Рішення від 17.02.2025 по справі 420/35295/24

Справа № 420/35295/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Хлімоненкової М.В., розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якому позивач просить суд:

1.Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 80% до 70% при перерахунку пенсії з 09.09.2022 року на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі 420/6746/22 від 09.08.2022 року , на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №22/6-6566 від 11.11.2021 року, виданої Департаментом персоналу МВС України станом на листопад 2019 року.

2.3обов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 09 вересня 2022 року здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення на підставі довідки про розмір грошового забезпечення №22/6-6566 від 11.11.2021 року, виданої Департаментом персоналу МВС України станом на листопад 2019 року, та здійснити виплату різниці між максимально нарахованим та фактично виплаченим розміром з 09.09.2022 року на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі 420/6746/22 від 09.08.2022 року, по день проведення перерахунку у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказує, що він перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Одеській області, отримує пенсію за вислугу років з 01.11.2012, яка була призначена у розмірі 80% грошового забезпечення. Втім, під час виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №420/6746/22 Головним управлінням ПФУ в Одеській області було протиправно зменшено відсотковий розмір пенсії позивача до 70%. На думку позивача, такі дії Головного управління не узгоджуються з приписами чинного законодавства, оскільки відповідно до чинного законодавства, при перерахунку пенсії військовослужбовцям має застосовуватись норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії. Норма, законодавства, якою керувався відповідач при зменшенні відсоткового розміру пенсії позивача під час здійснення перерахунку за рішенням суду, не розповсюджується на позивача, адже відповідні зміни у законодавстві відбулись після того, як пенсію позивачу вже було призначено та відповідно визначено її відсотковий розмір, який не може бути змінений у подальшому під час здійснення перерахунків пенсії, оскільки призводить до звуження прав позивача, зокрема з огляду на те, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсязі існуючих прав і свобод.

Ухвалою суду від 19.11.2024 року відкрито спрощене позовне провадження у справ.

Відповідач до суду надав відзив на позовну заяву, у якому просить відмовити у задоволенні позову.

У своїх доводах відповідач вказує, що пенсія за вислугу 35 років була призначена Позивачу відповідно до статті 13 Закону України від 09.04.1992 № 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з 01.11.2012 у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення. Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до пункту “а» статті 13 Закону в редакції, що діяла до 01.10.2011 не повинен був перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Однак, в подальшому Законом України від 27.03.2014 № 1166-УІІ "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" до зазначеної статті внесено зміни, якими передбачено, що максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. З прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова № 103) перерахунок раніше призначених пенсій було здійснено за нормами законодавства, що діяло на момент перерахунку. Надалі, на підставі наданої Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії за нормами, чинними на січень 2016, Головним управлінням з 01.01.2016 здійснено перерахунок пенсії виходячи з розміру 70 % відповідних суми грошового забезпечення.

Відповідач звертає увагу, що до проведення відповідного перерахунку Позивач отримував пенсію виходячи з розміру грошового забезпечення, яке він отримував особисто на момент звільнення з військової служби. Тому і відсотковий розмір грошового забезпечення був застосований відповідно до законодавства, що діяло на момент призначення пенсії. Однак, у 2018 році позивачу проведено перерахунок пенсії уже на підставі видів грошового забезпечення діючих поліцейських, тому і застосуванню підлягає законодавство, що діє на момент виникнення права на такий перерахунок - станом на 01.01.2016.

Також, відповідач звертає увагу, що передбачені законами соціально-економічні права не є абсолютними. Механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема, через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу інтересів усього суспільства. Крім того, такі заходи можуть бути зумовлені необхідністю запобігання чи усунення реальних загроз економічній безпеці України, що згідно з ч.1 ст.17 Конституції України є найважливішою функцією держави. Отже, зміна механізму нарахування певних видів соціальних виплат та допомоги є конституційно допустимою до тих меж, за якими ставиться під сумнів сама сутність змісту права на соціальний захист. В даному випадку, як наголошується відповідачем, внесенням змін до ст.13 Закону № 2262 зменшенням максимального розміру пенсії до 70% грошового забезпечення право позивача на пенсію не скасоване, тоді як обмеження максимального розміру пенсії було закладено у ст. 13 Закону і в первісній редакції. Вказаними змінами не відбулося звуження обсягу існуючого права позивача на призначення пенсії. Так само і не було факту скасування чи звуження обсягу досягнутих прав за критеріями, зазначеними у рішенні Конституційного Суду України від 22.09.05р. № 5- рп/2005. Як результат, позивач отримує пенсійні виплати, сума яких не зменшувалась, право на перерахунок пенсії реалізовано. Таким чином, перерахунок пенсії Позивачу здійснено відповідно до вимог законодавства, що діяло на момент виникнення права на такий перерахунок, і на даний час виплата пенсії здійснюється відповідно до вимог діючого законодавства, тому підстави для визнання протиправними дій головного управління відсутні.

Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

Позивач - ОСОБА_1 , є пенсіонером, перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та з 01.11.2012 отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року (далі - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до наявної у справі копії протоколу за пенсійною справою 1503011390 (МВС) від 01.11.2012, пенсію позивачу було призначено у розмірі - 80% грошового забезпечення (вислуга років 35).

Із заяв по суті справи судом також встановлено, що Головне управління ПФУ в Одеській області на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09.08.2022 у справі №420/6746/22, здійснило перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 року.

Згідно наявної у справі копії перерахунку пенсії за пенсійною справою №1503011390 ОСОБА_1 , 15 грудня 2022 року пенсійним органом перераховано пенсію позивача з 01.12.2019, основний розмір пенсії:70% грошового забезпечення (вислуга років 35).

Тобто, відсотковий розмір пенсії позивача під час проведено перерахунок його пенсії 15.12.2022 на виконання рішення суду у справі №420/6746/22 було зменшено з 80% до 70%.

В подальшому, пенсія позивачу також перераховувалась з 01.03.2024, про що свідчить наявна у справі копія відповідного перерахунку за пенсійною справою №1503011390, відповідно до якої основний розмір пенсії позивача також - 70% грошового забезпечення (вислуга років 35).

Позивач через свого представника звернувся до ГУ ПФУ в Одеській області із заявою від 12.07.2024, в якій просив перерахувати та виплачувати пенсію у відповідності до положень постанови КМУ від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», застосувавши розмір пенсії, визначений на момент первинного призначення пенсії, з урахуванням раніше проведених виплат, починаючи з 01.09.2022 і надалі.

У відповідь на електронну заяву щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 , відповідач листом від 09.08.2024 №22663-20167/Н-02/8-1500/24 повідомив про те, що 09.09.2022 набрало чинності рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09.08.2022 по справі № 420/67846/22, яким встановлено нові види грошового забезпечення, які не були враховані при перерахунку пенсії за рішенням суду по справі № 420/1411/20 у розмірі 80 % грошового забезпечення, згідно із довідкою Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області про розмір грошового забезпечення, що враховувалась для перерахунку пенсій станом на січень 2016 року, то перерахунок пенсії ОСОБА_1 проведено з 01.12.2019 у розмірі 70 % грошового забезпечення, що передбачено статтею 13 Закону України від 09.04.1992 № 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням оновленої довідки Державної установи “Територіальне медичне об'єднання МВС України по Одеській області» від 11.11.2021 № 22/6- 6566.

Вважаючи такі дії відповідача, які виразились у зменшенні відсоткового розміру пенсії позивача з 80% на 70% протиправними, позивач звернувся до суду із цим позовом.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи відповідають вони встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України вимогам.

Вимогами ч.2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ).

Стосовно дій відповідача з приводу зменшення відсоткового розміру пенсії позивача суд зазначає таке.

Згідно із ст.63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-XII у редакції, на час призначення позивачу пенсії, загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VІІ внесено зміни до ч. 2 ст. 13 Закону №2262-XII та викладено в такій редакції: максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Ці зміни набрали чинності з 01.05.2014.

Отже, на момент виникнення спірних правовідносин, відповідно до Закону від 27.03.2014 №1166-VІІ, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону №2262-XII, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Разом з цим, відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону №2262-XII, уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 10.02.2021 у справі №0940/2217/18.

Суд зазначає, що стаття 13 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.

Зміни до статті 63 Закону №2262-XII Законом №1166-VII не вносилися.

Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені зокрема Законом від 27.03.2014 № 1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-XII щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону №2262-XII, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону від 27.03.2014 №1166-VII не зазнала.

Аналогічні правові висновки викладені у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 04.02.2019 за результатами розгляду зразкової адміністративної справи №240/5401/18, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019.

Також, суд відзначає, що вимогами ч.1, 2 ст.6 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

При вирішенні даного спору застосуванню підлягають положення ст.58 Конституції України, за змістом якої Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Отже, при перерахунку пенсії має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

З урахуванням наведеного та з огляду на те, що при виході позивача на пенсію її розрахунок проводився виходячи з 80% від грошового забезпечення позивача, суд приходить висновку, що відповідачем протиправно зменшено розмір грошового забезпечення позивача при перерахунку основного розміру пенсії з 80% до 70% грошового забезпечення.

