про залишення позовної заяви без руху
17 лютого 2025 року м. Київ № 320/5554/25
Суддя Київського окружного адміністративного суду Колеснікова І.С., ознайомившись із матеріалами адміністративної справи
за позовом ОСОБА_1
до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві
Міністерства внутрішніх справ України
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві, Міністерства внутрішніх справ України, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в м. Києві щодо відмови виготовити довідку про грошове забезпечення станом на 01.01.2023 з урахуванням середньої заробітної плати на посаді ОСОБА_1 для перерахунку з 01.02.2023 основного розміру пенсії відповідно до частини 4 статті 63 Закону України №2262-ХІІ;
- зобов'язати Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м. Києві виготовити довідку про грошове забезпечення станом на 01.01.2023 з урахуванням середньої заробітної плати на посаді ОСОБА_1 для перерахунку з 01.02.2023 основного розміру пенсії відповідно до частини 4 статті 63 Закону України №2262-ХІІ.
Відповідно до частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Частиною першою статті 42 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасниками справи є сторони, треті особи.
Згідно з частинами першою та третьою статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно з пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України у цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів
У позовній заяві в якості відповідача позивач зазначив Відділ координації пенсійних питань МВС України.
Проте, з матеріалів позовної заяви вбачається, що заява позивача про виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 була розглянута Регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в м. Києві.
В свою чергу, зазначене відповідачем Відділ координації пенсійних питань МВС України листом скерувало заяву позивача за належністю.
Отже, належним відповідачем у справі є Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в м.Києві.
У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити склад учасників справи, з урахуванням вказаних судом зауважень.
Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати суду: позовну заяву у нові редакції, в якій уточнити склад учасників справи, з урахуванням вказаних судом зауважень; позовну заяву у новій редакції надати у кількості відповідно до сторін.
Згідно частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення ним у встановлений судом спосіб і строк недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, позовну заяву буде повернуто відповідно до вимог пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Колеснікова І.С.