборонити виїзд за межі м. Стрий Львівської області без дозволу керівництва Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області;

- Прибувати на реєстрацію в Стрийське РУП ГУ НП у Львівській області щосуботи з 09:00 год. до 11:00 год.

Копію ухвали для виконання направити начальнику Стрийського РУП ГУ НП України у Львівській області.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом семи діб з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1