Ухвала від 05.02.2025 по справі 947/4934/25

Справа № 947/4934/25

Провадження № 1-кс/947/2071/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.02.2025 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 , за участю прокурора - ОСОБА_3 , підозрюваної - ОСОБА_4 , захисника підозрюваної - адвоката ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в рамках кримінального провадження № 12025160000000046 від 13.01.2025 року клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про відсторонення від посади старшого фельдшера з медицини невідкладних станів четвертої підстанції відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Одеської обласної ради»:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Маринівка Біляївського району Одеської області, громадянки України, з середньою спеціальною освітою, не заміжньої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої,

підозрюваної у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання, досудовим розслідуванням в рамках кримінального провадження № 12025160000000046 від 13.01.2025 року встановлено, що рішенням Одеської обласної ради від 19.06.2019 року № 981-VII створено шляхом реорганізації (перетворення) комунальної установи «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» комунальне некомерційне підприємство «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Одеської обласної ради» (далі - КНП «ООЦЕМД І МК» ООР»).

Наказом № 4-к/Од від 31.10.2019 року ОСОБА_7 прийнято на посаду завідувача четвертої підстанції, лікаря з медицини невідкладних станів відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «ООЦЕМД І МК» ООР».

Посадовою інструкцією завідувача підстанцією, лікаря з медицини невідкладних станів відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» затвердженої т.в.о. генерального директора КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» 01.09.2020 року (далі - Посадова інструкція завідувача підстанцією) визначено, що відповідно до п.п 1.1 «завідувач підстанції, лікар з медицини невідкладних станів (далі - Завідувач підстанцією) - керівник, що здійснює управління діяльністю підстанції швидкої медичної допомоги, забезпечує організацію і контроль за наданняім екстреної дедичної допомоги», відповідно до п. 1.3 «в своїй роботі Завідувач керується: Конституцією України, законодавством України про охорону здоров?я тa законодавством, регламентуючим діяльність екстреної (швидкої) медичної допомоги в Україні, нормативно-правовими та нормативними актами Міністерства охорони здоров?я України, рішеннями та розпорядженнями Департаменту охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації, наказами генерального директора КНП «ООЦЕМД і МК» ООР» та головного лікаря ВП «ОСЕ(ШМД» КНП «ООЦЕМД і МК» ООР», розпорядженнями єдиної оперативної диспетчерської служби КНП «ООЦЕМД і МК» ООР» та цією посадовою інструкцією».

Також п.п. 4.7, 4.9, 4.14, 4.15, 4.26 Посадової інструкції завідувача підстанції визначено, що до функціональних обов'язків завідувача підстанції належить: «Облік роботи працівників підстанції швидкої медичної допомоги, подавання відповідних документів для нарахування їм заробітної платні. Спільно зі старшим фельдшером підстанції складати і затверджувати у головного лікаря графіки роботи персоналу. Контроль дотримання працівниками режиму робочого часу, його раціональне використовуванняі, правильність і своєчасність складання табеля», «Участь у підборі, розстановці, підготовці та атестації персоналу підстанції швидкої медичної допомоги», «Розподіл завдань, функцій, повноважень та відповідальності між працівниками підстанції швидкої медичної допомоги», «Складання та корегування посадових інструкцій для працівників підстанціїї», «Забезпеченняправильного і своєчасного ведення службової документації підстанції».

Крім того, п.п. 5.3, 5.6. Посадової інструкції завідувача підстанції встановлено, що він має право вимагати від працівників підстанції швидкої медичної допомоги виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, посадових і методичних інструкцій; вимагати виконання працівниками поставлених їм завдань, обліку роботи та звіту про виконання роботи, використання матеріальних цінностей і робочого часу.

Відповідно до п. 7.1 Інструкції Завідувача підстанції він несе відповідальність за діяльність підстанції швидкої медичної допомоги та її працівниками, згідно з чинним законодавством та за виконання завдань і функцій, що передбачені даною посадовою інструкцією.

Наказом № 4-к/ОД від 31.10.2019 року голови комісії з припинення діяльності КУ «ООЦЕМД і МК» 01.11.2019 року прийнято ОСОБА_4 на посаду старшого фельдшера з медицини невідкладних станів четвертої підстанції відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КУ «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф».

