Ухвала від 18.02.2025 по справі 183/6575/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 183/6575/22

№ 1-кс/183/347/25

18 лютого 2025 року м. Самар

Слідчий суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021042110000047 від 15.09.2021 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021042110000047 від 15.09.2021 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України.

В обґрунтування клопотання прокурор вказує, що 08 вересня 2021 року до Новомосковської окружної прокуратури надійшла письмова заява ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про те, що її колишній чоловік ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , злісно ухиляється від сплати встановлених судовим наказом ІНФОРМАЦІЯ_3 № 183/4484/20 коштів (аліментів) на утримання їх спільної доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Відомості про вказаний кримінальний проступок, відповідно до вимог ч. ч. 1, 4 ст. 214 КПК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15 вересня 2021 року за № 42021042110000047, за попередньою правовою кваліфікацією - ч.1 ст. 164 КК України, та цього ж дня розпочато досудове розслідування.

Під час досудового розслідування встановлено, що згідно судового наказу ІНФОРМАЦІЯ_3 № 183/4484/20, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зобов'язаний до сплати на користь ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на утримання дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , аліментів в розмірі його заробітку (доходу), але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття дитини починаючи з 18 серпня 2020 року.

Також встановлено, що виконавче провадження відносно ОСОБА_5 знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема, для отримання відомостей і встановлення інших обставин, що підлягають доказуванню в кримінальному провадженні, виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до документів, а саме: виконавчого провадження відносно боржника ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Вказана інформація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 за адресою: АДРЕСА_2 .

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що вищевказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, а також беручи до уваги те, що доступ до зазначених документі неможливо отримати в інший спосіб, ніж за ухвалою слідчого судді, та цей доступ надає можливість вилучити вказані відомості, та використати в подальшому як докази, прокурор звернувся із вказаним клопотанням до слідчого судді.

Прокурор клопотання підтримав, просив його задовольнити, про що надав відповідну заяву, в якій одночасно просив розглянути подане клопотання у його відсутність.

За клопотанням прокурора розгляд клопотання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи - представника ІНФОРМАЦІЯ_5 , на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов такого висновку.

Виходячи зі змісту вимог статті 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.

Згідно з ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

За приписами ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до п. п. 4, 5, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; відомості, які можуть становити банківську таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних. Таким чином доступ до вказаних документів може бути наданий прокурору, слідчому, дізнавачу тільки за ухвалою слідчого судді.

Згідно з ч. ч. 5, 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчим суддею встановлено, що 15.09.2021 розпочато кримінальне провадження № 42021042110000047 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України.

Документи, до яких просить надати доступ орган досудового розслідування, знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 .

Виходячи з наданих прокурором доказів, слідчий суддя вважає, що ним виконані вимоги ст. 163 КПК України, сторона кримінального провадження довела підстави вважати, що інформація, доступ до якої просить надати прокурору, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Таким чином, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов'язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.

Керуючись ст. ст. 110, 131, 132, 159-166, 371, 372, 376 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42021042110000047 від 15.09.2021 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України - задовольнити.

Надати прокурорам Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та дізнавачам сектору дізнання Самарівського РВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_10 , ОСОБА_11 тимчасовий доступ до документів та інформації, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до виконавчого провадження про стягнення з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на утримання дитини ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , аліментів в розмірі його заробітку (доходу), але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до повноліття дитини починаючи з 18 серпня 2020 року з можливістю зробити копії таких документів: судового рішення про стягнення з ОСОБА_5 аліментів на утримання дитини; виконавчі листи; актуальну довідку - розрахунок про заборгованість по аліментах; постанову про відкриття виконавчого провадження; повістки - попередження; відомості про належне повідомлення ОСОБА_5 про наявність заборгованості зі сплати аліментів; акти державного виконавця; заяви та пояснення боржника; постанови про розшук та арешт майна боржника і заборону його відчуження.

Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення, тобто до 18 квітня 2025 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та окремому оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
125218154
Наступний документ
125218156
Інформація про рішення:
№ рішення: 125218155
№ справи: 183/6575/22
Дата рішення: 18.02.2025
Дата публікації: 19.02.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (18.02.2025)
Дата надходження: 17.02.2025
Предмет позову: -
Розклад засідань:
13.10.2022 09:30 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
19.10.2022 09:15 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
18.02.2025 09:10 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГУЗОВАТИЙ ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ
суддя-доповідач:
ГУЗОВАТИЙ ОЛЕКСІЙ ІВАНОВИЧ