Ухвала від 10.02.2025 по справі 201/1662/25

Справа № 201/1662/25

Провадження № 1-кс/201/649/2025

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 лютого 2025 року м. Дніпро

Жовтневий районний суд міста Дніпропетровська у складі слідчого судді ОСОБА_1 за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні №22024130000000347 від 14.06.2024 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України,

У судовому засіданні приймали участь:

слідчий ОСОБА_3 ,

представник ОСОБА_6

УСТАНОВИВ:

До Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська надійшло вказане клопотання.

В обґрунтування поданого клопотання слідчим зазначено, що слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 22024130000000347 від 14.06.2024 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава; суверенітет України поширюється на всю її територію; Україна є унітарною державою; територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною; людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність; державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розташування іноземних військових баз. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України; Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 російською федерацією здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.

У результаті вищезазначених подій, значна частина території Луганської області опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань російської федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, окупаційних адміністрацій російської федерації на території Луганської області.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024 та № 740/2024 від 28.10.2024 із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджено «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».

Відповідно до вказаного переліку вся територія Алчевського району Луганської області в який входить м. Алчевськ з 07.04.2014 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.

Згідно п. 6 ч. 1 ст.1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

З початку тимчасової окупації території Алчевського району Луганської області, представниками так званої «лнр», підконтрольними політичному керівництву держави-агресора російській федерації, організовано та розпочато діяльність системи органів влади та їх структурних підрозділів, які, відповідно до чинного законодавства України, визнані незаконними, а також прийнято т.зв. «нормативно - правові акти» направлені на завдання шкоди державі Україна, зокрема на порушення територіальної цілісності, завдання шкоди національній та економічній безпеці, інтеграції підприємств, установ та організацій, зареєстрованих за українським законодавством та які знаходяться на тимчасово окупованій території у т.зв. «правове та законодавче поле» держави - агресора (рф) та окупаційної адміністрації держави агресора (т.зв. «лнр»), а також регуляції їх діяльності, забезпечення діяльності органів окупаційної адміністрації (бюджетних організацій) на тимчасово окупованій території Луганської області, шляхом створення відповідних сприятливих умов.

17.06.2015 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які діяли у спільній домовленості, тобто за попередньою змовою групою осіб, добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей товариства з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (код ЄДРПОУ 21822350), де останній є засновником та керівником, знаходячись на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстрували у т.зв. «державних органах лнр» «товариство з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответсвеностью «производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» ЕГРЮЛ 60102296, адрес: лнр, город Алчевск, улица Тельмана, дом 14», далі - «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»).

Згідно з т.зв. «свідоцтвом № 14-0000229/2015 про державну реєстрацію юридичної особи» від 17.06.2015 ОСОБА_5 є засновником «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а ОСОБА_7 є керівником та уповноваженою особою, з правом підпису всієї документації з фінансово-господарської діяльності підприємства.

02.06.2015 наказом № 2-к ОСОБА_5 призначив ОСОБА_7 на посаду директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

В подальшому, 26.07.2016 ОСОБА_7 , який діяв на підставі довіреності виданої ОСОБА_5 , засвідченої 27.05.2015 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8 за реєстровим № 545, зареєстровано т.зв. «устав «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» (новая редакция)» (далі - «устав»).

Згідно даного «устава» (п. 4.1) товариство створюється з метою отримання прибутку шляхом здійснення виробництва, торгівельної та посередницької діяльності, виконання робіт та надання послуг, здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Також, відповідно зазначеного «устава» ОСОБА_5 , як «участник общества» має право (п. 5.1):

1. Брати участь в управлінні справами «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

2. Отримувати частину прибутку від діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

3. Брати участь у діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на підставі трудового договору (контракту) або за договором цивільно-правового характеру.

4. Висувати на розгляд органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» пропозиції з питань діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

5. Придбати у пріоритетному порядку продукцію, роботи та послуги, які виробляє «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

6. Отримувати дані та відомості про діяльність «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», стан його майна, розмірів прибутку та збитків. На вимогу Учасника товариства «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» зобов'язано надавати йому для ознайомлення річні баланси, звіти «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» про його діяльність, протоколи зборів.

7. Обирати чи бути обраними до органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

8. Здійснювати відчуження частин у статутному фонді «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

9. Вийти із «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в установленому порядку.

10. Набувати інших прав, передбачених чинним законодавством лнр.

Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_5 як учасника таких зборів віднесено (п. 9.3 статуту):

1. Визначення основних напрямів діяльності Товариства та затвердження його планів та звітів про їх виконання.

2. Внесення змін до статуту Товариства, зміни розміру його статутного фонду.

3. Встановлення розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових вкладів.

4. Створення та визначення повноважень Ревізійної комісії.

5. Вибори та відкликання членів Ревізійної комісії.

6. Призначення та звільнення директора Товариства.

7. Затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів Товариства, затвердження звітів та висновків Ревізійної комісії, розподіл прибутку та збитків Товариства, визначення строку та порядку виплати частки прибутку.

8. Винесення рішень щодо притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Товариства.

9. Визначення умов оплати праці посадових осіб Товариства.

10. Затвердження правил, положень та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства, затвердження Положення про фонди, що створюються у Товаристві.

11. Ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.

12. Визначення форм контролю над діяльністю виконавчого органу.

В свою чергу, відповідно до вищевказаного «устава», директор є виконавчим органом Товариства, який здійснює управління його поточною діяльністю (п. 9.6). При цьому, директор вирішує всі питання діяльності Товариства, крім тих, що належать до компетенції зборів учасників, а також він підзвітний зборам учасників та організує виконання їх рішень (п.п. 9.6.1 та 9.6.2).

Разом з тим, ОСОБА_7 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» має право (п. 9.6.4):

- без довіреності виконувати дії від імені Товариства;

- затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку;

- приймати та звільняти працівників;

- вчиняти угоди, що не перевищують 5 000 мінімальних заробітних плат з одним контрагентом за один день, та вчиняти юридичні дії від імені Товариства, давати доручення, видавати довіреності, відкривати та використовувати рахунки Товариства в установах банків;

- вирішувати інші питання у межах прав, які надано йому зборами учасників.

Згідно протоколу № 1, 22.07.2023 проведено позачергове загальне зібрання учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на якому були присутні ОСОБА_5 , як учасник зібрання та ОСОБА_7 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

На даному зібранні було вирішено:

• привести у відповідність до вимог чинного законодавства рф розмір статутного капіталу «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а саме здійснити його перерахунок у валюту російський рубль за офіційним курсом російського рубля по відношенню до української гривні станом на 22.07.2023;

• визначити місцезнаходження «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» за адресою: 294205, рф, лнр, Алчевський міський округ, місто Алчевськ, вулиця Тельмана, будинок 14;

• у зв'язку з прийняттям лнр до складу рф привести у відповідність до чинного законодавства рф статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», виклавши його у новій редакції;

• затвердити статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції;

• директору «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» подати передбачені чинним законодавством рф документи до відповідної інспекції Федеральної податкової служби по лнр для проведення державної реєстрації змін в статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» шляхом викладення його в новій редакції;

• підтвердити повноваження директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_7 , визначивши його особою, яка має право без довіреності діяти від імені «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

Згідно статуту «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції, затвердженого позачерговим загальним зібранням учасників від 22.07.2023 (далі - «статут») товариство засноване з метою отримання прибутку на підставі задоволення потреб підприємств та організацій усіх форм власності, а також громадян у товарах та послугах, які виробляються та надаються (п. 2.1. статуту).

Товариство має право щоквартально, раз на півроку або раз на рік приймати рішення про розподіл свого чистого прибутку між учасниками товариства. Частина прибутку товариства, призначена для розподілу між його учасниками, розподіляється пропорційно до їхніх часток у статутному капіталі товариства.

Також, відповідно зазначеного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», ОСОБА_5 , як «участник общества» має право (п. 6.2. статуту):

1. брати участь в управлінні справами Товариства у порядку, визначеному цим статутом;

2. брати участь у розподілі прибутку Товариства та отримувати його частку прибутку (дивіденди);

3. отримувати інформацію про діяльність Товариства;

4. вийти в установленому порядку із Товариства;

5. здійснювати відчуження частки у статутному капіталі Товариства у порядку, встановленому чинним законодавством та цим статутом;

6. зменшувати свою частку у статутному капіталі Товариства шляхом її отримання у грошовому еквіваленті або за згодою загальних зборів учасників майном Товариства;

7. отримувати право користування майном Товариства за згодою інших;

8. обіймати штатні посади у Товаристві та отримувати винагороду у вигляді заробітної плати та премій відповідно до трудового внеску;

9. у першочерговому порядку користуватися послугами Товариства;

10. користуватися іншими правами, передбаченими чинним законодавством та цим статутом.

На вимогу учасника Товариство зобов'язане надавати йому ознайомлення річні баланси, звіти про його діяльність, протоколи Загальних зборів учасників та інші документи Товариства (п. 6.3. статуту).

Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_5 як учасника таких зборів серед іншого віднесено (п. 8.3 статуту):

1. розподіл основних напрямів діяльності Товариства, затвердження його планів та звітів про їх виконання;

2. внесення змін до статуту Товариства, викладення статуту у новій редакції, затвердження та прийняття інших документів, що регулюють організаційну діяльність Товариства;

3. обрання, призначення, звільнення та відкликання директора, ревізора, встановлення розміру заробітної плати виконавчому органу, а також контроль за їх діяльністю;

4. затвердження річних результатів діяльності Товариства, у тому числі його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження звітів та висновків ревізора, строку та порядку виплати частини прибутку, визначення порядку покриття збитків;

5. створення, реорганізація та ліквідація філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження їх статутів та положень, а також прийняття рішень про участь Товариства в асоціаціях та інших об'єднаннях комерційних організацій;

6. винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб органів управління Товариства;

7. затвердження правил та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства;

8. збільшення чи зменшення розміру статутного капіталу Товариства;

9. ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;

10. встановлення підстав, розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових внесків;

11. вирішення питань про придбання Товариством частки учасника;

12. вилучення учасника з Товариства;

13. вирішення питання про передачу частки учасника, придбаної Товариством;

14. вирішення питань про входження Товариства до об'єднань та виходу з них, про участь у створенні спільних підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів підприємницької діяльності;

15. вирішення питань про продаж, безкоштовну передачу, обмін, здачу в оренду, надання позики юридичним та фізичним особам будівель, споруд, обладнання, транспортних засобів, землі, інвентарю, сировини, засобів виробництва та інших матеріальних цінностей, що належать Товариству, а також списання їх із балансу Товариства;

16. призначення аудиторської перевірки, затвердження аудитора та встановлення розміру оплати його послуг;

17. вирішення питань про розподіл чистого прибутку товариства;

18. визначення умов оплати праці Посадових осіб Товариства, його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи;

19. вирішення інших питань, передбачених чинним законодавством та не віднесених до компетенції виконавчого органу Товариства.

В свою чергу, відповідно до вищевказаного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» виконавчим органом Товариства є директор, який здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства. Директор обирається, відкликається загальними зборами учасників, а також Директор вирішує всі питання діяльності Товариства, за винятком тих питань, які віднесені до виключної компетенції Загальних зборів учасників (п.п. 8.6. та 8.7. статуту).

Директор підзвітний Загальним зборам учасників та організує виконання його рішень (п.п. 8.8. статуту).

Також, ОСОБА_7 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» діє без довіреності від імені Товариства в межах наступної компетенції:

1. укладає, вносить зміни, розриває, забезпечує виконання договорів, укладених Товариством;

2. розпоряджається майном та коштами Товариства відповідно до чинного законодавства та цього Статуту;

3. підписує разом із головним бухгалтером Товариства звітність до контролюючих органів;

4. приймає відповідне рішення та підписує фінансові документи, пов'язані зі сплатою податків та інших обов'язкових платежів;

5. видає у межах своєї компетенції довіреності;

6. видає накази та розпорядження, обов'язкові для виконання персоналом Товариства, з оперативних питань, що потребують негайного рішення у порядку, передбаченому чинним законодавством, та в межах компетенції, передбаченої цим Статутом;

7. забезпечує виконання поточних та перспективних планів, приймає рішення з питань реалізації продукції (робіт, послуг) Товариства;

8. укладає та вносить зміни до колективного договору з трудовим колективом Товариства;

9. організує ведення бухгалтерського обліку та звітності Товариства;

10. встановлює порядок ведення обліку кадрів, системи заохочень та накладення стягнень на працівників Товариства (крім посадових осіб Товариства);

11. веде переговори з трудовим колективом Товариства з питань укладання, виконання та внесення змін до колективного договору;

12. розробляє напрями перспективної діяльності Товариства;

13. розробляє бізнес-плани, техніко-економічні обґрунтування, інші програми фінансово-господарської діяльності Товариства;

14. координує роботу Товариства;

15. вирішує інші питання, віднесені до його компетенції чинним законодавством та цим Статутом.

Надалі, 11.08.2023, на виконання протоколу загальних зборів учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та вказівки ОСОБА_5 , як учасника таких зборів, ОСОБА_7 здійснено т.зв. державну реєстрацію «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (рф) із присвоєнням основного державного реєстраційного номеру рф (мовою оригіналу: «основного государственного регистрационного номера») - 1229400018374.

Таким чином, ОСОБА_5 , який заздалегідь домовився з директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_7 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов'язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов'язкової участі як ОСОБА_5 , так і ОСОБА_7

29.06.2022 т.зв. «державним комітетом тарифного та цінового регулювання лнр» (мовою оригіналу: «государственным комитетом тарифного и ценового регулирования лнр», далі - «ДКТтЦР лнр») з метою завдання шкоди державі Україна, національній та економічній безпеці, інтеграції підприємств, установ та організацій, зареєстрованих за українським законодавством, які знаходяться на тимчасово окупованій території у т.зв. «правове та законодавче поле» окупаційної адміністрації держави агресора («лнр»), а також регуляції їх діяльності, забезпечення діяльності органів окупаційної адміністрації (бюджетних організацій) на тимчасово окупованій території Луганської області, шляхом створення відповідних сприятливих умов, видано т.зв. «наказ «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» тарифу на теплову енергію у сфері теплопостачання для бюджетних організацій» (мовою оригіналу - «об установлении обществу с ограниченной ответственностью производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» тарифа на тепловую энергию в сфере теплоснабжения для бюджетных организаций») № 23-ОД.

Даним т.зв. «наказом» «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» встановлено тариф на теплову енергію у сфері теплопостачання для бюджетних організацій у розмірі 2 768, 97 рос. руб. За 1 Гкал з урахуванням податку з обороту 2,0 %.

Відповідно до т.зв. «положення про державний комітет тарифного та цінового регулювання лнр» (мовою оригіналу: «положения о государственном комитете тарифного и ценового регулирования лнр»), яке затверджене т.зв. «постановою уряду лнр № 278/20 від 18.08.2020 т.зв. «ДКТтЦР лнр» є виконавчим органом державної влади лнр, що здійснює функції з державного регулювання у сферах електроенергетики, теплопостачання, газопостачання, надання послуг пасажирського транспорту, вантажоперевезень залізничним транспортом, утримання будинків та прибудинкових територій, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами, нафтогазовому комплексі, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Після прийняття «ДКТтЦР лнр» наказу № 23-ОД від 29.06.2022 (більш точний час встановити з об'єктивних причин не виявилось можливим) у ОСОБА_5 та ОСОБА_7 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, виник злочинний умисел направлений на вчинення умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинених громадянином України з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора.

Так, на реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , 24.03.2023 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною установою луганської народної республіки «палац культури ім. жовтневої революції м. Брянки» (мовою оригіналу - «государственным учреждением луганской народной республики «дворец культуры им. октябрьской революции г. Брянки», далі - «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки») контракт № 6-23 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» є державною установою на тимчасово окупованій території, яка створена т.зв. «урядом лнр», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Відповідно до ст. 70 т.зв. «конституції лнр» № 103-III від 17.10.2019 т.зв. «уряд лнр» є чинним вищим органом виконавчої влади лнр. Уряд лнр очолює систему виконавчих органів лнр», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

09.11.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 1 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

30.11.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 2 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

20.12.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 3 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , 17.10.2023 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «управлінням федеральної податкової служби по лнр» (мовою оригіналу: «управлением федеральной налоговой службы по лнр», далі - «УФПС по лнр») державний контракт № 7 ПР-23 про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, відповідно до т.зв. «положення про управління федеральної податкової служби по лнр» (мовою оригіналу: «положения об федеральной налоговой службы по лнр), яке 15.05.2023 затверджене наказом Федеральної податкової служби Міністерства фінансів рф № ЕД-7-4/320@, «УФПС по лнр» являється територіальним органом федеральної податкової служби в лнр та входить в єдину централізовану систему податкових органів.

Також, «УФПС по лнр» є територіальним органом, який здійснює функції з контролю та нагляду за дотриманням законодавства про податки та збори, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи рф податків, зборів та страхових внесків, а у випадках, передбачених законодавством рф, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи рф інших обов'язкових платежів, за виробництвом та обігом тютюнової продукції, за дотриманням вимог до контрольно-касової техніки, порядку та умов її реєстрації та застосування, повнотою обліку виручки коштів та використанням спеціальних банківських рахунків платіжними агентами (субагентами), банківськими платіжними агентами (субагентами) та постачальниками, а також функції органу валютного контролю в межах компетенції податкових органів, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , 05.02.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «УФПС по лнр» державний контракт № 025 про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

22.03.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , в м. Луганськ уклав з т.зв. «УФПС по лнр» додаткову угоду № 1 до державного контракту про поставку теплової енергії № 025 від 05.02.2024.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , 14.03.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною установою додаткової освіти лнр «Брянківська спеціалізована дитячо - юнацька спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «Государственным учреждением дополнительного образования «Брянковская специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «ДУ ДО лнр «Брянківська СДЮСШ ОР») контракт № 3-24 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ДУ ДО лнр «Брянківська СДЮСШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

Також, згідно т.зв. «положення про адміністрацію міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», затвердженого рішенням т.зв. «ради міського округу муніципальну утворення міський округ місто Брянка лнр» № 3 від 30.2023 «адміністрація міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування міського округу місто Брянка, наділеним статутом муніципального утворення міського округу міста Брянка лнр, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування, федеральними законами та законами лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , 16.05.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «муніципальною казенною установою додаткової освіти «Брянківська спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «муниципальным казенным учреждением дополнительного образования «Брянковская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «МКУДО «Брянківська СШ ОР») контракт № 2-24 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «МКУДО «Брянківська СШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , 10.06.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Брянківська гімназія» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением лнр «Брянковская гимназия», далі - «ДБЗУ лнр «Брянківська гімназія») контракт № 1-24 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ДБЗУ лнр «Брянківська гімназія» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр» (мовою оригіналу: «министерством образования лнр», далі - «МОН лнр»), є підвідомча останнім та надає освітні послуги з реалізації освітніх програм за видами освіти, за рівнями освіти, за професіями, спеціальностями, напрямами підготовки (для професійної освіти), за підвидами додаткової освіти на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

Відповідно до т.зв. «положення про міністерство освіти та науки лнр», яке затверджено т.зв. «указом голови лнр» № УГ-64/23 від 13.06.2023 «МОН лнр» є виконавчим органом лнр, який здійснює державне управління та контроль у сфері освіти, наукової та науково-технічної діяльності, взаємодію з освітніми та науковими організаціями, розташованими на території лнр, а також здійснює передані відповідно до федерального закону рф «про освіту в рф» № 273-ФЗ від 29.12.2012 окремі державні повноваження рф у сфері освіти.

На реалізацію та підтримку т.зв. «наказу «ДКТтЦР лнр» «про встановлення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» № 23-ОД від 29.06.2022, ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , 11.06.2024 в м. Брянка Алчевського району Луганської області уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Брянківська спеціалізована школа № 1» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением лнр «Брянковская специализированная школа № 1», далі - «ДБЗУ лнр «Брянківська СШ № 1») контракт № 4-24 ПР про поставку теплової енергії.

Згідно п. 1.4. даного контракту, вартість послуг (тариф), згідно наказу «ДКТтЦР лнр» № 23-ОД від 29.06.2022 складає - плата за теплову енергію - 2 768, 97 руб. за 1 Гкал.

В свою чергу, «ДБЗУ лнр «Брянківська СШ № 1» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

Відповідно до статей 1-3, 6 Конституції України - Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава; суверенітет України поширюється на всю її територію; Україна є унітарною державою; територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною; людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність; державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову; органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Згідно зі статтями 17, 19, 65, 68 Конституції України захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу. На території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом. На території України не допускається розташування іноземних військових баз. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України; Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 російською федерацією здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України, у зв'язку із чим розпочато ведення агресивної війни проти України та захоплення її території.

У результаті вищезазначених подій, значна частина території Луганської області опинилась під контролем регулярних з'єднань і підрозділів збройних сил та інших військових формувань російської федерації, підпорядкованих і скеровуваних ними російських радників та інструкторів, окупаційних адміністрацій російської федерації на території Луганської області.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, у зв'язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб та у подальшому строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023, № 451/2023 від 26.07.2023, № 734/2023 від 06.11.2023, № 49/2024 від 05.02.2024, № 271/2024 від 06.05.2024, № 469/2024 від 23.07.2024 та № 740/2024 від 28.10.2024 із затвердженням Верховною Радою України шляхом прийняття відповідних Законів України.

Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджено «Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією».

Відповідно до вказаного переліку вся територія Алчевського району Луганської області в який входить м. Алчевськ з 07.04.2014 є тимчасово окупованою російською федерацією територією України.

Згідно п. 6 ч. 1 ст.1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.

З початку тимчасової окупації території Алчевського району Луганської області, представниками так званої «лнр», підконтрольними політичному керівництву держави-агресора російській федерації, організовано та розпочато діяльність системи органів влади та їх структурних підрозділів, які, відповідно до чинного законодавства України, визнані незаконними.

17.06.2015 ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які діяли у спільній домовленості, тобто за попередньою змовою групою осіб, добровільно та за власною ініціативою, на основі приміщень, техніки та матеріальних цінностей товариства з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (код ЄДРПОУ 21822350), де останній є засновником та керівником, знаходячись на тимчасово окупованій території Луганської області, зареєстрували у т.зв. «державних органах лнр» «товариство з обмеженою відповідальністю «виробничо-комерційна фірма «ПРОМСОЮЗ» (мовою оригіналу: «общество с ограниченной ответсвеностью «производственно-коммерческая фирма «ПРОМСОЮЗ» ЕГРЮЛ 60102296, адрес: лнр, город Алчевск, улица Тельмана, дом 14», далі - «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ»).

Згідно з т.зв. «свідоцтвом № 14-0000229/2015 про державну реєстрацію юридичної особи» від 17.06.2015 ОСОБА_5 є засновником «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а ОСОБА_7 є керівником та уповноваженою особою, з правом підпису всієї документації з фінансово-господарської діяльності підприємства.

02.06.2015 наказом № 2-к ОСОБА_5 призначив ОСОБА_7 на посаду директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

В подальшому, 26.07.2016 ОСОБА_7 , який діяв на підставі довіреності виданої ОСОБА_5 , засвідченої 27.05.2015 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_8 за реєстровим № 545 зареєстровано т.зв. «устав «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» (новая редакция)» (далі - «устав»).

Згідно даного «устава» (п. 4.1) товариство створюється з метою отримання прибутку шляхом здійснення виробництва, торгівельної та посередницької діяльності, виконання робіт та надання послуг, здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Також, відповідно зазначеного «устава» ОСОБА_5 , як «участник общества» має право (п. 5.1):

1. Брати участь в управлінні справами «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

2. Отримувати частину прибутку від діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

3. Брати участь у діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на підставі трудового договору (контракту) або за договором цивільно-правового характеру.

4. Висувати на розгляд органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» пропозиції з питань діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

5. Придбати у пріоритетному порядку продукцію, роботи та послуги, які виробляє «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

6. Отримувати дані та відомості про діяльність «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», стан його майна, розмірів прибутку та збитків. На вимогу Учасника товариства «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» зобов'язано надавати йому для ознайомлення річні баланси, звіти «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» про його діяльність, протоколи зборів.

7. Обирати чи бути обраними до органів управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

8. Здійснювати відчуження частин у статутному фонді «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

9. Вийти із «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» в установленому порядку.

10. Набувати інших прав, передбачених чинним законодавством лнр.

Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_5 як учасника таких зборів віднесено (п. 9.3 статуту):

1. Визначення основних напрямів діяльності Товариства та затвердження його планів та звітів про їх виконання.

2. Внесення змін до статуту Товариства, зміни розміру його статутного фонду.

3. Встановлення розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових вкладів.

4. Створення та визначення повноважень Ревізійної комісії.

5. Вибори та відкликання членів Ревізійної комісії.

6. Призначення та звільнення директора Товариства.

7. Затвердження річних звітів та бухгалтерських балансів Товариства, затвердження звітів та висновків Ревізійної комісії, розподіл прибутку та збитків Товариства, визначення строку та порядку виплати частки прибутку.

8. Винесення рішень щодо притягнення до матеріальної відповідальності посадових осіб Товариства.

9. Визначення умов оплати праці посадових осіб Товариства.

10. Затвердження правил, положень та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства, затвердження Положення про фонди, що створюються у Товаристві.

11. Ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу.

12. Визначення форм контролю над діяльністю виконавчого органу.

В свою чергу, відповідно до вищевказаного «устава», директор є виконавчим органом Товариства, який здійснює управління його поточною діяльністю (п. 9.6). При цьому, директор вирішує всі питання діяльності Товариства, крім тих, що належать до компетенції зборів учасників, а також він підзвітний зборам учасників та організує виконання їх рішень (п.п. 9.6.1 та 9.6.2).

Разом з тим, ОСОБА_7 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» має право (п. 9.6.4):

- без довіреності виконувати дії від імені Товариства;

- затверджувати правила внутрішнього трудового розпорядку;

- приймати та звільняти працівників;

- вчиняти угоди, що не перевищують 5 000 мінімальних заробітних плат з одним контрагентом за один день, та вчиняти юридичні дії від імені Товариства, давати доручення, видавати довіреності, відкривати та використовувати рахунки Товариства в установах банків;

- вирішувати інші питання у межах прав, які надано йому зборами учасників.

Згідно протоколу № 1, 22.07.2023 проведено позачергове загальне зібрання учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на якому були присутні ОСОБА_5 , як учасник зібрання та ОСОБА_7 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

На даному зібранні було вирішено:

• привести у відповідність до вимог чинного законодавства рф розмір статутного капіталу «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», а саме здійснити його перерахунок у валюту російський рубль за офіційним курсом російського рубля по відношенню до української гривні станом на 22.07.2023;

• визначити місцезнаходження «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» за адресою: 294205, рф, лнр, Алчевський міський округ, місто Алчевськ, вулиця Тельмана, будинок 14;

• у зв'язку з прийняттям лнр до складу рф привести у відповідність до чинного законодавства рф статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», виклавши його у новій редакції;

• затвердити статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції;

• директору «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» подати передбачені чинним законодавством рф документи до відповідної інспекції Федеральної податкової служби по лнр для проведення державної реєстрації змін в статут «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» шляхом викладення його в новій редакції;

• підтвердити повноваження директора «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_7 , визначивши його особою, яка має право без довіреності діяти від імені «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ».

Згідно статуту «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» у новій редакції, затвердженого позачерговим загальним зібранням учасників від 22.07.2023 (далі - «статут») товариство засноване з метою отримання прибутку на підставі задоволення потреб підприємств та організацій усіх форм власності, а також громадян у товарах та послугах, які виробляються та надаються (п. 2.1. статуту).

Товариство має право щоквартально, раз на півроку або раз на рік приймати рішення про розподіл свого чистого прибутку між учасниками товариства. Частина прибутку товариства, призначена для розподілу між його учасниками, розподіляється пропорційно до їхніх часток у статутному капіталі товариства.

Також, відповідно зазначеного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_5 , як «участник общества» має право (п. 6.2. статуту):

1. брати участь в управлінні справами Товариства у порядку, визначеному цим статутом;

2. брати участь у розподілі прибутку Товариства та отримувати його частку прибутку (дивіденди);

3. отримувати інформацію про діяльність Товариства;

4. вийти в установленому порядку із Товариства;

5. здійснювати відчуження частки у статутному капіталі Товариства у порядку, встановленому чинним законодавством та цим статутом;

6. зменшувати свою частку у статутному капіталі Товариства шляхом її отримання у грошовому еквіваленті або за згодою загальних зборів учасників майном Товариства;

7. отримувати право користування майном Товариства за згодою інших;

8. обіймати штатні посади у Товаристві та отримувати винагороду у вигляді заробітної плати та премій відповідно до трудового внеску;

9. у першочерговому порядку користуватися послугами Товариства;

10. користуватися іншими правами, передбаченими чинним законодавством та цим статутом.

На вимогу учасника Товариство зобов'язане надавати йому ознайомлення річні баланси, звіти про його діяльність, протоколи Загальних зборів учасників та інші документи Товариства (п. 6.3. статуту).

Більш того, вищим органом управління «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» є загальні збори учасників та до компетенції ОСОБА_5 як учасника таких зборів серед іншого віднесено (п. 8.3 статуту):

1. розподіл основних напрямів діяльності Товариства, затвердження його планів та звітів про їх виконання;

2. внесення змін до статуту Товариства, викладення статуту у новій редакції, затвердження та прийняття інших документів, що регулюють організаційну діяльність Товариства;

3. обрання, призначення, звільнення та відкликання директора, ревізора, встановлення розміру заробітної плати виконавчому органу, а також контроль за їх діяльністю;

4. затвердження річних результатів діяльності Товариства, у тому числі його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження звітів та висновків ревізора, строку та порядку виплати частини прибутку, визначення порядку покриття збитків;

5. створення, реорганізація та ліквідація філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи, затвердження їх статутів та положень, а також прийняття рішень про участь Товариства в асоціаціях та інших об'єднаннях комерційних організацій;

6. винесення рішень про притягнення до майнової відповідальності посадових осіб органів управління Товариства;

7. затвердження правил та інших внутрішніх документів Товариства, визначення організаційної структури Товариства;

8. збільшення чи зменшення розміру статутного капіталу Товариства;

9. ухвалення рішення про припинення діяльності Товариства, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного балансу;

10. встановлення підстав, розміру, форми та порядку внесення учасниками додаткових внесків;

11. вирішення питань про придбання Товариством частки учасника;

12. вилучення учасника з Товариства;

13. вирішення питання про передачу частки учасника, придбаної Товариством;

14. вирішення питань про входження Товариства до об'єднань та виходу з них, про участь у створенні спільних підприємств, установ, організацій та інших суб'єктів підприємницької діяльності;

15. вирішення питань про продаж, безкоштовну передачу, обмін, здачу в оренду, надання позики юридичним та фізичним особам будівель, споруд, обладнання, транспортних засобів, землі, інвентарю, сировини, засобів виробництва та інших матеріальних цінностей, що належать Товариству, а також списання їх із балансу Товариства;

16. призначення аудиторської перевірки, затвердження аудитора та встановлення розміру оплати його послуг;

17. вирішення питань про розподіл чистого прибутку товариства;

18. визначення умов оплати праці Посадових осіб Товариства, його філій, представництв, дочірніх та залежних господарських товариств з правами юридичної особи;

19. вирішення інших питань, передбачених чинним законодавством та не віднесених до компетенції виконавчого органу Товариства.

В свою чергу, відповідно до вищевказаного статуту ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» виконавчим органом Товариства є директор, який здійснює керівництво поточною діяльністю Товариства. Директор обирається, відкликається загальними зборами учасників, а також Директор вирішує всі питання діяльності Товариства, за винятком тих питань, які віднесені до виключної компетенції Загальних зборів учасників (п.п. 8.6. та 8.7. статуту).

Директор підзвітний Загальним зборам учасників та організує виконання його рішень (п.п. 8.8. статуту).

Також, ОСОБА_7 , як директор «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» діє без довіреності від імені Товариства в межах наступної компетенції:

1. укладає, вносить зміни, розриває, забезпечує виконання договорів, укладених Товариством;

2. розпоряджається майном та коштами Товариства відповідно до чинного законодавства та цього Статуту;

3. підписує разом із головним бухгалтером Товариства звітність до контролюючих органів;

4. приймає відповідне рішення та підписує фінансові документи, пов'язані зі сплатою податків та інших обов'язкових платежів;

5. видає у межах своєї компетенції довіреності;

6. видає накази та розпорядження, обов'язкові для виконання персоналом Товариства, з оперативних питань, що потребують негайного рішення у порядку, передбаченому чинним законодавством, та в межах компетенції, передбаченої цим Статутом;

7. забезпечує виконання поточних та перспективних планів, приймає рішення з питань реалізації продукції (робіт, послуг) Товариства;

8. укладає та вносить зміни до колективного договору з трудовим колективом Товариства;

9. організує ведення бухгалтерського обліку та звітності Товариства;

10. встановлює порядок ведення обліку кадрів, системи заохочень та накладення стягнень на працівників Товариства (крім посадових осіб Товариства);

11. веде переговори з трудовим колективом Товариства з питань укладання, виконання та внесення змін до колективного договору;

12. розробляє напрями перспективної діяльності Товариства;

13. розробляє бізнес-плани, техніко-економічні обґрунтування, інші програми фінансово-господарської діяльності Товариства;

14. координує роботу Товариства;

15. вирішує інші питання, віднесені до його компетенції чинним законодавством та цим Статутом.

Надалі, 11.08.2023, на виконання протоколу загальних зборів учасників «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» та вказівки ОСОБА_5 , як учасника таких зборів, ОСОБА_7 здійснено т.зв. державну реєстрацію «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» відповідно до вимог законодавства держави - агресора (рф) із присвоєнням основного державного реєстраційного номеру рф (мовою оригіналу: «основного государственного регистрационного номера») - 1229400018374.

Таким чином, ОСОБА_5 , який заздалегідь домовився з директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» ОСОБА_7 та які попередньо розподілили між собою відповідні обов'язки, організовано провадження господарської діяльності на тимчасово окупованій території в т.ч. у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора. Фактично, реалізація господарської діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на тимчасово окупованій території неможлива в одноосібному порядку та потребує обов'язкової участі як ОСОБА_5 , так і ОСОБА_7 .

26.04.2022 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «міністерством надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійного лиха лнр» (мовою оригіналу: «министерством чрезвычайных ситуаций и ликвидации последствий стихийных бедствий лнр», далі - «МНС лнр») договір № 512 про надання платних послуг, а саме щодо проведення навчання з питань пожежної безпеки.

Відповідно до т.зв. «положення про міністерство надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих лнр» (мовою оригіналу «положения об министерстве чрезвычайных ситуации и ликвидации последствии стихийных бедствий лнр»), яке затверджене т.зв. «постановою ради міністрів лнр» № 02-04/116/15 від 23.04.2015, а саме п. 1.1. «міністерство надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійного лиха лнр» є виконавчим органом державної влади лнр, що здійснює функції з провадження та реалізації державної політики, нормативному правовому регулюванні, а також щодо нагляду та контролю у сфері цивільного захисту, в галузі цивільної оборони, захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, забезпеченні пожежної безпеки та безпеки людей на водних об'єктах, здійснення аварійно-рятувального обслуговування гірничих підприємств та гірничорятувальних робіт, а також гідрометеорологічної діяльності, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

01.08.2022 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , звернувся до т.зв. «державної установи лнр «центр забезпечення діяльності освітніх організацій міста Красний Луч» (мовою оригіналу: «государственного учреждения лнр «центр обеспечения деятельности образовательных организаций города Красный Луч», далі - «ДУ лнр «ЦЗДОО міста Красний Луч») з комерційною пропозицію про поставку продукції.

В свою чергу, «ДУ лнр «ЦЗДОО міста Красний Луч» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр», є підвідомча останнім, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

22.08.2022 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , звернувся до т.зв. «державного унітарного підприємства «ГУГАНСЬКГАЗ» (мовою оригіналу: «государственного унитарного предприятия «ЛУГАНСКГАЗ», далі - «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ») з проханням переглянути графік погашення заборгованості.

В свою чергу, «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ» створена т.зв. «міністерством будівництва і житлово-комунального господарства лнр», є підвідомча останнім та забезпечує безперебійну подачу блакитного палива та теплової енергії всім категоріям споживачів лнр: населенню, комунально-побутовим об'єктам, промисловим підприємствам, а також бюджетним організаціям, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

09.10.2022 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , звернувся до т.зв. «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ» з проханням продовження терміну погашення заборгованості.

21.11.2022 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав договір № ДБС/085547 та відкрив в «публічному акціонерному товаристві «ПРОМСВЯЗЬБАНК» (мовою оригіналу: «публичном акционерном обществе «ПРОМСВЯЗЬБАНК», далі - «ПАТ «ПРОМСВЯЗЬБАНК») розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 .

В свою чергу, «ПАТ «ПРОМСВЯЗЬБАНК» є державним банком рф.

24.03.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «державною установою луганської народної республіки «палац культури ім. жовтневої революції м. Брянки» (мовою оригіналу - «государственным учреждением луганской народной республики «дворец культуры им. октябрьской революции г. Брянки», далі - «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки») контракт № 6-23 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» є державною установою на тимчасово окупованій території, яка створена т.зв. «урядом лнр», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

Відповідно до ст. 70 т.зв. «конституції лнр» № 103-III від 17.10.2019 т.зв. «уряд лнр» є чинним вищим органом виконавчої влади лнр. Уряд лнр очолює систему виконавчих органів лнр», тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

09.11.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 1 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

30.11.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 2 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

20.12.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «ДУ лнр «ПК ім. ЖР м. Брянки» додаткову угоду № 3 до контракту про поставку теплової енергії № 6-23 ПР від 24.03.2023.

17.10.2023 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «управлінням федеральної податкової служби по лнр» (мовою оригіналу: «управлением федеральной налоговой службы по лнр», далі - «УФПС по лнр») державний контракт № 7 ПР-23 про поставку теплової енергії.

В свою чергу, відповідно до т.зв. «положення про управління федеральної податкової служби по лнр» (мовою оригіналу: «положения об федеральной налоговой службы по лнр), яке 15.05.2023 затверджене наказом Федеральної податкової служби Міністерства фінансів рф № ЕД-7-4/320@, «УФПС по лнр» являється територіальним органом федеральної податкової служби в лнр та входить в єдину централізовану систему податкових органів.

Також, «УФПС по лнр» є територіальним органом, який здійснює функції з контролю та нагляду за дотриманням законодавства про податки та збори, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи рф податків, зборів та страхових внесків, а у випадках, передбачених законодавством рф, за правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати до бюджетної системи рф інших обов'язкових платежів, за виробництвом та обігом тютюнової продукції, за дотриманням вимог до контрольно-касової техніки, порядку та умов її реєстрації та застосування, повнотою обліку виручки коштів та використанням спеціальних банківських рахунків платіжними агентами (субагентами), банківськими платіжними агентами (субагентами) та постачальниками, а також функції органу валютного контролю в межах компетенції податкових органів, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

05.02.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «УФПС по лнр» державний контракт № 025 про поставку теплової енергії.

22.03.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «УФПС по лнр» додаткову угоду № 1 до державного контракту про поставку теплової енергії № 025 від 05.02.2024.

14.03.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «державною установою додаткової освіти лнр «Брянківська спеціалізована дитячо - юнацька спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «Государственным учреждением дополнительного образования «Брянковская специализированная детско-юношеская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «ДУ ДО лнр «Брянківська СДЮСШ ОР») контракт № 3-24 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «ДУ ДО лнр «Брянківська СДЮСШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

Також, згідно т.зв. «положення про адміністрацію міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», затвердженого рішенням т.зв. «ради міського округу муніципальну утворення міський округ місто Брянка лнр» № 3 від 30.2023 «адміністрація міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр» є виконавчо-розпорядчим органом місцевого самоврядування міського округу місто Брянка, наділеним статутом муніципального утворення міського округу міста Брянка лнр, власними повноваженнями для здійснення окремих державних повноважень, переданих органам місцевого самоврядування, федеральними законами та законами лнр, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

16.05.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «муніципальною казенною установою додаткової освіти «Брянківська спортивна школа олімпійського резерву» (мовою оригіналу: «муниципальным казенным учреждением дополнительного образования «Брянковская спортивная школа олимпийского резерва», далі - «МКУДО «Брянківська СШ ОР») контракт № 2-24 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «МКУДО «Брянківська СШ ОР» створена т.зв. «адміністрацією міського округу муніципальне утворення міський округ місто Брянка лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

10.06.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Брянківська гімназія» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением лнр «Брянковская гимназия», далі - «ДБЗУ лнр «Брянківська гімназія») контракт № 1-24 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «ДБЗУ лнр «Брянківська гімназія» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр» (мовою оригіналу: «министерством образования лнр», далі «МОН лнр»), є підвідомча останнім та надає освітні послуги з реалізації освітніх програм за видами освіти, за рівнями освіти, за професіями, спеціальностями, напрямами підготовки (для професійної освіти), за підвидами додаткової освіти на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

Відповідно до т.зв. «положення про міністерство освіти та науки лнр», яке затверджено т.зв. «указом голови лнр» № УГ-64/23 від 13.06.2023 «МОН лнр» є виконавчим органом лнр, який здійснює державне управління та контроль у сфері освіти, наукової та науково-технічної діяльності, взаємодію з освітніми та науковими організаціями, розташованими на території лнр, а також здійснює передані відповідно до федерального закону рф «про освіту в рф» № 273-ФЗ від 29.12.2012 окремі державні повноваження рф у сфері освіти.

10.06.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , звернувся до т.зв. «ДУП «ГУГАНСЬКГАЗ» з проханням видати технічні умови на вузли обліку газу за відповідними адресами в м. Брянка Луганської області.

11.06.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , уклав з т.зв. «державною бюджетною загальноосвітньою установою лнр «Брянківська спеціалізована школа № 1» (мовою оригіналу: «государственным бюджетным общеобразовательным учреждением лнр «Брянковская специализированная школа № 1», далі - «ДБЗУ лнр «Брянківська СШ № 1») контракт № 4-24 ПР про поставку теплової енергії.

В свою чергу, «ДБЗУ лнр «Брянківська СШ № 1» створена т.зв. «міністерством освіти та науки лнр», є підвідомча останнім та надає освітні послуги на тимчасово окупованій території Луганської області, тобто є незаконним закладом освіти, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі складовою частиною окупаційної адміністрації держави-агресора.

26.07.2024 ОСОБА_7 , будучи директором «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», діючи в межах наданих йому повноважень ОСОБА_5 , подав до т.зв. «державного унітарного підприємства лнр «республіканська мережева компанія» (мовою оригіналу: «государственного унитарного предприятия лнр «республиканская сетевая компания»», далі - «ДУП лнр «РМК») цінову пропозицію ремонту двигуна внутрішнього згорання «УМЗ-421» та «ЗМЗ-405».

В свою чергу, «ДУП лнр «РМК» створена т.зв. «міністерством палива, енергетики та вугільної промисловості лнр» є підвідомча останнім, а основною метою діяльності «ДУП лнр «РМК» є реалізація завдань з надійного та безперебійного забезпечення електричною енергією споживачів лнр, використання своїх об'єктів електричних мереж для надання послуг, з виробництва, передачі (транспортування) розподілу та постачання електричної енергії та потужності від енергогенеруючих організацій до енергопостачальних організацій та суб'єктів електроенергетики на відплатній договірній основі з метою ефективного функціонування народного господарства лнр, у тому числі її паливно-енергетичного комплексу, тобто є незаконним органом влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

З 26.04.2022, більш точний час в ході досудового розслідування встановити не виявилось можливим, ОСОБА_7 та ОСОБА_5 , які діяли за попередньою змовою групою осіб, будучи громадянами України, усвідомлюючи здійснення відкритої російської агресії, яка розпочалась приблизно о 04 годині ранку 24.02.2022 повномасштабним російським військовим вторгненням на територію України, метою якого є повалення конституційного ладу, територіальної цілісності та захоплення території України, усвідомлюючи російську агресію проти України, з метою переслідування своїх особистих інтересів та бажання, організували провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресор, у тому числі здійснили поставку теплової енергії незаконним органам влади, створеним на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційній адміністрації держави агресора.

05.02.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Також, 05.02.2025 в ході проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1 , серед іншого, а саме у сумці останнього виявлено та вилучено: аркуші паперу ззовні схожі на грошові кошти - долари США, номіналом по 100 у кількості 110 штук.

06.02.2025 проведено огляд вищевказаних аркушів паперу та встановлено, що вони являють собою грошові кошти у сумі 11 000 доларів США (серія та номери купюр зазначені у протоколі огляду).

Цього ж дня, вказані грошові кошти, у відповідності до ст. 98 КПК України, визнані речовими доказами у даному кримінальному провадженні.

В матеріалах кримінального провадження наявні відомості, які підтверджують той факт, що грошові кошти, виявлені та вилучені в ході обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , в сумі 11 000 доларів США, є коштами, одержаними злочинним шляхом, так як вони отримані від діяльності «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ» на тимчасово - окупованій території Луганської області, зокрема вони знаходяться у валюті та факти їх перерахування підтверджуються протоколом негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних інформаційних систем, а саме месенджеру «TELEGRAM» за номером мобільного телефону, яким користується підозрюваний ОСОБА_5 .

