Рішення від 18.02.2025 по справі 160/32615/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 лютого 2025 рокуСправа №160/32615/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Турлакової Н.В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка полягає у ненаданні відстрочки від призову за мобілізацією ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) на підставі пункту третього частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»;

- зобов'язати відповідача ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) надати, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ) відстрочку від призову за мобілізацією на підставі пункту третього частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», як чоловіку, на утриманні якого перебуває троє і більше дітей віком до 18 років строком на один рік до травня 2025 року, про що видати довідку за встановленою формою про надання відстрочки від призову за мобілізацією на підставі статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та внести відповідні відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 01.05.2024 року ОСОБА_1 звернувся до начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 із заявою про надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, у зв'язку із тим, що ОСОБА_1 має на утриманні трьох дітей віком до 18 років. 30.05.2024 ОСОБА_1 видала військово-обліковий документ №280520241425317100005, засвідчений підписом начальника ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_2 30.05.2024. Того ж дня, 30.05.2024 року ІНФОРМАЦІЯ_5 відповідно до ст.23 ЗУ « Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» ОСОБА_1 надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації строком на 12 місяців, тобто до травня місяця 2025 року, про що надано довідку від 30.05.2024 вих. 4/5177 яка підписана начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_3 . Одночасно із тим, 30.05.2024 року відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період затвердженого постановою КМУ №560 від 16.05.2024, відомості про наявну у ОСОБА_1 відстрочку були внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів за №280520241425317100005. З урахуванням дати прийняття рішення про надання ОСОБА_1 відстрочки від призов на військову службу під час мобілізації 30.05.2024 року, відстрочка надана з урахуванням змін у законодавстві що мали місце 16.05.2024 року. Станом на сьогодні, без законних на те підстав, відомості про наявну у ОСОБА_1 відстрочку з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, були незаконно видалені та ОСОБА_1 незаконно позбавили наданої раніше йому відстрочки. Так, з метою підтвердження факту анулювання наявної у ОСОБА_1 відстрочки на офіційну електронну адресу ним до ІНФОРМАЦІЯ_4 поданий інформаційний запит. Проте, 28.11.2024 року о 18:55 години після закінчення робочого часу, він отримав відповідь, що у зв'язку зі змінами у законодавстві відповідно Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період затвердженого постановою КМУ№560 від 16.05.2024 встановлений порядок надання відстрочки на період особливого стану, та ОСОБА_1 необхідно звернутися з відповідною заявою до комісії про надання відстрочки, та у разі позитивного рішення відомості про наявну відстрочку будуть внесені до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Така відповідь свідчить про те, що ІНФОРМАЦІЯ_5 безпідставно позбавили ОСОБА_1 наданої йому раніше законної відстрочки, тобто відмовлено у наданні сформований в системі відстрочки.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.12.2024 відкрито провадження у справі та призначено розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).

Від відповідача надійшов відзив на позов, в якому зазначено, що позивач перебуває на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 та 01.05.2024 звернувся із заявою про надання йому відстрочки від призову на військову службу. За результатами розгляду заяви було надано відповідь від 30.05.2024, що він не підлягає призову на військову службу під час мобілізації "згідно абзацу частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" в редакції Закону №2122-ІХ від 15.03.2022. Будь-яких довідок позивачу не видавалось, була надана відповідь на звернення. Додаючи до заяви від 01.05.2024 копії свідоцтв про народження дітей, де зазначено батьківство позивача, ОСОБА_1 підтверджував своє право на відстрочку від призову з підстав абз.4 ч.1 ст.23 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", що діяла на час звернення 01.05.2024 позивача з заявою. До 18.05.2024 нормативні акти, які регламентували б порядок оформлення відстрочки від призову на підставі ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не було. 18.05.2024 набрала чинності постанова КМУ від 16.05.2024 №560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період", якою було врегульовано процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення. Відповідно до положень пункту 60 Порядку відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більше як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. Після затвердження Законом України від 23.07.2024 Указу Президента України від 23.07.2024 №470/2024 "Про продовження строку проведення загальної мобілізації" військовозобов'язаному ОСОБА_1 для оформлення відстрочки необхідно звернутись з заявою на ім'я голови комісії з розгляду питань надання відстрочки.

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

За приписами ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст.258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд встановив наступне.

Листом від 30.05.2024 року №4/5177 ІНФОРМАЦІЯ_5 розглянув заяву ОСОБА_1 від 01.05.2024 про надання відстрочки у зв'язку з тим, що він має на утриманні трьох дітей віком до 18 років (копія заяви в матеріалах справи відсутні) та повідомив, що згідно абзацу частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" в редакції Закону №2122-ІХ від 15.03.2022 ви не підлягаєте призову на військову службу під час мобілізації. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації дійсна за наявності військово-облікового документа. У разі зміни військово-облікових даних стосовно права на відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації зобов'язані особисто повідомити ІНФОРМАЦІЯ_7 в семиденний термін. Відстрочка дійсна терміном 12 місяців.

03.06.2024 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 отримано військово-обліковий документ №280520241425317100005 від 30.05.2024, який видано ІНФОРМАЦІЯ_5 .

У графі 8 "Відстрочка від призову (направлення) на військову службу (базову ВП) відмітки відсутні.

У графі 13 "Відмітки про військовий облік" зазначено взято на військовий облік ІНФОРМАЦІЯ_8 28.05.2024р.

Листом від 28.11.2024 року №78/8/14086, ІНФОРМАЦІЯ_5 було розглянуто заяву позивача від 15.11.2024 року (копія заяви відсутня в матеріалах справи) та повідомлено наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_3 30.05.2024 у відповідь на звернення ОСОБА_1 від 01.05.2024 повідомлено про наявність відстрочки від призову ОСОБА_1 на військову службу під час мобілізації, на особливий період терміном дванадцять місяців згідно абзацу частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" в редакції Закону №2122-ІХ від 15.03.2022, а саме не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Відомості щодо наявності у вас обставин відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внесені до ЄДРПВР.

Разом з цим 18.05.2024 набрав чинності Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою КМУ від 16.05.2024 року №560, яким врегульовано процедуру надання військовозобов'язаним та резервістам відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період та її оформлення.

Згідно пункту 60 Порядку відстрочка від призову на військову службу по мобілізації на особливий період надається на строк дії відповідних законної підстав, але не більше як на строк проведення мобілізації.

Відповідно до Указу Президента України "Про продовження строк дії воєнного стану в Україні" №4024-ІХ від 29.10.2024, Законом №4024-ІХ передбачено продовження воєнного стану з 05 години 30 хвилин 10.11.2024 року до 07.02.2025 року 05 години 30 хвилин та продовжено строк проведення загальної мобілізації в України на 90 діб.

На виконання зазначених вимог та приведення у відповідність до них стан ведення ЄДРПВР, відомості, які суперечать зазначеним нормам вимогам видалені.

За таких обставин відомості про наявність обставин відстрочки від призову ОСОБА_1 на військову служба під час мобілізації, на особливий період у зв'язку перебуванням на його утриманні трьох і більше дітей віком до 18 років, можливо внести до ЄДРПВР тільки після звернення із вказаним питанням до комісії для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період при ІНФОРМАЦІЯ_1 та за результатами розгляду прийняття позитивного рішення.

Позивач вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо не надання відстрочки, звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Згідно ч.ч. 1, 2 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу» від 25.03.1992 №2232-XII (далі Закон №2232-ХІІ) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до частини сьомої статті 1 Закону №2232-ХІІ виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

За нормами частини третьої статті 1 Закону №2232-ХІІ військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Пунктом 12 частини першої статті 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що особливий період це період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Відповідно до частини першої статті 39 Закону №2232-ХІІ, призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов'язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації.

Статтею 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 №3543-ХІІ (далі - Закон №3543-ХІІ в редакції на час виникнення спірних відносин) визначено, що мобілізація комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Так, згідно із положеннями статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (у редакції станом на час виникнення спірних правовідносин 01.05.2024 року), не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Щодо позовної вимоги про визнання протиправною бездіяльність відповідача ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яка полягає у ненаданні відстрочки від призову за мобілізацією ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) на підставі пункту третього частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», суд зазначає наступне.