Відтак, вимоги позивача щодо протиправності застосованого відповідачем при перерахунку пенсії позивача на виконання рішення суду є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідачем у відзиві на позовну заяву не доведено правомірності застосованого зменшення відсоткового розміру пенсії позивача з 80% як було встановлено на момент призначення, наведені доводи органу ПФУ є безпідставними, хибними та ґрунтуються на невірному тлумаченні відповідачем норм чинного законодавства.

Разом з цим, суд зауважує, що відповідно до встановлених обставин справи, перерахунок пенсії позивача з 01.12.2019 на підставі рішення суду у справі №420/6746/22, під час якого й було зменшено відсотковий розмір пенсії позивача, ГУ ПФУ в Одеській області здійснило 15.12.2022, отже вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню починаючи з 15.12.2022, а не з 09.09.2022, як зазначається у позові.

Також, суд не вбачає підстав для задоволення вимог позивача в частині зобов'язання відповідача здійснити виплату різниці між максимально нарахованим та фактично виплаченим розміром по день проведення перерахунку, адже обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду.

У спірному ж випадку, як встановлено судом з матеріалів справи, перерахунку пенсії позивача виходячи із відсоткового розміру пенсії 80% ще не здійснено, жодні суми за наслідком такого перерахунку ще не нараховані, відповідно, не визначено і різниці між нарахованою та фактично виплаченою сумою, не здійснено жодних виплат.

Таким чином, наразі, у вказаній частині позову відсутній спір. Отже, такі вимоги позивача є передчасними.

Суд зазначає, що у випадку, якщо позивач за результатом проведеного відповідачем, на підставі рішення суду у вказаній справі, перерахунку буде не згоден з нарахованою до сплати сумою пенсії, він не позбавлений права звернутися до суду із відповідним позовом.

Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні позовних вимог про зобов'язання відповідача здійснити виплату різниці між максимально нарахованим та фактично виплаченим розміром по день проведення перерахунку, слід відмовити, як передчасних.

Щодо посилань відповідача на факт пропуску позивачем строку для звернення до суду із вказаним позовом, суд зазначає наступне.

Згідно з ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Судова палата з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у постанові від 31.03.2021 у справі № 240/12017/19 зазначила, що пенсія є щомісячним періодичним платежем, а тому в будь-якому разі її розмір відомий особі, яка її отримує. Така особа має реальну, об'єктивну можливість виявити належну зацікавленість та вчинити активні дії з метою отримання інформації про рішення, на підставі якого було здійснено призначення пенсії чи був здійснений її перерахунок, з яких складових вона складається, як обрахована та на підставі яких нормативно-правових актів був здійснений саме такий її розрахунок чи розрахунок її складових. Отже, з дня отримання пенсійної виплати особою, якій призначена пенсія вона вважається такою, що повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи законних інтересів. Винятком з цього правила є випадок, коли така особа без зайвих зволікань, в розумний строк після отримання пенсійної виплати, демонструючи свою необізнаність щодо видів та розміру складових призначеної (перерахованої) їй пенсії звернулась до пенсійного органу із заявою про надання їй відповідної інформації. В такому випадку особа вважається такою, що дізналась про порушення її прав при отриманні від пенсійного органу відповіді на подану нею заяву.

Суд зазначає, що в матеріалах справи відсутні докази сповіщення позивача про зменшення йому відповідачем відсоткового розміру пенсії. В контексті зауважень позивача та наведеного вище суд також звертає увагу, що оскільки після перерахунку пенсії ОСОБА_1 , розмір виплачуваної пенсійної вплати позивачу збільшився, позивач фактично не міг бути обізнаним про зменшення відсоткового розміру пенсії. Лише після надання відповідачем відповідних копій перерахунків пенсії за пенсійною справою позивача, йому достеменно стало відомо про застосований відповідачем під час перерахунку пенсії позивача відсотковий розмір пенсії.

Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про часткове задоволення даного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу адміністративного судочинства України, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).

З огляду на викладене, оскільки судом прийнято рішення про задоволення вимог позивача, суд вважає за доцільне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судові витрати у вигляді сплаченого за подання цього позову судового збору у сумі 1211,20 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з 80% до 70% грошового забезпечення при здійснення 15.12.2022 перерахунку пенсії з 01.12.2019 року на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі 420/6746/22 від 09.08.2022 року.

3обов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 15.12.2022 перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 у розмірі 80% відповідних сум грошового забезпечення, з урахуванням виплачених сум.

У задоволенні решти вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області 1211,20 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, адреса: вул.Канатна, 83, м.Одеса, 65012.

Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА