Справа № 466/956/25
Провадження № 3/466/596/25
13 лютого 2025 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м.Львова Луців-Шумська Н.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий Городоцьким РВ УМВС України у Львівській області 26 травня 1999, 19 грудня 2024 року притягався до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 156 КУпАП,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.156 КУпАП,
згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №390228 від 27.01.2025, ОСОБА_1 , повторно протягом року, а саме: 27.01.2025 близько 16:20 год. за адресою: м. Львів, вул. Рапопорта, 8, на території ринку "Наш ринок" здійснював реалізацію, продаж однієї пачки сигарет марки "Marlboro" з рук, на загальну суму 60/шістдесят/ грн. гр. ОСОБА_2 , на якій були відсутній марки акцизного податку України, чим порушив правила торгівлі тютюновими виробами, п.11, п.12 ч.1 ст. 15-3 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального", чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 156 КУпАП.
Ознайомившись з матеріалами справи, приходжу до висновку про необхідність повернення таких виходячи з наступного.
Відповідно до п.2 ч.1ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням, інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
За ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД №390228 від 27.01.2025 в графі «склад адміністративного правопорушення» зазначено, що ОСОБА_1 порушив правила торгівлі тютюнових виробів п.11, п.12 ч.1 ст.15-3 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів". Однак, дане посилання містить норму закону, яка втратила чинність 01.01.2025. Ці розбіжності позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об'єктивне з'ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд адміністративної справи та прийняти рішення по ній.
Отже, протокол про адміністративне правопорушення слід повернути для належного оформлення - зазначення вірної норми закону, вимоги якої порушив гр. ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 8, 256, 283, 284 КУпАП, суддя -
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД №390228 від 27.01.2025 про притягнення гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 156 КУпАП - повернути до відділу поліції №1 Львівського районного управління поліції №1 ГУНП у Львівській області НПУ для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Н. Л. Луців-Шумська