Позивач 01.05.2024 року звернувся до відповідача із заявою про надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, у зв'язку із тим, що має на утриманні трьох дітей віком до 18 років: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_9 свідоцтво про народження дитини серія НОМЕР_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_10 свідоцтво про народження дитини серія НОМЕР_4 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_11 свідоцтво про народження дитини серія НОМЕР_5 .

Як встановлено судом з листа відповідача від 28.11.2024, ІНФОРМАЦІЯ_3 30.05.2024 у відповідь на звернення ОСОБА_1 від 01.05.2024 повідомлено про наявність відстрочки від призову ОСОБА_1 на військову службу під час мобілізації, на особливий період терміном дванадцять місяців згідно абзацу частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" в редакції Закону №2122-ІХ від 15.03.2022, а саме не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Відомості щодо наявності обставин відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внесені до ЄДРПВР.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією та законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це завжди пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод, інтересів фізичної чи юридичної особи.

Як зазначалось вище, відповідачем за результатами розгляду заяви позивача про надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації було надано відстрочку терміном дванадцять місяців відомості щодо наявності якої внесені до ЄДРПВР, що виключає обставини бездіяльності відповідача.

Перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення згідно з ч.ч.7, 8 ст.23 ЗУ №3543-XII здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлюватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на одну з вищезазначених відстрочок. Порядок оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою цього реєстру визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року №154 (далі Положення №154), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.

Відповідно до абз.9 п.11 Положення №154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час, які надаються в установленому порядку, а також ведуть їх спеціальний облік.

Оскільки відповідач є органом військового управління, що забезпечує виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, саме на нього покладено обов'язок щодо прийняття рішення про надання відстрочки від призову під час мобілізації та в особливий період і воєнний час.

З 18.05.2024 змінено порядок отримання відстрочки від військової служби, адже були внесені зміни до ст.23 ЗУ №3543-XII. Також із вказаної дати набрав чинності Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року №560 (далі Порядок №560), який визначає алгоритм отримання військовозобов'язаними особами відстрочки.

Відповідно до п.п.56, 57 Порядку №560 відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Згідно з п.58 Порядку №560 за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації.

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (п.59 Порядку №560).

Відповідно до п.60 Порядку №560 комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов'язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 ч.3 ст.23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста.

Отже, станом на час розгляду справи, рішення про надання відстрочки від призову під час мобілізації приймається комісією, створеною при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах), за наслідками розгляду особисто поданої заяви військовозобов'язаного за формою, визначеною у додатку 4, та відповідних документів, визначених Додатком 5 до Порядку №560.

Так, згідно прохальної частини позову, позивач просить суд зобов'язати відповідача ІНФОРМАЦІЯ_3 надати, ОСОБА_1 , відстрочку від призову за мобілізацією на підставі пункту третього частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», як чоловіку, на утриманні якого перебуває троє і більше дітей віком до 18 років строком на один рік до травня 2025 року, про що видати довідку за встановленою формою про надання відстрочки від призову за мобілізацією на підставі статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», та внести відповідні відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Однак, матеріали справи свідчать, що позивач особисто не звертався до відповідача із заявою за формою, визначеною у додатку 4, та відповідними документами, визначеними Додатком 5 до Постанови №560, що з урахуванням чинних на час вирішення спору норм свідчить про порушення позивачем вимог Порядку №560.

Оскільки позивач не надав суду доказів особистого подання відповідачу заяви з доданими документами про надання йому відстрочки від призову на військову службу по мобілізації, суд дійшов висновку, що позивач не довів звернення до відповідача встановленим порядком для реалізації його права на отримання відстрочки.

Отже позивачем не дотримано порядок отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, встановлений чинним законодавством.

При цьому, суд також не може перебирати на себе функцію органу військового управління, що забезпечує виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, та приймати рішення про надання позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації замість такого органу, поза встановленою процедурою, оскільки це не відноситься до завдань адміністративного судочинства, а відповідно позовні вимоги про зобов'язання відповідача надати позивачу відстрочку від проходження військової служби під час мобілізації також не підлягають задоволенню.

Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Оскільки у позовних вимогах відмовлено, суд не здійснює розподіл судових витрат.

Керуючись ст.ст.241-250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Н.В. Турлакова