Згідно т.зв. «статутних документів «ООО «ПКФ «ПРОМСОЮЗ», дане «підприємство» створене та діє з метою отримання прибутку, який щоквартально, раз на півроку або раз на рік розподіляється між учасниками пропорційно до їхніх часток у статутному капіталі товариства, а ОСОБА_5 є учасником такого товариства з часткою у статутному капіталі у розмірі 50 %, це також дає підстави вважати, що дані кошти є коштами, одержаними злочинним шляхом та є доходом від вчинення кримінальних правопорушень.

У поданому клопотанні слідчим зазначено, що вилучені в ході обшуку грошові кошти у розмірі 11 000 доларів США, вважаються тимчасово вилученим майном, оскільки дозвіл на їх вилучення не передбачений ухвалою слідчого судді про дозвіл на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а тому виникла необхідність у застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Згідно з ч. 4 ст. 111-1 КК України зазначене кримінальне правопорушення карається штрафом до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна, а також згідно з ч. 1 ст. 111-2 зазначене кримінальне правопорушення караються позбавленням волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п'ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

На підставі того, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 та ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України, санкцією яких передбачене покарання у вигляді конфіскації майна, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України для конфіскації майна як виду покарання, виникла необхідність у накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 , а саме на вищевказані грошові кошти.

Так, незастосування в даному випадку арешту вказаних грошових коштів призведе до їх втрати, оскільки згідно ч. 3 та ч. 6 ст. 173 КПК України відмова у задоволенні клопотання про арешт майна тягне за собою негайне повернення майна особі, у якої воно було вилучено, тобто підозрюваному ОСОБА_5 . При цьому, з урахуванням викладеного, є підстави вважати, що останній отримавши речові докази, які підтверджують його причетність до скоєння вказаних кримінальних правопорушень, з метою уникнення кримінальної відповідальності, приховає, знищить або іншим чином спотворить отримані речові докази.

На підставі викладеного, слідчий просить задовольнити клопотання та накласти арешт на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке вилучене 05.02.2025 під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а саме на: грошові кошти у розмірі 11 000 доларів США; заборонити розпоряджатися та відчужувати вказане майно на час досудового розслідування та судового розгляду у даному кримінальному провадженні.

Слідчий у судовому засіданні подане клопотання підтримав, просив задовольнити з підстав наведених у ньому.

Представник, адвокат ОСОБА_6 у судовому засіданні заперечував проти задоволення поданого клопотання про арешт майна, вважаючи його не обґрунтованим і таким, що не підлягає задоволенню, у зв'язку із відсутністю підстав, визначених ч.2 ст.170 КПК України для накладення арешту майно.

Заслухавши думку слідчого, представника, вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.

Встановлено, що слідчим відділом 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 22024130000000347 від 14.06.2024 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України.

05.02.2025 на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 29.01.2025 року в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 було виявлено та вилучено: аркуші паперу ззовні схожі на грошові кошти - долари США номіналом по 100 у кількості 110 штук, які обмотано аркушем паперу білого кольору та запаковано до поліетиленового пакету блакитного кольору, який скріплено биркою із пояснювальним надписом та підписами усіх учасників слідчої дії.

Відповідно до протоколу огляду від 06.02.2024 року у кримінальному провадженні №22024130000000347 від 14.06.2024 проведено огляд пакету №6, синього кольору, горловина якого перев'язана ниткою з биркою та пояснювальними записами, в якому знаходяться речі вилучені в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 .

Постановою старшого слідчого в ОВС 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 від 06.02.2025 грошові кошти у розмірі 11 000 доларів США, які вилучені в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 визнано речовими доказами у кримінальному провадженні №22024130000000347 від 14.06.2024 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, та передано на зберігання до камери зберігання речових доказів.

Слідчий просить накласти арешт на зазначене у клопотанні майно з метою збереження речових доказів.

Вирішуючи питання про накладення арешту на вилучене майно, слідчий суддя керується таким.

Відповідно до ст.131 КПК України, арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинен вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1)збереження речових доказів; 2)спеціальної конфіскації; 3)конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4)відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених п.п. 3, 4 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження. 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Крім того, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення. Для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збереженні цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочину.

Відповідно до ч. 1 ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Згідно зі статтею 98 КПК України, речові докази - це матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Оцінка доказів із точки зору їх допустимості є заключним етапом доказування та здійснюється судом за наслідком розгляду справи по суті. Під час здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні на стадії досудового розслідування, вказане питання не входить до повноважень слідчого судді.

Натомість, під час розгляду клопотання про арешт майна на стадії досудового розслідування у кримінальному провадженні слідчий суддя уповноважений лише оцінити можливість використання майна, на яке слідчий, прокурор бажає накласти арешт, як доказу у кримінальному провадженні.

При цьому арешт майна має на меті забезпечити докази у кримінальному провадженні, оскільки вилучені предмети підпадають під ознаки ст. 98 КПК України, тобто мають ознаки речового доказу, і вони можуть містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин протиправних дій, що встановлюються під час кримінального провадження, в рамках якого здійснюється досудове розслідування та є достатні підстави вважати, що вказані речі та документи можуть бути прихованим, пошкодженим, зіпсованим, знищеним, у зв'язку з чим клопотання слідчого в цій частині підлягає задоволенню.

Одночасно доводи представника не заслуговують на увагу та спростовуються наданими матеріалами клопотання, зважаючи на встановлені у даному кримінальному провадженні фактичні обставини кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, за якими здійснюється досудове розслідування, що містять сукупність підстав та розумних підозр вважати, що на даному етапі досудового розслідування є підстави для обґрунтованого висновку, що вилучене майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 КПК України, оскільки вказане майно може містити відомості, які мають значення для встановлення обставин кримінального провадження та може бути використане як доказ факту протиправних дій, що встановлюються під час кримінального провадження.

Матеріали клопотання свідчать, що на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна.

Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Разом з тим, відповідно до постанови старшого слідчого в ОВС 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 від 06.02.2025 у кримінальному провадженні №22024130000000347 від 14.06.2024 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, визначено місце зберігання грошових коштів у розмірі 11 000 доларів США, які вилучені в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , а відтак, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання в іншій частині.

Зважаючи на викладене, оскільки вказане у клопотанні майно визнано речовим доказом у справі, могло зберегти сліди злочину, а також може бути використаним слідчим як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, і для запобігання його втрати або пошкодження є доцільним накласти на нього арешт.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131, 170, 171 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна у кримінальному провадженні № 22024130000000347 від 14.06.2024 за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 КК України, - задовольнити частково.

Накласти арешт у кримінальному провадженні №22024130000000347 від 14.06.2024 на тимчасово вилучене 05.02.2025 під час обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , майно, а саме на: грошові кошти у розмірі 11000 доларів США.

У задоволенні іншої частини вимог - відмовити.

Роз'яснити, що відповідно до ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складений і оголошений о 10-20 годині 13.02.2025 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1