Відповідно до посадової інструкції старшого фельдшера з медицини невідкладних станів відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» затвердженої т.в.о. генерального директора КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» 01.09.2020 року (далі - Посадова інструкція старшого фельдшера) розділом 1 «Загальні положення» визначено, що відповідно до п. 1.1 «Старший фельдшер з медицини невідкладних станів (далі - старший фельдшер) - керівник, що організовує роботу молодших спеціалістів з медичною освітою та молодшого медичного персоналу станції (підстанції) екстреної (швидкої) медичної допомоги та забезпечує станцію, підстанцію, пункту постійного базування (далі ППБ) медикаментами, медичною апаратурою, виробами медичного призначення, санітарним майном, тощо», п. 1.2 «Призначається і звільняється наказом Генерального директора КНП «ООЦЕМД і МК» ООР») за погодженням головного лікаря станції екстреної (швидкої) медичної допомоги (далі - Станція) згідно з чинним законодавством, при наявності медичного огляду, вступного і первинного інструктажу з охорони праці та протипожежної безпеки», п. 1.4 «Старший фельдшер у своїй роботі керується чинним законолавством України, директивними та нормативними документами Міністерства охорони здоров?я України, розпорядженнями головного лікаря Станції, (завідувача підстанції, головного фельдшера (сестри медичної) Станції) та даною посадовою інструкцією».

Пунктами 4.13, 4.14 Посадової інструкції старшого фельдшера передбачено наступні функції: «Планування та організація обліку роботи молодших спеціалістів з медичною освітою та молодших межичних працівників Підстанції та ППБ»; «Контроль за виконанням молодшими спеціалістами з медичною освітою та молодшими медичними працівниками Підстанції та ППБ правил внутрішнього трудового розпорядку для працівників Станції та посадових і виробничих інструкцій, інструкцій з охорони праці.»

Згідно з п. 5.2 Посадової інструкції старшого фельдшера старший фельдшер має право перевіряти роботу молодших спеціалістів з медичною освітою та молодших працівників Підстанції та ППБ.

Пунктом 7.1 Посадової інструкції старшого фельдшера передбачено, що він несе відповідальність за організацію роботи молодших спеціалістів з медичною освітою, молодших медичних працівників Підстанції та ППБ згідно з чинним законодавством, а також за виконання завдань і функцій, вимог з охорони праці, що передбачені даною посадовою інструкцією та інших нормативних актів, правил внутрішнього порядку.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно чи тимчасово обіймають на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації або законом.

Таким чином, ОСОБА_7 як завідувач підстанції, лікар з медицини невідкладних станів та ОСОБА_4 як старший фельдшер з медицини невідкладних станів відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» наділені організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями, а тому, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовими особами.

Відповідно до п.п. «в» п. 2 ч. 1 ст. 3, ст. 22, ч. 1 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення та зобов'язаний, як посадова особа місцевого самоврядування, дотримуватись вимог вищевказаного закону.

У відповідності до ст.ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.

У невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше серпня 2022 року, у завідувача четвертої підстанції, лікаря з медицини невідкладних станів відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» ОСОБА_7 та старшого фельдшера з медицини невідкладних станів вказаного підрозділу (далі - четверта підстанція) ОСОБА_4 , як службових осіб, наділених відповідними владними повноваженнями щодо керівництва четвертою підстанцією виник злочинний умисел, спрямованний на заволодіння бюджетними грошовими коштами фонду оплати праці КНП «ООЦЕМД і МК» ООР, шляхом внесення відомостей у табелі обліку робочого часу про години відпрацьовані підлеглими, які не виконуватимуть свої функціональні обов'язки.

З цією метою, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше серпня 2022 року, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що молодша медична сестра бригади четвертої підстанції ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , фельдшер четвертої підстанції ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та молодший медичноий брат бригади ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 тривалий час будуть перебувати за межами території України, будуть відсутні на роботі та не виконуватимуть свої функціональні обов?язки, вирішили заволодіти безпідставно нарахованою заробітною платою.

Так, на підставі наказу голови комісії з припинення діяльності КУ «ООЦЕМД і МК» № 4-к/ОД від 31.10.2019 року ОСОБА_8 з 01.11.2019 року було прийнято на посаду молодшої медичної сестри бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги четвертої підстанції, на 1,0 ставку, у порядку переводу з відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» Комунальної установи «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» та на підставі наказу голови комісії з припинення діяльності КУ «ООЦЕМД і МК» № 11-к/ОД від 31.10.2019 року прийнято за сумісництвом з 01.11.2019 р. на 0,5 посаду молодшої медичної сестри бригаді екстреної (швидкої) медичної допомоги зазначеної підстанції.

Тим же наказом ОСОБА_9 з 01.11.2019 року прийнято на посаду фельдшера з медецини невідкладних станів спеціалізованої бригади з надання медичної допомоги та перевезення психічно хворих четвертої підстанції, на 1,0 ставку, у порядку переводу з відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» Комунальної установи «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» та на підставі наказу голови комісії з припинення діяльності КУ «ООЦЕМД і МК» № 11-к/ОД від 31.10.2019 року прийнято за сумісництвом з 01.11.2019 року на 0,5 посади фельдшера з медецини невідкладних станів спеціалізованої бригади з надання медичної допомоги та перевезення психічно хворих зазначеної підстанції.

Так, у на підставі наказу генерального директора КУ «ООЦЕМД і МК» № 223-к/ОД від 07.12.2021 року ОСОБА_10 з 01.11.2019 року прийнято на посаду молодшого медичного брата бригади екстренної (швидкої) медичної допомоги четвертої підстанції, на 0,5 ставки відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» Комунальної установи «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» та на підставі наказу в.о. головного директора КУ «ООЦЕМД і МК» № 333-к/ОД від 25.11.2022 року прийнято за сумісництвом з 01.11.2019 року на 0,25 вакантної посади молодшого медичного брата бригади екстренної (швидкої) медичної допомоги четвертої підстанції спеціалізованої бригади з надання медичної допомоги та перевезення психічно хворих зазначеної підстанції.

Так, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 , знаходячись у приміщені підстанції, розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Генерала Петрова, 25/1, достовірно знаючи, що ОСОБА_8 у період часу з 01.08.2022 року по 01.11.2023 року, ОСОБА_9 у період часу з 12.07.2023 року по 01.10.2023 року, а ОСОБА_10 у період часу з 04.10.2023 року по 01.11.2023 року на території України не перебували, свої функціональні обов'язки не виконували, зловживаючи своїм службовим становищем, щомісячно вносили у табелі обліку робочого часу відомості про відпрацьовані ним години.

В подальшому, ОСОБА_7 та ОСОБА_4 скеровували табелі робочого часу до централізованої бухгалтерії КНП «ООЦЕМД І МК» ООР», де проводився розрахунок сум нарахованої заробітної плати за обсяг робіт, які ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 фактично не виконувавлись.

На підставі зазначених документів, в період часу з 01.08.2022 року по 01.11.2023 року ОСОБА_8 безпідставно нараховано заробітну плату у сумі 123 633,28 грн та КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» на його картковий рахунок НОМЕР_1 АТ «УкрСиббанк» перераховано грошові кошти в сумі 98 454,13 грн.

Крім того, в період часу з 12.07.2023 року по 01.10.2023 року ОСОБА_9 безпідставно нараховано заробітину плату у сумі 41 530,70 грн та КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» перераховано на картковий рахунок, UA833510050000026207805275746АТ АТ «УкрСиббанк» перераховававано грошові кошти в сумі 33 033,32 грн.

Також, в період часу з 04.10.2023 року по 01.11.2023 року ОСОБА_10 безпідставно нараховано заробітину плату у сумі 22 836,18 грн та КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» перераховано на картковий рахунок, НОМЕР_2 АТ «УкрСиббанк» грошові кошти в сумі 18 227,91 грн.

Таким чином, ОСОБА_7 , діючи умисно, за попередньою змовою з

ОСОБА_4 , у період часу з серпня 2022 року по листопад 2023 року, більш точного часу у ході досудового слідства встановити не видалось за можливе, перебуваючи у службовому приміщені підстанції по вул. Генерала Петрова, 25/1 у м. Одеса, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, шляхом зловживання своїм службовим становищем, заволодів бюджетними коштами КНП «ООЦЕМД І МК» в інтересах ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 у сумі 149 715,36 грн, що спричинило збитки державі в особі КНП «ООЦЕМД І МК» ООР» на вказану суму.

За викладених обставин, 31.01.2025 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Сторона обвинувачення звертається до слідчого судді з клопотанням про відсторонення підозрюваної ОСОБА_4 від посади старшого фельдшера з медицини невідкладних станів четвертої підстанції відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Одеської обласної ради», яку вона займає відповідно до наказу голови комісії з припинення діяльності КУ «ООЦЕМД і МК» від 31.10.2019 року № 11-к/Од, обґрунтовуючи його тим, що подальше перебування підозрюваної ОСОБА_4 на посаді може негативно вплинути на повноту, об'єктивність та неупередженість досудового розслідування, так як надасть можливість останній здійснювати тиск на працівників підстанції з метою відмови ними надати показання, знищити документи, які мають значення для досудового розслідування та продовжити злочинну діяльність, в якій вона підозрюється.

У судовому засіданні -

Прокурор клопотання підтримав у повному обсязі та просив задовольнити.

Захисник підозрюваної заперечував проти задоволення клопотання, посилаючись на те, що його підзахисна має тяжкий стан здоров'я та матеріально себе забезпечує самостійно. Просив відмовити у задоволенні клопотання, а у випадку задоволення клопотання відсторонити підозрювану від посади строком на 1 місяць.

Підозрювана зазначила, що свою вину визнає, працює 48 років, є інвалідом, проживає одна та самостійно себе забезпечує. Просила не відстороняти її від займаної посади.

Дослідивши клопотання та долучені в його обґрунтування матеріали, заслухавши думку учасників судового засідання, слідчий суддя приходить до наступного переконання.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину.

Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів клопотання, наказом голови комісії з припинення діяльності КУ «ООЦЕМД і МК» від 31.10.2019 року № 11-к/Од ОСОБА_4 було прийнято на посаду старшого фельдшера з медицини невідкладних станів четвертої підстанції відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Одеської обласної ради».

31.01.2025 року ОСОБА_4 було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за кваліфікуючими ознаками: заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану.

Згідно п. 32 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Фокс, Кембелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30.08.1990 року, термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Обґрунтованість пред'явленої підозри ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого їй злочину підтверджується зібраними у ході досудового розслідування матеріалами, зокрема: протоколами огляду речових доказів а.с.11-13; речовими доказами по справі - матеріалами особових справ працівників четвертої підстанції а.с.38-58, висновком судової економічної експертизи СЕ-19/116-24/25793-ЕК від 29.01.2025 а.с. 24-33, протоколами тимчасового доступу до інформації яка міститься у операторів стільникового зв'язку по абонентським номерам підпорядкованим їм працівникам а.с.14-16, аналітичною довідкою УОТЗ, якою підтверджено пересування ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 на території України, та виїзд за межі державного кордону а.с. 17-22, відомостями з Державної прикордонної служби України, згідно яких ОСОБА_10 , ОСОБА_9 та ОСОБА_12 перетнули державний кордон та по сьогоднішній момент не повернулися а.с.6, протоколом тимчасового доступу до документів та відомостей, які перебувають у володінні АТ «УкрСиббанк», стосовно рахунків працівників ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 а.с.23, яким вилучено роздруківку по рахункам вказаних працівників та підтверджено нараховування заробітної платні, під час перебування їх за кордоном.

На підставі зазначеного, слідчий суддя вважає, що надані стороною обвинувачення матеріали, які долучені до клопотання, на даній стадії досудового розслідування доводять обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.

При цьому, слідчий суддя акцентує увагу, що слідчий суддя не вирішує питання винуватості ОСОБА_4 у вчиненні злочину, а лише на підставі долучених до клопотання матеріалів, вирішує питання наявності обґрунтованої підозри за фактом можливого вчинення останньою злочину.

У клопотанні сторона обвинувачення обґрунтовує необхідність відсторонення ОСОБА_4 від посади старшого фельдшера з медицини невідкладних станів четвертої підстанції відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Одеської обласної ради» запобіганням ризикам у вигляді знищення, приховування, спотворення чи підроблення документів та речей, які мають значення для досудового розслідування та впливу на свідків в рамках кримінального провадження.

Посилання сторони обвинувачення на те, що підозрювана ОСОБА_4 може знищити, сховати або спотворити будь яку з речей та документів, які мають значення для досудового розслідування, слідчий суддя відхиляє з огляду на те, що у клопотанні сторони обвинувачення не конкретизовано які саме документи може знищити підозрювана та яким чином.

Також у клопотанні та у судовому засіданні прокурором не було належним чином обґрунтовано яким чином перебування підозрюваної ОСОБА_4 на посаді зможе допомогти їй здійснити вплив на свідків, схиляючи останніх до дачі завідомо неправдивих показань, адже сама по собі посада не може свідчити про можливість особи, яка її займає, впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або перешкоджати кримінальному провадженню.

Крім того, на підставі ухвали слідчого судді про обрання запобіжного заходу відносно підозрюваної ОСОБА_4 на неї було покладено обов'язок утримуватися від спілкування із свідками у кримінальному провадженні.

Також, конкретних фактів негативної поведінки підозрюваної ОСОБА_4 з часу початку проведення досудового розслідування та до повідомлення їй про підозру, які б вказували на вчинення будь-яких дій, направлених на існування ризиків, зазначених у клопотанні сторони обвинувачення, слідчим суддею не встановлено та прокурором не доведено наявність таких у судовому засіданні.

Аналізуючи зміст клопотання, слідчий суддя зазначає, що воно не містить обставин, передбачених у ст. 157 КПК України, які б свідчили про доцільність відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_4 .

В судовому засіданні прокурором не доведено, що відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_4 необхідно для припинення або запобігання протиправній поведінці останньої, не доведено наявності ризиків того, що перебуваючи на займаній посаді підозрювана може негативно впливати на хід досудового розслідування, шляхом впливу на свідків у кримінальному провадженні, інших учасників кримінального провадження, протиправним перешкоджанням кримінальному провадженню іншим чином, а отже під час розгляду клопотання прокурора було встановлено відсутність достатніх підстав для застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення підозрюваної від посади.

Беручи до уваги гарантії невідворотності кримінальної відповідальності за вчинення злочину та презумпцію невинуватості і забезпечення доведеності вини, з огляду на обставини кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що в даному випадку застосування до підозрюваної ОСОБА_4 заходу забезпечення кримінального провадження у виді відсторонення від посади не відповідає засадам розумності і пропорційності, застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження та не виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи даної особи.

Крім того, слідчий суддя враховує існування негативних наслідків такого відсторонення від посади для підозрюваної ОСОБА_4 , в тому, що остання є інвалідом 2-ої групи, проживає одна та забезпечує себе самостійно, а відсторонення її від посади позбавить її можливості заробляти кошти на своє утримання.

Слідчий суддя вважає, що негативні наслідки відсторонення підозрюваної ОСОБА_4 від посади перевищують необхідність та можливість досягнення завдань у даному кримінальному провадженні, які могли і мали бути досягнуті на стадії досудового розслідування.

На підставі вищевикладеного, враховуючи те, що стороною обвинувачення до клопотання не було долучено будь-яких відомостей, які б могли свідчити про існування вказаних в клопотанні ризиків, а також не доведено існування негативних наслідків у разі незастосування вказаного у клопотанні заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади, слідчий суддя приходить до переконання, що стороною обвинувачення не доведено наявності необхідності застосування даного заходу забезпечення кримінального провадження, а тому клопотання сторони обвинувачення задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 154-157 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_6 , погодженого прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про відсторонення від посади старшого фельдшера з медицини невідкладних станів четвертої підстанції відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф» Одеської обласної ради» ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в рамках кримінального провадження № 12025160000000046 від 13.01.2025 року - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення до Одеського апеляційного суду.

Слідчий суддя ОСОБА_1