Справа № 483/46/25
Провадження № 3/483/48/2025
Іменем України
18 лютого 2025 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Шевиріна Т. Д.,
за участю секретаря - Шилінскас О.В.,
прокурора - Ніконової К.А.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, що надійшли з управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області про притягнення:
ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Очакові Миколаївської області, на момент вчинення правопорушення обіймала посаду провідного спеціаліста сектору прийому громадян відділу соціальних виплат і компенсацій Очаківської міської ради, на час розгляду протоколів не працює, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
13 січня 2025 року до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області надійшли протоколи № 1 від 02 січня 2025 року (справа №483/46/25, провадження №3/483/48/2025), № 2 від 02 січня 2025 року (справа №483/47/25, провадження №3/483/49/2025), № 3 від 02 січня 2025 року (справа №483/48/25, провадження №3/483/50/2025) про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , складені оперуповноваженим управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Національної поліції України.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням того, що судом одночасно відносно ОСОБА_1 розглядається 3 справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 176-2 КУпАП, вважаю за необхідне об'єднати їх в єдине провадження та присвоїти їм єдиний номер №483/46/25, провадження №3/483/48/2025.
ОСОБА_1 , будучи провідним спеціалістом сектору прийому громадян відділу соціальних виплат і компенсацій Очаківської міської ради та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо своєчасного подання декларації типу «щорічна» за 2021 рік, а саме у строк до 31 січня 2024 року, а подала її лише 24 лютого 2024 року.
Крім того, ОСОБА_1 , будучи провідним спеціалістом сектору прийому громадян відділу соціальних виплат і компенсацій Очаківської міської ради та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», порушила вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо несвоєчасного подання декларації типу «щорічна» за 2022 рік, тобто у строк до 31 січня 2024 року а подала її лише 25 лютого 2024 року.
Також, ОСОБА_1 , будучи провідним спеціалістом сектору прийому громадян відділу соціальних виплат і компенсацій Очаківської міської ради та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», порушила вимоги абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме щодо своєчасного подання декларації типу «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, у строк до 31 січня 2024 року, а подала її лише 25 лютого 2024 року.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 факт несвоєчасного подання декларацій типу «щорічні» за 2021, 2022 роки та декларації типу «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, визнала. Надала пояснення, що у зв'язку із відсутністю технічної можливості пропустила строк подання декларації. Про обов'язок подати декларацію її було повідомлено, про наслідки несвоєчасного подання декларації була обізнана.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши протоколи про адміністративне правопорушення та додані до них докази, суд дійшов такого.
Судом встановлено, що наказом №40-к від 31.07.2020р. ОСОБА_1 призначена на посаду провідного спеціаліста сектору прийому громадян відділу соціальних виплат і компенсацій Очаківської міської ради з 03 серпня 2020 року.
ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування 01 серпня 2007 року (наказ № 71-К від 03.08.2007р.).
Наказом №37-к від 20.07.2023р. з 31 липня 2023 року ОСОБА_1 звільнено з посади провідного спеціаліста сектору прийому громадян відділу соціальних виплат і компенсацій Очаківської міської ради за власною заявою.
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Указом Президента України від 24.02.2022р. у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації на території України введено воєнний стан який діє до теперішнього часу.
Відповідно до роз'яснень НАЗК від 07.03.2022р. «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок)», які розроблені з урахуванням положень Закону України від 03.03.2022р. № 2115-ІХ «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» - відтерміновано обов'язок подання декларації.
Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» №3384-ІХ, який набрав чинності 12.10.2023р., відновлено обов'язок декларування.
Так, прикінцевими положеннями Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024року
Згідно з роз'ясненнями НАЗК «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)» від 13.11.2023р. №4 встановлено, чітко встановлено, що особи які звільнились у період з 01.01.2023р. до 11.10.2023р. - подають декларацію з позначкою «при звільненні» за період, не охоплений раніше поданими деклараціями - до 31 січня 2024 року.
Враховуючи викладене, а також пояснення ОСОБА_1 , поважних причин порушення нею строків подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період 2021, 2022 роки та після звільнення не встановлено.
Проаналізувавши наведені вище докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого, особу правопорушниці, ступінь його її вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
З урахуванням викладеного, а також беручи до уваги те, що справи про адміністративні правопорушення відповідно до ст. 36 КУпАП розглянуто одночасно, вважаю, що штраф у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначених вище правопорушень.
Також, у відповідності зі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 605 грн 60 коп. на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,
Об'єднати в одне провадження справу №483/46/25, провадження №3/483/48/2025, справу №483/47/25, провадження №3/483/49/2025, справу №483/48/25, провадження №3/483/50/2025 про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визначивши єдиний номер - справа № 483/46/25, провадження № 3/483/48/2025.
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, що підлягає перерахуванню на розрахунковий рахунок р/р UA318999980313040106000014470, отримувач коштів - Миколаїв.ГУК/тг м.Очаків/21081100, код ЄДРПОУ отримувача - 37992030, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету - 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп., що підлягає перерахуванню на р/р UA908999980313111256000026001, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/ 22030106, код ЄДРПОУ отримувача - 37993783, Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, призначення платежу: судовий збір, пункт 5.
Роз'яснити, що згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанову протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності чи її захисником.
Суддя: