Ухвала від 14.02.2025 по справі 308/2187/25

Справа № 308/2187/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2025 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Деметрадзе Т.Р., ознайомившись із заявою Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості розподіленого об'єму природного газу,

ВСТАНОВИВ:

АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» звернулось до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості розподіленого об'єму природного газу.

Згідно з ст. 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо: заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

Заявник просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість розподіленого об'єму природного газу за адресою АДРЕСА_1 , у розмірі 8 072,16 грн.

В підтвердження наведеного АТ «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» надано розрахунок заборгованості абонента ОСОБА_1 з особовим рахунком № НОМЕР_1 за надання послуги розподілу природного газу.

Як зазначено у п. 3, 4 ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються: копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред'явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

У даному випадку заявником не додано належних та допустимих доказів на підтвердження утворення заборгованості саме у боржника ОСОБА_1 за оплату житлово-комунальних послуг, зокрема, Заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам, де він був би зазначений споживачем, та що останній проживає за вказаною адресою.

Крім того, у відповідь на запит судом не отримано інформації щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_1 на території м. Ужгород чи Ужгородського району.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо: заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 161 цього Кодексу.

Враховуючи наведене та те, що заявником заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 161 ЦПК України, тому слід відмовити у видачі судового наказу на підставі п. 3 ч. 1 ст. 165 ЦПК України.

Як зазначено у ч. 2 ст. 166 ЦПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3-6 частини першої статті 165 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.

Керуючись ст.ст. 165, 166, 260, 353-354 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

У видачі судового наказу за заявою Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості розподіленого об'єму природного газу - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Т.Р. Деметрадзе

Попередній документ
125160869
Наступний документ
125160871
Інформація про рішення:
№ рішення: 125160870
№ справи: 308/2187/25
Дата рішення: 14.02.2025
Дата публікації: 17.02.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи наказного провадження; Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (14.02.2025)
Результат розгляду: відмовлено у видачі судового наказу
Дата надходження: 10.02.2025
Предмет позову: про видачу судовго наказу
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЕМЕТРАДЗЕ ТАМАЗ РЕВАЗОВИЧ
суддя-доповідач:
ДЕМЕТРАДЗЕ ТАМАЗ РЕВАЗОВИЧ
боржник:
Дем'янчук Іван Іванович
заявник:
АТ ОГС Закарпатгаз
представник заявника:
Роман Ігор Йосипович