Справа № 159/470/25
Провадження № 3/159/374/25
13 лютого 2025 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Шишилін О.Г. розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт НОМЕР_1 виданий 25.07.1997 Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області, РНОКПП НОМЕР_2 , пенсіонер, проживає: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №598849 від 17.01.2025 року вбачається, що ОСОБА_1 17.01.2025 о 10год 40хв по місцю проживання: АДРЕСА_1 зберігав 9 (дев'ять) пачок цигарок марки «Прима» без марок акцизного податку встановленого зразка. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.164-5 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 вину в інкримінованому йому правопорушенні не визнав, пояснивши суду, що він придбав ці цигарки для власного споживання. Звертає увагу суду, що він не є суб'єктом адміністративного правопорушення, оскільки не відноситься до категорії посадової особи підприємства-виробника, імпортера, а також не є продавцем цього товару, є пенсіонером.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов про таке.
Диспозиція ч.1 ст.164-5 КУпАП передбачає відповідальність за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів.
Отже, суб'єкт правопорушення за ч.1 ст.164-5 КУпАП є спеціальний, тобто до відповідальності за ч.1 ст.164-5 КУпАП можуть бути притягнуті лише посадові особи підприємств-виробників, імпортерів і продавців алкогольних напоїв чи тютюнових виробів,імпортерів і продавців таких товарів.
З огляду на це суд констатує, що в протоколі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не інкримінується вказане діяння, як вищенаведеному спеціальному суб'єкту.
Доказів, що ОСОБА_1 діяв як спеціальний суб'єкт адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-5 КУпАП суду не надано та в протоколі про це не зазначено.
Таким чином суд дійшов висновку про недоведеність суб'єктивного складу інкримінованого адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Судом встановлено, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-5КУпАП, а тому суд приходить до висновку, що провадження по справі відносно останнього підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.265 КУпАП, речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.
Ст. 1 Закону України "Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції" зазначено, що до неякісної та небезпечної продукції відноситься: продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо мови маркування та (або) до змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися; продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, що підтверджують якість та безпеку продукції.
Оскільки тютюнові вироби, які були вилучені у ОСОБА_1 , не мають марок акцизного збору, а тому їх слід віднести до таких, що не мають відомостей про якість та безпеку, а відтак підлягають знищенню.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 62 Конституції України, ст. 7, ст. 245, п. 1 ч. 1 ст. 247, 251, 283, 285 КУпАП,-
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч.1ст. 164-5 КУпАП закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Речові докази: тютюнові вироби марки «Прима» без марок акцизного податку в загальній кількості 9 (дев'ять) пачок, які знаходяться на зберіганні в Ковельському РУП ГУНП у Волинській області, знищити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
СуддяО. Г. Шишилін