Справа № 172/2353/24
Провадження № 3/172/863/24
Іменем України
17.02.2025 року суддя Васильківського районного суду Дніпропетровської області
Битяк І.Г., розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачені ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
16 грудня 2024 року о 13:05 год. ОСОБА_1 по вул. Привокзальній в сел. Васильківка Синельниківського району Дніпропетровської області керував автомобілем «ВАЗ-211540» номерний знак НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння.
Крім цього, 18 грудня 2024 року о 19:30 год. ОСОБА_1 по вул. Перемоги в с. Павлівка Синельниківського району Дніпропетровської області керував автомобілем «ВАЗ-211540» номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей), від проходження медичного огляду у встановленому порядку відмовився.
Окрім того, 18 грудня 2024 року о 19:30 год. ОСОБА_1 по вул. Перемоги в с. Павлівка Синельниківського району Дніпропетровської області керував автомобілем «ВАЗ-211540» номерний знак НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом, так як не отримував посвідчення водія відповідної категорії. Порушення вчинене повторно протягом року.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.п. 2.1 «а», 2.5, 2.9 «а» Правил дорожнього руху, тобто вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно зі ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Таким чином, оскільки вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою і підлягають одночасному розгляду одним і тим же органом, то вказані справи слід об'єднати в одне провадження, відповідно до вимог ст. 36 КУпАП та п. 6 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом ДСА України від 20.08.2019 № 814.
Правопорушник в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином.
Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов висновку, що провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП повністю підтверджена доказами, що містяться в матеріалах справи в їх сукупності та взаємозв'язку. А саме: протоколами про адміністративне правопорушення від 16.12.24 серії ЕПР1 № 197738, від 18.12.24 серії ЕПР1 № 199747, від 18.12.24 серії ЕПР1 № 199773, складеними з дотриманням вимог, передбачених ст.ст. 254-256 КУпАП і засвідченими підписом уповноваженої особи та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, результатами огляду на стан сп'яніння відповідно до якого у ОСОБА_1 16.12.24 виявлено 2,08 проміле алкоголю у видихуваному повітрі, актом огляду на стан сп'яніння та направленням на огляд водія, згідно з якими ОСОБА_1 відмовився від проходження медогляду, так як не заперечує факт перебування в стані алкогольного сп'яніння, довідкою інспектора СРПП ВП № 1 Синельниківського РУП про притягнення 16.12.2024 року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
Приймаючи до уваги викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності та його дії правильно кваліфіковано за:
- ч. 5 ст. 126 КУпАП як керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, вчинене повторно протягом року;
- ч. 1 ст. 130 КУпАП як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння та керування транспортним засобом особою в стані наркотичного сп'яніння.
З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу, що буде необхідним і достатнім для виховання ОСОБА_1 у дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття та попередження вчинення ним нових правопорушень.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 283, 284 КУпАП, -
Об'єднати справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 № 172/2353/24, № 172/2365/24, № 172/2366/24 в одне провадження.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 126, ч. 1 ст. 130 КУпАП та притягнути його до адміністративної відповідальності, наклавши стягнення в межах санкції статті встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 2400 (двох) неоподатковуваних розмірів доходів тисяч чотириста громадян, тобто в сумі 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути із ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 місяці з моменту набрання законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Васильківський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.Г. Битяк