Справа № 505/484/25
Провадження № 3/505/706/2025
18 лютого 2025 року м. Подільськ
Суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Білоус В.М., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянку України, пенсіонерку, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.156 КУпАП,-
02 лютого 2025 року близько 13 год. 00 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи на базарній площі в м. Подільськ Одеської області, здійснювала торгівлю з контейнера тютюнових виробів без марок акцизного податку у загальній кількості 349 пачок.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, хоча належним чином повідомлялася про час та місце розгляду справи, жодних клопотань до суду не направляла.
Згідно зі ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
Відповідно до вимог ст.ст.251, 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, для чого дослідити і дати оцінку зібраним у справі доказам.
Таким чином, вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.156 КУпАП, доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серія ВАД №611483 від 02.02.2025 та іншими матеріалами по справі.
Окрім цього, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Санкцією ч.1 ст.156 КУпАП встановлено, що за вчинення вказаного правопорушення передбачений штраф з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
В силу вимог ст. 265 КУпАП, речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують.
Згідно з вимогами ст. 283 КУпАП, постанова по справі повинна містити вирішення питання про вилучені речі і документи, а також вказівку про порядок і строк її оскарження.
Відповідно до вимог п. 228.3. ст. 228 Податкового кодексу України у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, контролюючі органи, зазначені у пункті 228.2 цієї статті, вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду для винесення постанови про їх вилучення в дохід держави (конфіскацію).
Враховуючи вищенаведені вимоги Закону та те, що вказані тютюнові вироби без марок акцизного податку, суд вважає, що вилучені у ОСОБА_1 , згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №611483 від 02.02.2025 та квитанції за №134 про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №ЄО №1779 від 02.02.2025 ВАД № 611483 від 02.02.2025, а саме: один картонний короб у якому знаходяться тютюнові вироби марки: «Кемел» - 103 пачки, «ЛМ» (червоний) - 44 пачок, «Маршал» (червоний) - 22 пачки, «Астра» - 22 пачки, «Вінстон» (червоний) - 11 пачок, «Мальборо» (синій) - 12 пачок, «Ротманс» (синій) - 15 пачок, «Вінстон» (синій) - 3 пачки, «Ок тисяча» - 7 пачок, «Ліфа Ментол» - 13 пачок, «Мальборо» (червоні) - 3 пачки, «Утра» - 7 пачок, «Ліфа» - 3 пачки, «Брнтон» (слімс) - з пачки, «Кент» (сірий) - 3 пачки, «Рлізір» - 2 пачки, «Комплімент» (слімс) - 3 пачки, «Комплімент» (фіолетові) - 1 пачка, «Маршал» - 1 пачка, «НЗ» - 1 пачка, «Комплімент» (червоні) - 1 пачка, «Бріот» - 1 пачка, загальна кількість яких складає 349 пачок, слід конфіскувати.
При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення у відповідності до вимог статті 33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, наявність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.3 ст.156 КУпАП.
Даний вид адміністративного стягнення буде необхідним і достатнім для попередження скоєння нових адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.156 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 400 (чотириста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800 (шість тисячі вісімсот) гривень 00 копійок з конфіскацією предметів торгівлі, а саме: 349 (триста сорок дев'ять) пачок сигарет без марок акцизного податку, які перебувають на зберіганні у Подільському РУП ГУНП в Одеській області згідно квитанції №134 від.02.02.2025 року про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення №1779 від 02.02.2025 ВАД № 611483 від 02.02.2025 року - конфіскувати в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп.
Реквізити для слати штрафу: отримувач коштів ГУК в Одеській області/м.Подільськ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526, банк отримувача: Казначейство України, номер рахунку (IBAN) UA268999980313090106000015746.
Реквізити для слати судового збору: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106. У графі «призначення платежу» платником повинно бути вказано: судовий збір, його ПІБ, ідентифікаційний номер, номер справи.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, слід негайно подати (надіслати) до суду.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Котовський міськрайонний суду Одеської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя